הפרמייר ליג, מח' 3: קלאסיקו של קרחות הולנדיות, ארסנל מארחת את ברייטון, ניוקאסל VS. טוטנהאם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏31/8/24.

1. Rushie Member

יש אוהדים שחושבים אחרת, אבל בסה״כ נראה לי שרוב אוהדי ליברפול כאן מיושרים עם מה שכתבת.
    אני מרוצה מאוד ממצב ההתקפה שלנו, בטח אחרי התוספת של קייזה.
    על דיאז הייתי מחפש להשתדרג (לא עם אנתוני גורדון), הוא לא כלומניק אבל כן נראה לי כמו שחקן עם תקרה ברורה ולא גבוהה מספיק. אשמח לראות אותו מוציא מעצמו דברים אחרים תחת סלוט ולאכול את הכובע.
    זה שג׳וטה פציע זו עובדה שלא ניתן לחלוק עליה. אם לא היה פציע היה הופך לכוכב כדורגל לדעתי.

עיקר התלונות הן כפי שכתבת, על הקשר והבלם שלא הגיעו.

Liverpool-Forever ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  2. oranfu Member

אבל אי אפשר לנתק את התנהלות המועדון מהביקורת על סטטוס שחקני ההתקפה.
    בגלל שאנחנו יודעים שלא ייעשו חיזוקים\רכש מתאימים\נדרשים - יש טענה שצריך למכור את דיאז שמראה ירידה גדולה ביכולת (עונה שעברה) ולפני שהערך שלו יצנח על מנת שנוכל להחתים שחקן שיועיל יותר.
    בגלל שאנחנו יודעים שבלי למכור לא עושים רכש - יש טענה שצריך למכור את סלאח לפני שהוא יעבור בחינם כי אחרת לא יהיה לו מחליף (או שיהיה איזה הימור כזה על קייזה).

אם המועדון היה מתנהל כמו מועדון גדול, לא היתה דרישה למכור מי מהם אלא אולי לחזק את הסגל בנוסף.
    אבל כשמסתכלים על הקאדר ההתקפי:
    דיאז עוד מעט בן 28, בירידה ביכולת, מענטז לברצלונה.
    ג'וטה בן 28, נפצע המון.
    סלאח בן 32, מסיים חוזה עוד פחות משנה.
    נונייז בן 25 ואכזבה גדולה.
    גאקפו שחקן נחמד אבל לא ברמת הרכב.
    וכשאתה לוקח בחשבון שאנחנו חייבים להכניס כסף ממכירות בשביל לעשות רכש, לא ברור שאנחנו צריכים למכור חלק מהשחקנים האלה?

וכן, עיקר התלונות הן לגבי עמדות אחרות שדורשות חיזוק.
    הביקורת על שחקני ההתקפה היא גם בעקבות תיסכול מהתנהלות המועדון וכי אם מסתכלים על התמונה הכללית ובמבט לעתיד - אנחנו צריכים להכניס כסף ממכירות של חלקם בשביל להביא להם מחליפים ולהחתים קשר\מגן\בלם.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  3. k_700 Member

״גאקפו שחקן נחמד אבל לא ברמת הרכב״ זה בדיוק מייצג נהדר את הביקורת שרשמו פה על המלטדאון של חלק גדול מהאוהדים שלכם משחקני התקפה שלכם.
    הוא לא פחות טוב באמת ממרטינלי, טרוסארד, דוקו או גריליש, כל אלה שחקני הרכב/רוטציה גבוהה בקבוצות שנאבקות על אליפות.

עד לפני חודש לואיס דיאז היה השחקן העלוב הזה שצריך לגרד עליו 40 מליון מהכסף שאין לברצלונה, בלוף מהדהד שלא מסוגל לעבור קונוס והוא עוד מעט כבר בן 28!! אוי אוי אוי איך אפשר לצפות ששחקן בן 28 יראה טוב בכדורגל של היום שבו שחקני התקפה משחקים ברמות הגבוהות לפעמים עד גיל 35?
    פתאום זה כבר לא כזה ברור שגורדון ב-80 מליון הוא שדרוג עליו. נחמד.

