וושינגטון זכתה בוורלד סיריס 2019

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏4/10/07.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

unfuckingbelievable... אין מילים. שנבחרת הרפובליקה הדומיניקנית עטורת הכוכבים, עם ביג פאפי, חוזה רייס, מיגל טחאדה והנלי רמירז לא תשים ראן בודד נגד ההולנדים האלמוניים ב-9 אינינגים?! מי אלה הפיצ'רים של הולנד בדיוק ואיך הם לא כולם שחקני MLB מבוססים? פאקין שיתקו פעמיים את הרפובליקה ועוד פעם את פורטו ריקו... לא ייאמן. למרות שאני מחבב את הרפובליקה ורציתי שהם ייקחו את הטורניר אני שמח בשבילכם שי, איזה אנדרדוג מרענן אתם. את שלכם בטורניר עשיתם, כל דבר בשלב הבא הוא בונוס אדיר.

ואל תזלזל בנבחרות האסיאתיות! הן תמיד יריבות קשות, ולא בכדי יפן זכתה בטורניר הקודם וקוריאה באולימפיאדה האחרונה. הם יודעים איך לשחק במעמדים האלה. שלא לדבר על קובה, הנבחרת הכי מעוטרת שיש בטורנירים בינלאומיים. בקיצור גם בבית השני יש קבוצות איכותיות, ואני אפילו אהמר שהזוכה תבוא משם.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

המקום הראשון הלך לפורטו ריקו...הפסד 5-0 לא אומר הרבה כשמנצחים פעמיים את הרפובליקה הדומניקנית...

לא ראיתי הרבה דקות מהמשחק, אבל מהמעט שקלטתי קיבלתי את הרושם עד כמה הנצחונות היו בגדר נס. שדרי ESPN דיברו על הבונוס הכספי ששחקני הולנד יקבלו. 20,000 דולר לשחק על העפלה לשלב הבא מהמקום השני (פורטו ריקו - 26,000 דולר).

השכר של שחקן בליגה הולנדית עומד על כאלפיים דולר לחודש, אז תארו לכם מה זה אומר הבונוס הנחמד הזה? שחקני פורטו ריקו הבכירים לבטח מרוויחים את הסכום הזה ביום, אבל בשביל השחקן ההולנדי הממוצע הבונוס הזה הוא כמו מתנת חג מולד מוקדמת.

סיפרו גם על עניין הכניסה לחדרים במלון. התברר שאחרי המשחק השני כל הדלתות היו נעולות ולמה? כי הולנד היתה אמורה לעוף אחרי 2 משחקים. אף אחד לא סידר שהות יותר ארוכה במלון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

עכשיו נתכונן למשחק מול וונצואלה...אין משחקים קלים בטורניר הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיפור הסינדרלה של הולנד נגמר...קודם היתה זאת וונצואלה שניצחה אותנו די בקושי 3-1, אבל הפעם ארה"ב ממש פירקה אותנו. בסיום 9-3 והקבוצה המאד סימפטית שלנו חוזרת בגאווה הביתה!

סיכום כולל:
    2 נצחונות ענקיים על נבחרת הכוכבים של הרפובליקה הדומניקנית
    3 הפסדים לנבחרות כוכבים כמו פורטו ריקו וונצואלה
    השפלה מול הנבחרת שהמציאה את המשחק, ארה"ב

אפשר להתגאות כי לנבחרת היתה בסה"כ רק 2 שחקני MLB (אחד מהם משחק יותר במיינרז) מול קבוצות שהציבו ממש הרכב אגדי מולנו. באמת כל הכבוד!

נ.ב - האיצטדיון במיאמי כמעט לעולם לא מלא, אבל היה פשוט מדהים אתמול לראות כמה מעט אנשים הגיעו למשחק של הנבחרת המקומית. לדעתי 95 אחוז מהתכולה היתה ריקה!

