הפועל באר שבע 2016/17 - אלופים שנה שניה ברציפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏17/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא המהות של הדיון, אבל בכל מקרה, אצילי ממש לא מזכיר לי את מליקסון.. קודם כל אצילי הרבה יותר מאיים על השער, דבר שני, אולי אני לא זוכר היטב, אבל אני ממש לא זוכר את אצילי מגיע הרבה פעמים למצב של דריבל אחד על אחד ומנסה לעבור שחקן, אצילי יותר מנהל משחק ונשען על מסירות מפתח של כדורים קצרים וארוכים, מליקסון לא יגביה יותר מדי את הכדור לתוך הרחבה, אם בכלל, את אצילי אני זוכר המון פעמים עושה את זה. לא זכור שאצילי נכנס למאבקים של דריבל מול שחקנים על מנת לעבור אותם (אולי אני טועה.. אשמח אם אוהדי בית"ר יתקנו אותי), מליקסון חי על הדברים האלה.

אצילי יותר מזכיר לי את דור מיכה , מבחינת שטף המשחק, שמנסה לנהל את המשחק נטו על ידי מסירות והגבהות. כמובן שההבדל המהותי בין אצילי לדור מיכה הוא היכולת של אצילי גם לאיים על השער מדי פעם ולכבוש, דבר שלא קיים אצל מיכה.

לגבי הדיון שלכם, מליקסון קוסם, לא הייתי מחליף אותו באף שחקן ישראלי, אם אני יודע שיש לו עוד 3 עונות לתת לנו אני גם מוותר על אצילי לתקופה של 10 שנים בשביל 3 שנים עם מליקסון (סתם היפותטי... אצילי שנה הבאה בצהוב). מליקסון שחקן שמכלום יציל לנו את התחת , גם שהוא חלש הוא יכול לשנות משחק. ווינר זה הדבר האחרון שעולה לי בראש בקשר אליו.. לא יודע, שער פה שער שם ברגעים מכריעים? לא רואה יותר מדי ווינריות בו, הוא היה חלש כמו כולם בתקופה שהיינו חלשים, הוא אפילו נעלם למשחקים שלמים, הוא אכן ניצח משחק מכלום, והוא לחלוטין יכול להרוג את היריב משום דבר, אבל לא יודע אם לשייך את זה לווינר.. לא רואה בו משהו שקשור לווינריות. לא אומר שהוא לוזר או משהו בסגנון, פשוט לא מקטלג אותו לשום כיוון בפרמטר הזה.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  2. Don Joan Roman Member

אני חושב שניתחת את ההבדלים בין מליקסון ואצילי באופן די מדוייק וגם את האופי של מליקסון ניתחת יפה, לא לוזר אבל גם לא ווינר.
    הדבר היחיד שאני חולק עלייך זה לגבי מי עדיף, לדעתי אצילי בבאר שבע יגרום לאוהדים שלכם מהר מאוד לשכוח את מליקסון, לפחות ממה ששניהם הציגו בארץ, גם אצילי הוא סוג של קוסם ושחקן נהדר, אם כי לדעתי הם בכלל לא צריכים לבוא אחד על חשבון השני שכן הם מביאים דברים שונים למשחק, לדעתי 4-2-3-1 עם וואקמה ומליקסון בצדדים כשאצילי מאחורי חלוץ, אוגו ואוחנה כקשרים ורביעיית הגנה כשויטור וצדק הם הבלמים הפותחים יכולים לפרק לליגה את הצורה אבל לצערכם זה לא יקרה ומכבי תיהנה מאצילי.

Sent from my m3 note using Tapatalk

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יכול להיות, אבל כמו שציינת, מכבי תל אביב תהנה ממנו כך שלא נדע איך נרגיש לגביו. רק חייב לציין שמשום מה תמיד הייתי סקפטי לגבי אצילי.

4. Hapoel B"s Member

אם הכסף הוא מה שיכריע איפה אצילי ישחק אז זה ברור שמכבי תיהנה ממנו.

לדעתי שחקן בגיל שלו חייב לחשוב קודם איפה הוא יכול יותר להתקדם בתור שחקן בתקווה לצאת שוב לבב באירופה ולהצליח בו,ואם זה יכנס למשוואה של אצילי איפה לחתום אני בטוח שאצלנו הוא יכול להתקדם הרבה יותר.במיוחד אם הסטטוס קוו בצמרת ישאר ככה עד לסוף.

5. oFiRzZz Member

אתה יכול לנמק למה בב"ש הוא יתקדם יותר?

