הפועל תל אביב 2016/17: אחרי 27 שנים רצופות יורדים ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

מה שהם עושים זה יותר גרוע.
    מעניין מה יקרה כשהאינטרסים יתנגשו...

2. Telkiyski Member

ynet

גילי ורמוט בראיון מעניין מספר בעצם שעלה לדרבי כשידע שהוא עובר למכבי.
    מספר שדחקו אותו החוצה בטענה שחייבים את הכסף ועל הפגישה של כבירי עם אבא שלו.

אני לא מצליח לשנוא אותו והאמת שגם לא מנסה.
    עם זאת, מה שהוא עשה חמור בעיני יותר מזהבי, למרות שלא חגג מולינו.

3. Raulito Madridista

לא קראתי את הראיון, אני משאיר את זה לסופ"ש.
    לא חושב שורמוט הוא צדיק כזה גדול אבל לא מזלזל בזה שלא חגג בגול נגד מכבי חיפה וגם דיבר יפה ובכבוד על הקבוצה שבנתה אותו.
    אני מסכים שהוא גרוע מערן זהבי(*) במובן של הבגידה, והחלטתי בתור אוהד שמאז המעבר של ורמוט אני לא נקשר יותר לאף שחקן(לא שיש למי להיקשר בקבוצה הזו, ועדיין). ומצד שני לא קל לשמוע כל יום בכותרות העיתונים בספורט 'ורמוט מהווה נטל(כלכלי)' כמו שאמר ראמון ואני בטוח שדחקו אותו לפינה.
    השאלה אם היה יכול לדרוש לא לשחק בדרבי האחרון והמיותר ההוא. לא שהוא מכר חס וחלילה, היה סביר למרות שהחמיץ. מניח שזו הייתה הוראה מגבוה מצד המועדונים.

4. yakov_y YNWA

השנאה לזהבי הייתה עוד לפני החגיגות שלו מול שער 5, ההבדל בין זהבי לורמוט שהראשון מצליח בניגוד לשני ועוד ביריבה המושבעת.
    צביעות גדולה מאוד כי גם אני לא מבין איך סיפור ורמוט עבר בשקט.
    לזכותו של ורמוט, לא לשכוח שהוא קיצץ כמה פעמיים את שכרו ואני בטוח שהיו הצעות לאורך השנים שסירב להם, כמה הוא יכול לסבול ?

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  5. Raulito Madridista

אף אחד בהפועל לא ניסה להחזיר את זהבי, זה לא היה רציני. מעבר למה שערן עצמו סיפר שבאו אוהדים לדבר איתו בבית בראשל"צ - לא נעשתה פנייה של המועדון. הפועל השיגה מימון ואבוקסיס חשב שאלמוג כהן יסתום חור בקישור האחורי וזה היה נכון לשעתו מבחינת המאמן, מה גם שהיו דיבורים על סכסוכים בין אבוטבול(מעמדו בקבוצה אז היה גדול) וטועמה לבין זהבי. מה שכן, טבעי שאוהדי הפועל יקללו את זהבי כבר בהתחלה. האוהד הישראלי המצוי רואה בו כבוגד. טבעי שיש רגשות כאלה - כל עוד זה לא בא עם אקסטרה כמו המעשה המטופש של פואד שאני מתבייש בו או אלימות כלפי האישה\משפחה\ילדה\בלאגנים מתחת לבית ועוד. כל ההתרסה לאחר-מכן הייתה מיותרת עם הורדת החולצה וההתגרות הזו.

הדיון לא צריך להיות זהבי VS גילי ורמוט, אם רוצים לדבר על ימים חשוכים, אלא על גילי ורמוט VS שמעון גרשון שאני אישית מתכתב איתו לפעמים והוא אמר לי באחת השיחות שכמובן שלהנהלת הפועל היה אינטרס ליצור מסר מסוים בתקשורת.
    שימו לב שכל הנהלות הפועל לדורותיה סיימו עם שחקנים בחרא, ואני לא מדבר רק על אלה אלא גם על אבוקסיס, שביט אלימלך(!!!!) ושלום תקווה.

משכורות השחקנים לחודש:

ארון שוינפלד – 167,080

דמיר שובשיץ’- 99,399

חן עזרא – 98,962

אריאל הרוש – 88,710

דודו ביטון – 74,576

שמואל שיימן – 71,965

בן רייכרט – 70,955

ישראל זגורי – 61,349

עופר ורטה – 54,360

אדי גוטליב – 51,457

אנאס מחאמיד – 34,165

צליל חתוכה – 23,632

עמרי אלטמן – 39,119

אביחי ידין – 47,196

אוראל דגני – 32,781

גל שיש – 32,171

בואו נתחיל מזה שיש לי צריבה בעיניים, מעט מאוד שחקנים ראויים לחוזה שלהם. מחאמיד מרוויח הרבה על מה למה, גם זגורי שבקושי לקחו אותו בחזרה, על רייכרט אני לא רוצה לדבר בכלל, כנ"ל ורטה. מבין אם יש שחקנים שלא ירצו לקצץ וניאלץ להיפרד מהם בכבוד ולפי החוקים. שובושיץ' פחות מתאים עכשיו לסגנון של קבוצה של מאבק על החיים ומצד שני אין לנו פליימקר אך מדובר בשחקן זר שמנותק רגשית יחסית ובטח לא מבין מה נפל עליו כך שכמובן שיעזוב. דודו ביטון לא שווה שקל.

