הפועל תל אביב 2016/17: אחרי 27 שנים רצופות יורדים ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה התסריט של הדאבל אול אובר אגיין, וגם הפעם אתם תחייכו.

2. Telkiyski Member

כמעט.
    בדאבל היינו צריכים לנצח ולקוות שחיפה לא תנצח.
    פה צריך לעשות תוצאה יותר טובה משל אשקלון.

אגב, יש גם תסריט בו הפועל וגם אשקלון לא מנצחות, בעוד שכפר סבא כן, ואז הירוקים נשארים בליגה.

3. DRORIKO Member

הלוואי

4. Drama2 הסמל מעל הכל

תזכורת - עלי חטיב בכה קצת, טען שגניש ליטף אותו, הורידו לנו נק' שהורידו אותנו ליגה.
    הפועל ת"א - מכות שאם אני הייתי נותן מכה כזאת ליס"מ, הייתי גומר את הלילה באבו כביר עם צלע שבורה פנס בעין וצליעה. אז להוריד נקודות ? חלילה. מסכנים. פתח ועדת חקירה ארדן

5. Raulito Madridista

אפשר לתקן דברים גם אם נשארים בליגה, לא חושב שהסגל הכושל הזה היה ממשיך. מי מבטיח שנהיה כמו מכבי נתניה ולא כמו הפועל פ"ת?
    אני לא יודע אם אני מזדהה איתך לגבי התחושות, אחרי התיקו המאופס בדרבי רציתי למות, חבר שהייתה לו יום-הולדת למחרת וקבענו שנעשה משהו ביחד שאל אותי 'רומנו אתה רוצה לבטל?' ואמרתי לו - 'ממש לא'. נסעתי לטדי בכל-זאת כעבור שבוע. זו הייתה עונה מדהימה ובאמת הרגשתי שזה לא הוגן(למרות הקיזוז). מה גם שחיכינו עשר שנים.
    אבל ירידת ליגה היא בזבוז של שנה, ואם לפני כמה חודשים כבר השלמתי עם הירידה - השקיעה של כפר-סבא בתוספת לנצחונות שגירדנו איכשהו והקהל שחזר - גרמו לי להאמין שיהיה אחרת ולא כי אנחנו קבוצה אלא כי הכדורגל פה כל-כך נוראי. בת'אכלס זה היה בידיים שלנו.
    והביזיון עצמו התחיל כבר במשחק הקודם נגד מ.ס אשדוד אגב, עם עוד נקודה הסיכוי שלנו היה הרבה-הרבה-הרבה יותר גבוה.
    היו לנו המון הזדמנויות לטפס מעל הקו האדום - כבר הובלנו נגד בית"ר ונגד בני-יהודה ועוד ועוד ועוד.
    אני חושב שאסור להסיר אחריות מהשחקנים אבל מאמן טוב יותר מקורצקי היה משאיר את הפועל וטוטו למשל הוא שחקן עבר.

מגיע לנו לרדת ליגה בגלל כל המסביב ועדיין זה שובר.
    הרבה שחקנים יעזבו מצד אחד ומצד שני למי אני אתגעגע? להרוש, דגני וברשצקי. מקווה מאוד שידין יישאר ויהפוך לסמל חד וחלק.

ייא ו-amn אוהבים את זה.
  6. Drama2 הסמל מעל הכל

@Raulito
    ברשצקי יישאר, הוא חתום.
    הרוש אני בספק אם הוא ימצא קבוצה בליגת העל, אולי עכו (או ר"ג :) )
    ידין ודגני זו שאלה קשה יותר, מעניין מה יהיה בסוף, אני מנחש: ידין ישאר ודגני יעזוב.

