הקבוצות האנגליות באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏28/8/03.

1. ArsenalFan Member

אתה כנראה צוחק. אחרת איך אפשר לומר על דריכה מכוונת על גופו של השוער אחרי שהכדור מזמן בידיים של באהיה, שלא מדובר באדום? כן הצגה, לא הצגה, קין דרך עליו מתוך תסכול נטו, פגיעה מכוונת. הצגה, לא הצגה, זה פחות משנה. זה לא אדום לשיטתך, אבל אני מניח שמקרה בו שחקן בכלל לא פוגע ביריב והיריב עושה הצגה הוא כן אדום? (ע"ע ויירה באולד טראפורד).

אם אתה אומר, אני כבר נתקלתי גם בדעות אחרות מאוהדי יונייטד אחרי ההרחקה שלו בפורטו.

יש משהו במה שאתה ושירר אומרים, כי זה תואר בכל זאת ומבחינת אוהדים זה הכל (בעיקר אוהדים רעבים כמו אוהדי המגפייז). אבל עדיין גביע אופ"א הוא רחוק מלהיות המפעל שהוא היה לפני 5-10 שנים. היום זה בקושי מפעל ניחומים לקבוצות עם שאיפות, ולניוקאסל יש שאיפות (אתה בטח לא שוכח שהיא כאן בגלל שהיא עפה מהצ'מפיונס, הסיבה מס' 1 שניוקאסל נמצאת היום איפה שהיא בליגה). כשאני שומע אוהדי ליברפול מדברים על ה"טרבל" שלהם ב-2001, אני פשוט מגחך (ואני לא היחיד), כי התואר היחיד שבאמת שווה משהו מבין הזכיות הללו היה הגביע האנגלי. לי ממש לא אכפת גם ששנה קודם לכן הפסדנו בגמר גביע אופ"א. זה כאב (בעיקר בגלל שזה היה בפנדלים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ), אבל לא הרבה יותר מהכאב של הפסד גביע הליגה העונה. גביע אופ"א הוא מפעל לקבוצות מתחתית הדרג השני (לכל היותר) באירופה ומתחת לכך.

להגיע לליגת האלופות בטווח הארוך חשוב הרבה יותר לניוקאסל. הרבה הרבה יותר.

2. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל יש משהו נוסף ששכחתי לציין:
    ניוקאסל היא קבוצה עם שאיפות. זה יהיה מחדל מדרגה ראשונה ביותר להתמקד רק במסגרת אחת, ולתרץ הדחה ממפעל כלשהו בעומס, בעיקר כשנותרו סך הכל עוד שתי מסגרות. אני לא חושב שניוקאסל צריכה להתייחס לאופ"א כאל גביע הליגה, להעלות הרכב ז' שמה ולא להרים גבה כשעפים. השאיפה של ניוקאסל צריכה להיות זכייה באופ"א, כי היא בהחלט יכולה לעשות את זה. בנוסף לתואר עצמו (ותאמין לי שהוא מאוד מאוד מאוד חשוב. אתה בתור אוהד ארסנל שזוכה כל עונה בתואר לא יכול לשים את עצמך במקום אוהד ניוקאסל, שפשוט חולם יום ולילה על לראות את הקפטן שלו מניף איזה משהו, אפילו אם זה צלחת מפלסטיק, ועדיין לא מצליח למחוק את הטראומה החזקה ביותר של 96 מהזיכרון), גביע אופ"א הוא מבחן אופי רציני ביותר לניוקאסל. פה היא תראה אם היא באמת מסוגלת ללכת עד הסוף, או ששוב היא תיפול ברגעי האמת.
    ועם כל הכבוד לליברפול, כל עוד ז'ראר היוייה בעסק שמה (כלומר ב5 עונות הקרובות), וכל הכבוד לקבוצות הקטנות שפתאום מתחילות לשחק כדורגל (אבל גם פולהאם וגם צ'רלטון נפרדו משחקן מאוד מרכזי שלהן), ניוקאסל באמת יכולה להגיע למקום הרביעי בלי שום קושי בעונה הבאה וגם בזו שאחריה. העונה אם לא נגיע למקום הרביעי זה יהיה מחדל, כי פשוט ניוקאסל קבוצה יותר טובה מכל שאר הקבוצות שמתחתיה.

3. AFC Member

יא אללה, משה, מישהו צריך לעשות עליך עבודת דוקטורט.

למנצ'סטר יונייטד ושחקניה מותר לעשות הכל; לפרגוסון לקלל שופטים, לקין לדרוך על שוערים ולפרדיננד לברוח מבדיקות סמים, הכל ללא עונש. אך כשהעניין מגיע לקבוצה אחרת, וארסנל בפרט, פתאום כל החוקים משתנים. אם למשל פטריק ויירה מנופף ברגלו באוויר, ו-ואן ניסטלרוי פשוט מתקפל מכאבים למרות שלא נוצר מגע, לווירה מגיע אדום (וכמובן שההולנדי לא עשה הצגה, זה הכל אינסטינקט http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx ). כמובן שאם קין אשכרה קופץ מעל השוער ומשחרר איזו בעיטה קטנה, אין כאן שום אדום והכל הצגה של השוער, ובכלל מזימה מרושעת כנגד היונייטד.

איזה מזל שארסנל בדרך לאליפות השנה, אחרת הפורום היה מוצף בשטויות, כמו בעונה שעברה.