מחכה ליום שנגלה כבר שיש מצב קטנטן שגם האיוואני, סולנקה, ג׳קסון וההוא מהאנדר 15 של סיטי לא באמת טובים מנונייז. אנחנו כנראה במרחק חודשיים משם.
    נזכר גם במה נכתב על גראבנברח.....ממש מפתיע שיש שם שחקן כדורגל אתלטי עם מוח, יכולת מסירה מצוינת שגם מסוגל להגן. אחלה טאלנט, אם היה אצלינו כמובן היו מזיינים לי במוח שזה עוד בייבי של טן האח מאייאקס(חבל שלא אצלינו כמובן).

הכל בסדר אורן, אפשר לעצור קצת את הרכבת מלהתרסק על הקיר ב300 קמ״ש.
    תהנה מהכדורגל, תהנה משחקני ההתקפה שלך, יש לך אחלה עומק שם.
    כמובן שאני מנסה לשקר לעצמי, איך תהנה? קורא את ההודעה שלך אחרי המשחק אתמול ומבין שאתה סובל.

וזה כמובן לא בסדר שלא מתכננים את העתיד וסוגרים לשחקנים חוזים הרבה לפני שזה נראה מגוחך ופתטי עד כדי ששניים מהשחקנים הגדולים בהיסטוריה המודרנית שלכם צריכים להתראיין ולהסביר שהיו רוצים להשאר אבל לא סופרים אותם.

נערך לאחרונה ב: ‏2/9/24
  4. Ori8 Member

ההגזמה פה בנוגע לשחקנים היא כמעט מופרעת, באמת.
    זה נכון שדיאז אכזב בעונה שעברה ובאופן כללי מאז שחזר מהפציעה הוא לא הציג את היכולת שהציג איך שחתם אצלנו, אז הכושר שלו יצר תחושה שההייפ שנוצר בהתחלה היה מוגזם והוא לא כזה שוס גדול. גם היה את קלופ כך שאי אפשר היה לחשוד שיש לו מאמן שלא מצליח להוציא ממנו את המקסימום או משהו כזה, והנה - אולי איכשהו, באיזושהי צורה ואופן, סלוט יצליח לעורר אותו. נראה איך זה ממשיך.

נראה לפעמים שהציפיות של אורן הן שיהיו 11 אמבפה בשיאם ומי שלא נראה טוב כמה חודשים - להעיף כי הוא כבר לוברן/לוקאס/פירמינו ואי אפשר לראות אותם ורק עיוור לא רואה את זה...

ואני מסכים לגמרי עם קיי - דיאז פחות טוב מהמקבילים שלו בארסנל ובסיטי? בחיים לא. אני אגב לוקח אותו כל יום על גריליש, מרטינלי וטרוסארד. גם סיטי וגם ארסנל יצטרכו לעשות רכש לעמדות האלו. את דוקו אני אוהב וגם הוא פחות טוב מדיאז.

ואחרי כל הנטען, צריך גם לזכור שהתרגלנו לשלישייה של חולי נפש מקדימה והיום למרות שמצבנו לא רע שם בכלל, זה עדיין לא סלאח-מאנה-פירמינו בשיאם וגם לא יהיה בשנים הקרובות. ראינו כדורגל מהחלל והציפייה היא שזו התקרה אליה אנחנו צריכים לשאוף.. זה לא רציני.

הדיכאון האמיתי הוא שיש דיסוננס נורא גדול בלאהוד את ליברפול כרגע בגלל הבעלים השרמוטות האלה שעוצרים אותנו במו ידיהם מלהתחרות על כל התארים וסתם להתרגש מזה שהתחלנו תקופה חדשה עם מאמן חדש שעושה דברים יפים ונראה שהקבוצה מתחברת ויודעת מה היא רוצה מעצמה.. בסוף המחשבות נתקעות בבעלים העלובים האלה שבגללם נצטרך לראות את טרנט בקיץ במדריד או אלוהים יודע מה. זה מוציא את כל הרוח.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  5. Rushie Member

בניתוח די פשטני של דיאז אני חושב שהאלמנט החזק במשחק שלו זו התנועה ללא כדור והאלמנט החלש ביותר זו קבלת ההחלטות. ובהתאמה- כשנשחק מול קבוצות שההגנה שלהן נפתחת בקלות כמו יונייטד של אתמול והוא יידרש בעיקר לone touch finish, הוא יוכל להיות אפקטיבי עבורנו.
    כשנשחק מול קבוצות בלואו-בלוק והוא יצטרך להיות השחקן שעושה את המהלך שפותח את ההגנה אנחנו נתקשה.

