הפועל חולון אלופת המדינה בכדורסל 2021/22

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏13/8/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

בוודאי שלא כמו פיב"א (אולי הליגה לטענתך לא ספורטיבית, אבל זוהי ליגה פרטית) - אבל אם בשחיתות עסקנין, ואני רואה שאתה מוטרד מזה מאוד, מדוע אתה צופה בכדורגל על שלל גרורותיו, כשרק השנה הוכח שפיפ"א ואופ"א הן המוסדות המושחתים ביותר שיש, מה שפיב"א והירוליג לא יצליחו ביחד לעשות גם עוד 20 שנה?

3. Telkiyski Member

אתה אשכרה משווה עכשיו בין יורו ומונדיאל, שהעולות אליהם מגיעות בדרך ספורטיבית בזכות הישגים על הדשא, לבין המפעל עם השריונים? באמת?

איסלנד והונגריה ביול"ב אפילו לא היו מקבלות כרטיס למוקדמות בגלל חוסר אטרקטיביות בעוד שהולנד הייתה כבר מזמן מקבלת "וויילד קארד" אצל מר בורטמיאו.

השוואה מגוחכת כל כך.

4. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ברור שזה מגוחך - יורוליג לא הואשמה בשחיתות לעומת מפעלים כמו פיפ"א ואופ"א שנתפסו בשחיתות בכל כך הרבה מקרים. אתה אמרת שחיתות - הדרך שבה הקבוצות בוחרות את הקבוצות לא ספורטיבית? אחלה, מה הקשר לשחיתות? לכסף שהועבר מתחת לשולחן לקידום אינטרסים (כמו במקרה של פיפ"א ואופ"א).

אתה זורק דברים בלי קשר למציאות.

5. Telkiyski Member

מבחינתי הספורטיביות היא ערך עליון.
    קודם שיגיעו למפעלים נבחרות וקבוצות שמגיע להן, על סמך הישגים ספורטיביים ולא דרך שריונים.

השחיתויות בפיב"א, אופ"א ופיפ"א מגעילות אבל לפחות שם אם איסלנד עלתה ליורו היא תהיה ביורו ולא יתנו להולנד כי יש לה שריון, ואם גליל עליון אלופת ישראל היא תלך ליורוליג (או הליגה האירופית אז) ולא מכבי כי למכבי יש שריון.

אתה תקרא ליורוליג מפעל פרטי, ואני אקרא לזה מפעל מושחת ולא ספורטיבי שמשריין קבוצות. זה לא באמת משנה בתכלס.

מקווה שעכשיו זה ברור.

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ברור - אתה מגוחך ואומר דברים שקריים ולא נכונים.
    שחיתות זה מה שקורה בכדורגל - כסף שקונה אירוחים ומסדר הגרלות. כסף שקונה אירוח של קטאר ורוסיה, כסף שקונה אירוח של דרום אפריקה למונדיאל (ומעלה את כל הרשומות האלה לטורניר מין הסתם). כסף שמסדר הגרלות לא חוקיות.

היול"ב מעולם לא אמרו שהם האופ"א של הכדורסל, הם הקימו ליגה פרטית שבה הם מחלטים מי ישחק. הם לא מונעים מאף אחד לשחק באיזה מפעל שירצו (בניגוד לפיב"א, אגב). איך אפשר לקרוא לזה שחיתות? למה שגליל עליון תהיה במפעל? מי שהקים את המפעל הזה, לרגע לא קרא לזה ליגת האלופות או מפעל האלופות יכול לבחור מי ישחק והוא לעולם לא אמר שהוא בוחר רק אלופות. יש לו את הקריטריונים שלו וזכותו לבחור גם את נס ציונה למפעל. זכותך להחרים אותו או לא לראות אותו או לא להתחשב בו - אבל מה הקשר לשחיתות? אין לך מושג בענף אה?

7. Telkiyski Member

לפחות השחיתות בפיפ"א קובעת באיזה מדינות ייערכו טורנירים ולא איזה מדינות ישתתפו בטורנירים ואיזה לא.
    אני באמת לא מבין מה אתה רוצה.

אם אתה רוצה להמשיך לסגוד ליולב שלך שיהיה לך בכיף, זכותי לראות את המפעל הזה כמפעל רקוב שהרס את הכדורסל באירופה.
    אני מקווה שפיב"א, עם כל השחיתויות שלה, תרסק את יולב יום אחד כדי שלפחות אני אדע שאם במקרה הפועל תיקח אליפות גם נתוגמל בהתאם.

כמו שאמרתי, אתהי וכל לקרוא לזה מפעל פרטי, בעיני זו שחיתות, "שחיתות ספורטיבית" בשבילך. בעיני זה מושחת שדרושפקה תהיה ביורוליג אבל אלופות מרחבי היבשת לא. אם אתה ככ נהנה לסגוד לכסף של הטורקיות שלך אז סלאמתק, לא מבין מה אתה רוצה בדיוק.

8. Telkiyski Member

אגב בחזרה לדיון, הכלבלב של מכבי, גלדסטון, מספר "שגם מכבי תפרוש מהליגה אם ירושלים תושעה" או משהו בסגנון.

