הפועל תל-אביב 14/15: רעידת אד(ו)מה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Karlsruher SC Vamos Karlsruhe

הרוש; ורטה, גוטליב, אבו-עביד, שיימן; לינגאנה, פינטילי; אלטמן; יחזקאל, ביטון, בומבה.
    זה ההרכב כרגע. בכלל לא רע, אבל זה הרכב לא מוכח של קבוצת אמצע-טבלה ומטה. בינתיים כמו שנאמר למעלה, הפועל בנויה על שני הרומנים פינטילי ובומבה שאומרים שהם שחקנים גדולים. אם אנטאל מגיע זה שדרוג רציני. כרגע זה מה שצריך כדי לבנות קבוצה טובה: בלם זר, קשר התקפי (עדיף אנטאל), קשר שמאלי (עדיף נסאר) וחלוץ נוסף, צריך ישראלי אם אנטאל ובלם זר מגיעים. אם בנוסף לכל אלה, גם בן רייכרט מגיע, יש הרכב מצוין לשנה הבאה שיכול להשיג פלייאוף עליון.

2. Raulito Madridista

הכדורגל אף-פעם לא באמת מסתדר לפי 'הקודים האלה'. אחרת לא היה טעם לעלות לכר הדשא ולשחק והקבוצה עם 'הסגל הטוב ביותר' הייתה מנצחת. בכדורגל יש 30 אלף גורמים אחרים - המאמן, מומנטום, שינויים תוך כדי, השפיץ של הנעל, אפילו שופטים ועוד ועוד. בגדול הפועל שווה פלייאוף עליון במקום מכבי פ"ת של העונה שעברה. היא מפגרת משמעותית אחרי מכבי ת"א, הפועל באר-שבע ומכבי חיפה וגם לק"ש ובית"ר יש יתרון עליה. בלומפילד אמור לתת לנו עוד כמה נקודות 'אקסטרה', משהו שלא היה בעונה שעברה. מצד שני הפועל בנתה קבוצה כמעט מאפס והחיים הם לא משחק מנג'ר, יקח זמן עד שהעסק יתחבר, למזלנו לוח המשחקים בסדר. ואני לא רואה קבוצה אחרת טובה מאיתנו, גם סכנין נחלשה מאוד, מכבי פ"ת לא תשחזר את ההצלחה ועוד.

Karlsruher SC ו-Hapoel_Tel_Aviv אוהבים את זה.
  3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

עוד בלם והפועל לא נופלת מחיפה מבחינת הרכב לדעתי.

4. Hapoel_Tel_Aviv Member

אני לא בטוח שלוח המשחקים בסדר כל כך כמו שאתה טוען @Raulito
    לא שאני טוען לאיזשוהו משהו שקשור להתאחדות וכן מאמין שזאת הגרלה אבל הלוח הזה הוא לא פשוט כמו שהוא נראה, יש את גביע השוקו שהדרבי זה משחק ראשון לקבוצה שהיא חדשה לגמרי, אני לא פוסל אפשרות להתבזות שם, לא יודע כמה זמן יקח לנו להתחבר ואיך הקבוצה תראה משחק ראשון, ואם היא תראה טוב אז יתחילו כל מיני ציפיות כי אפילו שזה גביע שוקו דרבי ישפיע הרבה על דעת האוהדים ואם נראה טוב וגם ננצח אז זה יכול לשנות הרבה דעות של אוהדים ולייצר סוג של מומנטום.
    אבל אם לא, יש לך אחכ משחקים מול בני יהודה ומכבי פ"ת שזה אמנם קבוצות שהם אמורות להיות יותר חלשות אבל לך תדע איך נתחבר,
    ואחר כך לליגה, פתיחה בטדי ואח"כ ק"ש בית יכולה להוביל לפתיחה של 0 מ6 אפילו או 1 מ6.
    ואז אתה יוצא לפגרה ומתחילות כל מיני שמועות ובחישות ולחץ וכל מיני עיתונאים שבטח ידברו על המאמן ועל הסגל, אני מקווה שאנשים במערכת ואוהדים יבינו שזה קבוצה מ0 שיקח לה זמן להתחבר ולא יתרגשו גם מזה שעד הפגרה נמצא את עצמנו עם 0/6 בליגה דבר שהוא בהחלט ריאלי.

