הפועל תל אביב 2016/17: אחרי 27 שנים רצופות יורדים ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

ואולי ברשצקי יבין באיחור שלא כל הנוצץ הוא זהב? אני לא חושב שעזיבה שלו היא תרחיש בלתי-אפשרי. תסריט של ירידת ליגה לא תמיד נלקח בחשבון וסיטואציה כזו משנה את פני הדברים. ברשצקי לא ינגח כדור לעולם וזה בסדר. את המגבלות לגבי רגל ימין אפשר לשפר. הפיזיות זה עניין של חדר כושר. בת'אכלס אני משאיר אותו 'כמו שהוא' בדיוק וזה לא חוכמה לדבר ככה כשאנחנו יורדים ללאומית אבל הייתי כותב אותו דבר גם אם היינו נשארים והיה צריך סגל טוב יותר. אתה חותר לכיוון של לבנות את הקבוצה סביבו? הוא מוצב בימין 'סטייל רובן' ולעתים באמצע. הוא עדיין קצת ביישן וצנום במשחק שלו, יותר משתף, פחות מנסה לאיים בעצמו. בטוח שעוד ועוד שפשוף בהפועל ויהיה בסדר.

עלינו למקום הראשון בחוואה עם גול של טועמה שלא היה חוקי, אני זוכר את ה-2:1 הזה נגד אשדוד. לא באמת היינו במאבק. הפסדנו בדרבי, היינו מרושלים בטדי, זה בנוגע ל-2006/07. גם עונות בצמרת זה משהו. כמה פעמים הפועל נאבקה על אליפות ב-20 השנים האחרונות? 1999-2003, 2008-2011. לא מחשיב את העונה עם קשטן, היו טריליון תוצאות תיקו, וכן העונה עם רב"ש.
    אני לפחות בקיץ חשבתי שיהיה בסדר, העמידו סגל לא רע. אלטמן 'הכוכב' היה אמור להיות שחקן ספסל. חשבתי שבן ושגיב יתקדמו עם גוטמן, שניקוליץ' ינהיג, שהזרים יהיו בסדר.

לא יצבוט לך שנה הבאה שהפועל משחקת נגד אחי נצרת ואחרי יומיים יש בית"ר נגד מכבי? אתה מכוון לזה שחלק מהטרמפיסטים יעזבו?
    אפשר גם 'להתחבר מחדש'..בליגת העל. עם שחקנים צעירים יותר - שולימייסטר, אליאס; עם מאמן מזוהה, נניח אבוקסיס אם היה מגיע. עם מטרות צנועות ולא בזבזנות..

2. Telkiyski Member

ברור שיצבוט לי, גם בלי שיהיה יומיים אחר כך ביתר נגד מכבי.
    אני פשוט חושב שבמצבינו הנוכחי הטרגדיה בירידת ליגה היא קצת מעבר לפרופורציות הנכונות.

3. Drama2 הסמל מעל הכל

לא לבנות את הקבוצה סביבו אלא להתחשב במגבלות של השחקנים בסגל וכך לבנות קבוצה.

אני אתן דוג' על קבוצה אחרת -
    תחילת עונה בני יהודה החתימו 2 בלמים שעל הנייר הם מעולים, קסבייא תומש ומיקי סירושטיין.
    מה הבעיה ? שעל הנייר, הם מעולים, אבל הם הייתה מחשבה בהחתמתם כצמד בלמים ולא כאינדיבידואלים ? אני בספק.
    מדובר ב-2 בלמים שהם גבוהים, משחק ראש מעולה, משחק רגל חלש, מיקום טוב, לא מהירים. בנפרד הם בלמים טובים, ביחד הם מסננת.

4. Raulito Madridista

שקט של מוות בהפועל אחרי המשחק, בין אם יש קשר לאירועים והעימות עם המשטרה ובין אם לא. פתאום אין את כל הפרסום ברשתות החברתיות 'רק ביחד', אף שחקן לא כתב משהו לקהל. היום ניסנוב הבעלים התראיין ל-'ידיעות' וראינו עד כמה הוא מנותק בין היתר, הוא חושב שיש כאן איזה מסע הירואי של הקבוצה בדרך לנסות להישאר בליגה. הוא הציל את הפועל מפירוק אבל לא יותר. יכולנו להישאר בליגה כי הליגה פח. אנחנו רחוקים מלהיות אימפריה ולא הייתי אומר בכזה ביטחון שהפועל תציב את התקציב הגבוה ביותר אבל בעיקר - תעלה בתוך שנה. הוא מדבר על סגל השחקנים כאילו הם גלאקטיקוס - רייכרט, אלטמן, נו באמת.

מעבר לכך, יום שבת. אני השלמתי עם הירידה כבר, לא ניתן גול לרעננה ולא ננצח בחיים. כל משחק מולם נגמר בתיקו. ובכל-זאת קורצקי צריך לשחק התקפי. נתחיל בפשוט - טוטו שחקן עבר, הירש צריך לשחק במקומו. את אלטמן אף-אחד לא יספסל אבל הפועל חייבת עוד כוח התקפי. רייכרט בועט ליציע כל פעם. הייתי משחק עם בנבינשתי. הרבה אוהדים מדברים על יום שבת ההוא, ה-15 במאי, כן, הגענו בלי אמונה, מהמקום השני. בלה בלה בלה..

ההרכב שלי: אריאל הרוש| ורטה, גוטליב, ביטון, שיש| ידין, ברשצקי, בנבנישתי, אלטמן| צ'יבויקה ושחר הירש

5. הרצליה Member

4, הזמן עף :).

