הפועל תל אביב 2016/17: אחרי 27 שנים רצופות יורדים ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

לא ציפיתי לצאת מזה ללא פגע ואני חושב שעונש הפחתת 9 נק' הוא כלום ושום דבר ואפילו ירידת ליגה, בהתחשב בבור העצום אליו נקלענו. אבל הפועל לא אמורה לספוג יותר מקבוצות אחרות כמובן. כן, להבא הייתי מקשיח את התקנון של ההתאחדות וכמובן שעושה עריפת ראשים - אורלציקי והבקרה ועוד ועוד ועוד. מה שכן אמרתי שגם ירידת ליגה היא מכה, אף-אחד לא בטוח שנחזור תוך עונה אחת ועוד-ועוד.
    מבחינה מקצועית לא כתבת על הפועל הרבה זמן, אני אישית סקפטי לגבי הסיכוי להישאר בליגה כרגע גם אם אלטמן נשאר כי אין מי שיתן גול. דודו ביטון חלוץ בחוץ. הפועל לא יודעת ליזום, אין מספיק שכל בחלק הקדמי. הסגל מאוד קצר וכל פציעה אחת משמעותה לעלות עם הנוער. גוזלן נראה כמו ה-'שחקן רכש' הכי טוב מבין הזבל של הקבוצות האחרות שיכול להגיע. דעתך? [ואני אפילו לא נכנס לזה שאני מניח שכן הרבה קבוצות ירצו לראות את הפועל יורדת ליגה - על כר הדשא. מכבי, בית"ר, חיפה, רוב הליגה יבואו נגדינו בטירוף יותר מאשר נגד הקטנות].

2. סמואל אטו Member

אם זה פירוק, אז מה ההשלכות?
    חוזים מבוטלים? חוזים חדשים?
    אפשר למכור שחקנים בכלל?
    כמה כסף הם צריכים כדי לסיים את העונה?
    האם ה״רוכשים״ ישלמו את החובות של העונה? של העונה שעברו?

אני לא רואה הסבר לדברים האלה בתקשורת.

3. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אני לא טועה, זה פחות או יותר אותו הסדר שנקבע גם לגבי מכבי נתניה.

4. Drama2 הסמל מעל הכל

יש לי עוד שאלה,
    אייל סגל שילם על נתניה 1.5 מיליון ש"ח.
    כמה האחים ניסנוב שמו על הפועל ?

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

למיטב ידיעתי, נתניה נכנסו להקפאת הליכים ואז הגיע אייל סגל, לא פירוק.
    פשוט איתם נצמדו לחוק והייתה הפחתת נקודות בלי קשר.

6. Raulito Madridista

הנורא מכל היה תסריט של ירידה לליגה ג' באופן מיידי במידה והקבוצה לא הייתה יכולה להופיע למשחק הקרוב קרי גם לא לעלות עם הנוער ו\או שהשופט אורנשטיין היה מתרשם שאין מקום להפעלה רזה בהפועל וזה בדיחה. בפועל, לפי התקנון הנוכחי - פירוק משמעותו הפחתת 9 נק' ממאזן הקבוצה ומחיקת החובים לנושים במה שקשור לישראל, כך אני מבין את זה.
    שבעה מיליון שקלים הפועל צריכה כדי לעמוד בהתחייבויות עד סיום העונה מבחינת שכר שחקנים וכל המשתמע מכך כמו הסעות למשחקים, עלות שכירת מגרש, אבטחה ועוד.
    השחקנים יתבקשו לחתום על חוזה חדש ומקוצץ יותר. מאמין ששחקן בכיר אחד נוסף לפחות חוץ מאלטמן ואני לא מדבר על שוינפלד - יעזוב. חן עזרא למשל. השחקנים ירצו להשתחרר בחינם אבל זה לא יקרה וכסף שיכנס מהקופה להוציא את שוינפלד - יגיע לנושים בחלוקה כזו או אחרת.
    לפי מה שאני יודע תהיה הארכה לגבי החובות מול אופ"א שבין-כה אין תאריך מוגדר שצריך לשלם אותן אבל הסנקציות כן מאיימות וינסו להגיע להסדר עם מנדיונדו, אבדי ודוס-סאנטוס שכן יסבירו להם שבין-כה הסיכוי שלהם לראות את הכסף במלואו הוא אפסי. גם לבומבה חייבים כסף וגם אנטל תובע את הפועל ולדעתי אפילו וינטרה.