6. k_700 Member

אני די בטוח שראיתי את דיאז נראה לא רע העונה גם נגד קבוצות עם לואו בלוק.

7. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני די בטוח ששוחקו רק 3 משחקים וכל המסקנות וההתנצחויות וה-Told you so הזה - לכאן ולכאן - יראה מפגר במיוחד בהמשך.

Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שיש לנו את ההתקפה הכי טובה בליגה. עם קייזה יש 2 שחקנים על כל עמדה ברמה גבוהה, וכולם שחקנים שלגמרי מסוגלים לשים כדור ברשת (גם אם לא בעקביות של הלאנד). זה הרבה יותר ממה שאפשר להגיד על שחקני ההתקפה *בהרכב* של שאר הקבוצות. בעונה שעברה היו פה הרבה דיונים על מה הייתה הבעיה המרכזית יותר שלנו הגנה או התקפה, אני הרגשתי שחוסר היציבות ההגנתית (=היעדר קשר אחורי בין היתר) היה העקב אכילס האמיתי שלנו, על אף שנונייז וגם דיאז חירבנו המון מצבים לצורך העניין.

ה3 משחקים הראשונים של סלוט מצביעים בעיניי על זה שאם אנחנו יותר קומפקטיים וגם משחקים קצת יותר רגוע, הגולים כן יגיעו. שמירה על שער נקי ברוב המוחלט של המקרים תביא לנו ניצחון כי למצבים אנחנו נגיע וגם אם ניצול המצבים לא אופטימלי אנחנו ניתן לפחות גול או שניים.

כן צריך להגיד שהדרופ אוף בין ג'וטה לנונייז הוא גדול כרגע, וכשג'וטה ייפצע יהיה לנו קשה יותר. ממה שאני רואה כרגע אני לא אופתע אם מי שיחליף את ג'וטה בהרכב זה בכלל גאקפו ודיאז יעבור לחוד וזאת לא אופציה רעה בכלל כמו שהקולומביאני נראה עד כה.

9. k_700 Member

אני די בטוח שההתקפה של ליברפול עם כל הגאקפו, נונייז, דיאז, גוטה, סלאח היא ההתקפה השלישית הכי חזקה בליגה במשך שתי העונות האחרונות חרף מאתיים ההודעות שצריך לשמוע בכל חודש על ההוא חלש, זה הכי גרוע בליגה וזה כבר זקן מדי הוא בן 28 ולא מסוגל לעבור קונוס.

10. Sturridge Member

כשאורן אומר לך שאתה מתחרה איתו על טופ4 אני חושב שיכולת להגיד לו שהוא טועה גם ביולי.

הלוואי עלינו לצאת המפגרים כמובן.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגול השלישי שלכם הבנת על מה אני מדבר?
    יש לו כמובן המול פלוסים ואני מאוד מחזיק ממנו. הבגרות במשחק שלו, היכולת להשתחרר מלחץ, הנעת הכדור, המון פלוסים, אבל עובדתית הוא לא מהיר ורך ומאבד לא מעט כדורים בגלל זה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. oranfu Member

גאקפו לא ברמה של שחקן הרכב בקבוצה שרוצה אליפות, הוא לא הראה שהוא כזה מאז שהגיע. לפחות לא בכדורגל של קלופ, מה יהיה עם סלוט אני לא יודע.
    גריליש שחקן הרכב? טרוסארד?
    הוא יותר מאחלה בתור שחקן רוטציה שלפעמים פותח ולרוב לא.

דיאז היה חלש בעונה שעברה, ובמשך שנה שלמה לא חזר להראות יכולת שדומה למה שהראה לפני הפציעה הקשה שעבר. שחקן בגילו, שמבוסס על מהירות, נראה לי שהביקורת והחששות יותר מלגיטימים. פתח את העונה הזאת טוב? כן, אבל עם כל הכבוד 3 משחקים עדיין לא מוכיחים שטעיתי.

