הפועל תל-אביב 14/15: רעידת אד(ו)מה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

זה ההסבר הכי לא משכנע שקיים.
    אם זהבי יעזוב מכבי תתמוטט? אם בוזגלו יעזוב ב״ש תתמוטט? נו באמת, ככה מודדים היום רמות שכר?

מי שרוצה קבוצה תחרותית לא מחפש להתקטנן בכסף עם כל שחקן, או לתת לו חוזה נמוך בטענה שהם לא יתמוטטו מזה שהוא לא יחתום.
    מי שרוצה להיות דון קישוט ולהציע חוזים נמוכים מתוך שליחות, אז שיצפה לחוסר הצלחה.

אתה בעצם רוצה שקבוצות לא יצליחו.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אז יותר מחצי מרוויחים יותר מהממוצע בשוק.

בכל אופן יש איזון בגלל הרבה מאוד שחקנים צעירים, לא מוכשרים, לא מקבלים דקןת, קבוצות קטנות. אם נראה חתך של שחקני הרכב, גם בקבוצות קטנות, אני בטוח שנראה אחוז הרבה יותר קטן לאלה שמרוויחים פחות מ 100 אלך בשנה

3. עידן444 Member

בכוונה לא נתתי את הדוגמה של זהבי. "להתמוטט" זו אולי לא המילה המתאימה. מכבי ת"א בלי זהבי עלולה להינזק באופן משמעותי ומעבר לזה זהבי מכניס למועדון כסף במכירת מוצרים והוא כן סוג של "נכס" שקשה לוותר עליו.
    לעומת זאת הצעה חסרת פרופורציות לשחקן צעיר ששיחק עונה אחת בלבד בליגת העל, אגב, בתפקיד שזר לו והוא באמת היה בו לא יותר מאשר בסדר- זו בעיני הפקרות.
    אני גם חושב שזה ברור לשנינו שכשבעוד שנתיים יבוא ג'ורדי ויציע לאותו אבו עביד סכום של 300 אלף דולר אם וכאשר אבו עביד יהיה שחקן מוכח שמועמד לאירופה- כולם כאן שוב יקפצו שג'ורדי שובר את השוק, כשלמעשה מי ששתל את הזרעים שמובילים להשתוללות הזו זה אותם אלה שבוכים...

4. עידן444 Member

נכון, אבל זה סותר את הטענה שבגלל שלכדורגלן קריירה קצרה הוא מרוויח יותר. בליגת העל זה אולי בעיקר שחקנים צעירים וחסרי ניסיון, אם נרד מעט ללאומית נגלה שבעצם הרבה מקבלים סכומים דומים לשוק העבודה הכללי. וגם הלאומית היא ליגה מקצוענית.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בלאומית אין כסף. יותר מ 50 אחוז מרוויחים יותר מ 9-10 אלף שח בחודש. ולרוב מדובר בשחקנים בינוניים על סף החלשים. הסיבה העיקרית שיש סכומים כאלה היא רק שהקריירה שלהם קצרה.

6. עידן444 Member

גם בליגת העל אין כסף. אם היום יש בהפועל יש כסף עוד מילא... אבל אנחנו יודעים שאנשים שם, כמו בנתניה, השתוללו גם כשאין כסף.
    כשמסתכלים על חוזים של שחקנים, מאמנים וכל מיני מאכרים בנתניה זה פשוט לבכות!
    והכל מתחיל בזה שכל פישר שנתן 2 פסים ישר קופץ בשכר פי 5 או אפילו פי 10. זו השתוללות.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נכון. וזה נובע בגלל שמדובר במקצוע עם חיי מדף קצרים. זה שיקול ראשון וסיבה עיקרית לשכר בכדורגל.

8. סמואל אטו Member

הדבר היחיד שלקחתי מכל זה שלדעתך אבו עביד לא חשוב להפועל. זה באופן לוגי לא נכון, כי הם החתימו אותו, אז סימן שהוא כן חשוב למי שהחתים אותו.

ואתה קורא לזה הצעה חסרת פרופורציות, ביחס למה? ביחס למה שהציעו לו בנתניה? ביחס למה שהוא שווה?
    שוב, אם אתה טוען שהפועל צריכה לתת הצעות כלכליות על בסיס שליחות מוסרית, אז אתה בעצם מתנגד לדבר הכי חשוב בספורט - תחרותיות.

