הפועל באר שבע 2017/18 - אלופים בפעם החמישית והשלישית ברצף!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י hbs7, ‏1/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

לדעתי זהבי גרר את מכבי ת״א ליכולת מרשימה מאוד. הוא פשוט עשה דברים בלתי הגיוניים.
    ב״ש מצידה הציגה קבוצה שהצליחה להתגבר על זה.
    עונה אחר כך למכבי ת״א היתה ירידה חדה לעומת ב״ש ששמרה על הרמה הגבוהה ואולי אפילו הרימה אותה.
    העונה מסתמן שהרמה של ב״ש ירדה לכיוון הרמה של מכבי ת״א למרות שזה מתחבר לויכוח אחר- האם הליגה התחזקה והרמה עלתה ולכן קשה יותר לב״ש או שהרמה בליגה ירדה כתוצאה מהירידה של ב״ש אבל אז אנחנו כבר שוב נכנסים לדיון סובייקטיבי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Telkiyski Member

לא זוכרים כי תמיד מתסכלים על התוצאה הסופית.

גם בכדורסל משחק יכול להיגמר 14 הפרש למרות ש-5 דקות לסוך היה שוויון.
    זה בערך מה שהיה פה בעונה שעברה.

עם הכניסה לפליאוף העליון היו לא מעט אנשים שראו את ב"ש מאבדת את זה.
    להגיד עכשיו בדיעבד שלא הייתה יריבה ראויה כי נגמר ככה זה לא רציני בעיני.

3. Raulito Madridista

פער 13 הנק' או מה שזה לא היה בסיום העונה - הוא נתון משקר, אבל משקר לא פחות מצמצום הפער כביכול ל-3 נק'. באר-שבע הייתה טובה יותר כמעט לאורך כל העונה - אותו חודש פיק בהתחלה כשמכבי גם פירקה את הפועל, ורצף ניצחונות יפה של מכבי. לדעתי גם ההרכב של באר-שבע היה טוב יותר וכך גם הספסל. המאבק האמיתי היה בעונתו האחרונה של זהבי שהוא קבוצה שלמה למעשה ומכבי אפילו חזרה למקום הראשון אחרי ה-3:2 ההוא על בית"ר כשזהבי שבר את השיא אם אני לא טועה.

הפערים בסגלים הצטמצמו העונה וברור שקשה בלי ויטור, אבל וואקמה גם כשהוא לא בשיא כושרו הוא עדיין פלוס אדיר ואני חושב שהיחיד במכבי שיכול להתקרב לזה היה אצילי אבל הוא לא רלוונטי כי הוא פצוע. דור מיכה חסר קצת את הרוע והגולים. גולסה לא ינצח משחק גדול לעולם והוא לא תורם מספרית. והאמת? ראדי גם כן חשוב במשחקים האלה, אני בטוח שהוא יהיה טוב ולא כדאי למכבי להשאיר אותו במצב נוח לבעוט מ-20 מטר מהשער. תבינו ששחקנים הם לא מכונות והמוטיבצייה נגד רעננה גם אם פתאום היא מצמקת ל-2:1 היא ממש לא כמו המוטיבצייה נגד מכבי. העונה בחלק גדול מהזמן אני רואה באר-שבע שבעה וזה קריטי מאוד לא פחות מהחסרונות.

4. גלץ Member

דרך אגב איתי נראה לי שבפעם הראשונה יוצא לי לראות אותך כאן מגן על מכבי תל אביב. :)

5. yedidel Member

למה מזלזלים בסגל של מכבי ת"א? חסר להם קשר אחורי גרזן (סטייל אוגו) אבל חוץ מזה הם די מכוסים, בעיקר בהתקפה.

הקמפיין מוקדמות של נוואקמה יותר מדי נצרב לאנשים, בליגה הוא בעונה בינונית מאוד.

6. Raulito Madridista

וואקמה כבש במשחק העונה הראשון נגד מכבי, ובטדי נגד בית"ר הוא גם כבש את הראשון וגם פירפר שם את קלטינס נדמה לי כשבישל את השער של מליקסון - למשחקים הגדולים הוא הופיע. אני רואה פה שגם נגד מכבי חיפה שזה משחק עם ווליום גבוה - טוני כבש, גם אם השער הזה לא תרם יותר מדי ובאר-שבע הייתה מנצחת בכל-זאת. שישה שערים ושלושה בישולים זה לא מדהים אבל זה טוב מהשחקנים האחרים והוא צריך עזרה.

לגבי מכבי - אני חושב שהיא עדיין לא גיבשה את שיטת המשחק הטובה ביותר מבחינתה. נניח: בלקמן-עטר-קיארטנסון - שלושה גולרים על מגרש אבל קיארטנסון מתקשה בעצמו כי השניים שלידו לא משחררים כדור. בלקמן משחק גם על העמדה של אצילי למשל, ואם אתה מסיט את מיכה אחורה אז יש בעייה הגנתית כלשהי, ואם הם משחקים במערך של שלושה בלמים עם מיכה ולא עם דסה, מה שאולי יקרה במשחק הגנה - האמצע לא קיים.