7. Raulito Madridista

ברשצקי לא שחקן יקר אבל מעניין מה הוא חושב כרגע, הוא הגיע כביכול למועדון גדול ולא האמין שישחק שוב בליגה הלאומית. בפרק הזמן הקצר בהפועל הוא הוכיח את עצמו למרות המגרעות כמו רגל ימין למדרגות ונחיתות פיזית ברורה וייתכן שקבוצות אחרות ירצו אותו. לגבי דגני - עונה גדולה שלו, תמיד היה מחויב, הוא לא מתאים לקבוצות צמרת אבל הרמתי ידיים לגבי הישארותו, כנ"ל לגבי הרוש.
    יש ביקורת קשה כלפי אלטמן אחרי המשחק אתמול, לא חושב שראינו משהו חדש - קצת אגואיסט, לא הופיע, אבל גם היתר לא. אליו אני לא אתגעגע באמת.
    ידין לא שחקן צעיר ובקלות יכול למצוא קבוצה בליגת העל אבל לא בטוח שקבוצת צמרת. הוא יכול להיחרט בדברי הימים של הפועל אם ישאר אבל הגיל משחק תפקיד וגם השכר בטח חשוב לו.

חשוב לי לראות שינוי בעמדת המאמן בעונה הבאה ולא איזה חאפר. קורצקי לא 'איכזב' כי לא אהבתי את המינוי, אבל אני רוצה מישהו אחר. עמיר תורג'מן זה שם שעלה פעם אחת ונשמע טוב.

שוב, זה לא הסגל או משהו, אין לנו עילוי בסגל ואני לא נקשר לשחקנים מאז מקרה ורמוט. זה פשוט עונה..בלי דרבי, בלי בית"ר, ימי שישי, עם שורה בעיתון. הכדורגל אצלך מת.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  8. Drama2 הסמל מעל הכל

הדברים שאתה כותב (באמת) יפים ונכונים,
    רק לגבי ברשצקי,
    הוא חתום על חוזה וזה לא משנה אם הפועל בליגת העל או ליגה ב' דרום א', הוא ישחק בהפועל. אז לפחות חצי נחמה

9. Telkiyski Member

אניל א אתגעגע לאף אחד שיעזוב ובראש הרשימה אלטמן הכוכב של פנאתינייקוס שכנראה הולך להיות במנודים של מכבי חיפה עוד X זמן וגוטליב ששבת למשל איזה 10 משחקים ויכול היה לעשות את ההבדל עבורינו.

Blanco 7, Raulito ו-Drama2 אוהבים את זה.
  10. Telkiyski Member

אפשר לחשוב איזה תענוג היה ב3-4 העונות האחרונות שכן היה דרבי וביתר וחיפה. מה זה... ממש נהניתי.
    גם אפשר לחשוב שאם נישאר בליגה מה נעשה שם כבר. שוב פליאוף תחתון שוב נפסיד שני דרבים ("נפסיד" כן?), שוב כנראה ביתר תחגוג מולינו.
    זה לא שאנחנו יותר מאשדוד או בני יהודה כרגע מבחינה מקצועית בליגת העל.

אתה לא תהיה שורה בעיתון והפועל לנצח תישאר אימפריה.
    מועדונים גדולים יותר עברו דברים גרועים יותר.

אני באמת חושב שעניין ירידת הליגה הזה הוא מנופח קצת.
    מעבר לפיקנטריה שב"הפועל ירדה ליגה" אין בזה הרבה.
    להפועל כרגע אין מה למכור הרבה מעבר ללהיות סתם עוד קבוצה בליגת העל. להפועל כרגע יש סגל שחקנים שעם מינוס 9 יכול בהחלט לרדת ליגה.

אם הפחד הוא מלהיתקע בלאומית, זה כבר משהו אחר.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  11. Raulito Madridista

לגבי אלטמן כתבתי לא פעם - מבחינתי הוא היה יושב ביציע עד סוף העונה, זה רק חלק מהשכונה בהפועל ת"א. עשה מהלך על דעת עצמו והמציא הצעה מיוון וכל זה בימים סופר-חשובים במשחקי העתיד של המועדון הזה. מבחינת הכדורגל בלבד, אם נשים בצד את האופי החרא, לדעתי הוא מוקף בינוניים. הוא יכול להצליח רק בקבוצה כזו כשהוא שחקן מוביל, אבל מקצועית הוא היה בסדר. גם גוטליב דוחה, בהתחלה אהבתי את הרכש שלו.

