הפועל תל-אביב 14/15: רעידת אד(ו)מה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

אתה שוב נכנס לפרטים הלא חשובים, מי כן מי לא, זה לא הפואנטה.
    קבוצת כדורגל צריכה להתנהל נכון, מה שקורה עכשיו עם ורמוט זה ניהול לא נכון.
    הפועל צריכה לדאוג לעתיד שלה - כלכלי ומקצועי, שום דבר ממה שקורה עם ורמוט אינו חכם בשני המישורים.
    להחזיק שחקן בן 30 עם חוזה כמו של ורמוט בקבוצה, זה דבר שקורה במועדון שרץ לאליפות ויכול להרשות לעצמו חוזים יקרים, לא במועדון שעלול להיקלע למאבקי תחתית ונכנס לחובות כדי לממן את החוזה שלו.

2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך זה הפרטים הלא חשובים? אני חושב שאם הפועל מוכרת את ורמוט בינואר היא יורדת ליגה. אתה לא מסכים? ירידת ליגה זה פרט לא חשוב?

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני אגיד זאת ככה - הישארותו של ורמוט בהפועל היא לא הגיונית כרגע כמו חמדי סליחי בעכו.

אני גם חושב שעכו יכלה לבנות קבוצה מאוזנת ומצליחה יותר ללא סליחי.

בכדורגל משחקים כקבוצה, ואיזון זה מהדברים החשובים בקבוצה. בכדורסל השיקול שבלהשאיר "כוכב" היה הגיוני, פה לא.
    ורמוט גם פרסונלית לא מתאים לזה, אגב. הוא כמו בניון, שחקן משלים פנטסטי.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין להפועל טעם למכור את ורמוט בינואר כי השפעה של עזיבת כוכב בינואר ובקיץ היא שונה לחלוטין. גם בינואר אין שחקנים יותר מדי טובים ובכושר בשוק ואין אפשרות לבנות את הפועל בצורה מאוזנת, מקסימום יביאו 2 מנודים ממכבי חיפה.

הפועל המשיכה בקיץ את ההתנהלות המקולקלת שלה מהשנים הקודמות. זה התחיל במינוי החברי וההזוי של ברקוביץ׳ ודומב ולאחר מכן ההתעקשות על ורמוט ואי היכולת להיפטר מכל מיני עמוסים וקולינים. אצל מאמן רציני במועדון שמתנהל ברצינות זה לא היה קורה.

עכשיו גם כל הסאגה עם עטר לא מובנת לי. נניח והוא מגיע בחוזה יקר שממומן ע״י גורם חיצוני וגילי ורמוט יעזוב בקיץ כי למועדון לא תהיה את היכולת להחזיק אותו יותר אז ברור כבר שהפועל תצא לא טוב בעיני האוהדים שרוצים את ורמוט.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא אומר שיעזוב עכשיו, הוא בכלל לא היה צריך לפתוח את העונה בהפועל.
    על עטר בכלל אין מה לדבר, זה יכול להיות מגוחך יותר אפילו מורמוט.

6. Raulito Madridista

הפועל כן צימצמה את הגירעון בקיץ וחסכה קצת כסף, אז כן היה שיפור כלשהו בהשוואה לעונה שעברה. לא צריך להעלים עין מהנתונים האלה. גם לשחרר את גילי ורמוט בדקה ה-90 לפני פתיחת העונה - צעד מאוד לא חכם, קשה להביא שחקנים מהרגע להרגע ואין הרבה שרוצים להגיע להפועל ת"א בימים אלה. לשחרר את ורמוט בינואר תהיה התאבדות כמו שכבר אמרו פה, המועדון עשוי לרדת ליגה. באמת מצטער שאני לא רוצה בעונה הבאה לנסוע למגרשים כמו עילוט(אחי נצרת עדיין מארחת שם?), וינטר(הכח רמת-גן) וכן-הלאה.

