הפועל תל אביב 2016/17: אחרי 27 שנים רצופות יורדים ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

עזרא שחקן עם נסיון גדול בליגה. זו לא הבעיה במקרה שלו. אין לו תכונות של מנהיגות.

2. Raulito Madridista

לא מצפים מחן עזרא להנהיג ועדיין מוקדם לשפוט אותו לדעתי. הוא בטוח חשוב שהקבוצה סביבו תיהיה טובה יותר ותדע לנצל את היתרונות שיש לו. אני לא חושב שהוא השחקן הכי טוב בארץ מן הסתם אבל בטח השחקן הפנוי הכי טוב שהפועל ת"א הייתה יכולה להביא.

סמואל אטו - גילי ורמוט לא עמד על הפרק, אם היה מוחתם זה ממש לירוק על הקהל ומהלך כזה לא היה עובר על סדר היום, אולי גם הפועל צריכה להפסיק לחשוב, וגם אני חוטא בזה - על הדאבל הקסום ההוא. היה ונגמר, צריך לעבור הלאה. לורמוט יש את האיכויות אבל הוא עבר למכבי והצורה בה עשה זאת היא גועלית, בוגד גדול אולי אפילו יותר משמעון גרשון.
    תגדיר לי את חלוקת הזמן מבחינתך, איזה שם רלוונטי לעונת מנדיונדו ומי היה רלוונטי לקיץ הנוכחי. מסכים לגבי ז'אורז'יניו. יובל שבתאי סגר בבאר-שבע ממזמן, וובה בראון הוחתם גם באמצע העונה וגם ראדי לא היה רלוונטי. לא מחזיק מפירס. אברהם פאס הוא זה שהיה עושה את ההבדל?
    מסכים שכל שחקן שהיה אמור לקבל מאה אלף דולר ולהגיד יפה תודה - קיבל מכבירי אקסטרה משום מה. עומרי אלטמן לא כישרון כזה גדול.

3. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

קשה שלא להסכים איתך.
    אבל זאת חוכמה בדיעבד,כי אף אחד לא צפה את הנפילה היכולת של ניקוליץ. היום ברור שחסר שחקן במרכז המגרש שייתן ביס לדשא ויבעט בתחת לכמה שחקנים שנרדמים בשמירה.
    פאס,זורזיניו, פירס ועוד חלוץ אולי בדש או אפילו ערן לוי היו עוזרים להפועל הרבה יותר ממה שיש היום.

4. Butragueño מנהלים

עזרא קיבל משכורת לא רעה בכלל, שעל חשבונו יכולתם להביא 2 שחקנים טובים, כמו פאס למשל.
    לא הייתי מביא אף אחד מהזרים שהבאתם, אולי רק את שובשיץ'.

מוגרבי היה מועמד אליכם כמעט מינואר שנה שעברה, ולא ניסיתם להחתים אותו. הוא לא שחקן גדול, הוא לא כשרון והוא לא מנהיג, אבל הוא הרבה יותר פרודקטיבי מעזרא. אפילו ב-3 שערים היחידים שלכם העונה הוא לא היה מעורב.

מרכז השדה שלכם הוא מרגרינה. ידין הביך אתכם ואת עצמו ב5-0, ניקוליץ' וגרובסוב לא מסוגלים להתמודד עם המהירות של השחקנים בארץ, שבאופן מפתיע, די מהירים (עאבד, טב"ח, מוגרבי ורוקאביצה, נאווקאמה, ג'וד נורו), ובכלל, אין מישהו שאפשר להגיד עליו שהוא גרזן. מישהו העלה פה את פירס, לא אהבתי אותו בכלל כששיחק אצלנו, אין לו חכמת משחק, והוא די עצל, והוא מאוד גמלוני - כלומר כל מה שגוטמן לא אוהב בשחקן כדורגל, אבל הוא גרזן, הוא לא ייתן לשחקנים לעבור אותו כל כך מהר. וכן, גם הוא היה שחקן חופשי.

5. Drama2 הסמל מעל הכל

ראוליטו, שאלה לי אלייך. נניח ומעסיק פוטנציאלי מתקשר אלייך ומציע לך עבודה. חלק מהתנאים שהוא מציע זה שתמנה לעצמך עוזר אישי. האם לפני הקבלה לעבודה תחשוב מי תצמיד לעצמך בתור עוזר אישי ? תעביר קצת מועמדים בראש ? תחשוב על זה לפני שאתה 'מסכים' ?
    רק מההיכרות עם ההודעות שאתה כותב, אני יכול להגיד בלב שלם שכן.
    אז במה שונה אלי גוטמן שמרוויח סכומים עצומים ? הוא לא אמור לחשוב עוד במו"מ איך הקבוצה תראה ? את הטיפ של להסתכל בינואר על שחקנים שגומרים חוזה בסוף העונה נתן לי מישהו שעובד בקבוצה קטנה בלאומית. בלאומית, לא 3-0 על בוסניה, אלא אדם שעובד בליגה הלאומית. והוא עושה 7K שקל בחודש, וזה יחסית טוב.
    יובל שבתאי סיכם בבאר שבע אחרי שאלי גוטמן סיכם בהפועל ת"א. למה הוא חיכה ? מהרגע שאתה חותם על החוזה אתה מתחיל לעבוד ועבודה זה לא לערבב את התקשורת.
    אבל בוא נעזוב את ינואר ונחזור לקיץ.