מוטי ברשצקי שחקן טוב מאוד אבל כולנו יודעים מה שווים חוזים בימים אלה. ואם נניח מכבי פ"ת או עירוני ק"ש תרצה אותו, הוא בהחלט יכול ללכת.

אורן יוספוביץ' כתב טור נכון ב-'וואלה ספורט' - כל אירועי המשטרה אתמול הזיזו הצידה את תשומת הלב מהפאתטיות שלנו במשחק עצמו.

אגב, כולם מדברים על מכבי נתניה - היו להם שני שחקנים שהם שחקנים לא רעים גם לליגת העל - ערן לוי ודיא סבע. גם דראפיץ' מאמן טוב והרבה דברים התחברו להם - שון וייסמן בעונת שיא, קונדוגביה(סליחה אם טעיתי בשם) ועוד ועוד.

- ערכתי את ההודעה בעקבות זה שמעליי: או.קיי, וירידת ליגה מקצרת את התהליכים? ככה נחזור מהר לצמרת? זה קצת הזוי מה שאתה אומר. עונת 2013/14 לא הייתה הצלחה אבל אני מעדיף מקום רביעי עם שחקן כמו דמארי, דקות של כדורגל טוב גם עם ורמוט לפני שהיה בוגד - מאשר החרא של היום. הפועל גם לא 'יובנטוס' נו באמת. לא אמרתי שניעלם מהמפה. יקח לנו הרבה זמן.

12. Telkiyski Member

אלטמן מוקף בינוניים והוא בינוני בעצמו. הוא זכה ליחס של איזה כוכב שמחוזר בליגה רק בזכות העובדה שהיה שחקן בולט בקבוצה שקוראים לה הפועל תל אביב. היה לו את אותו מעמד מקצועי בדיוק בבני יהודה או רעננה, שהן קבוצות לא פחות טובה מהפועל - ואף אחד לא היה שם לב.
    פשוט פה הוא זה שכשביכול הפועל תל אביב תלויה בו - אז פתאום הוא יעני כוכב.
    מה הרזומה שלו? ירידת ליגה עם הפועל פתח תקווה?

ברשצקי שחקן מצוין אבל חייב לעבוד על הפיזיות, לא יכול להיות שבכל פעם שקצת נותנים לו גוף זה איבוד כדור.

לגבי מה יהיה בעתיד? אי אפשר באמת לדעת. אפשר להסתכל על מקרי עבר של קבוצות שירדו.
    הרוב עלו מהר מאוד, גם קבוצות בסדר גודל של אשדוד ואפילו עכו.
    אולי עם הפועל יהיה מקרה שונה? אי אפשר באמת לדעת. אבל בסטטיסטיקה אומרת שרוב הסיכויים שלא.

מכבי פתח תקווה עלתה ליגה רק לפני שנתיים והנה הם עוד שניה באירופה.
    זה לא הליגה האנגלית שיש לך פה מלא קבוצות חזקות.

שוב, מבחינתי כל עוד הפועל היא לא פקטור אפילו על הנייר בקיץ במאבק האליפות בליגה, אני לא מוצא כזה עניין גדול בלהיות סתם עוד קבוצה בליגה הזו.
    אנחנו לא בני יהודה או אשדוד, ובנוסף גם יש לנו יריבויות הסטוריות בליגה שכל שנה שבה נהיה קבוצה ברמה של רעננה רק יעלו לנו ביותר הפסדים כואבים.

כן, הירידת ליגה זה כואב מאוד, וברור שאני אשמע אחרת אם נרד בשבוע הבא, אבל גם צריך להיות שקולים ורציונאליים.