נערך לאחרונה ב: ‏16/3/09
  4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ה-WBC מגיעה לשלבי ההכרעה. היום בלילה בחצי הגמר הראשון ונצואלה תפגוש את הפתעת הטורניר (יחד עם הולנד כמובן, לא שכחתי אתכם שי) - דרום קוריאה. בחצי הגמר השני שייערך מחר מצפה לנו קרב ענקים, כשיפן תפגוש את ארה"ב, ואם להיות יותר מדויקים, כש-Dice-K יפגוש את ג'ייק פיבי בקרב אייסים מעורר תיאבון. ארה"ב מרגיזים מאוד בטורניר הזה, למען האמת כמו בכל השתתפות שלהם בטורניר נבחרות כלשהו בכל ענף, עם זלזול גדול של הקהל האמריקאי בטורניר (לעומת טירוף בכל יתר המדינות המעורבות, ביפן המשחקים מקבלים רייטינג ששקול לזה של הסופרבול בארה"ב) ועם הגעה לא ממש ראויה למעמד חצי-הגמר, אחרי שהם שדדו את פורטו ריקו החביבים. 11-1 הם קיבלו בראש מהפורטו ריקנים בתחילת שלב הבתים השני, אח"כ ניצחו את הולנד ובמשחק על ההעפלה מול פורטו ריקו עשו קאמבק באינינג התשיעי מפיגור של 5-3 לניצחון 6-5. כמובן שאת המשחק על המיקום בבית מול ונצואלה הם גם כן הפסידו, וכך נבחרת ארה"ב המהוללת מגיעה לה לחצי הגמר עם מאזן 3-4 עד כה בטורניר ולדעתי גם עם הפרש runs שלילי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx .

יאללה Dice-K!

5. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

פייייי.... קוריאה בגמר! ועוד עם התפוצצות של 10-2 על קרלוס סילבה וונצואלה. יא אללה, מי היה מאמין. לא ראיתי את המשחק אבל מהתגובות שאני קורא זו בדיחה שיש לנבחרת הזו רק שחקן אחד ב-MLB, כשגם הוא בקושי שחקן רוטציה. ההתלהבות של הפרשנים מהפיצ'רים שלהם היא רבה וכנראה בצדק. להחזיק ליינאפ מפוצץ במייג'ור ליגרז כמו של ונצואלה (מיגל קבררה, מגליו אורדונייז, בובי אבראו, קרלוס גיין) על 2 ראנס זה לא עניין של מה בכך.

דרבי כל אסיאתי בגמר? אני אחזיק אצבעות... היום ב-3 בלילה שעון ישראל דייסוקה יפגוש את רוי אוסוולט (ולא את ג'ייק פיבי כפי שכתבתי קודם) לקרב ענקים ולשחזור של מלחמת העולם השנייה. במלחמה של הערב אני בעד הכוחות הקיסריים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx .

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין מה לעשות ארז, קוריאה ויפן הרבה יותר טובות מאשר כולנו חושבים. לדעתי החבר'ה האלה קודם כל ממושמעים בצורה כמעט מושלמת, אולי אפילו בצורה חולנית. לדעתי הכוכבים של ה-MLB בכלל לא מתייחסים לטורניר הזה כדבר נחמד אלא מיותר. ההולנדים הפתיעו פעמיים את הרפובליקה הדומניקנית והיו במשך 8 אינינגים יותר טובים מפורטו ריקו (משחק ראשון).

אני חושב שאחרי הטורניר הזה נראה פתאום הרבה יותר קוריאנים בליגת ה-MLB, זה חייב להיות. אני אישית אוהב אותם כי הם לא מפוצצים בסטרואידים כמו הרבה מאד חבר'ה מהיבשת האמריקנית. לא רק זה, הם שחקנים נטולי אגו. אני זוכר את 'גודזילה' מטסואי מתנצל בפומבי בניו יורק כי הוא גרם נזק לקבוצה!?! מה קרה? הבחור שבר את ידו...

