הפועל באר שבע 2016/17 - אלופים שנה שניה ברציפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏17/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

שחר לא היה הופך לספונסר של מכבי חיפה אם היא לא הייתה אלופה באותה עת.

לגבי קהת, אם הוא היה מגיע לפני שנה למכבי ת"א אז הוא היה היום במצב של אזולאי.

2. עידן444 Member

בשבילי מכבי חיפה ב LEVEL של מכבי ת"א ובהחלט מבחינת מקבילות היא הרבה יותר קרובה למנצ'סטר יונייטד מאשר לכל מועדון אחר אם באנגליה עסקינן.

3. amn Member

@Sir Alex Ferguson - אל תבלבל את אוהדי מכבי חיפה עם העובדות... מבחינת חלקם הנכבד אליפות שלא נלקחה בין השנים 1984-2011 לא נספרת. עדכון לטווח השנים ייערך עם הזכייה הבאה באליפות.

אז למה לשדרג לו את החוזה?
    זה בעצם מבטל את כל הצורך בשדרוג החוזה כי הוא תקוע אצלכם ואתם "תקועים" איתו, לא?

שחר נכנס כספונסר אחרי אליפות אחת או שתיים, מאז זכיתם בעוד כמה, אבל בוא נמשיך עם הדמוניזציה שאתם עושים לו.
    ושוב, לא כי אני חושב ששחר הוא הבעלים המושלם. אבל זה עדיין הזוי בעיניי שאתם בטוחים שיבוא מישהו עדיף עליו בכזה בטחון, או שאתם בכלל לא צריכים בעלים.

לגבי החלק השני:
    עם יכולות נבואיות כאלה, אתה יכול להגיד לנו גם מי תיקח אליפות העונה?

קהת שחקן טוב בהרבה משלומי אזולאי, רשם שנתיים וחצי כשחקן הרכב לגיטימי לכל דבר ועניין בליגות בכירות בקבוצות צמרת.
    שלומי אזולאי רשם עונה אחת מוצלחת בקריירה שלו.

להשוות ביניהם זה לעשות עוול אדיר לדעתי לקהת, שחקן שאני ראיתי עשרות רבות של פעמים במשחקים מלאים, החל מקבוצת הנוער.

אם קהת במכבי, היא האלופה שנה שעברה ללא הפסד בליגה (אני לא באמת חושב את זה, אבל אם אנחנו זורקים השערות חסרות כל ביסוס, אז למה לא).

Love Is Red אוהב/ת את זה.
  4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה כי אתה צעיר בגיל ועבורך 1983 היא שנה רחוקה.
    אנשים מבוגרים יותר, ידעו לספר לך שעד 1983 מכבי חיפה בכלל לא הייתה הקבוצה המובילה בחיפה, לא לדבר על ישראל.
    בזכות הכסף הגדול של שחר, שהתחיל כספונסר והמשיך כבעלים, מכבי חיפה מינפו את ההצלחה בשנות ה - 80 (כשלפני שחר מכבי חיפה זוכה בכמות תארים שגם קבוצות כמו מכבי נתניה, הפועל פתח תקווה והפועל באר שבע לקחו בתקופה כזאת או אחרת) והפכה למה שהיא היום. זה שבשנים האחרונות שחר חושב שהוא עדין באותם שנים ולא התקדם עם הזמן זה כבר נושא אחר.
    מכבי חיפה היא לא מכבי תל אביב, ואפילו הפועל תל אביב, שמאז ומתמיד זכו בתארים, עוד לפני כניסת הכסף הגדול ועידן הבעלים הפרטים.
    זה כמו שעוד עשרים שנה יבוא מישהו באנגליה ויטען כלפי קבוצה כמו וולבס נניח במידה ויקנה אותה איזה אוליגרך, שבניגוד לסיטי, וולבס מושכת שחקנים בגלל הכסף ולא בגלל שהיא מועדון גדול.
    מכבי חיפה הפכה למה שהיא מאותם סיבות שסיטי הפכה למה שהיא, הגיע בעלים פרטי, והשקיע בקבוצה שעד אז הייתה נטולה תארים כמעט לגמרי כספים שהפכו אותה למה שהיא.
    לבוא עכשיו ולהציג את הדברים כאילו מאז ומתמיד מכבי חיפה הייתה מועדון גדול, כאילו היא איזה מנצ'סטר יונייטד, ואין קשר לעובדה ששחר בה והשקיע בה כספים אדירים, זה זיכרון קצר מאוד.
    מכבי חיפה היא סוג של סיטי של אנגליה, רק שאצל סיטי זה קרה בשנת 2007 ואצל מכבי חיפה בשנות ה - 80.