אביחי ידין לא מרוויח יותר מרומאריו פירס, גם אם אתה לא מחזיק ממנו אתה יכול לראות כמה צרות הוא עשה לכם במשחק מולנו. חסר לכם מישהו ש"מוריד רגל", ואביחי ידין כבר לא כזה. בכללי ציפיתי מאביחי ידין שיסגור מעגל עם כפ"ס ולא עם הפועל. זאת הרמה שלו.

פירטתי לגבי שחקנים יותר בהרחבה בפוסט שכתבתי לפני 3 חודשים אבל בשביל שזה יהיה בולט יותר לעין הנה השוואה, בין סגל שהיה בדרבי לסגל באותה עלות בדיוק:

הפועל ת"א:
    כך נראה הסגל בדרבי -
    הרכב: אריאל הרוש, אוראל דגני, מרקו סימיץ', אדי גוטליב, גל שיש, עומרי אלטמן, אביחי ידין, נמניה ניקוליץ', חן עזרא, דולי מנגה וארון שוינפלד.
    ספסל: חתוכה, רייכרט, שובשיץ', גורובסוב, עמאשה, שיימן, ורטה.

והנה הרכב של הפועל ת"א בדיוק באותו שכר, אותם הוצאות ואותם הכנסות מהקיץ:
    הרכב: הרוש,ורטה,סימיץ',אבו עביד,שיימן,פירס,ניקוליץ',לקס,מרשיץ',ז'אורז'יניו,שויינפלד.
    ספסל: לבקוביץ', מורי, מגן ימין זר, שיש/מגרלשווילי, רייכרט, אוסטווינד, עמאשה.

גוטמן עשה עבודה חלשה מאוד. תראו איזה הרכב הוא בנה ולא הצבעתי על תחלופות לא ריאליות (כמו דנינו בשכר של 50 אלף דולר לדוגמא) אלא כל השחקנים שמצויינים פה היו בשלב כזה או אחר על השולחן של הפועל.
    האמצע של הפועל מרגרינה, ואת זה אי אפשר היה לחזות לפניי אבל מי אמר שצריך לקחת סיכון ?
    בנייה מאוד מאוד חלשה של גוטמן.

סמואל אטו ו-amn אוהבים את זה.
  6. סמואל אטו Member

גילי ורמוט לא עמד על הפרק? הוא סיכם את התנאים שלו וכמעט חתם אצלכם. כבירי מנע את המעבר אחרי שהאוהדים לחצו עליו.
    ורמוט עשה טעות, היה אפשר לסלוח לו ולהשתמש בו כדי לחזק את הפועל ת״א.

בסופו של דבר לאורך התקופה שכבירי היה בהפועל השחקנים שציינתי ועוד אחרים היו זמינים בסיטואציה כזו אחרת.
    הבעיה לא הייתה שחקן כזה או אחר, אלא האסטרטגיה הכוללת של המועדון שהביאה אותה לבנות את הסגל בצורה רעה ולא חכמה.

7. alexshw Member

כבירי מונע מייצרים, ריגושים רגעיים ומאוד מושפע מהאוהדים. הוא מנהל את הקבוצה כמו אוהד אולטרס בן 17.
    אם שחר נמצא בקצה אחד של סקאלה בחיבור בין בעלים או מנהל למועדון אז כבירי נמצא בקצה השני. בשני המקרים זה לא בריא.
    מנהל צריך להיות שקול ומקצועי. הוא צריך גם להיות מחובר חזק למועדון וסביבתו וגם לפעול לטובת האינטרס אבל בשיקול דעת.
    מדובר בשני אנשים עם קפריזות גדולות אבל בקטע שונה.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  8. סמואל אטו Member

בהמשך למה שאלכס אומר, צפיתי בתגובה של כבירי לדרבי וזה היה מביך.
    נכון, זה היה הפסד מביך, אבל לא ככה צריך להגיב בעלים ומנהל של הקבוצה.
    גדולים מהפועל חטפו תבוסות היסטוריות( פרגוסון מול סיטי או ניוקאסל, ריאל נגד בארסה 5-0, 6-2) צריך לקחת את זה איך שזה, ללמוד ולהמשיך הלאה.