פתאום לא ברור שגורדון שדרוג עליו? מי אמר שלא?
    אבל מלכתחילה הדיון על גורדון מגוחך כי אף אחד לא עף עליו (בניגוד לעקיצות של קיי). מה כן נאמר? שבהתחשב בהפרש גילאים ביניהם, ובזה שגורדון נתן עונה מצויינת ויותר טובה מכל מה שראינו מדיאז עד היום, הגיוני להעדיף את האנגלי.

מחכה לראות את נונייז מוכיח שהוא כזה תותח על חלל. אני אשמח מאוד אם זה יקרה לפני שנמכור אותו.
    בינתיים נראה שגם סלוט רחוק מלהתרשם.

הבעיה עם גרבנבראח היתה כשאמרו לנו שצריך להביא אותו בתור ה-רכש להרכב.
    פתיחת עונה מלהיבה שלו, אבל גם כאן אני מחכה לפני שאני מחליט שהוא גלגול נשמות של חוליט כי גם בעונה שעברה הוא נראה מבטיח לאיזה 2 משחקים ואז נחלש מאוד.

יש עומק בהתקפה, לא טענתי שלא.
    גם תמיד טענתי שההתקפה היא לא הבעיה הכי גדולה שלנו, אבל שכן יש שם בעיה.
    ותמיד זה בהתחשב בנסיבות החוזים ואיך ש-FSG מנהלים אותנו וזה קריטי לטענה.
    אי אפשר להפריד את הניהול שלנו מהטענות שלי, זה עומד בבסיס של כל הטענות.

אני לא מצפה ל-11 אמבפה אבל אני מצטער שיש לי סטנדרטים ואני לא רוצה לראות כל מיני פיליפסים, לוקאסים והנדרסונים "מלהטטים" על הדשא במדים שלנו.

13. k_700 Member

גריליש וטרוסארד לא בהרכב.
    אז דוקו ומרטינלי.
    אין שום סרט שאתה אומר לי שמרטינלי של השנה האחרונה טוב מגאקפו או דיאז.
    אוהדי ארסנל לא יגידו את זה. חלק מהם כבר מעדיפים את טרוסארד בהרכב. אני מאוד מחזיק גם ממרטינלי ואני לא זוכר אותו מחבר חודש נורמלי כבר שנה.

דוקו לגמרי שחקן שהוא עוד שחקן סגל בליברפול אם מגיע אליכם.
    יכולת פריצה טובה משמאל, אין שום סיומת מול השער והמסירה האחרונה שלו צפויה.
    דיאז היום שחקן מגוון ממנו וגם פינישר טוב ממנו.
    גאקפו פינישר טוב משניהם ולדעתי גם שחקן חכם באופן משמעותי משניהם.

לא הייתה שום בעיה עם גראבנברח.
    מה זה רכש להרכב? הגיעו איתו עוד שני קשרים באותה עונה והוא הגיע ב34 מליון.
    לא שילמת שם 80 מליון אירו או 110.
    מי שטוב משחק, קלופ לא חשב מעולם לשחק איתו כל כך למטה במגרש אלא 8 התקפי שקרוב לשליש האחרון.
    סלוט עשה את זה בנוסף לזה שאתם מייצרים בילד אפ שונה שמחזיר את המגנים לשחק על האגף ואת הקשרים שנפרסים גם לצדדים.
    נראה שהשילוב של אתלטיות, גודל ואלגנטיות במשחק של גראבנברח פשוט מתאים לסגנון משחק הזה.
    הוא הרי היה גם השחקן הכי מרשים שלך בקיץ האחרון בדיוק באותו תפקיד.
    יהיו עוד אפס אנד דאון אצל כולם, זו עונה ארוכה עם ליגת אלופות ארוכה והסגל שלך קצר.
    אצל כל שחקן בסגל יהיו עליות ומורדות, פציעות, סטבקים, חזרות איטיות מפגרות נבחרות. תקף גם לקבוצות אחרות כמובן ולשחקנים שקוראים להם אנטוני גורדון רק שברור שרק בדיון של ליברפול יכנסו למלטדאון חסר פרופורציה מכל חודש רע של גראבנברח או גאקפו.

