הפועל תל אביב 2016/17: אחרי 27 שנים רצופות יורדים ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

לא טועה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. עידן444 Member

נראה לי שעניתי.

3. עידן444 Member

מה שקורה הוא שממנים מפרק. במקרה של נתניה קראו לזה ״נאמן״ שתפקידו לממש נכסים- קרי, למכור כל מה שאפשר.
    לצורך העניין- אפילו אופניי כושר, מחשבים, ומכונות כביסה(במקרה של נתניה אפילו זה לא היה כי בין הנושים גם היו אלה שמכרו את המכונת כביסה:))
    זה מה שקורה ברקע. עד כמה שאני יודע העובדים מקבלים לפחות חלק מהכסף מביטוח לאומי.
    במקביל המועדון מתחיל מחדש עם 9- ואם אין מישהו שיקח את המועדון על עצמו- בעלים פרטי\עיריה\התארגנות אוהדים- המפרק מנהל את המועדון בתקציב מינימלי במידה ועובדים בתנאי הסף לליגה שבה אמורים לשחק. לנתניה לצורך העניין לא היתה בעיה לפתוח את העונה בלאומית גם בלי אייל סגל. בליגת העל כנראה לא וזה מה שעלול לגרום לירידת ליגה. לא הפירוק עצמו.

4. abcd Member

למרות שעברנו את התהליך הזה אני חייב להודות שאני לא מבין בו כלום.
    כשאתה אומר שהנאמן אחראי למימוש נכסים מה זה אומר, קבוצה שהיתה רוצה את ערן לוי היתה צריכה לנהל מו"מ עם ליסה חדש?
    האם אצלנו המפרקת סיימה את תפקידה?
    ומה קורה אחרי שמוכרים כל מה שאפשר למכור ומגלים שעדיין חסרים X מיליון ש"ח? הנושים הולכים לדבר ללמפה?

5. עידן444 Member

קודם כל חייב להגיד שרואה בדיון הזה היפוטתי לגמרי. הפועל ת״א לדעתי לא תלך לפירוק בגלל שזה מנוגד לאינטרסים של האנשים מסביב למועדון.
    קודם כל ההליך בנתניה למיטב הבנתי קצת שונה מפירוק.
    המועדון הלך להליך כינוס נכסים. העמידה למכירה את את כל מה שאפשר. אפילו היתה מודעה מאוד עצובה בעיתון בסגנון ״כל המעוניין לקנות משהו מהציוד מוזמן לפנות למשרד של ליזה חדש״.
    אם היתה באה קבוצה ומציעה כסף על ערן לוי זו היתה סוגיה מעניינת. לדעתי בתקופת המכרז הכתובת היתה ליזה חדש.
    רוצה להזכיר שהקבוצה יצאה למכרז ואייל סגל הציע את ההצעה הגבוהה ביותר- 1.5 מיליון ש״ח- שהם, יחד עם כל הכנסה שעשויה להגיע מנכסים ששייכים למכבי נתניה ״הקודמת״- קרי- סכומים עתידיים על שויינפלד, דמי השבחה על ירין חסן- יצטרפו למיליון וחצי וילכו לכיסוי חובות העבר. ברור שהנושים לא יקבלו את כל הכסף ויצטרכו להגיע להסדר. זו הסיבה שיש כאן פרדוקס. כל עוד הנושים מאמינים שיש סיכוי כלשהו שיקבלו את כספם- ואפילו באיחור- הם יעדיפו לחכות ולא ללכת לפירוק שאומר שהם יראו רק חלק מהכסף וגם לא מיד כי זה תהליך ארוך. למה פרדוקס? כי הם אלה שאמורים להוביל תהליך כזה ואין להם אינטרס. לכן לדעתי הפועל ת״א לא תלך לפירוק עד אשר הנושים יבינו שהם לא הולכים לראות את הכסף אף פעם וכמובן שאפשר למרוח אותם בתקווה הזו שוב ושוב ושוב בכל מיני הבטחות סינים\אצטדיונים\רוכשים וכדומה. היכולת למשוך את הזמן היא כמעט אינסופית כל עוד הבקרה היא בדיחה.
    אז היום למעשה יש שתי מכבי נתניה-
    זו של ליזה חדש שלא מעניינת אף אחד חוץ מהנושים וזו של אייל סגל שהיא זו שמעניינת אותנו והקשר בינן לא קיים מלבד תביעות בינלאומיות כי מבחינת המוסדות הבינלאומיים- יש מכבי נתניה אחת- זו של אייל סגל שמשחקת בליגה השניה בישראל ומבחינתם היא זו שחייבת כסף, לצורך העניין- לסוכן של לארי קאיודה(אם אכן יזכה בתביעה).

abcd אוהב/ת את זה.
  6. עידן444 Member

עם בית"ר היה קטע קצת מוזר. גאידמק לקח אותה מנאמן אבל היא לא החלה את העונה ב 9-.האמת שהיא לא החלה את העונה. לפחות לא עם כולם. זוכר שהיינו אמורים לשחק מולם במחזור הראשון והם קיבלו ארכה והמשחק התקיים בזמן אחר. פתחנו את העונה רק במחזור השני. מתי הם התחילו לשחק אני לא זוכר. אבל לא עם 9-.
    אז אולי זה תופס רק כשמדובר באימפריות בדימוס כמו נתניה והפועל פ"ת ולא תופס לגבי בית"ר י-ם והפועל ת"א.
    אז אין לכם מה לדאוג:)

7. abcd Member

הכל נכון לדעתי חוץ מהאיזכור של גאידמק שהגיע כמה שנים אחרי.
    היה באמת מאכזב כשדחו לנו את המשחק מולם במחזור הראשון כי הם היו נראים מפורקים. בסוף הדחיה לא עזרה להם יותר מדי וניצחנו במשחק ההשלמה 4-0.

