הפועל תל אביב 2016/17: אחרי 27 שנים רצופות יורדים ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. HapoelRG Member

למה הורדת לקורצקי את הדרבי וללוזון החשבת?
    ואם ננסה להיות הוגנים אז בוא נחשיב את אותם המשחקים של לוזון וקורצקי. מהדרבי ועד סכנין.

אז קורצקי 10 מ27 נק', עם 6-5 בהפרש שערים.
    ולוזון 13 מ27 נק' , עם 9-8 בהפרש שערים.

2. Raulito Madridista

ההשוואות האלה מיותרות. גוטמן היה זה שבנה את הקבוצה וכשל בגדול, הוא כנראה היה עייף ומנותק וגרם לשביזות יום א' מה שנקרא. לוזון התמודד עם רעשי רקע, עם בעיות הזויות, בעוד קורצקי קיבל קבוצה שיודעת מה מצבה, והוא גם שיחק בעיקר נגד קבוצות פח חוץ מאשר בית"ר ומכבי. אין לי ספק שעם לוזון המצב היה יותר טוב. מה שכן לוזון היה יכול לאגור יותר נקודות. הוא לא קלופ.

לצערי עדיין אין לו"ז מעודכן לגבי הפלייאוף התחתון, אבל אלה 7 משחקים על החיים ועל המוות. הבעיה שבהפועל עיוורים, רק הקהל מבין את המצב. הם חושבים משום מה שהכדורים שלא נכנסו כל העונה - יכנסו בפלייאוף. זה עלוב שלא ניצחנו את כפר-סבא באף משחק וגם לא את רעננה שחווה עונה איומה. הפועל בשנים של מאבקי ירידה הייתה לוקחת נקודות בכוח, ועם כל הכבוד ל-2:0 באשדוד זה לא מספיק. פעם זה היה דריבל של ביסקוט ומהפך בזכות בלומפילד נגד באר-שבע| בעונת גוטמן ניצחנו את הרצליה עם מצבים נייחים ואפילו פאביו ג'וניור כבש בסיבוב נגד בני-יהודה. אפילו בשנה שעברה ניצחנו את אשדוד בעשרה שחקנים עם גול של שגיב יחזקאל ואחר-כך דודו ביטון ובפלייאוף שיחקנו לא רע.

3. amn Member

ירידת ליגה של הפועל תהיה כשלון ענק.
    הסגל של הפועל טוב (ולדעתי טוב משמעותית) מזה של כפ"ס ושל אשקלון.
    אם עכשיו הכל זורם בצורה חלקה מבחינה ניהולית-תקציבית והשחקנים מקבלים את הכסף ויכולים להתרכז במקצוע שלהם בלי רעשי רקע, אין שום סיבה שיירדו ליגה.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  4. yakov_y YNWA

צודק, טעות שלי בחישוב, קורצקי עם 9 משחקים ולא 8.

לא אמרתי שקצב צבירת הנקודות של הפועל טוב, פשוט מצחיקים אותי הדיבורים על פיטורים של מנחם קורצקי בעוד גיא לוזון היה סוג של קוסם.

5. Telkiyski Member

זה אולי נשמע נכון על פניו אבל כשמסתכלים על דברים לעומק מגלים שלהפועל אין אפילו לא חלוץ אחד בסגל שמסוגל לתת גול (לאשקלון וכפס דווקא יש אחד או שניים), הבלם הפותח שלנו ליד דגני (שגם הוא לא מדהים כידוע) זה ילד בן 20שמשחק לראשונה אצלינו בקבוצת בוגרים וכבר שלושה משחקים רצוף שאת האמצע שלנו אמור להחזיק שחקן הנוער שי אליאס.

סגל טוב משמעותית משל אשקלון וכפס זה בטח לא.
    מי כזה עילוי פה לעומת כפס ואשקלון? שחר הירש? אנדוסל הנגר? ורטה? שיש? אבו זייד שנזרק מבני יהודה?

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  6. Drama2 הסמל מעל הכל

בניגוד לרן יצחק שמתנדנד בין צמרת לאומית לתחתית ליגת העל, או בניגוד לדויד מנגה שהעביר את 2 העונות האחרונות בלחבר חזרה את הברכיים ?
    גם סהר בראון, הבלם של כפ"ס, בא עם ניסיון דומה.
    זה לא נכון, האמצע לא קם ונופל עליו, ואם אתה מתייחס לזה כך, אז אפשר להגיד שאת האמצע של אשקלון מחזיק רודי חדד. אני מעדיף את יובל יעקבוביץ' על רודי.