- המטרות הראשונות: למכור את שוינפלד| להשאיר את אלטמן, עזרא, גוטליב, הרוש, ידין.

6. Drama2 הסמל מעל הכל

מי שחתם על החוזים הללו הוא אדם ללא הבנה מינימלית בכדורגל.
    הסכומים הללו ללא קשר למציאות, לא יודע מי בקבוצה הקיקיונית הזו חושב שמגיע לו סכומים כאלו.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שהרגש היה מפריע לי לחשוב בצורה מושכלת וכן היה לי קשה עם הרעיון של ירידה לליגה ג' היום בדיעבד אני יכול לומר שאחרי תקופת הצ'צ'נים והשנים עם קורנפיין היה עדיף לנו להתחיל מחדש בלי טביב אפילו מליגה ג' אם היה צריך(ולא היה צריך כי המצב של בית"ר היה טוב יותר מזה של הפועל). מה שקורה עכשיו זה שאתם בעצם הולכים להמשיך באותה הדרך פחות או יותר שהובילה אתכם למצב הנוכחי, לאורך השנים האחרונות בהפועל פחדו ממצב מקצועי קשה וניסו להחתים עוד ועוד שחקנים על חשבון "גורמים חיצוניים" שיצרו בורות והקבוצה גם לא הצליחה ומכאן נוצרה המפלצת בדמות החובות העצומים שלכם. גם עכשיו במקום לקבל את גזר הדין שהוא נניח מכירה של כל השחקנים והתבססות על שחקני נוער שתוביל לירידה ללאומית אתם מנסים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, גם ללכת לפירוק גם להשאיר את רוב הסגל וגם להימנע(אולי) מהפחתת 9 נקודות. בגלל זה כתבתי בצחוק וקצת ברצינות שאני לא אופתע אם תנסו להחתים את דמארי במהלך החלון.

בתור אוהד של קבוצה שחוותה לא מעט שנים קשות עם בעיות כלכליות שאיימו על הקיום שלה וסביר להניח תחווה עוד שנים כאלו אפילו בקרוב אני מאוד מקווה שאצלנו ינהגו שונה ממכם, גם אם נרד לליגה הלאומית או ליגה ג' זה לא משנה, לפעמים עדיף לסבול כמה שנים למטה בידיעה שאתה בונה את הכל מחדש.

8. Drama2 הסמל מעל הכל

הכי מצחיק זה שכבירי עדיין נוסע על הבימר שלו.
    לפחות עם ענבל אור עשו חסד והיא עברה לפיקנטו.

9. amn Member

לאלטמן יש (היה? לא יודע אם חתם על חוזה חדש שונה מזה שעליו חתם כשהצטרף להפועל) סעיף שחרור תמורת 100 אלף יורו/דולר עפ"י הפרסומים שהיו בזמנו (אם זה קריטי למישהו אני יכול לשלוף את הכתבה הרלוונטית).

איך זה נראה לך עכשיו? כי אלה פחות או יותר הסכומים שהיו מדווחים בתקשורת אם השחקנים היו חותמים. מציגים את השכר ביורו ובנטו.
    תרגיל יענק'לה ידוע כשהוא רוצה להציג את התקציב שלו בצורה שפוייה (זוכר כתבה על מכבי חיפה על ידי אחד מכתבלבי החצר שהציג לפני כמה שנים את התקציב של מכבי חיפה ביורו לעומת התקציב של מכבי שהיה בשקלים כמובן).

לי אלה נראה סכומים הגיוניים בסך הכל הכללי.
    מופנה גם ל- @Drama2 - למעט מחאמיד (שחשוב לזכור שהייתה עליו תחרות עיקשת ובהתאם גם שולמו עליו דמי העברה גבוהים), ושוינפלד (שכפי ש- @ChelseaPensioner ואני טענו בקיץ, עשה להפועל בי"ס למו"מ בקיץ, וגם הוא, אם יחתום במכבי אני מניח שלא יחתום על חוזה מקוצץ), יש כאן מישהו למעט דודו ביטון שיחתום על חוזה נמוך משמעותית?
    אולי חלק מהשחקנים יירדו ב-10-15 אלף יורו. לעומת זאת חלק יחתמו על חוזים גבוהים בהרבה (אלטמן, גוטליב).