שאלה היפותטית לגבי מכבי נתניה - היא ירדה ליגה כבר בדצמבר אשתקד בואו נודה באמת. לא היה עדיף לה לקבוע פירוק כבר בשלב הזה ולסיים את העונה במצב מצחיק אפילו עם 0 נק' למשל וכך למנוע סיכון כלשהו גם אם נמוך שאת העונה הנוכחית היא תסיים במקום שהוא לא ראשון או שני? הרי יש דד-ליין להגשת הבקשה להקפאת הליכים ואז לפירוק לפי הידוע לי.

7. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

היעלמות מוחלטת והקמת קבוצה חדשה בליגה ג' לא היתה אופציה אמיתית בשום מקום מלבד בספינים שהתאימו לאינטרסים של בעלי עניין (והוכיחו את עצמם).

אחוז מסוים מההכנסות של הפועל (אם יהיו כאלה) יעבור לקופת הפירוק ומשם לנושים.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  8. סמואל אטו Member

מה יקרה לשחקנים שלא רוצים לחתום על חוזים חדשים? ישארו בחוזה הישן? ישוחררו?
    החובות בארץ ימחקו או שישארו לטיפולם של הנאמנים ואם כן איך מתכוונים לטפל בהם?

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

החובות בארץ לא נמחקים אלא מופרדים מההתנהלות הכלכלית של הפועל ת"א (מלבד ההסדר שפירטתי בהודעה הקודמת). מן הסתם, רוב הכסף לא יגיע לבעלי החוב כיוון שלחברת הראל החזקות בניהול הנאמנים אין נכסים משמעותיים שהם יכולים לפדות או מקור הכנסה נוסף.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אי הופעה למשחק דינה הורדת ליגה, או שתיים אם הקבוצה מתחת לקו האדום, ממש לא ליגה ג'.
    ירידה לליגה ג' מתרחשת רק כאשר לא נמצא רוכש שנתיים בעונה השנייה שלאחר הכניסה לפירוק. הרישומים של המועדון נמחקים והוא מתחיל מחדש.
    פירוק זה תהליך שבו נכסי החברה נמכרים על מנת להחזיר חובות לנושים ככל שניתן, לא פשוט מוחקים חובות.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  11. Butragueño מנהלים

כל עוד מדובר על רכישת פעילות לאחר פירוק (וזה מה שעלה הבוקר) אזי כמו בכל עסק - כל הצוות מתפטר, והרוכש יכול להחזיר את הצוות תחתיו בחוזה חדש. כלומר; חן עזרא מתפטר, המועדון יכול לרכוש אותו חזרה בשכר חדש. חן לא חייב לקבל את החוזה החדש ולהיחשב לשחקן משוחרר.
    לדוגמה בת"א הרבה פאבים מתפרקים, ובאים יזמים חדשים וקונים את הפעילות; הצוות מתפטר על מנת שיקבלו את הפיצויים מהבעלים הקודם, והבעלים החדשים שוכר אותם מחדש.

12. סמואל אטו Member

אז כל השחקנים היום משוחררים?
    אלטמן יכול ללכת לב״ש בלי פיצוי להפועל?

13. Drama2 הסמל מעל הכל

מישהו יודע לענות לי כמה האחים ניסנוב שילמו על הפועל תל אביב ?

14. Butragueño מנהלים

בין הסעיפים של הכרזת 'מכירת פעילות' השחקנים משוחררים ומקבלים חוזה חדש שיכולים לקבל אותו או לא. בהנחה ולא מקבלים אותו, הם שחקנים משוחררים. ככה זה בנוהל. אבל יכול להיות שיוסיפו סעיפים שונים במקרה המיוחד הזה שנקרא הפועל תל אביב. כמו שהוסיפו אלף סעיפים הזויים אחרים. עוד מעט תתקבל ההחלטה, ואז נדע בדיוק מה קורה.

ספציפי לגבי אלטמן ועזרא, שמחזיקים בחוזים כבדים, יש כוונה למכור אותם לפני הכנה לפירוק. כדי למנוע מצבים שהשחקנים עוזבים בחינם (והפועל 'מרוויחה' רק את המשכורת שלהם).

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  15. סמואל אטו Member

מה לגבי תביעות של הנושים את כבירי/רמון/טביב? החבר׳ה האלה פשוט הולכים לחמוק מכל הסיפור?

מצב נושא:
הנושא נעול.