השחקנים המסומנים הנ״ל יהיו אלה שיספגו את האש ראשונים ממך, זה ברור.
    נחזור לשמוע שגראבנברח הוא כלום, שדיאז איטי בגלל הפציעה(איזה מצחיק זה) שלא מסוגל לעבור קונוס והוא כבר בן 28!! וסלאח שכח מה זה להיות ווינגר שמסוגל לעבור את הדיוגו דאלוט של הליגה, למרות שיתן שוב עונה של 20+ שערים וליברפול כנראה תבקיע 80+, איכשהו בדרך נס.

14. oranfu Member

אוהדי ארסנל יכולים להגיד כל מיני דברים, אני לא התרשמתי שדיאז של אחרי הפציעה עדיף על מרטינלי.

הטענות לגרבנבארח היו כשאמרת שזה רכש שאנחנו צריכים לעשות ואנחנו אמרנו שאחלה להביא אותו כל עוד מגיעים קשרים בכירים ממנו להרכב.
    הסגנון החדש מתאים לו יותר? יכול להיות, אבל איך זה רלוונטי.
    אני לא גומר שחקן אחרי 3 משחקים ואני לא קובע שהוא אדיר אחרי 3 משחקים.
    גם בעונה שעברה הוא התחיל טוב מאוד ואחרי זה נחלש.
    ולא היה שום מלטדאון לא על גאקפו ולא על גרבנבראח, היו ביקורות.
    ולא אחרי חודש אלא אחרי שנה של יכולת לא מספיק טובה של שחקנים בכירים ולא איזה קרטיס ג'ונס.

אלה שני שחקנים מסומנים? שטויות.
    שחקן מסומן זה הנדרסון.
    גם נונייז כבר מתקרב לטריטוריה הזאת.
    הביקורת שלי עניינית. אפשר להסכים או שלא, אבל אין לי דעה קדומה על השחקנים האלה.

לא אמרתי שדיאז איטי אלא שנראה שאיבד מהירות. וואי וואי איזה ביקורת קטלנית...
    וכן, מחסור ביכולת לעבור שחקנים של החלק הקדמי זאת בעיה.

אנחנו כנראה שוב נבקיע הרבה כי אנחנו קבוצה טובה ומאומנת שמייצרת המון מצבים.
    זה היה נכון כשדיאז שיחק, זה היה נכון כשגאקפו שיחק, זה היה נכון גם כשדאנס שיחק.

אגב, אני אשמח אם דיאז יחזור להציג את היכולת שהציג לפני הפציעה.
    הוא באמת היה מצוין.

Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  15. k_700 Member

אני טענתי שכדאי לכם ללכת על גבראבנברח בגלל שילוב של מחיר, גיל ואיכות שתתאים לאנגליה.
    פירטתי אז למה.
    ב31 מליון אירו פיקסד פרייס הוא השקעה בלי כמעט סיכון.
    אחלה עסקה, גם בזמן אמת, גם ביחס לעונה שעברה וגם עכשיו.
    אני תמיד אהבתי את הגיוון שלו, עם יכולת מסירה מבריקה ואתלטיות, יש פה הודעות שלי עליו כשעוד היה בן 18.
    אם היה עולה 65 כמו לאביה אולי הייתי עושה חישוב מסלול מחדש.
    במחיר הזה? בארגיין.
    קל.

על דיאז חפרת פה עמודים שלמים שאין לו מהירות אחרי הפציעה והוא לא מסוגל לעבור קונוס ודריבל זה בערך כל מה שהיה לו מבחינתך.

אז הוא מראה הרבה יותר מזה.
    מראה תנועה חכמה בלי כדור, כניסות מבריקות לכדורי רוחב, סיומת מהאמצע, מהצד, אחרי נגיעה ראשונה מצוינת.
    אחלה שחקן, מזל שלא מכרתם ב40 מליון. בשוק של היום אתה מחליף אותו בסאמרוויל או איזה מנור סולומון.

לא יודע לא מרשים אותי הטיעון הזה על זה שאתם מייצרים המון מצבים.
    כאילו כל בוק שיעמוד בשמאל בהתקפה יבקיע.
    השערים שלכם בדרגות קושי גבוהות, עם המון יכולת אישית וסנכרון בין השחקנים, אתה לא נותן לזה קרדיט אני כן.