6. Don Joan Roman Member

אצילי לא ייצא לאירופה לא מבאר שבע ולא ממכבי (לדעתי) ולכן אם אני הייתי הסוכן שלו הייתי מחפש לו קבוצה אחרת באירופה בדגש על בלגיה/הולנד/שוויץ/פורטוגל/צרפת שבכל אחת מהליגות שם הוא יכול למצוא לעצמו קבוצה התקפית טובה שהוא יעשה בה קריירה יפה.
    אבל בגלל שאת הסוכנים שלו מעניין רק כסף ועומר מקשיב לכל מילה שלהם אז הוא יתבזבז בליגה שלנו במכבי.

oFiRzZz, EsheD ו-לירן אוהבים את זה.
  7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני חושב שלאצילי אין למה לחזור לארץ,שלא יתייאש כמו כולם ויחזור לארץ. צרפת זאת ליגה שתתאים לו מאוד. גם להשאר בספרד זאת אופציה,הבעיה שהוא נפל בבחירה.

8. Don Joan Roman Member

בגלל הסוכנים שלו, גרנאדה נתנה להם עמלה גדולה אז הם דחפו אותו לשם למרות שיש קבוצות.שהתאימו לו יותר בספרד מבחינת סגנון משחק.

9. alexshw Member

גראנדה מועדון מזבלה של סוכנים. רכבת שחקנים.
    ברור שזה רע עבור ישראלי צעיר שיוצא לראשונה לחו"ל.
    שחקן צריך לדעת לנהל את הקריירה שלו.

10. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא לא הראשון שטועה בבחירת קבוצה,וכנראה שלא האחרון. החוכמה זה לא לוותר ולבחור בדרך הקלה והבטוחה בליגה שלנו. שימשיך להילחם על החלום האירופאי.

Nigel de Jong ו-Don Joan Roman אוהבים את זה.
  11. עידן444 Member

בעניין אצילי-
    כמה שחקנים בעבר יצאו החוצה, חזרו לארץ ויצאו שוב?
    עולים לי לראש שלום תקווה(גיחה קצרה), אלמוג כהן(גיחה קצרה- נראה לי בהשאלה), שי הולצמן, אבי תקווה, יוסי בניון(אם מחשיבים את איאקס)...
    שכחתי עוד כאלה? (כנראה שכן כי חוץ מבניון יש כאן בעיקר נתנייתים וכאלה שעברו במכבי נתניה).
    את קפריסין אני פחות מחשיב. למרות שנראה לי שיש כאלה שגם משם עשו הלוך חוזר.
    מישהו רואה ליגיונר חוזר שנמצא היום בארץ חוזר שוב לאירופה לא רק לצורך העשרת הכיס?
    מאור בוזגלו, רועי קהת, איתי שכטר, אלירן עטר, עדן בן בסט, שן ייני, אבי ריקן, גולסה, דמארי- מישהו כאן רואה מישהו מהם חוזר לעוד סיבוב באירופה?

נראה לי שסטטיסטית אם אצילי חוזר- הוא כנראה גמר את סיפור אירופה- כי אלה שנמצאים ברשימה של אלה שחזרו- החוויה שלהם לא היתה גרועה. אצל אצילי אני מניח שהיא כן.
    אז אם לאצילי עוד יש חלום אירופי- עדיף לו להישאר שם ולחפש מקום מתאים יותר.

12. סמואל אטו Member

זה עניין של אופי.
    שחקן שרוצה להצליח באירופה מבין שהוא צריך להתמודד עם קשיים ולהילחם בהם.
    אתה לא עושה את זה ע״י חזרה לארץ. אם אתה חוזר לארץ סימן שאתה לא רוצה להיות באירופה מלכתחילה.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה היא האם בכלל יש לאצילי הצעות מאירופה. בישראל מכירים אותו מקרוב ולכן יקחו אותו בלי לחשוב פעמיים גם אחרי עונה בלי משחקים בספרד, אבל קבוצות באירופה, שאולי גם יצטרכו לשלם עבור הכרטיס שלו, לא בטוח שיש כאלה, ואז האופציה היחידה של אצילי היא לחזור לישראל.

14. סמואל אטו Member

לא חושב שתהיה לו בעיה למצוא קבוצה בליגה השנייה בספרד, אפילו להישאר בגרנאדה מאחר ויש לו חוזה, אבל זה רלוונטי רק אם הוא יהיה מוכן לשנות את הגישה שלו ולהיות מקצוען אמיתי.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

פגשתי אתמול את סמיוני כשקיבלתי את התשורה (חולצה חתומה שלו) עבור התרומה הכספית שתרמתי בזמנו כדי שיגיע לארץ, וכמו במשחק העונה בשבת כשהגיע לדרומי, הייתה לי צמרמורת.
    מדובר באדם מרגש, פשוט אין לי מילה אחרת.
    למי שפיספס, הנה הכתבה המרגשת שעשו עליו בחדשות הספורט ושמראה שוב את סוד ההצלחה של הפועל באר שבע בשנים האחרונות, לא רק טובים מבחינה מקצועית, אלא גם טובים מבחינה אנושית -

gilad16 אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.