הפרמייר ליג, מח' 30: ליברפול תשרת את סיטי או שארסנל תשבור את הבצורת באנפילד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏7/4/23.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לידס ויתרו לגמרי, אבל לקחנו יפה במחצית השנייה. המהלך עם טרנט לקישור יכול לעבוד, בשום שלב זאת לא הייתה הבעיה. הבעיה להרחיק את סלאח מהשער ולקרב את הנדרסון לשם במקומו. גם היום, כשסלאח קרוב לשער במתפרצות זה עובד, במשחק מסודר הבקענו בתכלס רק כשלידס ויתרו.

נחמד לנצח בחוץ לשם שינוי...

2. k_700 Member

אורן לא מתרשם מטרנט ארנולד בקישור.
    לא יודע, אולי ב12 הפרש הוא יתלהב יותר.

ועם טיפה יותר רצינות, משהו שהיה צריך לקרות כבר לפני חצי שנה.

אם סקוט מקטומיני הפחית שימורים עשה מעבר מהגנה לקישור אחד מהשחקניםמהכי מוכשרים וחכמים שהליגה הזאת ראתה יעשה אותה בקלות.

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/23
  3. oranfu Member

אבל טרנט לא משחק קשר, הוא משחק בקישור. ההבדל הוא לא רק סמנטי.

כשהוא מתחיל כמגן ועובר לקישור כשאנחנו מניעים כדור זה נותן לו אפשרות לשחק כשכל המגרש מול העיניים שלו.
    אבל זה לא רק זה. על הנייר הוא לא קשר, הוא רק נכנס לקישור כשאנחנו עם הכדור וזה מייצר לנו שם יתרון מספרי (במקום 3 קשרים אנחנו אפקטיבית עם 4). אם הוא פשוט ישחק קשר אנחנו מאבדים את היתרון הזה.

אולי הסגנון הזה יכול לעבוד מול יריבות מסוימות, אולי נגד יותר אם היו לנו קשרים אחרים.
    כשאנחנו משחקים ככה אגף ימין שלנו פרוץ יותר ויש חוסר איזון בהגנה (סביר שזה ישתפר כשיתרגלו יותר לשחק ככה) אבל אני מניח שאפשר לצמצם את הפגיעות הזאת בעזרת משחק לחץ (כמו שהיינו רגילים). אם אנחנו לוחצים בצורה אפקטיבית אז ליריבות יהיה קשה לצאת ולנצל את הפרצות בהגנה.
    לפחות בסגנון כרגע יותר קשה לשחק נגדינו דרך האמצע (כי יש שם אקסטרה שחקן).

אם היו לנו קשרים שיכולים לרוץ, אז כשקונאטה יוצא לאגף הם יכולים לחזור ולכפות עליו במרכז.
    עם פאביניו זה פשוט לא אפשרי.

וזה לא שחשבתי שטרנט לא יכול לשחק בקישור. זה שחשבתי (ועדיין חושב) שעדיף לנו שישחק מגן.
    יש יתרונות גם במה שאנחנו עושים איתו בשני המשחקים האחרונים, וכמו שאמרתי זה אולי יכול לעבוד טוב מאוד עם קשרים אחרים (כי פאביניו פשוט חלש מאוד ולא מכסה שטחים) והנדרסון שמשחק קשר התקפי שווה לתחת.
    אבל הסגנון הזה גם מרחיק את סלאח מהשער כשאנחנו מניעים כדור וזה לא משהו חיובי מבחינתי.

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

וכשמשחקים עם ארנולד מגן ימני האגף שם לא פרוץ אני מבין.
    מתישהוא ייפול לך האסימון.

מתעקש על ארנולד מגן? אך ורק עם קשר ימני הגנתי שנשאר המון מאחור.

5. oranfu Member

האגף הימני פרוץ כי הוא לא בהגנה וכי אין קשר בצד ימין, אלה הוראות טקטיות.
    למה זה לא היה פרוץ בעונות קודמות?

שחק עם קישור נורמלי ושטרנט ישחק מגן, יהיה אחלה.
    אתה רוצה אותו יותר באמצע מנהל את המשחק כמו אתמול? אני לא משוכנע לגבי זה אבל אוקיי, הוא צריך להיות הקשר האקסטרה שלנו שנכנס לעמדה הזאת תוך כדי משחק (כמו שפירמינו היה חלוץ אבל בהנעת כדור היה יורד אחורה והופך לחלק מהקישור).

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם כשהוא בהגנה הוא חלש באחד על אחד.
    הוא כבד מדי בשביל להיות מגן ברמה הגנתית גבוהה.
    יש לו יכולת מסירה עילאית, הוא חי על הסקיל הזה, אתה צריך להוציא את המקסימום מהפיצ'ר הזה.