9. עידן444 Member

בוא נתחיל בזה שנתניה לא היתה צריכה להציע לו כלום. היה לו חוזה והפועל ת״א למרות שנתניה הוציאה הודעה שהיא רוצה להשאיר אותו המשיכה בשלה. לא רוצה עכשיו להיכנס לויכוח האם זה לגיטימי או לא. מה שכן אני שם לב שאוהדים של הפועל ת״א לא אוהבים את הדרך של מכבי ת״א בשוק ההעברות כשבפועל הם יותר גרועים פשוט בכסף פחות גדול אז זה כאילו בסדר. לגבי אבו עביד, כמו כל שחקן שנתן בקושי עונה אחת סבירה- בעיני זו הצעה מוגזמת.
    אם אבו עביד ימכר לאירופה, מה שיכול לקרות- עסקה טובה. אבל מה שקורה לרוב- וזה מאוד בולט במכבי חיפה- לוקחים שחקן על סמך כמה משחקים טובים בקבוצה קטנה או בינונית(ומכבי חיפה נפלה באופן סידרתי עם שחקנים שהרשימו הרבה יותר מאבו עביד...), ברגע שהוא מתברר כלא מספיק טוב הוא נחתך- או לספסל או להיות מנודה כי אף אחד לא מוכן\לא מסוגל לעמוד בחוזה המנופח שהוא קיבל והוא מעדיף לשבת ביציע מאשר לרדת משמעותית בשכר ואז באים כל מיני אנשים כמוך וטוענים שצריך להביא עוד זרים כי השכר של הישראלים מופרז וזה מה שיוריד אותו.
    אני סך הכל מסמן איפה הניפוח מתחיל ומי שאחראי לו הוא לא תמיד שחקן חזיר אלא מועדון פזרן וזה בטח לא נובע ממגבלת הזרים.

10. Raulito Madridista

ההתאחדות אישרה: זכויות הניהול בהפועל תל אביב הועברו לאמיר כבירי
    בשעה טובה, העידן החדש בהפועל תל אביב יוצא לדרך באופן רשמי: הוועדה להעברת זכויות הודיעה כי הבעלים החדש אמיר כבירי יקבל את זכויות הניהול במועדון. הועברה ביקורת על התנהלות הקבוצה

יושב ראש העמותה, אלי פסטמן: "השינוי המבורך שחל במועדון והבנייה של הסגל החדש מעוררים בקרב כלל האוהדים תקווה וציפייה לעתיד אדום טוב יותר. אני קורא לאוהדי הפועל, שאכלו בשנים האחרונות מרורים רבים מהבעלים והניהול במועדון, להוכיח את אהדתם בדרך של קניית מנוי שנתי למשחקי הקבוצה. עלינו האוהדים מוטלת האחריות לסייע לכבירי ולהפועל בכל דרך אפשרית".
    מעמותת האדומים נמסר: "עמותת האדומים מברכת את אמיר גרוס כבירי על קבלת האישור להחזיק בזכויות הניהול של מועדון הכדורגל הפועל תל אביב. העמותה תתמוך במינויו של כבירי לדירקטוריון חברת הראל אחזקות, כשזה יובא לאישור בעלי המניות בימים הקרובים. במהלך החודשים האחרונים, ובסדרה ארוכה של מעשים, הוכיח כבירי את נאמנותו ואהדתו הגדולה להפועל".
    ('וואלה ספורט')

עדיין מוקדם מדי 'לחגוג'? הרי התחושה היא אצל הפועל היא שכל מה שיכול להשתבש - ישתבש. אני באמת שואל אגב, לא ציני בכלל.
    לא נראה לי לעניין עכשיו לדבר על הפן המקצועי אבל האמת שהופתעתי מהקלות בה הפועל התחזקה והתחזקה עד לשבוע האחרון שם בהחלט הדברים לא הסתדרו כמצופה, וגם זה בסדר. ברור שאידיאלי לגבש את הסגל לפני מחנה האימונים אבל לא צריך לפעול בפזיזות ויש עוד הרבה זמן. מחזיק אצבעות שתמוז יגיע אבל סקפטי מאוד.

11. Telkiyski Member

מברוכ על כבירי.

לא אהבתי האמת את שתי ההחתמות האחרונות, של ורטה ושל בן אלברגלי (או איך שלא אומרים את שמו).
    סתם חבל על הכסף לדעתי.

עם כל ה4373 החתמות האלה, עדיין אנחנו חייבים חלוץ (אם לא שניים) נורמלי, קשר התקפי (אנטל לא יגיע, על רייכרט לא הייתי בונה) ובלם (שכנראה יהיה זר).

יש עוד הרבה עבודה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/7/15
  12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתמול והיום קופמן דיבר על כך שהתקציב של הפועל בפועל הוא 43 מיליון ולא 29 מיליון. אני נוטה להאמין לו. נראה הרבה יותר הגיוני מבחינת שחקנים, ובטח ובטח אם תמוז יוחתם...

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל ההחתמות האלה, שאתה יכול יפה מאוד לשים אותם על הנייר, אין להפועל עדיין קבוצה. היא לא שיחקה דקה, היא לא התאמנה אפילו אימון אחד. אי אפשר לדעת בכלל אם השחקנים מתאימים לפאזל. יהיה מאוד מאוד מאוד קשה להפועל להרים קבוצה טובה, שלא לדבר על מצוינת, וזה כשאנחנו מדברים על 12-15 החתמות כן?

14. alexshw Member

אני מעריך שהם יגיעו לאירופה או לפחות יאבקו על זה בפליי אוף עליון

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם הערכות לא הולכים למכולת. זה כמו שתגיד לי אם הוא היה בועט יותר שמאלה, אז זה היה ברשת

מצב נושא:
הנושא נעול.