הפועל תל אביב 2016/17: אחרי 27 שנים רצופות יורדים ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

קבוצה טובה יוצרת זהות, לאוהדים יותר קל להזדהות עם קבוצה מנצחת, תשאלו את אלה מהצד השני של הכביש.
    אתם לא באמת מתגעגעים לאבוטבול אלא אם אתם קשורים אליו משפחתית, ראינו לאן חסד הנעורים המוגזם שזכרתם לכוכבי הדאבל הוביל אתכם. גוטמן רק יצר יותר בלאגן, ההגעה של שכטר הייתה טעות כלכלית, סאגת ורמוט הייתה מגוחכת ופגעה בהפועל בעיקר מבחינה תדמיתית.

אם עכשיו הפועל תעלה עם 9 שחקני בית ועוד שני זקנים שמזוהים עם המועדון כמו טועמה ואבוטבול ותמשיכו באותו המצב מקצועית יהיה יותר קל להתחבר לקבוצה? לא חושב, אין תחליף לניקוי אורוות כלכלי ומקצועי בהפועל.

2. Raulito Madridista

אני מסכים איתך שאי-אפשר להפריד הרי מהות הכדורגל הוא זכייה בתארים ורלוונטיות והפועל אפילו לא קבוצת כדורגל גרועה, היא לא קבוצת כדורגל. מצד שני חלק מהכישלון הגדול נובע מכך שהשחקנים מזהמים את החולצה ולא אכפת להם, הם לא רק גרועים אלא זורקים זין. כבר היו עונות עם סגלים יותר גרועים וכמעט ירדנו ליגה אבל אז היו מנהיגים וגם שחקנים שנלחמו גם כשהכל היה נראה אבוד. שי אבוטבול הוא משל, הסברתי. מבחינתי כן להריץ אגב שחקנים צעירים גם אם קבוצת הנוער מדשדשת הרי הבוגרים הם זבל טהור - דגני, שיש, ורטה, כל אחד ואחד מהם. אגב, כוכבי הדאבל - הרצון להחזיר את שכטר בזמנו היה נכון וגם ורמוט היה יכול לתרום מקצועית. אף-אחד לא יכל לצפות מה שיקרה לגוטמן שהיה גם המאמן הפנוי הטוב ביותר. ההתנהלות הכספית? זו כבר בעיה אחרת.

3. סיונרה Member

זאת אותה הבעיה. שחקנים שלא מקבלים משכורת מגיעים במוטיבציה נמוכה יותר למשחק. אתה אם לא היית מקבל משכורת וממשיך להגיע לעבודה גם כן היית מתנהג בצורה דומה. זה למה בעלי הקבוצות החכמים, מלינים שכר רק אחרי שהבטיחו את ההשארות.

4. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

להתלונן על כך ששחקנים שמשחקים בחינם "זורקים זין" זו פשוט חוצפה. וזה גם לא נכון.

oFiRzZz ו-gilad16 אוהבים את זה.
  5. Raulito Madridista

שלא ישתמע שאני מגן על כבירי ושות' אבל זה לא נכון.
    א. הם כן זורקים זין. גם שחקן גרוע יכול להילחם. אני לא מתבסס רק על הדרבי ולא כולם גרועים. ניקוליץ' לא גרוע. דגני יכול לשחק צמוד יותר לשחקן שמולו. כנ"ל גל שיש. לא מבקש כדורגל גדול אלא קבוצה רצה.
    ב. השחקנים לא משחקים בחינם. וינטרה, אנטל, אבדי והשד יודע מי עוד - תובעים את הפועל. שחקני הסגל של הפועל מקבלים שכר. צר לי על האיחור.
    אני עוד לא ראיתי קבוצה כזו שכל פעם אומרים שם 'הפגרה באה לנו בטוב'. הם לא רוצים לשחק, הם מחכים לפגרה.

קחו את מכבי נתניה בשנה שעברה למשל. גם שם היו עיכובים. הם הפסידו והפסידו והפסידו אבל נלחמו. מי שלא רואה זריקת זין מצד השחקנים וזה מעבר ל-'סף שבירה נמוך', כששחקן מוסר עקום כשהאדום לידו הוא מטר ממנו - ברור שאני אתעצבן - צריך משקפיים.

6. סיונרה Member

אז אתה חושב שהוא מוסר למקום לא נכון כי הוא לא רוצה?
    רק בכדורגל הישראלי הכל מתנקז לרצון. למה הפסדנו? "כי לא רצינו מספיק". כאילו הקבוצה שממול לא רוצה לנצח. אתם פשוט קבוצה גרועה, שבנוייה גרוע ולרוחב וכל הזמן מחפשת לקנות שחקנים במקום לגרום לשחקנים שכבר חתומים לשחק טוב יותר. זה לא עניין של רצון.