קראתי פה חשש של אוהדי הפועל להיתקע בלאומית, זה מצחיק כמה שזה הזוי.
    לא יודע כמה מכם מכירים את הליגה הלאומית לעומק, הרמה שם כל כך מביכה שהפועל יכולה לעלות למשחק עם 11 גל שיש או 11 עופר ורטה בהרכב ולעלות ליגה בהפרש דו ספרתי מהמקום השני.
    אם לנתניה השם והקהל היו שווים 15 נקודות להפועל תל אביב זה שווה 50 נקודות.

Nigel de Jong, orimor2212 ו-Drama2 אוהבים את זה.
  6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

כן, זה אחד המטופשים. נתניה עולה עם 9-, לפני זה הייתה בני יהודה (עוד "שם" שירד) שעלו בהליכה, ולפני זה נתניה שעלו איפשהו בפברואר עם 30 פור בערך. גם אשדוד שנה שעברה שירדה בלי קהל ובלי כלום עלתה חזרה בהילוך איטי.

הסיכוי שהפועל ת"א לא תעלה ליגה זה בערך הסיכוי שגולדהאר יקנה אותם ויהפוך אותם לקבוצה עם 400 מיליון דולר תקציב.
    הליגה הלאומית מזמן לא "קשה" ולא בטיח.

נערך לאחרונה ב: ‏8/5/17
  7. Telkiyski Member

ההרכב שלי זה:
    הרוש
    שיש גוטליב ביטון משומר
    ידין רייכרט גנדה
    אלטמן ברשצקי
    הירש

8. Raulito Madridista

שחצנות, אולי - אבל אנחנו לא מכבי נתניה ולא הפועל פ"ת, היינו אימפריה הרבה יותר גדולה מהן. הלחץ על הפועל יהיה עצום. ללא ערן לוי ודיא סבע - נתניה לא הייתה עולה כל-כך בקלות גם עם המינוס9. לנתניה גם היה מאמן טוב על הקווים, פעמיים: יוסי מזרחי אולי לא שייך לצמרת של המאמנים אבל הוא בסדר והוא לא חאפר, עובדה שנתניה הגיעה גם לגמר הגביע - ודראפיץ' התגלה מאוחר אבל יש בו איכות. אני לא בטוח שהפועל תוכל לנקות את הכל ולהתחיל באמת מאפס. אגב, סגל השחקנים קצת פחות מטריד כי הרבה שחקנים הם כלום גם ככה. הרוש, דגני, ידין ואלטמן(לא אוהב אותו) הם אלה שכביכול זו תהיה מכה אם יעזבו, בהנחה שברשצקי נשאר.

9. Telkiyski Member

לדעתי ידין יישאר.
    אלטמן? גם אם הוא מבקש להישאר אני מעיף אותו.

10. עידן444 Member

מה שנתניה עשתה העונה לא מקבל את הכבוד הראוי לדעתי(אולי באמת כי מחשיבים את הליגה כבדיחה. בעיני ליגה שלוקחים בה מעל 80% הצלחה היא יותר בדיחה מאשר ליגה שהראשונה לוקחת קצת יותר מ 70%- שגם מתוכם לא מעט נקודות בשיניים, והשניה נעה סביב ה- 60%... זה מצביע על ליגה מאוד שיוויונית- כפי שהיא תמיד. חלשה? אני ממש לא בטוח).
    זה דבר גדול של הצוות המקצועי כי לא היתה לנו עליונות כלכלית יוצאת דופן כמו במקרים אחרים(כמו שלנו עצמו בפעם הקודמת לדוגמה...). וכמובן ה 9-...
    אם להפועל ת"א תהיה עליונות כלכלית והיא תביא את השחקנים הנכונים היא תחזור בקלות.
    אם לא תהיה לה עליונות כלכלית וגם לא את האיש הנכון על הקווים- היא גם יכולה להסתבך.
    זה כבר קרה בעבר. אז הפועל ת"א זה לא נתניה ולא ב"ש- אבל כפי שהם ידעו להסתבך כשהיו האנשים הלא נכונים- זה גם יכול לקרות להפועל ת"א- בטח אם יתחילו לצוץ החובות הבינלואמיים.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  11. עידן444 Member

כמובן שזה דיון היפותטי.
    הפועל ת"א לא ירדה לי.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  12. Drama2 הסמל מעל הכל

שחר הירש + ברשצקי + אוסטווינד = 40 שערים בעונה בליגה הלאומית.
    ולא התחלתי לדבר על שאר השחקנים.

13. Telkiyski Member

יש לזה שני צדדים. מצד אחד הפועל מועדון גדול יותר מנתניה ועל הנייר אם נתניה עשתה את זה אז גם הפועל אמורה.
    מצד שני, כמו שהפועל לא רגילה למאבקי הישרדות היא גם לא רגילה ללקחת אליפות בלאומית.

בני לוד ועפולה לא יבואו למשחק נגד הפועל כמו שהן באו נגד נתניה.

עם כל זה, אני חושב שהפועל אמורה לעלות.

14. Drama2 הסמל מעל הכל

מול נתניה רעדו להם הביצים באוטובוס ליהלום,
    מול הפועל ירעדו להם הביצים עוד לילה לפני.

15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולם כבר מורידים את הפועל ליגה ורק לי ברור שהם הולכים להישאר?
    כבר החלו בתעמולה שתגרום לק"ש לעלות בשבת כמו אריות וכמובן שמתעלמים מכך שברעננה לפני משחק גורלי כבר מתעסקים בעונה הבאה.
    אשקלון תקרוס בלחץ וגם היא משחקת מול קבוצה טובה יותר ממנה, יהיה לה קשה מאוד לנצח את ק"ש. הפועל כבר תשיג את הניצחון שלה מול רעננה.

oFiRzZz ו-orimor2212 אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.