מה קשור 'שחקן מעל המועדון?', הנה, את עומר דמארי מכרו, וברור לכם שעם דמארי היום הפועל שווה מקום רביעי. זה לא מקרה אבי נמני ומכבי. ואני מבטיח לכם שאם 'הפשע' היחיד של ההנהלה החצופה הזו היה למכור את גילי ורמוט - האוהדים לא היו באים עם חולצות שחור. המועדון מעל הכל, אבל שוב - מכירה של ורמוט=ירידת ליגה. גם איתו היום אנחנו עלולים לרדת. לא חושב שהייתה קבוצת צמרת בארץ עם כל-כך הרבה פרסומים שליליים נגדה מבחינת הגירעונות וכאלה. אולי רק בית"ר של גאיידמאק בישורת האחרונה. אוהדי מכבי בחיים לא הסתובבו עם תחושה כזו שבכל רגע עלולים למכור את השחקן הטוב ביותר שלהם. קורנפיין אגב מכר את ברק יצחקי בהרבה-הרבה-הרבה-הרבה-הרבה כסף. ב-2 וחצי מליון יורו(נקבתי במחיר גבוה יותר כי אנחנו בחלון ההעברות בינואר) גם אני מוכר את ורמוט, גם היום, בתנאי שמליון יורו יוקצה לחיזוק, נניח סליחי מעכו.

בעיני האוהדים הפועל לא תצא חיובית בפרק הזמן הקרוב ולא משנה מה יעשו, ובצדק. אגב, הרבה אוהדים היו מתים לראות את שכטר חוזר במקום עטר, אבל זה לא יקרה. הוא בדרך למכבי לדעתי.

7. Civil Anti Madridista

עם הסעיף השני אני מסכים איתך, לשים את כל הביצים בסל אחד זה לא הדבר הכי חכם לעשות בלשון המעטה.
    אבל לגביי הסעיף הראשון אתה טועה. ורמוט אומנם לא מוקף בכוכבים, אבל אוסף השחקנים שמסביבו יכול להצטלם איתו ולבקש ממנו חתימה בסוף כל אימון ומשחק. השחקנים הצעירים רואים בו כמבוגר האחראי, מודל לחיקוי וכל דקה שלו בוא במועדון היא רווח עבורם.

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אם הוא לא היה פותח את העונה בהפועל היו פחות 2000 מנויים שכבר מכסים את השכר שלו והיינו אפילו יותר בוודאות יורדים ליגה.

9. סמואל אטו Member

אתה כמו אישה עשירה שמסרבת להבין שבעלה פשט את הרגל. אתה יכול למכור את היהלומים כדי לשפר את המצב או להמשיך לקנות עוד ולחשוב שמשום מה זה מה שיציל אותך.

זה פשוט מדהים באיזה ניתוק אתה נמצא.
    יש לקבוצה שלך גירעון של מיליונים שהולך להוביל אתכם לפירוק, אבל לך חשוב שישאירו את גילי ורמוט בקבוצה.

וזה לא חוסר איזון?
    העובדה שורמוט אבוטבול לא מדברים זה לא מחנאות?
    אתם משקרים לעצמכם.

10. oranfu Member

ברגע שכל מי שתומך בעזיבה שלו הוא לא בדיוק מחובבי הפועל, נראה לי שאפשר להבין.
    אסור להם לשחרר אותו לדעתי. גם איתו הם בסכנה של הסתבכות רצינית במאבקי ירידה וכמו ששחם חזר ורשם, אין אופציה לבנות סגל טוב יותר כרגע בכסף שייחסך עליו כביכול.

אנשים זורקים פה כל מיני אידאלים ומנטרות לאוויר, שורה תחתונה זאת קבוצה חלשה מאוד בלי אף עוגן אחד אפילו במועדון חוץ ממנו. זרים? מי יביא?
    ישראלים צעירים וטובים? כל ישראלי עולה מלא כסף, מי אמר שבכלל יתפתחו להיות שחקנים מספיק טובים? ורמוט הוא מהטובים בליגה כבר היום. לדעתי אנשים אפילו יתקשו לתת שמות כאלה בתיאוריה, שלא לדבר על כמה יעלו בפועל והאם הם יכולים להביא אותם בינואר. לבנות סגל מאוזן יותר לעונה הבאה? איך זה יעזור אם יירדו ליגה?

