הפועל באר שבע 2016/17 - אלופים שנה שניה ברציפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏17/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

ברור, אין לי גם כוונה לשנות את דעתך אני פשוט חושב שלהגיד שהוא ״נוראי״ זה קיצוני כי מעטים המגנים שעדיפים עליו בישראל.

אבי ריקן באותה תקופה היה חלש כמו שכל הקבוצה הייתה חלשה וסבלה מחוסר יציבות, לחץ קהל ומאמנים פרימיטיבים כמו מלמיליאן ונעים. אצל רוני לוי ואלי כהן הקבוצה התייצבה וריקן היה בסדר גמור כמגן.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אבי ריקן לא שיחק כמגן אצל אלי כהן.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  3. סיונרה Member

הוא שיחק בצד ימין, בשמאל כבר הביאו במקומו את מגרלשווילי (!!!)

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הוא שיחק בצד ימין אולי שני משחקים ואז עבר הסבה לקישור, שי חדד ואלי דסה היו באגף הימני.

5. amn Member

בעיניי זה הרבה עניין של אופי.

מעטים מאוד השחקנים הורסטילים שזה לא יפגע בהם. לא מצליח לחשוב על דוגמא כרגע מלבד ייני.
    ריקן, (וגם דור מלול), היו צריכים להתעקש לשחק בעמדות שמתאימות להם ושבהן הם יכולים באמת למצות את עצמם.

מקווה שיש סיכוי שלפחות עם ריקן, יש לזה סיכוי.

סיונרה ו-Drama2 אוהבים את זה.
  6. סמואל אטו Member

חייב פה מילה על הטכניקה של מיכאל אוחנה: וואו.

ובהרחבה, זה אפילו לא הגול הנהדר שהוא כבש, זה המהלך בדקה ה-18 עם הנגיעה הראשונה באוויר שבה הוא מביא את הכדור מצד אחד של הגוף לצד השני כנגד המומנטום של הריצה שלו, ואז מגיע בזמן כדי לשחרר בעיטה מדוייקת שנמנעה מלעבור את הקו ע״י שהר. בכל נגיעה ונגיעה רואים קשר מיוחד בינו לבין הכדור והעובדה שהוא מאיים על השער ומחפש לשחק לעומק בגיל כל-כך מוקדם( ביחס לשחקנים כמו יצחקי ומליקסון למשל שחיפשו לעשות להטוטים באיזורים חסרי תועלת) הופכת אותו ליותר מסתם שחקן טכני נחמד, היא הופכת אותו לשחקן כדורגל מצויין ופוטנציאל אמיתי.

נערך לאחרונה ב: ‏20/3/17
  7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אכן, מיכאל אוחנה קורץ מחומר של הכוכבים הגדולים באמת שלנו, השאלה לאיפה הוא יקח את זה הלאה, אין לי ספק שאם הוא ממשיך ככה אנחנו לא נזכה להנות ממנו יותר מדי. אבל שימשיך ככה, הוא מוריד אצלנו את התלות במאור מליקסון שזה נורא נורא חשוב, מליקסון זה מישהו שאי אפשר להיות תלויים בו ואוחנה סוגר לנו את הפינה הזו.
    כבר עכשיו הוא שווה הרכב באלופת המדינה, זה אומר הכל, והוא עוד יכול להשתפר.

הובאן נתן אתמול משחק גדול (גם אוגו), הובאן זה שחקן שאפשר להחליף אותו ראשון על בסיס קבוע, הוא הראשון שאפשר לספסל שעושים רוטציה, אבל לא יעזור כלום, במאני טיים הוא תמיד מגיע, הוא תמיד יפתח, הוא תמיד נותן הופעות גדולות במשחקים גדולים. אישיות, מקצוען, שחקן גדול.

Sir Alex Ferguson ו-Don Joan Roman אוהבים את זה.
  8. hbs7 Member

אוחנה הציג עד היום בעיטות לא משהו בכלל, כל מיני ד'רד'לה חסרות כיוון ועוצמה.
    כמה ששמחתי לראות את הכדור שהוא שיחרר אתמול. שיפור בבעיטה הוא הכרחי וטוב לראות ולקרוא שהוא עובד על זה.
    בתחילת העונה מצבים שהיו לו כמו זה שיצר לעצמו בדקה ה18 היו נגמרים בדריבל אחד יותר מדי, גם בפן הזה רואים את השיפור והעבודה של ברק איתו.