DRORIKO ו-alexshw אוהבים את זה.
  9. Telkiyski Member

וההבדל בין ההרכב שנתת פה כאלטרנטיבה להרכב שעלה בדרבי כזה גדול? באמת אתה חושב?
    תשאל את אוהדי חיפה הם אומרים על אבו עביד. הוא בכלל לא משחק שם בתור בלם כמו בהרכב שנתת פה.
    ניר לקס כרגע כזה יותר טוב מידין?
    רומריו פירס כזה עילוי כאילו?
    זו'רזי'ניו זו דוגמא לזר שהגיע בגרושים ואמור להימכר בהרבה יותר. זה קורה עם אולי אחד מכל 18 כאלה בליגה הזאת. על כל ז'ורז'יניו אחד אני יכול לתת לך 15 ארסניו וולפורט.

בכל מקרה, גם הרכב כזה לא אמור באמת לדגדג את מכבי וב"ש (כאשר מבחינת תקציב גם ב"ש לטווח ארוך לא באמת אמורה לדגדג את מכבי. מישהו הפגיעות בינגו האלה ייגמרו שם).

10. Drama2 הסמל מעל הכל

בתקציב של הפועל ועם השלד שקיים בה קשה מאוד לעשות הוקוס פוקוס ומפלייאוף תחתון להתחרות על אליפות.
    בהרכב הנוכחי של הפועל, על מי בונים שיוביל את הקבוצה בשנים הבאות ? רייכרט ואלטמן ? אני בספק אם הם יהיו שחקני נבחרת יום אחד. ניר לקס עדיף על רייכרט שגם ככה לא מאמינים בו ואלטמן שהוא שחקן רוטציה במקרה הטוב.
    מבין כל הצעירים של הפועל, אחרי יחזקאל שהיה חייב להימכר, אבו עביד עם הכי טוב בהסתכלות של יחס פוט'-יכולת עכשווית.
    הוא בלם ששיחקו איתו, גם בהפועל וגם במכבי חיפה, בעמדות המגן וזה היה בעוכריו. דווקא בהפועל תא אם היו מחליטים ללכת עליו כבלם שזה היה תפקידו בנתניה ושם הוא הצטיין היה יכול לצאת משהו מהשכר לימוד.
    תסתכל על הפועל עכשיו, איזו 'בשורה' יש לך ? ברור שלא תיקחו אליפות, אבל מה כן תעשו ? במה הקבוצה תשתפר מקצועית ? מי יהיו השלד לעונה הבאה ? איזה שחקנים יעשו שיפור או לפחות למראית עין נראה שיעשו את קפיצת המדרגה ? מי מהזרים אתה יכול להגיד "זה טוב שהוא פה" ? או לבנות עליו לשנים הבאות ?

פירס טוב יותר מידין, עדיף להריץ את ניר לקס מאשר אנטמן. לא דיברתי על למצוא ז'אורז'יניו, דיברתי על להשקיע עליו מה ששילמו על חן עזרא.

11. Telkiyski Member

"אבו עביד עם הכי טוב בהסתכלות של יחס פוט'-יכולת עכשווית."
    נו באמת.
    תשאל את אוהדי חיפה מה דעתם על המשפט הזה.

ברור שגוטמן נכשל בבניית הקבוצה. בעיני הוא בעיקר נכשל בקטע הזה שהוא בנה על שוינפלד כחלוץ בודד. זה לא משהו שיכול לעבוד.
    וגם כשדמארי עבר בסוף בהשאלה לניו יורק היו צריכים להכין תכנית ב'.

אני לא רואה כזה הבדל משמעותי בין פירס, ללקס לידין.
    כנל לגבי זורזיניו וחן עזרא. למרות שבלי קשר, מזורזיניו הזה אני לא ככ מחזיק כמו כולם.

12. Drama2 הסמל מעל הכל

אתה לא רואה הבדל בין פירס לידין ? אני מתאר לעצמי שאתה גם לא רואה הבדל בין וואקמה לגל צרויה.

13. Telkiyski Member

שניהם בינוניים בעיני.
    מה הקשר לציניות?

אתה הרגע כתבת פה שאבו עביד זה שחקן עם פוטנציאל ואתה מדבר?

14. Drama2 הסמל מעל הכל

כמובן, הוא שחקן עם פוטנציאל.

רשמת שאין הבדל משמעותי בין חן עזרא לז'אורז'יניו. "ואתה מדבר?"

15. alexshw Member

אבו עביד שחקן של ליגה לאומית.
    אפילו יצא לי חרוז.

מצב נושא:
הנושא נעול.