מבחינתי זה הרבה יותר יפה לראות מהאגו המנופח של מאני רמירז...

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארז? ארז?! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

העפתי מבט על הסגל הקוריאני ויש להם שם 3 פיצ'רים פותחים (2 שמאליים) בגילאי 20-22 (שזה צעיר להחריד בשביל פיצ'רים) עם סטטיסטיקות מדהימות בליגה המקומית שם וגם בטורנירים הבינלאומיים (WBC, אולימפיאדה שכזכור הקוריאנים לקחו בבייג'ינג). הסקאוטים במייג'ור ליגז בטח מריירים עליהם. אחד מהילדים השמאליים שלהם כנראה יפתח בגמר, ונראה לי שאת זה אני אקום לראות.

שי אני איתך, הלוואי והיסודיות והחריצות הכמעט חולנית של האסיאתיות יגברו על הסטרואידים והזלזול של team USA. מקווה להצליח להישאר היום ער כדי לראות אותם מודחים.

אני נאלץ לחלוק עליך ולהגיד שבנבחרות הלטיניות ממש לא זילזלו בטורניר הזה, ההיפך הוא הנכון. השחקנים שם לקחו את הטורניר מאוד ברצינות, הקהלים במדינות האלו עקבו אחרי הטורניר בעניין רב וכל הפסד שלהן היה טרגדיה גם בשביל השחקנים וגם בשביל האוהדים. אלמלא האוהדים של פורטו ריקו וונצואלה היה צריך לבטל את המשחקים שנערכו בבית במיאמי מחוסר עניין לציבור. בנבחרת ארה"ב אולי השחקנים כן נחושים ונלהבים הפעם אבל הקהל האמריקאי אדיש לגמרי לגבי כל הטורניר וזה מה שמטריף אותי, ולכן אני רוצה שהם יחטפו בראש ויעופו. רק ככה הם מבינים. זה קרה להם בכדורסל, הלוואי ויקרה גם בבייסבול.

אגב גודזילה מאטסוי, הוא כל כך חסר בטורניר הזה, לדעתי איתו יפן היתה יכולה להיות פייבוריטית די רצינית. הדבר שהכי חסר לנבחרת הזו זה קלינאפ היטר אמיתי, מס' 3-4 קלאסי לליינאפ עם כוח ברמה בינלאומית.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

איתי, איתי, מה אני אעשה איתך? אתה כבר רגיל שאני קורא לך כך, באמת לא קוראים לך ארז? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

בעוד פחות משעה ישחקו ארה"ב נגד יפן. אני מסכים איתך, אני הולך ביחד איתך לעודד את יפן.
    אתה העלת את עניין הקהל ופשוט היה מדהים לראות עד כמה האיצטדיון היה ריק כשארה"ב שיחקה במיאמי. אז גם בימי המארלינס הקהל לא בא, אבל מתמונת הזפלין יכולנו לראות עד כמה האמריקאיים מפונקים.

מסכים איתך לגבי הקהל מדרום אמריקה. לדעתי לקהל כן היה אכפת, אולי לשחקנים פחות. אני אישית חושב שבפעם הבא המשחקים לא צריכים בכלל להתקרב לחצי הצפוני של יבשת אמריקה. למרות שראיתי בלוס אנג'לס איצטדיון כמעט מלא אני ממש נבהלתי ממה שקרה במיאמי. (לא ראיתי משחק אחד בסן דייגו)

אגב למה גודזילה לא משחק? הארורים לא שחררו אותו?

9. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

fueeeeeeeeera!!! :aaa021:

מלכים היפן האלה, אני מאוהב. איזה פיצ'רים יא אולוהים, איזה עומק, איזה מפלצות שהם העלו מהבולפן. לא צריך יותר מפיצ'רים טובים כדי לקנות אותי. דייסוקה פותח את המשחק, יו דארוויש סוגר, בדרך הכדור עובר דרך כמה ריליברים שעושים מהאמריקאים המהוללים צחוק, מה יכול לנצח את זה.

