הפועל באר שבע 2016/17 - אלופים שנה שניה ברציפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏17/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

לוסיו אחלה שחקן.
    גם בן שהר באשדוד היה פחות מרשים.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואם תשים את בן שהר באשדוד האנמית איך הוא יראה?
    איך דמארי, קהת ועטר נראים בחיפה?

באופן אישי גם אני מעדיף את בן שהר על לוסיו, וגם אני חושב שאנחנו צריכים חלוץ טוב יותר מלוסיו בעונה הבאה, אבל זה לא מעט בגלל שבן סהר לא מספק את מה שחשבנו שסיפק, ובתוספת לאכזבה מגאדיר ולגיל של אליה זה הופך את החוד שלנו למאוד מוגבל ולכן צריך פיגורה טובה יותר מלוסיו שהוא לטעמי שחקן בכלל לא רע ששווה בקבוצה אחרת בישראל 10 - 15 גולים בעונה.

בנוגע לשהר, הטכניקה שלו לא מתקרבת להיות טובה ולא בטוח שעולה על לוסיו. מי שלא מכיר את לוסיו ורואה את הגודל שלו חושב שמדובר בשחקן מסורבל ונטול טכניקה. אבל בפועל יש לו טיפול טוב בכדור וטכניקה בכלל לא רעה. אומנם עם הפיזיות שלו ומשחק הראש שלו עדיף אותו ברחבה, אבל לא מעט פעמים בכר השתמש בלוסיו דווקא כשחקן קו.

יש הרבה ביקורת אצלנו השנה על העובדה שסהר לא מייצר לעצמו ולאחרים מספיק, ושהשערים שלו מגיעים בעיקר כשנותנים לו כדור ואין לו יותר מידי זמן לחשוב כי כשיש לו זמן לחשוב זה בדרך כלל דווקא פוגע בו.
    הצפייה הייתה שסהר יהיה חלוץ של 20 - 25 גולים בעונה, מה שלא קרה גם עם 8 פנדלים שבעט (7 מהם הוא כבש).
    זה בעיקר מאכזב כי בתחילת הדרך הוא עשה רושם של שחקן מאוד מהיר וגם פיזי, והיינו בטוחים שהשילוב של זה ביחד עם תנועה לעומק תהפוך אותו לחלוץ הכי טוב בארץ.
    בפועל סהר הוא חלוץ טוב, אבל אם לא היה ישראלי מעולם לא היה שווה עלות של כמעט 800 אלף דולר למערכת. הפערים המקצועיים בינו לבין לוסיו לא מתקרבים לפערים ביניהם מבחינת עלות למערכת, שדווקא שם הפעריים הם אסטרונומים, אבל שהר ישראלי ולכן למרות העלות הגבוה למערכת אנחנו נחפש להאריך לו את החוזה שנגמר בקיץ הבא.

זאת גם הסיבה למה הייתי בשמחה הולך על דמארי/קהת אם היו משתחררים מחיפה השנה. גם אם עברו עונה פחות טובה, לאור מגבלת הזרים שווה להמר על כל ישראלי מוכשר שאפשר להביא.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא נכנס פה לדיון, אבל רק התעכבות קטנה על משהו קטן.

אוגו והובאן מציאות אתה מסכים. וואקמה שמרוויח 320 אלף בערך זה לא מציאה? וויטור שהגיע בחינם ועם שכר של פחות מחצי מיליון זה לא מציאה?

לוסיו לא מציאה ולא נפילה. עשה פה דברים טובים והיה לא רע בכלל, מרוויח שכר נמוך יחסית לזר באלופה ותרם את חלקו בצורה נאותה. אגב השער שלו בסלטיק פארק זה שער של חלוץ גדול, זאת אומרת יש לו ברגליים דברים שאפשר לעבוד איתם ולהוציא ממנו יותר ממה שראינו.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

oFiRzZz ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם הסיבוב שלו בסן סירו לירן, זה משהו שאף חלוץ ישראלי שמשחק כאן לא יכול לעשות. שילוב של מהירות ופיזיות אדירה.
    ב180 אלף דולר (ועם מיסוי של זר) הוא מציאה גדולה לדעתי. 5 שערים ו4 בישולים אצלנו בכל המסגרת עד ינואר. היה בקצב של בין 10 - 15 שערים בעונה בכל המסגרת ועוד לא מעט בישולים, וכל זה כשהוא בליגה לא מעט פעמים הזר השישי שלנו ועולה מהספסל.
    למכבי חיפה נניח יש חלק התקפי עם שחקנים שעל הנייר יכולים לתרום הרבה יותר, למכבי תל אביב יש את קיארטינסון, אבל על קבוצה כמו בית"ר י"ם למשל הוא תפור.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

וואקמה זו לא דוגמה. הוא הגיע מרעננה ולא היה צריך להיות סקאוטר גדול כדי להבין שמדובר בשחקן נהדר.