13. Raulito Madridista

יש עונות של צמרת שהן לא 'פקטור במאבק האליפות', מה תגיד על 2006/07 כשהיינו באירופה וניצחנו את פריס וזכינו בגביע? עונה לפניכן עם קשטן? בקיץ הנוכחי חשבנו שעם ניקוליץ' ושוינפלד שהשתלבו נהדר+חיזוק טוב בזרים ונניח חן עזרא ועם מאמן נורמלי כמו גוטמן נוכל להתחרות על מקום 3-4. אצלך זה אליפות או כלום? אני אוהב את השאיפות הגבוהות אבל דיבורים כאלה מתאימים יותר לאלה מהצד השני של הכביש. ומה עם בית"ר של טביב למשל, עונות לא רעות בצמרת, שחקנים טובים שעוברים שם. המצב שלנו טוב יותר?

במקרה הטוב זה בזבוז של שנה מהחיים בליגה הלאומית, במקרה הרע זו צרה צרורה. מסכים שגם קבוצות אחרות עלו מהר, אבל המקרה של מכבי נתניה חד וחלק לא משקף כלום.

לגבי אלטמן - עוצר כדור נהדר, בועט לא רע, והכי חשוב - יש לו ביצים. הבעיה הכי גדולה שהוא חושב שהוא כריסטיאנו. מה שכן גם שונאיו הגדולים לא יכולים להגיד שהוא לא קצת מעל הרמה הממוצעת והנמוכה מאוד בהפועל.

14. Drama2 הסמל מעל הכל

רגע, זה אומר שמעכשיו במקום עז7, יהיה לנו עאז ?
    הוא שזה לא סותר ופשוט תתקוף ב-2 כיוונים ? ;)
    הוא לא הלך למכבי פ"ת ו/או עירוני ק"ש בינואר, והוא גם לא ילך אליהם בקיץ. וגם לא שנה הבאה.
    החוזה שלו מול הפועל ת"א חתום נעול סגור. אין כזה דבר ללכת.
    ואם אתה רוצה להיכנס לעובי הקורה אז דודו דהאן הסוכן שלו והוא לא רוצה לפגוע ביחסים שלו עם ראשי הפועל אז הוא לא יעשה מהלך 669 כמו ברק בכר בק"ש.
    תוסיף לזה שמוטי ברשצקי כ"כ מתמוגג מעצם היותו שחקן הפועל ת"א, זו הייתה השאיפה שלו, לא ליגת העל - לשחק בקבוצה "גדולה". כמו יובל שבתאי. כמו שיר צדק.
    ברשצקי צריך לעבוד על הפיזיות שלו אבל הבעיה היא לא ברשצקי אלא הפועל ת"א כקבוצת כדורגל. רשמתי את זה ברגע שהוא חתם שהוא לא יפיק את המיטב מהיכולת שלו, בהפועל ת"א הנוכחית. אני מוכן להתערב איתך שגיא מלמד וגידי קאניוק פחות פיזים מברשצקי (כן כן).
    למה קאניוק ומלמד נראים מעולים וברשצקי נראה בסדר+ ? כי עומר גולן בנה קבוצה בהתחשב במגבלות של שחקניו, והפועל פשוט מנסים להילחם על החיים שלהם בכל דרך אפשרי.

נ.ב
    עלינו ליגה לפני 3 שנים :)

15. Telkiyski Member

בעונת 06/07 התמודדנו על האליפות עם ביתר עד איזה מרץ (השער שהיה או לא היה נגד אשדוד בדקה 90 העלה אותנו זמנית למקום הראשון).
    אירופה זה משהו אחר, אבל איפה אירופה עכשיו? אתה רואה את הפועל משחזרת חצי מזה?
    גם כל הדירוג שלנו נשרף כבר.

ממש לא אליפות או כלום, אבל אני רוצה שלפחות תהיה לי ציפייה, תקווה. אני רוצה לבוא למשחקים גדולים בידיעה שאפשר לעשות משהו ולא להתפלל תיקו.

שנה בלאומית מבחינתי היא לא בזבוז של שנה מהחיים. היא דווקא הזדמנות להתחבר יותר לקבוצה, בדיוק כמו מה שהיה פה ב4-5 החודשים החודשים האחרונים.
    לצד הבאסה הצפויה, יש גם כמה דברים חיוביים לקחת מהמצב הזה, כולל החודשים האחרונים.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.