4. ArsenalFan Member

בני, בשנה שעברה בזמן כזה ארסנל גם כן הייתה "בדרך לאליפות"... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

דאייר, נראה לי שאתה קצת מגזים. רובסון לא עלה עם הרכב של גביע הליגה, הוא בסה"כ נתן מנוחה לשירר ולא פתח עם רובר ודאייר. שאר ההרכב היה דווקא בסדר, וצריך לזכור שהמטרה הייתה להגיע לסנט ג'יימס' פארק ולהכריע שם את ולרנגה. בוא לא נשכח שמדובר בוולרנגה, לא בברצלונה. ניוקאסל צריכה לעבור אותם בבית... לשמור קצת על כוחות לקראת משחק ליגה לא קל, זה שיקול די הגיוני.

אני מאוד מבין את אוהדי ניוקאסל (ושירר ביניהם) שרוצים דבר ראשון תואר לפני מקום רביעי בליגה. זה די מובן, וזה גם לא ממש סותר אחד את השני, אבל באופן רציונלי מה שחשוב לשפרד ולמועדון זה קודם כל צ'מפיונס ליג. הלוואי שתקחו את גביע אופ"א, מצדי שזה יהיה גם בגמר עם ליברפול (כדי שתהיה לגיטימציה להשארת ז'ראר הוייה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ), אבל הליגה היא עדיין הדבר החשוב ביותר.

ואגב, אני לא יודע למה החלטת שארסנל לקחה תואר כל שנה, זה לא בדיוק המצב בשנים האחרונות, ואני גם לא ממש בטוח שהעונה הזו תסתיים עם משהו. אני אוהד את ארסנל מאז 93', זכורות לי גם שנים לא קלות, גם מזו שניוקאסל נמצאת בה העונה. גם לנו יש טראומות שלא נמחקות... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו הכוונה שלי הייתה שתארים זה לא דבר זר לכם... אתם כבר כמה עונות דיירי קבע בגמר הגביע האנגלי, לקחתם אליפות לפני שנתיים, לקחתם גם ב98 אליפות (שדרך אגב גם היא הייתה בקמבאק אדיר, וחבל שכולם שוכחים את זה, האובדן של מנצ'סטר לא יורד מהאובדן של ניוקאסל שתי עונות קודם לכן).

קודם כל למען הסדר הטוב הוא גם שיחק עם בראמבל, אבל חוץ מזה מעצבנת אותי יותר הגישה שלו בכלל. הוא מתייחס לגביע הזה כמעיין בונוס, וזה מה שמעצבן. ניוקאסל צריכה להציב לעצמה מטרה לזכות בגביע הזה, לא אם אפשר אז, כי ככה בטוח לא רק שהיא לא תזכה, היא בקושי תגיע לרבע גמר.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה לא הכי קשורה - האם יש השנה אינטרטוטו, ואיך מגיעים אליו מאנגליה?

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נדמה לי שיש... כרגיל כמו כל עונה.
    הקבוצה שמסיימת במקום ה-7 נראה לי. אני מנחש לפי ההיגיון אני לא בטוח.

8. AFC Member

לגביע האינטרטוטו יש הגרלה, כך שגם קבוצה ששרדה ברגע האחרון יכולה לשחק בו.

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

הלוואי וטוטנהאם תיקח את הכרטיס. הזדמנות מצויינת להגיע להגיע לגביע אופ"א.

10. Julian Joachim Member

וגם הזדמנות מצויינת לגרום לשחקנים להישחק כבר בפתיחת העונה.

11. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה, משחקי ידידות לא שוחקים? הם יכולים לשחק שם על חשבון משחקי האימון.
    מי היתה השנה האנגלית באינטרטוטו?

12. ArsenalFan Member

1. ב-98 לקחנו דאבל, אני יודע שלא נעים לך להיזכר כ"כ, אבל גם גביע לקחנו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx (אם כי גם אתה תודה שזה היה גמר איכותי לכל הדעות, אולי הגמר הטוב ביותר בעשור האחרון).

2. מי שוכח את זה? אני לא...

עשית לי את היום http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מעדיף שלא להיזכר בשני הגמרים האלה (במיוחד לא בזה מול מנצ'סטר, שבגלל שהשדר היה שמה ובגלל תקלה שמעו אותו קודם, וככה אני רואה את אוברמארס מול גיבן ופתאום אני שומע גול). אלה היו משחקים שהיה ברור כשמש לפניהם שניוקאסל הולכת להפסיד, ואני הולך לאכול את הלב, ובאמת שתי היריבות ניצחו בצורה קלילה ביותר, ניוקאסל בקושי נתנה פייט.

14. ArsenalFan Member

אתה מתכוון לגמר מול ארסנל ולא יונייטד, ובאמת היה פער בין התמונה לקול. אני לא מסכים שניוקאסל לא נתנה לנו פייט, ובכלל לא היה ברור שתפסידו. באותו משחק ניוקאסל לחצו והגיעו למצבים מעולים, בעיקר אלן שירר, זכורה לי בעיקר הקורה המדהימה שלו. אח... זה היה משחק מעולה!

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלן שירר בדיוק סיים את העונה הגרועה בקריירה שלו. הוא היה פצוע כל העונה מאותו משחק ידידות מול אברטון בטרום העונה, חזר בערך במרץ ואם אני לא טועה הבקיע 2 שערים בלבד. הוא היה השחקן האחרון שהיינו צריכים לסמוך עליו. במחשבה שנייה, בהתחשב בעובדה שבניוקאסל שיחקו כוכבים עולים כגון ג'וני בארנס, סטיוארט פירס וטמורי קצבאיה, יכול להיות שבאמת היינו צריכים להסתמך עליו. ויכול להיות שניוקאסל באמת ניסתה לתת פייט, אני לא אומר שלא, רק שלי באופן אישי היה ברור מראש שאנחנו הוליכם להפסיד.