המנג'ר היפני החליט לשלוח את יו, שהיה אמור לפתוח בגמר מול קוריאה, לסגור את הסיפור סופית במשחק הזה, מה שאומר שבגמר מול קוריאה היפנים כנראה יפתחו עם איווקומה שהיה מאוד מרשים מול קובה.

פחות איכפת לי כבר מי ייקח בגמר. מצד אחד נדלקתי על כמה שחקנים ביפן אבל קוריאה הם האנדרדוגים פה ויהיה נחמד אם הם יפתיעו. העיקר שארה"ב המדושנים שוב קיבלו בראש. לעיני איצטדיון לא מלא בלוס אנג'לס, בושה וחרפה. באמת שיעבירו את המשחקים ליפן.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי רק את שני האינינגנים הראשונים...
    הניצחון של יפן לדעתי בכלל לא הפתעה, נכון? הגמר כבר יתחיל פה בסביבות שתיים בלילה, יותר מדי מאוחר בשבילי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

קראתי הבוקר בטלטקסט את התוצאה ובין היתר אהבתי את הכבוד שהיפנים נתנו לאמריקאיים. מבחינתם זה ניצחון היסטורי על המדינה שהמציאה את המשחק. לא היו שום תגובות של שחצנות "ידענו שאנחנו הרבה יותר טובים...". אין מה לעשות, מבחינת נימוסים ליפנים יש הרבה מה ללמד אותנו. לא פלא שביפן לא אוהבים ישראלים...(וגם למדינות אחרות יש עוד הרבה מה ללמוד מהן!)

נערך לאחרונה ב: ‏24/3/09
  11. Selby Member

אני מצטער על הבורות אבל לא עקבתי בכלל אחרי הטורניר ולמען האמת בכל מקרה אני בור ועם הארץ בבייסבול למרות שאני אוהב את הספורט, ארה"ב הביאו רוסטר חזק לאליפות? מה היחס של ארה"ב לטורנירים הבינלאומיים (אולימפיאדה ואליפות עולם)? יש זלזול מסויים?

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נגיד כך, הקהל בארה"ב לא התעניין בטורניר הזה. אני חושב שהיות שהליגה הטובה מכולן ה-MLB כבר מזמן הפכה לליגה עם המון כשרון מחוץ למדינה לא צריך להיות כל כך מופתעים שארה"ב לא הגיעה לגמר.

מגמת צמצום הפערים רואים גם בכדורסל ובגלל שיש ריבוי של זרים האמריקאיים מקבלים תחרות ממשית ממדינות אחרות. בבייסבול יש בעשור האחרון התקרבות אמיתית בין הספורט המשוחק למשל ביפן לבין כוכבי ה-MLB. עכשיו רואים שגם דרום קוריאה משום מקום מצמיחה שחקנים.

אני רוצה להדגיש שהטורניר משוחק לפני העונה הרשמית בארה"ב, אבל מבחינתי זה תירוץ עלוב. איתי אמר בצדק שבאמריקה הלטינית הטורניר כן עשה משהו, אני רק לא משוכנע שה'כוכבים' שלהם לגמרי היו בפוקוס. הולנד ניצחה פעמיים את הרפובליקה הדומניקינית שזאת סנסציה של ממש (אפילו ניצחון אחד כבר נחשב לנס). אפשר להשוות את זה שקבוצה מליגה ג' בארץ מנצחת למשל את בית"ר בכדורגל...

לגבי טורנירים אחרים, ברב השנים המקצוענים המפונקים בכלל לא הופיעו למשל באולימפיאדה לכן קובה כבר שולטת שנים בזירה הבינלאומית. הטורניר שמשוחק בימים אלה לדעתי נחשב באמת למונדיאל של הבייסבול כך שאתה יכול להבין שארה"ב ממש לא שולטת בענף הספורט שהיא המציאה.