עונות קודמות? מת. אנחנו ב2023.
    אתה רוצה לשחק איתו מגן ימני? אתה תעלה קשר ימני דפנסיבי או שתקבל על זה בראש. זה קרה כל כך הרבה פעמים העונה.

לא מעניין אותי קשר או מגן, מעניין אותי שאם הוא מגן שיהיה על זה פיצוי בקישור. אי אפשר גם וגם.
    ההתנהלות מופקרת. גם אתמול, זה לא סט אפ שאפשר להתקדם איתו הלאה. זה לא טוב.
    ארנולד מגן = קשר ימני הגנתי.
    לא בלם שהולך ימינה, לא הנדרסון עם הוראות ג'ררארדיות. לא יעבוד.

7. oranfu Member

הוא לא חלש באחד על אחד כשמתחשק לו לעשות הגנה. הוא לא חזק בזה, אבל הוא מספיק טוב.
    אני כן מסכים שהעונה הוא כבד מדי, משהו בתזונה שלו צריך להשתנות כי הוא העלה מסה וירד במהירות.

עונות קודמות לא מת (כי אם מת אתה צריך למכור את כל הסגל חוץ מאליסון, סלאח וקונאטה). שחקן בן 25 שחווה עונה רעה אחרי 6 אדירות לא אומר שהוא פתאום כבר לא שחקן.

שחק איתו מגן שממוקם כמו מגן ולא מגן שממוקם במרכז המגרש ואז הוא גם יהיה באזורים הנדרשים בשביל לעשות הגנה כמו מגן.
    תעלה איתו גם קשר ולא בור מהלך על 2 כמו הנדרסון. זה לא צריך להיות קשר הגנתי, זה צריך להיות קשר מתפקד.

מה שאתה עושה לו העונה זה התעללות. דורש ממנו לשחק גם פליימייקר באמצע המגרש וגם להיות מגן באגף, כל זה בלי שתהיה לו אפילו טיפה עזרה מהשחקנים האחרים.
    בשני המשחקים האחרונים לפחות הוא מקבל עזרה מקונאטה באגף כשאנחנו מאבדים כדור.

לגבי הסט-אפ הזה אני לא אתווכח. אני רוצה לראות אותו מגן, לא מנהל לנו את המשחק באמצע המגרש.
    בטח כשהקשר שם זה הנדרסון.

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתמול בסקיי קראגר ניתח את העמידה הטקטית שלנו בהתקפה בשני המשחקים האחרונים, וזה לחלוטין 3-2-5 ברגע שאנחנו מרוויחים את הכדור. סלאח דבוק לקו ימין, ג׳וטה אותו דבר בשמאל, הקשרים המרכזיים הופכים לכמעט חלוצים וגאקפו באמצע של כל הדבר הזה. בהגנה אנדי הופך לבלם שלישי ופאביניו וטרנט בדאבל פיבוט. טקטית זה מעניין ולמיטב הבנתי זה משהו שגם סיטי עושה העונה (לא פעם ראשונה שקלופ וגוארדיולה שואבים רעיונות אחד מהשני).

הבעיה המרכזית עם זה היא שהשחקנים ברובם לא מתאימים לזה בכלל:
    - כל שחקני האגף שלנו למעט דיאז, ואולי גאקפו אבל לא ראינו מספיק, לא מתאימים לשחק על הקו ככה. אין להם את המהירות (ג׳וטה), הטכניקה (נונייז) או הריאות (סלאח) בשביל לשחק שם. הם כולם שחקנים שהרבה יותר מתאימים לתפקיד שהקשרים המרכזיים תופסים. כמו כן החוזקה המרכזית שלהם היא... תנועה לעומק, והסט-אפ הזה פשוט מונע מהם את האופציה לעשות את זה.
    - *כל* הקשרים המרכזיים שלנו חוץ מאליוט - באופן גורף - גרועים באיזור הרחבה. לא יודעים לבעוט, חלשים במסירות עומק, טכניקה בינונית ומטה, לא יודעים לעשות תנועה לעומק.
    - בקישור, זה מצריך מהשחקנים שנשארים בדאבל פיבוט להיות מסוגלים לתת ספרינטים לאגף לכסות את השטחים. טרנט אולי יכול להתאים לזה, פאביניו בוודאות לא, תיאגו גם בספק.

בקיצור איך שאני רואה את זה אנחנו צריכים להחליף חצי סגל בשביל שזה יעבוד ולא רק מול לידס שbורה או ארסנל עם פיק ברכיים.

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מתי מקטומיניי שיחק בהגנה?

10. k_700 Member

שיחק חלוץ בגילאי ילדים מוקדמים ובהמשך בלם גם באקדמיה.
    גם בנבחרת שלו השתמשו בו לא מעט בתפקיד הזה.