9. Don Joan Roman Member

יש לאוחנה עוד הרבה מה לשפר אבל הוא באמת שחקן נהדר.
    * בדיון המחזור דיברו על הובאן, אשמח להעביר את הנושא עליו לכאן ולשאול, האם לדעתכם באר שבע צריכה להשאיר אותו למרות גילו? כי האמת שלדעתי כן מכיוון שגם כך רק חמישה זרים יכולים להיות על המגרש ברגע נתון והובאן, מעבר להיותו שחקן נהדר, הוא גם ווינר ולרוב מופיע למאני טיים, מבחינתי זה חשוב יותר משחקן זר כשרוני יותר שישב על הספסל.

Sent from my m3 note using Tapatalk

10. hbs7 Member

נורא תלוי באיזה ישראלים נצליח להביא.
    כרגע קשר מרכזי וחלוץ זרים זה מאסט, אנחנו צריכים שדרוג בעמדות הללו.
    אולי נצטרך גם שחקן אגף. בוזגלו עוזב, מליקסון פציע, נשארנו עם טוני וזריהן לחלקים לא מבוטלים של העונה. על שהר וגאדיר אני לא ממש בונה שם, ואני לא רואה אופציות בשוק הישראלי מלבד אצילי שיהיה קשה מאוד לשים עליו יד.
    זריהן הפתיע לטובה, אבל אני לא יודע אם הוא מוכן להיות בעמדה בעלת משקל גדול בסגל. אולי מהמשך הפליאוף נלמד יותר.
    יש דיבור די חזק שאינברום יצטרף בקיץ. אולי הוא הפתרון כדי להוסיף עומק, פחות מכיר באיזה עמדה הוא.

יש גם את שאלת המגן השמאלי, האם לא כדאי להשאיר את קורהוט לסוג של עונת חפיפה עם אורן ביטון.

11. סמואל אטו Member

מה שטוב זה שנותנים לו את ההזדמנות להתפתח לצד שחקנים בכירים עם ניסיון ואישיות. ברדה, הובאן, אוגו, ראדי, ויטור, גורש וסוארס. אוחנה יכול ללמוד מהם המון כדי להתפתח לשחקן יותר טוב ואין לי ספק שזה משהו שיעזור לו לממש את הפוטנציאל שלו יותר ויותר.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין ספק בכך, ששחקן צעיר ומוכשר, שאין ספק שיש לו עדיין מה ללמוד, משחק במועדון שרץ בצורה טובה עם שחקנים כל כך איכותיים ומנוסים, אין ספק שזה תורם לעיצוב אותו שחקן. אוחנה שהגיע ישר נזרק להרכב ולא יצא ממנו כמה משחקים ברציפות, כנ"ל זריהן שהגיע ומיד קיבל חולצת הרכב על חשבון וואקמה, המועדון רוצה ומנסה להרוויח את אותם צעירים ולא סתם לסמן אותם ככישרונות לעתיד. זה בסופו של דבר יתרום רבות לשחקנים האלו.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מיכאל אוחנה: כך הפועל באר שבע מטפחת את הכישרון שלה - וואלה! ספורט

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא שאני לרגע מזלזל ביכולת שלכם, בעיקר במחצית השנייה, אבל צריך לזכור שבמחצית לוזון עשה חילוף התאבדותי סטייל ה 5:0 בדרבי למכבי כשאימן את הפועל תל אביב. משאיר לי את סן מנחם ובריק כקשרים מול המפלצות שלכם.
    לגבי שבוע הבא, אני מתאר לעצמי שלמכבי דווקא לא רע בכלל תוצאה של תיקו והם יבואו לסגור את המשחק, כמו שבאמת עושים את זה, אתם לדעתי חייבים לנצח. הולך לכם הרבה יותר קשה במשחקים מול הקטנות מאשר להם.

15. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי להבדיל מהקטנות הם יודעים לסגור מצויין .
    ובכלל אני חושב שעם המאמן החדש הזה הסגירה שלהם תיהיה הרבה יותר אפקטיבית וטובה מאשר מה שעשו עם שוטה .

מצב נושא:
הנושא נעול.