Fabio Junior ו-amn אוהבים את זה.
  5. alexshw Member

קהת רשם שנה וחצי גדולה בק"ש, אזולאי שנה גדולה בבית"ר לא כזה הבדל.
    ,לא יודע איפה קהת היה נכנס? היה כנראה הולך לאיבוד בכל הרוטציות כמו אזולאי.

מכבי חיפה זכתה בהצלחה בשנות השמונים בעיקר בגלל עבודה של ג'וני הרדי בנוער שגידל דור שחקנים מדהים וכמובן בזכות שליימה שכמאמן הפך את המנטליות של המועדון והפך אותו להישגי.
    היו לנו 9 שחקני בית בהרכב באליפות הראשונה.

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

חשוב לי לציין לגבי שלומי שבבית"ר הוא עשה עבודה מאוד גדולה שאי אפשר לבטא במספרים. בניגוד לאיינבינדר, הוא לא שיחק עם קלאודמיר וקלטינס, אלא רק קלאודמיר בד"כ, כשלפעמים חנן ממן, שלא שייך לרמות הגבוהות של הכדורגל הישראלי, מצטרף. אני חושב שאם אזולאי מצטרף היום לבית"ר (ומאחוריי הקלעים יש תזוזה לגבי זה) הוא הופך למפלצת ליד שניים מהשלושה שיש לנו היום בקישור. שחקן שחקן שלומי, בין הישראלים הטובים ביותר שראיתי בבית"ר בעשר שנים האחרונות.

7. Love Is Red Member

בדיוק, הובאן וראדי וגם מליקסון שמשחק באמצע לא ילדים ואחד מהם או שניהם יעזבו עונה הבאה.
    אז במקום הובאן אפשר להביא זר אבל במקום ראדי אי אפשר וכן קהת היה נכנס והופך לשחק הרכב ראשון ומוביל.

בקיצור קהת הלך הפעם עם הלב ולא עם הראש לדעתי האישית..