7. Telkiyski Member

בנושא המקצועי מעולם לא טענתי שהם פחים או משהו.
    קבוצה של 170 מליון בליגה הישראלית לא יכולה לא לרוץ לאליפות. גם אם היא תארח משחקים בי"א באשדוד.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שיאים בשנה שעברה:
    35 משחקי ליגה ללא הפסד,
    26 ניצחונות בליגה (וזה כשאחרי האליפות מול מכבי עלינו עם הרכב משני לשאר המשחקים),
    שיא מועדון של 85 נקודות,
    שיא מועדון עם 10 ניצחונות רצופים,
    שיא ליגה (ביחד עם מכבי חיפה) של 16 ספיגות בלבד,
    שיא מועדון מבחינת כמות כיבושים,
    שיא מועדון במשחקי הבית עם 96%,
    כל זה כשגם הגענו ל-32 הגדולות של הליגה האירופאית,
    בגלל זה האוהדים שלנו רואים בעונה שעברה כגדולה בהיסטוריה שלנו.

נערך לאחרונה ב: ‏2/2/18
  9. Raulito Madridista

הכדורגל משתנה ומאוד דינמי וקשה לדבר על מס' נקודות X העונה לעומת מס' נקודות נניח לפני עשור, אבל כשאתה מכניס למשוואה אליפות מרשימה יחד עם עונה אירופית יוצאת דופן וברור שהיה מדובר במשהו חדש עבור באר-שבע - זה מקבל נפח אחר, לתחושתי. לא קל לעשות את הסוויץ' מהאוורסט של הכדורגל כמו לנצח בסאן-סירו ואחר-כך לרוץ כשאתה בפיגור במשחק חשוך נגד עכו מול 50 צופים. בשתי העונות האלה אני זוכר את באר-שבע עם הרבה מאוד אופי ורצף נצחונות ארוך וקרוב לדו-ספרתי יחד עם מאזן בית פסיכי. ב-2015/16 צריך לזכור שלבאר-שבע היה כבר סגל עמוק והמון-המון זמן לנוח אחרי עונה אירופית כושלת שנגמרה לפני שהתחילה, בעוד מכבי העפילה לצ'מפיונס וסחבה עומס שלפעמים נותן את אוטוטיו כמה חודשים אחרי. גם הפועל של 2002 לא התפרקה במרץ אלא באפריל-מאי.

אולי האליפות 'הראשונה' בתקופה הזו כמובן היא מרגשת יותר אחרי 40 שנה במדבר אבל מבחינת ההישגיות ויכולת\חוזק של הקבוצה אז לי אין ספק.

10. עידן444 Member

שיכנעת אותי.
    לי מפריע שזה ״ליגיון זרים״ מושלם לעומת עונה קודם שהיו שני שחקני בית בהרכב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sir Alex Ferguson ו-לירן אוהבים את זה.
  11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בסדר אתה מדבר על דברים פיקנטריים שהופכים את זה לייחודי יותר או פחות. אבל לדעתי האלופה של שנה שעברה לוקחת די בגדול, וכן ההצלחה האדירה באירופה זו חותמת שאי אפשר להתעלם ממנה. האלופה של לפני שנתיים הייתה חזקה מאוד גם כן, אבל שעפים כל כך מוקדם באירופה, זה מוריד מההיסטוריות ומה"הילה" שלא אותה קבוצה. שנה שעברה היה הכל, קבוצה להיסטוריית הכדורגל הישראלי . השנה... קבוצה חלשה בעשרות אחוזים משנה שעברה, כמובן שיש,נסיבות.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  12. hbs7 Member

באליפות הראשונה היה רצף 20 המשחקים הטוב בהיסטוריה של הליגה.
    56/60. 18 ניצחונות ו2 תיקו. פסיכי.

באליפות השנייה הסיבוב הראשון היה מדהים. גם תוצאתית אבל בעיקר בגלל יכולת. הפרש שערים מטורף וקבוצה שבאה לפרק ועושה זאת בקלות.
    גם הפליאוף היה מאוד מרשים. ספק אם מישהו בעתיד יעשה פליאוף עם אחוזי הצלחה כאלה גבוהים.

13. DRORIKO Member

מודה לא מכיר ממש את מרואן קבאה, הליגה הסלובנית היא לא בפליי ליסט שלי. שמעתי השבוע את לחמן אומר שהוא קשר אחורי פרופר, והוא שווה הרכב רק אם בכר יחליט לעבור לשני קשרים אחוריים(אלא אם הוא בונה עליו ליום שאחרי אוגו) מה דעתכם? @Drama אשמח לך לשמוע במיוחד את דעתך בתור זה שמכיר אותו הכי טוב פה.

14. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע מה לגבי לחמן, אבל אם נסתמך על האנליסטים של מנג׳ר 2008, הוא יגדל להיות הקשר האחורי הטוב בארץ.

15. yedidel Member

קבהא בהחלט יאפשר לתת לאוגו קצת מנוחה עכשיו. על וובה סמכו קצת פחות.
    את עונה שעברה הוא סיים עם 5 בישולים אז אולי הוא לא כזה "נגר" כמו התדמית שלו פה.

אגב, לשחק עם קבהא ואוגו ביחד יאפשר לאחרון לעלות קצת יותר קדימה ולחזור לתת לנו את הבישולים והשערים מלפני שנתיים.

מצב נושא:
הנושא נעול.