מזכיר לי את "שמעון מזרחי מנסה להכניס את ירושלים ליורוליג" שהוא פרסם לפני איזה שנה.

9. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

רק מעמיד אותך על טעותך. היורוליג היא ליגה שהוקמה ע"י הקבוצות וג'ורדי הוא נציג שלה והליגה היא פרטית וזכותו של הנציג לקבוע את הקבוצות המשחקות בו. אני מקים ליגה וזכותי לקבוע קבוצות שמשחקות בה - מעולם לא טענתי שקבוצה שתשחק ככה או תסיים ככה תהיה בליגה שלי. יכול להיות שיש לי את הקריטריונים שלי לקבוע מי ישחק בליגה שלי. מי שמעוניין לשחק בליגות אחרות מוזמן.

רק מבהיר לבאי הדיון שהמילה שחיתות שאתה משתמש בה, כוונה לכסף שעובר מתחת לשולחן בכדי לקנות דברים (כמו שקורה בכדורגל) ומעולם זה נטען או הוכח שקרה ביול"ב. זה הכל.

10. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

@Telkiyski
    רק דבר אחרון, למה זה בסדר שפיב"א עושה שריונים שלה?
    ynet מכבי ת"א דחתה הצעה להצטרף לליגה החדשה של פיב"א - ספורט
    הרי הוצע לכל 11 הקבוצות שבהסכם - כולל מכבי, לעבור לליגת האלופות - ללא שום תנאי של זכיה באליפות השנה או משהו בסגנון.
    רק תסביר לי איך זה תקין ולמה הם צריכים לרסק את היול"ב.

11. VAR Member

@הרצליה עד המוות
    לפי הכתבה שהבאת מוצע וויילד קארד ל8 קבוצות ולא ל11. ואני כמובן נגד, אבל כבר אמרתי שאם הנבל מתכוון לעזור לי במלחמה עם השטן אז אני לא אגיד לו לא. קודם נתקדם לאנשהו אחר כך נתחשבן.

12. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

@יענקלך שחרר
    משעשע. תרשה לי להמר שאם מכבי (שהוצע לה כרטיס לליגה החדשה ללא כל קשר למקום של השנה) הייתה עוברת לליגת האלופות, הייתה אומר שזה מגוחך ובושה שככה פיב"א נוהגת ונתנת למכבי כרטיס לשם.

זה היה הרבה יותר נוראי. כי אם מכבי הייתה עוברת לשם עם חלק מהקבוצות, ונגיד היורוליג היה נשאר חזק - אז כדי למלא את השורות הוא היה בוחר (על סמך הקריטריונים שלו, כמובן) להשלים את החסר באיזה חימקי או קובאן ובטוח שלא בראשון לציון. ואז האלופה לא הייתה הולכת לא לכאן ולא לכאן, והייתם ממשיכים לבכות על איך שמכבי נמצאת במפעל. עכשיו לפחות ראשון לציון הולכת לאלופות. אם מכבי הייתה עוברת לאלופות אז ראשון במקסימום היו ביורוקאפ. בקיצור "הכי לא ספורטיבי" שיכולת לכוון אליו.

13. Telkiyski Member

זה לא. אבל פיבא, להבנתי לפחות, רוצה ליגה אירופית כמו פעם, עם אלופות וקבוצות שמגיעות שם על סמ הישגים ספורטיביים.
    אין הבדל בין לשריין את ראשון בפיבא לבין לשריין את י-ם ומכבי ביול"ב, אבל לפחות פיבא רוצה שבסוף תהיה ליגה גדולה וספורטיבית.

14. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

איך עושים את זה, אם בנובמבר נפגשים עם הקבוצות ה"גדולות"? אני אשמח לשמוע איך פיב"א רוצה ליגה על סמך הישגים ספורטיבים. הרי דיברו עם הקבוצות שחלקן לא אלופות ביולי האחרון (לפני שנה). כלומר, דיברו עם מכבי למרות שהיא הודחה בחצי גמר ע"י אילת בסדרות. השנה דיברו עם הקבוצות במהלך החורף - בלי שום ידיעה מי תיקח את התואר. זה לא שבאים אחרי שנגמרת העונה לקבוצה שזוכה באליפות (ראשון, ריאל או אולימפיאקוס) ומציעות לה להשתתף במפעל. אם ככה לא הייתי אומר כלום. אז איך היא רוצה ליגה "כמו פעם". להציע למכבי כרטיס ביולי הקודם לעונה הנוכחית, אחרי שמכבי הודחה בסידרה ע"י אילת בחצי הגמר, קצת שומט את הטענות שלך על ליגה ספורטיבית.

15. VAR Member

@הרצליה עד המוות
    אני כתבתי באופן הכי מפורש שאני לא בעד. אבל אני מעדיף 30% לא ספורטיבי (8 קבוצות מקבלות כרטיס חופשי והשאר לפי הישגים, מה גם שהליגה אמורה להיות גדולה יותר) מ70% לא ספורטיבי (11 משוריינות מתוך 18 קבוצות, עוד 5 אלופות של מדינות מסוימות והשאר נאבקות ביניהן על פירורים). בענף הרקוב הזה, זה כנראה המקסימום שאפשר לשאוף אליו.

מצב נושא:
הנושא נעול.