8. עידן444 Member

עד הגעת יאמר לא חושב שזכיתי לראות את מכבי נתניה פותחת עונה בנצחון. וגם כשזה קרה, בעונה ההיא, זה היה מחזור ראשון רק על הנייר:)
    בין גד זאבי לגאידמק היו עוד בעלים?

9. סיונרה Member

מאיר פניג'ל, ששון שם טוב והאחים לוי, קנו את הקבוצה והחזיקו בה 5 שנים. יצאו ברווח עצום כשגאידמק הגיע.

10. עידן444 Member

נשמע הגיוני...
    חזרנו די הרבה שנים אחורה...

11. סיונרה Member

זכור לי יובל נעים כשאימן אצלנו ואחרי כל משחק מתבכיין כמה הסגל שלו חלש. איכשהו כשאלי כהן החליף אותו וניצח איזה 6 משחקים רצופים הסגל לא נראה כזה חלש פתאום.
    מאמן שמדבר ככה כאילו מכין כבר את היום שאחרי הפיטורים שלו על חשבון הסיכוי של אשכרה להצליח עם הקבוצה שלו.

yakov_y ו-Nigel de Jong אוהבים את זה.
  12. עידן444 Member

עכשיו נראה לי שאתה מתבלבל. יובל נעים לא היה אז. יובל נעים היה בשנים האחרונות, לא? אחרי ארקדי? או על האדים של ארקדי?

13. סיונרה Member

אני לא מתבלבל, יובל נעים אימן אותנו לדעתי בעונת 2012\2011 כשארקדי עוד היה הבעלים אבל לא הכניס שקל. היה לנו סגל שהורכב מ"דור הזהב" של הנוער שלנו עם אבי ריקן, אריאל הרוש, שי חדד, קובי מויאל, מתן בראשי, אלי דסה, איינבינדר וכו'. ריקן לדוגמא שיחק בתור מגן שמאלי שקיבל הוראה מלמעלה לא לעלות גם אם נופל מטאור בצד שמאל של ההגנה שלנו. כשאלי כהן הגיע ושם אותו מגן ימני ולאחר מכן קשר התקפי, הוא פרח. וזה לא רק הוא. יש כאלו שמכינים לימונדה ויש כאלו שמטפטפים לימון לעין ומתעקשים לבכות ולא לראות מה יש להם מתחת לעין.

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת סדר בדברים:
    גד זאבי היה הבעלים של בית"ר בעונת 00/01, באותו קיץ היה את כל הבלאגן אבל כמעט בטוח שלא נכנסו רשמית לפירוק כי פניג'ל והאחים לוי קנו את הקבוצה ומה שנקרא הצילו אותה מפירוק, דחו לנו את שלושת משחקי הליגה הראשונים ואת העונה התחלנו רק במחזור הרביעי נגד מכבי חיפה בקרית אליעזר לאורך כל הסיבוב הראשון עלינו עם לא מעט שחקנים חלשים/אלמוניים בהרכב וכל הרכש שהגיע הצטרף תוך כדי תנועה(טלקר, איציק זוהר, מנור חסן וכמה מהזרים).
    פניג'ל ושות' קנו את הקבוצה בקיץ 2001 והחזיקו בה עד קיץ 2005 אז נמכרה לארקדי גאידמק.
    יובל נעים אימן את בית"ר בעונת 11/12 שארקדי היה הבעלים על הנייר אבל לא בפועל, באחד המינויים המפוקפקים בתולדות בית"ר.

-----
    ובואו נחזור רגע להפועל ת"א, הסגל שם די בינוני אבל מספיק חזק כדי לסיים בפלייאוף העליון וגם כדי לנצח מחר את בית"ר שלה יש סגל בינוני.
    ההחתמה של הקשר הצרפתי הזויה כי שוב מוסיפים התחייבויות על החובות שכבר יש, לא מספיק ששני שחקנים חשובים ברחו כי לא חייבו איתם הפסדים אז ממשיכים להשתין בפנים של אלה שעדיין נשארו ומחתימים עוד שחקן שאני מניח שהוא לא זול(בכל זאת עבר בשנים האחרונות באנגליה וצרפת).

אגב בדקתי וראיתי שחן עזרא מרוויח בהפועל 280 אלף דולר לעונה(תתקנו אותי אם אני טועה), את התרומה של עזרא העונה כולנו רואים.
    אם יש משהו שאני מעריך אצל האיש הנאלח אלי טביב זה שאין מצב שהוא יסכים לשלם סכומים כאלה לישראלים.

15. עידן444 Member

אה... חשבתי אתה מדבר על אותה עונה עדיין. קפצת כבר לתקופה המאוחרת יותר שאיום הפירוק ריחף.

מצב נושא:
הנושא נעול.