ושחקנים שלא מקבלים שכר לא יכולים לבוא למגרש בראש נקי כאילו הכל בסדר. זה לא סותר את זה שהם רוצים לנצח, ולא סותר את זה שהם גרועים.

amn אוהב/ת את זה.
  7. Telkiyski Member

לצערי אני מסכים עם כל מילה של הביתריסט.
    אנחנו ברמה של סכנין, הפועל חיפה, כפר סבא והשאר.
    מי שלא מכיר בזה, שיהיה לו בכיף.
    זה ההרכב, זה הסגל.
    פעם נגרד ניצחון מול הפועל חיפה, אחרי זה נפסיד בי"א, פה תיקו עם כפס, שם ניצחון בבית על אשדוד.
    זהו. ככה זה.
    זה אמור להסתיים באיזה מקום 7-9, אולי עם איזו דרמה בתחתית. אולי בירידה, אבל לדעתי סיכוי קלוש.

8. alexshw Member

9. Raulito Madridista

סקרן לקרוא את תגובת המועדון בנושא הזה. אולי רק אם נקבל מכה גדולה מתחת לחגורה, בהפועל יבינו שלחוזה אמור להיות ערך ושחובות צריך לשלם ובהתחייבויות צריך לעמוד. שום דבר כבר לא ישבור אותי אחרי מה שעברנו בעונות האחרונות עם היעדר הזהות, התקופה הכושלת מקצועית, הבית זונות בהנהלה וגם מעבר הכוכבים למכבי כמו ורמוט למשל. לא אבכה אם שוינפלד יעבור למכבי. זה היה מהלך שהיה צריך לקרות בקיץ כדי להבריא את המועדון לפחות חלקית. אין לו שום תלונות אליו. השאיר אותנו בליגה כמעט לבדו אשתקד, עשה גול מכל מצב. העונה הוא חלש כי החסרונות שלו באים לידי ביטוי אבל הגישה שלו נכונה. אין לו עם מי לשחק.

10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוינפלד שחקן חמוד לדעתי אבל לא יותר מזה , גם שנה שעברה לא היה לו כל כך עם מי לשחק והביא מספרים יפים כי הוא פשוט שיחק מול פליאוף תחתון של סוף עונה של3/4 מהקבוצות אין ראש בליגה ואז הוא נתן את שלו.

עכשיו הוא לא עושה שום דבר שיש מולו יריבות שהראש שלו עדיין בליגה.
    ונכון גם שהיו כמה משחקים שגוטמן הציב אותו באיזורים הזויים לחלוץ אבל עדיין . .

11. Butragueño מנהלים

@rivaldo
    בסופו של דבר, אחד הדברים שקדמו את שויינפלד היה שער הבכורה מול מכבי ת"א. אנשים בכלל לא זוכרים שהוא שיחק במכבי נתניה לפני (2 משחקים, ולא כבש). חוץ מזה, שהייתי מפיל את רוב האשמה על לוזון והמגנים. עם כל הכבוד, שיימן, שיש ו-ורטה לא מסוגלים להרים כדור, ו-רייכרט,ידין וניקוליץ' לא עושים את זה מהקישור - אז מה שוינפלד יכול לעשות? גם מולנסטיין מתמודד עם אותה הדילמה בקשר לפלט, והוא מציב מערך מיוחד בשבילו. הבעיה היא שלוזון הולך עם שוינפלד ללא כל יחס לשחקנים שלידו.

12. Butragueño מנהלים

13. alexshw Member

בקצב כזה בטדי הם יעלו עם הנוער כי זה מי שישאר.

14. amn Member

אם הסעיף של שוינפלד אמיתי והוא אכן מבטל את החוזה שלו ופועל לא זכאית לשום פיצוי (למען הסר ספק, אני לא מכיר קייס לפיו הפועל זכאית לדמי השבחה או שום דבר אחר בגין "קידומו" של שוינפלד) זה מדהים.
    נניח והייתה הצעה רצינית ממכבי (אני עדיין טוען שלא) - הרצון של הפועל לרצות את האוהדים ולדפוק את מכבי שגובר על הרצון לפתור בעיות כלכליות שמרחפות מעל המועדון, עוד יכול להיגמר בירידת ליגה.

שוינפלד, בומבה, מעניין מי הבאים בתור. לא פחות מעניינת האם ב-CAS יש דיין מיוחד לענייני הפועל.

RG11 ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  15. סמואל אטו Member

מחר מישהו יכניס להם משכורות.

עידן444 אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.