amn אוהב/ת את זה.
  8. עידן444 Member

וכל האינפורמציה הזו שאני לא חולק עליה אומרת ששחר הקפיץ את המועדון הזה מדרגה מאוד גדולה ועדיין זה לא משכנע אותי שמכבי ת״א הרבה יותר גדולה.
    אתה בעצמך לא משייך גודל של מועדון רק לתארים.
    אתה משייך את זה לעוד קריטריונים.
    תמנה אותם ותגיד לי בכמה מהם מכבי חיפה נופלת ממכבי ת״א.
    אגב, גם מנצ׳סטר יונייטד עשתה קפיצה מבחינת תארים מעל כולם בתקופת פרגי משנות ה 90 והלאה(אפילו אמצע שנות ה 90 והלאה). לפני כן היא היתה הרבה יותר קרובה לאסטון וילה מאשר לליברפול.
    מה אתה בעצם אומר? שאם זה בגלל שדרוג כלכלי זה פחות נחשב?
    מעניין מה זה אומר על אליפויות שכירי החרב של כמעט כל האלופות של שנות ה 2000 כולל שלכם?
    לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד בדיון הממוחזר הזה שכבר דנו בו כמה פעמים בעבר?
    שלא רק ב״ש השתדרגה בזכות כסף? אם כן לא חושב שיש כאן אדם אחד שיגיד שאתה טועה.
    בנקודת זמן הזו מכל מחינה אפשרית מכבי חיפה המועדון הכי גדול בישראל יחד עם מכבי ת״א.
    הכל בזכות שחר? סבבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצוין, וכמה זמן אותם 9 שחקני בית היו מושכים עם הקבוצה? מה הקשר בין אותה קבוצה שכניראה הייתה מה שמשך את שחר למכבי חיפה, לקבוצות של חיפה לאחר מכן שלקחו אליפויות בעיקר בגלל הכסף הגדול של שחר?
    למזלה של מכבי חיפה, אותו דור מוכשר מהנוער שלקח תארים הגיע ממש בתחילת עידן הכסף הגדול, מה שגרם לה למשוך אחד כמו יעקב שחר שלקח את חיפה והפך אותה למועדון שהיא היום.
    זה לא שמאז הקמתה מכבי חיפה הייתה מועדון גדול שזוכה בתארים (בניגוד למשל למכבי תל אביב), זה הכל. סוג של סיטי, רק שלה זה קרה בשנות ה -80 ולא בשנת 2007.
    לבוא היום ולטעון שהפועל באר שבע זה הסיטי, וששחקנים מגיעים אלינו בגלל הכסף הגדול (שזאת עוד שטות גמורה, התקציב שלנו גם היום קטן מזה של מכבי חיפה והסיבה שקהת בחר את מכבי חיפה היא בעיקר בגלל שהם הציעו לו הרבה יותר כסף מאיתנו), ועוד להציג את מכבי חיפה כאיזה מנצ'סטר יונייטד, זה פשוט לא להכיר את העבר ולשכוח את העובדה שלפני יעקב שחר והכסף הגדול מכבי חיפה לא התקרבה בכלל למעמד שיש לה היום.

Fabio Junior אוהב/ת את זה.
  10. עידן444 Member

אבל אני מדבר על המעמד שיש לה היום מן הסתם. אנחנו לא מדברים על הסיבה שטל בנין הגיע לשם ב 1989 אלא על הסיבה שרועי קהת מגיע לשם ב 2016.
    בפעם השניה(או השלישית)- השוויתי בין יונייטד לסיטי מבחינת מוניטין של מועדון.

11. zivmay Member

עידן, מבחינתי קהת עשה טעות של שחקן שלא חושב על עתידו, וכנראה תחרותיות היא לא אחד מיצריו. בגלל זה הוא לא מתאים לנו, לא יודע איך הכנסת את השחצנות לסלט שהכנת.
    הבחירה שלו במכבי חיפה רק הקלה על העניין, וזה לא שאני אשב עליו שבעה.
    לעומתו, בן שהר לקח את התחרות ונותן פייט כמעט בכל משחק, סה"כ הוא תוספת מדהימה מהספסל ובמשחקים מיוחדים, ואני מאמין שהוא יעלה בהרכב הראשון בלא מעט משחקים העונה.
    שורה תחתונה, אין לנו סבלנות לשחקנים חלשים מנטלית, במיוחד בשנה עמוסה שבאה עלינו לטובה.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מכבי חיפה מועדון שמביא הכי הרבה קהל למגרשים, פורץ דרך באירופה ובעידן המודרני הוא מוביל בטבלת האליפויות והתארים. אין לי שום סיבה לחשוב שהוא מועדון פחות גדול ממכבי ת"א או כל מועדון אחר בארץ.

13. עידן444 Member

אם זו דרך החשיבה שלך אני חושש לעתיד שלך יותר מאשר לעתיד שלו.

14. yakar Member

תקשיב , אני יודע שמציק לך שמועדון כמו באר שבע שהיה בLEVEL של נתניה התקדם , בעוד נתניה ירדה הרבה למטה.
    אבל אנחנו פה, וכדי להשאר. אנחנו לא קבוצה שבאה משום מקום , תמיד לבאר שבע היה ויהיה מקום של כבוד בכדורגל הישראלי.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

במה אתם יותר גדולים ממכבי נתניה?

מצב נושא:
הנושא נעול.