לגבי הסגל שלנו ואיכות הקבוצה באמת שאי אפשר לדרג כרגע, פנטילי ובומבה באים עם רקורד מרשים אבל לא חסר שחקנים עם רזומה טוב שבאו לארץ ונכשלו, בניגוד לאנטל נגיד שכן הוכיח את עצמו בארץ ואם יגיע אפשר להגיד שזה שדרוג איכותי,
    באמת שאני לא יכול לדרג את איכות הסגל שלנו בהשוואה לסגלים אחרים בליגה כי יש על רובו סימן שאלה גדול ועל החיבור שלו.

הפועל יורדת מטוטו מה שגורם לקצת "בלאגן" ואולי שינוי ראשון בתוכניות שעד עכשיו הלכו כמו שצריך.
    עד עכשיו היה מספיק זמן ואכן התחילו את מסע הרכש מוקדם, עכשיו כבר יוצאים למחנה אימון, זה הזמן שהקבוצה ובמיוחד ההגנה צריכה בו להתחבר ועדיין לא הובא מה שהכי חשוב להפועל - בלם זר עם ניסיון שיעזור לגוטליב,, אני מקווה שיתעקשו על מישהו שיהיה מספיק טוב ואני מקווה שזה יסגר השבוע כי חשוב מאוד שההגנה תהיה מתואמת לפחות למשחקים הראשונים.

ההימור השני זה האם להשקיע בחלוץ זר או באנטל. אם לטוטו/שהר רצו לתת 400 אלף יורו אז לחלוץ זר אפשר לתת באזור ה80% יותר, זה משאיר פחות מקום ליפול על איזה פלופ ויותר אפשרות להביא חלוץ זר "מעל הליגה" אבל גם סיכון להכשל כמו חיפה ואדריסיו.
    תמיד יש אפשרות להביא גם וגם אבל אז יצטרכו לנסות להשאיל את לינגאנה ולחפש מחליף ישראלי.
    אני מקווה שבסוף לא ילכו על איזה חלוץ זר כמו סליחי שאמנם זה טוב לליגה אבל אחרי מה שהוצע לטוטו ושהר אפשר לנסות להביא יותר טוב.

כמו כן יהיה צורך להביא עוד חלוץ ישראלי כדי שיהיו 3 חלוצים בסגל (תורג'מן?) כי לא משאירים את אזואלי למרות שלדעתי יביאו איזה מישהו מהלאומית שוב שלא שמענו עליו.
    על רייכרט אני לא בונה שיגיע כי אני חושב שיהיה מחיר גבוה אלא אם כן באמת יש איזשהו "תורם" שמוכן לקנות את רייכרט ולהביא אותו להפועל והסיפור הזה עוד ארוך ואם יסגר יסגר רק באמצע ספטמבר או בינואר.

5. Raulito Madridista

אסור לבוא בגישה של 0 מ-6 משני מחזורי הפתיחה אבל כן, זה תסריט שיכול לקרות, לא מאמין שיערפו ראשים(הרי יודעים שבונים קבוצה חדשה לחלוטין), גם אם העיתונאים ימציאו, יפליצו כותרות והשד יודע מה. תלוי גם איך הקבוצה תשחק כמובן. דיברתי יותר בראייה כלכלית על לוח המשחקים, במחזור השלישי למשל יש לנו את מכבי נתניה בבית, בהמשך את כפר-סבא ובני-יהודה שהן קבוצות סבירות ועוד ועוד. הדרבי בגביע הטוטו הוא טוב לחודש אוגוסט וזהו-זה. יכול להיות שמכבי תבוא כדי להשפיל אותנו אבל יהיה לה את הבלאגן של אירופה על הראש ואגב בעונה שעברה מכבי ניצחה רק 1:0 בגביע הטוטו. בדאבל ניצחנו את בית"ר במשחק הראשון 2-1 אבל לא העפלנו שלב ולא קרה שום דבר.

- הסגל שלנו נופל משמעותית משל מכבי חיפה שיש לה הרבה שחקני הכרעה כמו חן עזרא ואלירן עטר, זו קבוצה שעם הבסיס ההוא רצה כבר זמן רב, משופעת בשחקני ליגה טובים גם אם לא יציבים וכמובן יש לה יתרון בעמדת המאמן. גם עם עוד שלושה שחקני רכש אנחנו לא טובים יותר ממכבי חיפה.