אני באמת חושב שבעוד עשור גם בכדורסל ארה"ב כבר מאד תתקשה מול נבחרות העולם. באולימפיאדה ראינו ספרד מאד עקשנית מול סוללת כוכבים אמיתית. אני מדגיש עוד פעם, היות שמדינות לטיניות כבר שולחות תקופה הרבה יותר ארוכה שחקנים לארה"ב מאשר בכדורסל הפערים למעשה כבר אינם קיימים. אני בהחלט חוזה אותו תסריט בכדורסל.

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארה"ב לא הביאו את הסגל הכי חזק שהם יכולים להביא, הרבה כוכבים העדיפו להישאר בבית, אבל עדיין הפיצ'רים הפותחים שלהם היו ג'ייק פיבי ורוי אוסוולט והם הציגו הרכב חובטים כל כך עמוק (ג'יטר, רולינס, פדרויה, יוקיליס וכו') שאבן לונגוריה עלה מהספסל כפינץ' היטר. זה עדיין סגל של שחקני אולסטאר שמבחינת שמות, תהילה, משכורות וכו' מגיע כפייבוריט לכל טורניר. מאוד דומה למה שקורה בטורנירי הכדורסל שהם איכשהו מצליחים להפסיד גם כן, לא כל התותחים הכבדים מגיעים אבל עדיין הם לכאורה עדיפים על כל יריבה. דגש על לכאורה. זה נכון רק לגבי ה-WBC ולא לגבי האולימפיאדה, שם אסור לשתף שחקנים מקצועניים ולכן האמריקאים מביאים שחקנים מהקולג'ים/מיינור ליגז.

הרגע ראיתי ב-ATH איך ארבעת הפאנליסטים מבטלים את ההפסד ואת התצוגה הבזיונית של ארה"ב בטורניר, בטענה שזה לא שווה התייחסות ולא אינדיקציה לכוח של ארה"ב כי הם לא שיחקו בהרכב הכי חזק שהם יכולים בעוד שיתר היריבות כן העמידו את הסגלים הכי חזקים שעומדים לרשותן. זה קודם כל שקר גס, כי לא ראיתי את יוהאן סנטנה בנבחרת ונצואלה עכשיו או את הידקי מאטסוי בנבחרת יפן, ולדעתי דווקא נבחרות כאלה אמורות יותר להיפגע מחסרונם של כמה כוכבים מאשר ארה"ב כי לארה"ב יש עומק הרבה יותר גדול. וזה בנוסף פשוט מכעיס כי לפי הלך המחשבה האמריקאי השחצני עדיין שחקנים מעוטרים עם הופעות באולסטאר אמורים לשחוט שחקנים מליגות "נחותות" כמו הליגה היפנית או הקוריאנית לא?

הלוואי והם יפסידו גם ב-10 טורנירים הבאים עם כזה יחס...

נערך לאחרונה ב: ‏24/3/09
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אראה רק בעוד כשעה את ATH...מי היו שם הערב? ממאריוטי אני מצפה לתגובה כזאת, אבל גם פייג' דיבר כך? אההה, חלש. אני משום מה מעריך שהאחרים היו ביל פלאשקה וטים קולישאוו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

איתי, העלית נקודוה חשובה לגבי האולימפיאדה. אגב, נדמה לי שהבייסבול בגלל זה כבר לא יתקיים במשחקים האולימפיים. הסופטבול בכל מקרה בחוץ.

לגבי הרכב ארה"ב, איזה הרכב יותר טוב מזה יכלו ארה"ב להרכיב? (ואני מתכוון לשחקני שדה?)
    אלכס רודריגז לא אמריקאי, ראיין הווארד אולי? הסגל הזה מספיק טוב בשביל לקחת את הטורניר ומבחינתי רב השחקנים הטובים היו שם. יוקוליס ופדרויה נפצעו (למה לא ג'יטר...) ובמקומם התחילו נדמה לי ג'ימי רולינס (אלוף עולם) ומרק דה רוסה.