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  11. סמואל אטו Member

וכשבו אדם מתעסק באם הצד השני מחבב את הפועל או לא, אפשר להבין שהוא מתעסק ברקע אישי ולא בתוכן.

orimor2212 אוהב/ת את זה.
  12. Civil Anti Madridista

זה חדש לי, אבל אם זה נכון זה בטוח לא ממנעים כלכליים. אבוטבול בטח ציפה מורמוט להוקיע את זהבי כמוהו או משהו בסגנון.

13. oranfu Member

אישי זה בדיוק מה שנראה שעומד מאחורי ההודעות שלכם.
    אני לא אוהד הפועל ולי זה ברור שאסור להם למכור אותו. כל מי שרואה אותם משחקים ברור לו שבלעדיו מדובר במועמדת רצינית מאוד לירידה, אז מה יעזור להם לחסוך עליו? כל הדיבורים יפים מאוד כשהם לא על הקבוצה שלך (ניהול נכון יותר וכו') אבל בשורה התחתונה הם מבינים שם שקודם כל הם צריכים להישאר בליגה ועזיבה של ורמוט עכשיו פוגעת משמעותית בסיכויים שזה יקרה.

14. סמואל אטו Member

1. כשבית״ר הייתה באותו מצב טענתי שהיא חייבת למכור את כל הנכסים שלה.
    בדיונים על המכירה של יצחקי וורד הייתי בין הבודדים שהצדיקו את המהלכים הללו.

2. זה שלבן-אדם יש דעה שונה משלך לא הופך את אותה דעה לפסולה.

3. זה שמבחינה מקצועית הוא חלק אינטגרלי מהקבוצה אף אחד לא אומר אחרת. מבחינה מקצועית גם מסי ורונאלדו הם החתמה הכרחית עבור הפועל, אבל הדיון הוא כלכלי-ניהולי ולהפועל אין כסף להחתים את מסי או רונאלדו ואפילו לא את גילי ורמוט.

4. פחד מירידת ליגה זה הסממן הכי גדול לקבוצה שאין לה מושג מה היא עושה.
    אין שום דבר רע בלרדת ליגה. קבוצה שמתנהלת נכון תנצח כל דבר בטווח הארוך , ואם קבוצה יורדת ליגה סימן שהגיעה לה לרדת ליגה. ברוב המקרים זה רק עוזר לקבוצה לחזור חזקה יותר.

15. oranfu Member

לא טענתי שהדעה שלכם פסולה.

יכול להיות שדעתך היתה זהה אם היה מדובר בבית"ר, אני קצת בספק אם זה באמת המקרה אצל כל מי שתומך במכירה של ורמוט והוא לא אוהד הפועל.

להפועל לא צריך להיות כסף להחתים את ורמוט, הוא כבר חתום. הנכס הממשי האחרון שיש לה.מסי ורונאלדו זה לא החתמה הכרחית, ורמוט לא הכרחי מבחינתם על מנת להתמודד על תארים אלא על מנת לשרוד בליגה. הבדל משמעותי לדעתי.

בקשר לירידת ליגה אני לא מסכים (אבל אם זו דעתך אז זה מסביר את שאר הנקודות). עדיף לנסות להבריא מאשר לרדת ליגה ולנסות להבריא כי הירידה לכשעצמה לא מבטיחה כלום. הפועל מועדון גדול, אבל גם הפועל פ"ת היתה מועדון מוביל, ב"ש במשך שנים התבוססה בתחתית וליגה שניה, מכבי נתניה...
    אם הקבוצה שלי היתה במצב דומה הייתי מאוד מאוד מפחד מירידת ליגה. מאוד.

מצב נושא:
הנושא נעול.