נקודתית לגבי הפועל ת"א - דיברת על השכר שייעדו לתמוז - אז חבל מבחינתי שלא חסכו מליון שקל על העברת עופר ורטה שהיא מאוד סתמית לדעתי. בכל-מקרה, שני הרומנים הם סימן שאלה גדולה. אנטל עם יתרון מסוים על פניהם אבל היו גם שחקנים ששיחקו טוב חצי שנה בארץ ואחר-כך שקעו, נניח טלקיסקי וטופוזאקוב שהיו סבירים אבל לא באמת הביאו ערך מוסף בעונה השנייה ולכן גוטמן החליט להתעלם מהרגש ו'לחתוך'. מניח שהפועל הקציבה הרבה כסף לטוטו כי מדובר במנייה בטוחה הרי ולגבי שחקן זר קיים תמיד סימן שאלה גדולה. אני לא אוהב את ההסתמכות על אבו-עביד כבלם וחבל לי. גם אני לא בונה על רייכרט ואת שגיב יחזקאל אני לא מחשיב כחלוץ, לעולם לא. סליחי שחקן מבוגר אחרת מזמן היו מחתימים אותו.

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

חן עזרא שחקן הכרעה? באיזה עולם?

Turgi אוהב/ת את זה.
  7. Raulito Madridista

דודו ביטון חתם רשמית לשנתיים והצטרף לקבוצה במחנה האימונים.

http://hapoelta-fc.co.il/wp-content/uploads/2015/07/29.Xxx

החלוץ שלא הרשים בחצי העונה אשתקד מקווה לשפר את הביצועים. הוא אמר לאתר הרישמי הערב - "אני מאוד שמח שניתנה לי הזכות להמשיך ולהיות חלק מהפועל ת"א. בזמן הקצר שהייתי פה בעונה הקודמת מאוד התחברתי לאנשים ולקהל המדהים של הפועל. אני חושב שזה הבעת הערכה ואמון מצד המועדון להחתים אותי לשנתיים נוספות ואני אעשה הכל כדי להחזיר על כך. מאוד התלהבתי מהפרויקט החדש שנבנה, מהשחקנים החדשים והמוכשרים ושיפוץ המתחם שישדרג את התנאים של כולנו. יש פה שינוי גישה מוחלט מצד ההנהלה החדשה ואני בטוח שזה יתבטא בהמשך גם בהצלחות בהיבט המקצועי על הדשא".

תראו איזו קבלת פנים הוא קיבל, מי ישמע הפועל החתימה את רונאלדו

- לגבי השאלה - כן, חן עזרא שחקן הכרעה והוא אחד השחקנים הטובים בארץ, לא תשכנע אותי אחרת. משחרר את הכדור מאוחר מדי לפעמים, ביג-דיל. כשהבטיחו לו 'מכבי חיפה' לא לזה הוא ציפה. ממכבי חיפה הגדולה נשאר רק השם. הוא כבר כמה שנים משחק שם לבד. גם הרקורד שלו בקבוצה מצוין:
    העונה האחרונה במכבי חיפה - 8 שערים ו-11 בישולים.
    עונת 2013/14 - 5 שערים ו-4 בישולים(פציעה)
    עונת הבכורה במכבי חיפה - 9 שערים ו-14 בישולים.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  8. Telkiyski Member

דודו ביטון חתם וכרגע הוא החלוץ הבכיר בסגל.
    נותר לראות מה יחליטו לעשות - להחתים חלוץ זר, שזה הימור בכל מקרה (אם כבר עושים את זה, הייתי מנסה ללכת על פלט, פריצה או סליחי, למרות שמצד אחד הם מבוגרים אבל מצד שני הם מה שנקרא "מכירים את הליגה" וכבר נתנו פה מספרים)., או להחתים קשר התקפי זר (שוב, אנטל) ובעצם להישאר עם חוד של דודו ביטון ואיזה חצי שגיב יחזקאל.

9. Raulito Madridista

http://www.sport5.co.il/Sip_Storage/FILES/0/size475x318/533300.Xxx

הפועל בודקת אפשרות להקמת אצטדיון חדש בבת-ים.
    לפי הכתבה בספורט 5 המועדון החל בשיחות עם עיריית בת-ים והכוונה היא לבנות אצטדיון חדש שיכיל כ-30 אלף מקומות. עיריית בת-ים מוכנה לעזור ולהרים את הכפפה. המגרש החדש, אם וכאשר, יהיה קרוב יחסית לבלומפילד. בהפועל חושבים בגדול והמטרה היא שיהיה גם מרכז מסחרי בקרבת המקום ואפילו בית מלון כדי שהפועל תוכל לארח קבוצות מחו"ל בצורה מסודרת כשתשתתף באירופה. יו"ר הפועל ת"א, בארי בן זאב, אישר את הדברים ואמר לאתר ערוץ הספורט: "יש מגעים ראשונים עם עיריית בת ים לבניית איצטדיון". מנגד, בעיריית בת-ים הכחישו.