אז נכון שלא ראינו כמה פיצ'רים מובילים כמו ג'וש בקט, ברנדון ווב או קליף לי, אבל בחיי האמריקאיים לוזרים ומחפשים כל תירוץ עלוב בשביל לא לתת קרדיט לשחקנים שאולי כבר צריכים לשחק ב-MLB. ראיתי אתמול ביפן את דייסקה, איסירו סוזוקי והבחור מהטמפה ביי רייז ששכחתי כרגע את שמו כבר משחקים בארה"ב ולפי מה שאני מבין היו עוד כמה שבקלות יכולים לחתום על חוזה ב-MLB.

אין מה לעשות, אמריקה כבר לא שולטת בענף הספורט שהם המציאו וכמו שהאנגלים מתקשים לקבל את העניין שהם לא הכי טובים בכדורגל, האמריקאיים כבר לא שולטים בלעדיים בביסבול ובקרוב גם לא בכדורסל...

15. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

היפנים עושים את זה שוב... תקציר נחמד למדי של ESPN למשחק למי שפיספס. היתה דרמה גדולה, התעוררתי מוקדם בבוקר היום ולהפתעתי המשחק עוד שוחק, כך שראיתי את הפיניש שלו בשידור ישיר. הסליידר של יו דרוויש לא חוקי פשוט, איזה stuff יש לבחור הזה, מפחיד. מבחינת stuff נטו הוא יותר טוב מדייסוקה, אם הוא גם יהיה חזק כמו דייסוקה בצד המנטלי/פסיכולוגי של המשחק הוא יהיה אגדה ממש. ראיתי כמה מאמרים השבוע שטענו שקוריאה היא כיום ה-קבוצה השולטת במזרח הרחוק, עם מאזן שנוטה לטובתם בבירור במפגשים מול היפנים ב-3 השנים האחרונות, אבל היפנים עובדתית עדיין עם היד העליונה עם 2 זכיות ב-WBC ונצחונות על הקוריאנים כשזה באמת משנה. מה שבטוח זה שיש להם שם יריבות מרתקת, עם סגנון המשחק הייחודי שלהן ועם הרבה שחקנים שבטח ימצאו את דרכם ל-MLB בשנים הקרובות.

שי בארה"ב הפגיעה העיקרית בסגל אכן היתה בפיצ'ינג ולא בהרכב החובטים (למרות שראיין האוורד או מארק טשיירה לא היו מזיקים שם). CC סבאת'יה, רוי האלאדיי, קליף לי, ג'וש בקט וברנדון ווב הם חלק מהשמות שישבו בבית בטורניר הזה, וכידוע בטורנירים כאלה ובכלל ברגעי הכרעה בבייסבול מה שמנצח זה פיצ'ינג ולא חובטים. ובכל זאת הם פאקין שלחו לשם זוכה סיי יאנג בדמותו של ג'ייק פיבי ואת רוי אוסוולט שגם כן שיחק בכמה וכמה אולסטארים, גם הם היו אמורים לעשות את העבודה.

הם אולי לא שליטים בלעדיים ויש להם תחרות אבל הם עדיין הכי טובים על הנייר בבייסבול ובכדורסל, הבעיות אצלם לדעתי הן בעיקר בראש. היה להם עכשיו וגם בטורניר הקודם את הסגל הכי טוב על הנייר, אבל הרושם שלי (ושלהם כנראה לא כי הם מתרצים את הבזיונות שלהם בסגל חסר) הוא שגם אם סבאת'יה ובקט היו משחקים בנבחרת הם עדיין היו מפסידים ומשחקים גרוע. יש להם איזה פאק מנטלי, הם לא יודעים לשחק בייסבול נבחרות. זלזול ביריבות, חוסר תשומת לב לפרטים, הכנה לא מספקת למשחק, אימון גרוע, קרא לזה איך שתקרא לזה, הם משחקים חרא. סכום החלקים אצלם גדול בהרבה מהשלם...