10. Drama2 הסמל מעל הכל

אם הפועל ב"ש ישאילו את גורדנה להפועל ת"א וישתתפו לו בשכר זה דבר שצריך לחסום בהתאחדות.
    כבר שנתיים קבוצות פנו לב"ש בנוגע להשאיל את גורדנה ואלונה ממש התעקשה לא לשלם אפילו אגורה משכרו.
    מזל שאין בקרה והכל חופשי בעולם הכדורגל.

11. amn Member

אגב - אמנם אלה משכורות בלי בונוסים ועלויות נלוות כמו שכ"ד וכאלה, אבל הן מסתכמות ב-12.5 מיליון ש"ח שנתי (וגם זה בהנחה שכל השחקנים חתומים על 12 משכורות ולא 10/11).

איפה לעזאזל יש הוצאות של עוד 40 מיליון ש"ח?

גם אם נוסיף את כל הזרים ששוחררו. עדיין.

12. HapoelRG Member

זה נראה שלא השתנה כלום בהפועל, הספינים עובדים חזק כרגיל, הם מדליפים לתקשורת סכומי משכורות (וכמובן בברוטו ובשקלים) על מנת ללחוץ על השחקנים.
    מלוכלך כמו תמיד. חבל חבל.
    ותוך כדי מנסים לצרף שחקנים חדשים. בלתי נתפס.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לדעתי מאתמול להיום המצב אפילו יותר גרוע. כפי שזה נראה כרגע, הבעלים החדשים מנצלים פירצה בהסכם שאותו אישר אורנשטיין, לפיה הם יכולים להחליט אילו חוזים הם מכבדים ואילו חוזים הם "לא מסוגלים לכבד" כשאלה האחרונים יעברו לנאמן ובעצם להראל החזקות שעוברת תהליך פירוק (ככה אני הבנתי לפחות) ובכך להשתחרר מהקבוצה באופן מעשי ורשמי. היום מסתבר שכל חוזה, מהקטן לגדול, כבד על האחים ניסנוב והם רוצים מכל השחקנים לקצץ. אני לא רואה שחקן אחד בהפועל שמקצץ, אני אישית לא הייתי עושה את זה, מתוך ידיעה שכל שחקן עם הכרטיס ביד יוכל למצוא קבוצה בסופו של דבר ויש שחקנים, כמו עזרא, אלטמן, הרוש, גוטליב ושוינפלד, שיעוררו עניין מכמה קבוצות. אני לא רואה מצב שהשכר של השחקן בקבוצה אחרת יהיה יותר נמוך ממה שהאחים ניסנוב רוצים להציע ואני גם חושב שעדיף להתרחק כמו מאש ממועדון שמנוהל בצורה כזו וסובל מה שהפועל ת"א סובל.

אז כפי שזה נראה כרגע, לא מעט שחקנים מהפועל עשויים לעבור לחזקת בית המשפט בשבוע הבא ובכך להחליש את הסגל בצורה משמעותית עוד יותר ממה שהוא נחלש עד כה. הבעלים החדשים, שבנתיים עסוקים בלבלבל את השכל בכל כלי תקשורת אפשרי, צריכים להבין שאם ברצונם להשאיר את הפועל, אז הם עצמם מביאים את המועדון למצב שהוא חייב לפתוח את הכיס, חוץ מזה שאיזה שחקן ירצה לבוא להפועל היום? ואני לא מדבר על נס זמירים למיניהם, אלא שחקנים ברמה שיוכלו באמת לחזק את הקבוצה.

ואוהדי הפועל בשדים בשלהם והם משפריצים על ניסנוב. כמו שהם השפריצו על כבירי, ועל רמון...

14. Butragueño מנהלים

לפי ניסנוב, יש לו אישור להחזיר כל שחקן שלדעתו החוזה שלו לא סביר, ישר אל הנאמנים. הוא זרק בין השורות שכנראה גוטמן יעבור לנאמנים.
    כל שחקן שיעבור לנאמנים, הכסף ממכירתו יעבור לקופת הפירוק ולא לקופה החדשה של המועדון. לכן יש כוונה כן להשאיר שחקנים עם הצעות (כמו אלטמן או עזרא), ולהיפטר משחקנים עם חוזים כבדים שכנראה שלא תהיה קבוצה שתקנה אותם כבר בינואר.

דווקא מהראיון איתו ברדיו קבלתי רשום של בחור מאוד מאופק, שלא הולך להיכנס להפתקאות. הוא מבין שהפועל תל אביב, החל מהחודש הקרוב ועד סוף העונה תהיה קבוצת נוער מחוזקת. הוא לא הולך להביא שחקנים שאי אפשר להשלים את המשכורת שלהם. הוא גם מודע לכך שהעונה כבר לא תהיה כלל הכנסה, מפני שכל הכספים מההתאחדות, הבונוסים, המנויים ומכירת הכרטיסים העתידיים - כולם כל הכסף הזה הלך לקופת הפירוק.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  15. alexshw Member

פשוט נוכלות.

מצב נושא:
הנושא נעול.