ואני לא מסוגל לשמוע כבר את ה"בדקו סטטיסטיקה של מי מבקיע יותר בערבי שני ומסתבר שX לקח בפער את Y". זה לא כדורסל או בייסבול, זה לא ענף שסטטיסטיקות משקפות במאה אחוז את מה שקורה. שהר שחקן הרבה יותר טוב מלוסיו.

6. DRORIKO Member

תראה נכון שהכירו אותו יותר, מצד שני לא כל שחקן שמצליח בקבוצה קטנה גם יצליח בקבוצה גדולה. זה הבדלים של שמים וארץ.

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מה זה רלוונטי לדיון אבל? דודו עזריה לא הביא אותו לארץ, לא גילה אותו.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין בעיה לא נכנסתי לדיון כמו שרשמתי, ייתכן והוצאתי את התגובה מהקשרה כי לא קראתי ביחס לאיזו תגובה עידן רשם את זה. וואקמה, בלי קשר למי הביא וכדומה, הוא מציאה בלתי נתפסת. שחקן שבליגה יש בערך 10 שחקנים שמרוויחים יותר ממנו.. כמו שאמרו כמה פעמים, הוא צריך להחליף סוכן.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

9. DRORIKO Member

אולי לא גילה אותו, אבל אני בטוח שמישהו מהמועדון עקב אחריו, אולי דודו ואולי מישהו אחר. הרי ב״ש פגשה את רעננה רק פעמיים בעונה, ולא ממש שידרו את רעננה בטלוויזיה, אז לדעתי כן עקבו אחריו כדי לקבל תמונה גדולה יותר, בטח נגד קבוצות שרעננה לא באה כאנדרדוג נגדן.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני בתור אוהד עקבתי אחריי רעננה והתלהבתי ממנו מאוד, אז אני בטוח שכל קבוצה התלהבה.

מה שהשיג את וואקמה היה ההתנהלות המעולה של ב"ש בכל מה שקשור להחתמות.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה מצבים חלוץ צריך כדי להבקיע גול זה לא פרמטר שלדעתך שווה לבדוק כשעושים השוואה בין שני חלוצים?

אני חושב שאם הדיון על לוסיו היה מתקיים בינואר התגובות היו אחרות לגמרי, והקדנציה שלו באשדוד האנמית קצת גורמת לכותבים להמעיט מהאיכות והתרומה שלו אצלנו.
    בדיוק כמו שהדעה היום על קהת או דמארי היא שונה לחלוטין מהדעה על קהת ודמארי אחרי העונות שלהם בקריית שמונה והפועל תל אביב.

יש לפעמים מקרים שהאנמיות של קבוצה, גורמת לכך שגם שחקנים טובים, כאלה שהצליחו במקומות אחרים, לא יצליחו אצל אותה קבוצה.
    אני עדין מאמין שאצלנו למשל דמארי/קהת פורחים.

12. Drama2 הסמל מעל הכל

איזי שם את כל הכסף על השולחן גם על קאיודה וגם על וואקמה, הבעיה ששניהם לא רצו להיות שם.

EO11, עידן444 ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  13. DRORIKO Member

אפשר להגיד הרבה דברים על איזי, את הטביעת עין אי אפשר לקחת ממנו. אני חושב שגם העונה נבנתה שם קבוצה שהיתה צריכה לסיים יותר גבוה מאיפה שהיא סיימה

14. עידן444 Member

לא ראיתי מספיק את לוסיו כדי להתחיל להשוות אותו לשהר(שגם בתקופה שכולם היללו את לוסיו היה ברור לי ששהר שחקן איכותי יותר אבל לא היה לי כוח להיכנס לויכוח הזה) אבל מה שכן- ראיתי חלוצים זרים הרבה יותר טובים ממנו בפחות כסף.
    שהר חלוץ טוב אבל בא עם פוזה של ליגיונר וזה אוטומטית מעלה כאן את המחיר בטח כשיש לך ביקוש מעוד קבוצות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏11/5/17
  15. DRORIKO Member

מה גם שהוא ישראלי, והיצע החלוצים הישראלים העלוב הופך אותו לישראלי בכיר. בליגה עם הגבלת זרים זה מעלה לך את המחיר.

מצב נושא:
הנושא נעול.