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg1205524.Xxx

- היום קיימה הפועל משחק הכנה ראשון לעונה החדשה וניצחה 2:1 את באבלסברג מהליגה הגרמנית הרביעית. שמואל שיימן קיבל את סרט הקפטן הערב ולא אריאל הרוש. רק הצעירים שגיב יחזקאל ורמזי ספורי הם שרידים מהעונה שעברה. החלוץ הנבחן בודן כבש בדקה השמינית אחרי טעות של השוער. מנדיונדו החליף את כל ההרכב במחצית. צליל חתוכה נכנס לעמדה בין הקורות וגם עופר ורטה ואבו אל-היג'א שותפו. עדן הרשקוביץ' הצעיר שעלה כמחליף כבש את השער השני. הגרמנים צימקו את התוצאה בדקה האחרונה.
    ההרכב שפתח: אריאל הרוש; איאד אבו עביד, אדי גוטליב, בן אלגרבלי, שמואל שיימן; איסמאעילה לינגאנה, ניר לקס, שגיב יחזקאל; עומרי אלטמן, רמזי ספורי, אורנטל בודן.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

פשוט בדיחה שמדיונדו לא יודע מילה באנגלית, בדיחה עצובה. זה המאמן הזר של כבירי? עדיף כבר ישראלי.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם לואיס פרננדז לא ידע מילה בעברית או אנגלית, עדיין הסתדר מצוין בתקופה שלו בבית״ר.

12. alexshw Member

מתי לואיס פרננדס עשה משהו בקריירה שלו? גם כן דוגמא.
    זה לא מצב תקין. לא חושב שיש מקום באירופה בו מאמן לא מסוגל לתקשר ישירות עם שחקניו בשפת המדינה או אנגלית.

ובנושא רייכרט - ראיתי ידיעה שהוא רוצה להגיע עד לפיפ"א? הלוואי זה יהיה יותר מצחיק אפילו.
    עדיין אף אחד לא הסביר לי מה הסיבה לקבוע לו תג מחיר נוח להפועל(אם בכלל יקבעו תג מחיר, נגיד שכן).
    שחקן שמתנדב להרוס לעצמו את הקריירה ועסוק בשטויות במקום בכדורגל. או קיי מה לעשות זה הבחירה שהוא עשה. שלא יבכה לאף אחד אחר כך

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/15
    Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אלוהים יודע מה רייכרט רוצה לעשות ואיך. אין שום סיכוי שהוא ישיג שחרור ממכבי, הוא חתם על חוזה ומכבי לא חייבת לו כלום. במקום להיות חכם ולשבת בשקט הוא מנסה להיות צודק.

לואיס פרננדז הצליח בבית״ר עם שחקנים כמו מיטרסקי, אלברמן, לרואה, אגאנזו, פבריס פרננדז ויצחקי וחבורתו. אין מה להשוות בכלל.

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה חייב לשפר את הבנת הנקרא שלך, התכוונתי לתקופה בבית"ר.
    לואיס פרננדז ללא עברית או אנגלית הסתדר בבית"ר מצוין מבחינת תוצאות, יכולת וחדר הלבשה עוד הוכחה למה מנדיונדו גם ללא שפה יכול להצליח בהפועל, לא על עניין השפה הייתי מפיל את המאמן הספרדי, גם בייאלסה במארסיי לא שולט לגמרי בצרפתית ואנגלית.

לגבי לואיס ושאר הקריירה שלו, מה שהוא עשה בקריירה בין אם זה בצרפת או ספרד ושלא נדבר על הקריירה שלו כשחקן אף ישראלי לא יתקרב. זה מצחיק לראות אוהד כדורגל ישראלי מעז לזלזל בו כאשר המאמנים המובילים שלנו הם אלי גוטמן ואלישע לוי.

orimor2212 ו-Hapoel_Tel_Aviv אוהבים את זה.
  15. alexshw Member

בצרפת ובספרד הוא דיבר את השפה, בבית"ר היה לו בעלים שפשוט שפך מלא כסף והביא לו שחקנים ברמה וגם איתם הוא השיג את המינימום ולא רשם שום הצלחה משמעותית.
    אני יודע מה היו השגיו בעבר, אבל אף פעם לא הבנתי מה ההתפאלות מהעבודה בארץ

מצב נושא:
הנושא נעול.