קיצר לא משנה איך נהפוך את זה, הסגל של הפועל יותר טוב. לא תמיד הקבוצה עם הסגל הכי חלש, היא זו שיורדת.

orimor2212 ו-amn אוהבים את זה.
  7. Telkiyski Member

צ'יבוטה מכפס עדיף על כל דבר שיש לנו. כך גם איבנשיץ' מאשקלון.
    בנבינשתי עדיף על טל איילה? שיש עדיף על מטוביץ'? ורטה עדיף על טל הנש?
    הסגל של הפועל חלש ואם הוא טוב יותר מזה של כפר סבא ואשקלון זה בטוח לא בצורה כל כך משמעותית.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  8. Drama2 הסמל מעל הכל

מטוביץ' הוא מגן טבעי שמשחק כבלם כמו אוראל דגני. טל איילה זה עוד שחקן כמו כל אלו שיש בהפועל.
    איבנביץ' פה תקופה קצרה מידי, קשה להתרשם, וציבוטה שחקן עם פוטנציאל גדול שיראה בינוני גם בהפועל גם בכפס וגם באשקלון. אין לו עם מי לשחק. כמו בוטי ברשצקי.

בנוגע ל'משמעותית' ניתן להתווכח, אבל הסגל של הפועל טוב משאר הסגלים. אני מאמין שהמנהלת תמצא דרך להשאיר אותכם.

9. Telkiyski Member

באמת שחוץ מהרוש אין בסגל של הפועל אף שחקן שאני אומר... "וואלה, לכפר סבא ואשקלון אין אחד כזה".
    מבחינתי ברגע שזה המצב, הסגל שלנו לא יכול להיות כזה יותר טוב משל השתיים האלה.

צ'יבוטה, איבנשיץ' ואפילו אלי אלבז עדיפים על כל חלוץ שיש לנו בסגל. לא סתם אנחנו לא מסוגלים לתת גול.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  10. Raulito Madridista

לוח משחקי הפלייאוף התחתון:

http://www.htafc.co.il/wp-content/uploads/2017/03/games.Xxx

לדעתי זה זוועה. מעבר לכך שמדובר בשלושה משחקי בית בלבד ועוד אחד מהם נגד בני-יהודה - היריבות עצמן זו בעיה. לא, אני לא שמח שאנחנו נארח את כפר-סבא ואשקלון כי זה לא מספיק. הסיכוי להוציא נקודות בק"ש, שהיא לא איזו אימפריה - שואפים לאפס, ואז הפער מהתחתית ייגדל עוד יותר. הייתי מעדיף לארח קבוצה כמו ק"ש ואפילו את אשדוד שאנחנו מתקשים מולה בי"א מסורתית. אבל כמו שאמרתי, ירדנו ליגה ממזמן. שיגמר כבר

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זוועה? באמת? הפועל מארחת את כל היריבות הישירות שלה למאבק הירידה.
    אין לי מושג איך למען השם מישהו חשב על סידור כזה, בו לקבוצה במקום האחרון יש יתרון על פני הקבוצות בשלושת המקומות שמעליה. אפס היגיון.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

אני מסביר לך. אז במקרה הטוב ניקח 9 מ-9 נגד אשקלון, כפר-סבא(לא ניצחנו אותם העונה פעמיים) ובני-יהודה - שזה כמו להפסיד משחק בית כי בין-כה זה במושבה והיינו מביאים יותר קהל מהם גם אם היו מארחים אותנו - אבל בשאר המשחקים אין סיכוי לקחת נקודות. לא בק"ש, שזו התחלה נוראית לפלייאוף - הם קבוצה טובה משמעותית מאיתנו והכי חזקה בפלייאוף הזה, והפסד שם זה עלול להיות פער של 7 נק' וכן מכה מנטאלית קשה, וגם לא באשדוד שאנחנו בקושי מנצחים שם להוציא את עונת הדאבל. גם הפועל חיפה קבוצה איכותית יותר מהפועל.

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

קיבלתם כל יריבה בעיתוי נהדר.
    לפני כפר-סבא כבר תהיו מעל הקו האדום, למשחק מול אשקלון תגיעו כבר שנשארתם מעשית.

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ק"ש הפסידו בבית שלשום לכפר סבא. אני, לבד, בלי עוד חברים לקבוצה, מתקשה להפסיד לכפר סבא בבית.

15. Blanco 7 Member

ק"ש שלחה את כל השחקנים שלה קדימה וחטפה שני שערים. זה לא שכפר סבא הייתה עדיפה עלייה במהלך המשחק. שער הניצחון שם היה מתפרצת של שלושה על אחד.

gilad16 אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.