חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. FelaKaT Member

איך אתה יודע שהם לא ידעו על מה הם מצביעים? איך אתה יודע שהחיפושים נעשו דווקא על ידי אלה שהצביעו בעד? כמה זה "לא מעט אנשים"?

Eric Cantona אוהב/ת את זה.
  2. Eric Cantona Member

זה חלק מתעמולה תקשורתית והפעם היא גם מסוכנת, כי אם רק מישהו יעיז לנסות איכשהו להמריד נגד בחירות דמוקרטיות שנעשו בבריטניה, זה יעשה גל עוד הרבה יותר גדול. עכשיו זה הזמן, כמו שקמרון אמר, ללכת יחד עם מה שהעם החליט ולהוציא מזה את המייטב. צריכים בראש ובראשונה להרגיע את השווקים ולא לשפוך את נפט על שריפה. מהלכים כאלו הם לא פשוטים ואין שום סיבה לסבך אותם עוד.

3. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

Eric Cantona אוהב/ת את זה.
  4. Eric Cantona Member

זה חזק ומדגיש בדיוק כמה כל מיני רשתות תקשורת מחפשים ברחוב אנשים שלא קשורים לכלום שיגידו "אופס, לא הצבעתי נכון" כדי נסות להציג את זה כאילו הבוחרים התבלבלו, עלק.

5. Lebron Member

אני לא יודע, אני מעריך, וזה בהתבסס על כל מיני מקורות שנחשפתי אליהם כמו עובדי הפלדה בוויילס שסוגרים להם את המפעל והצביעו בעד היציאה, כעסו על מדיניות ההגירה של האיחוד שכלל לא קשורה למצב שלהם. כנראה שגם אנשים שהצביעו נגד בדקו, אני לא אומר שלא, אבל אבל אני מניח שיותר אנשים שהצביעו בעד לא הבינו לגמרי את ההשלכות הכלכליות, שגדולות לאין שיעור מהחלטה להישאר.
    .
    אגב אני חושב שרוב האנשים, (בין אם הם הושפעו מאוריינטציה שמאלית או ימנית, אני לא מפלה), הם בורים שלא מבינים כלום בדברים הללו ומושפעים מכל מיני רעשי רקע מסביבם.

מבחינה כלכלית אובייקטיבית המהלך הזה יפגע בכלכלת בריטניה שבדרך למיתון בעתיד הנראה לעין ויכול להיות שיפגע גם במדינות אחרות. נראה כי ההחלטה להצביע בעד היציאה הייתה בעיקר רגשית והתבססה בעיקר על סוגיית המהגרים. יכול להיות שיש אנשים שהסוגייה הזאת והגאווה הלאומית שלדעתם נפגעה מהחברות באיחוד חשובים להם יותר, אבל זה יבוא על חשבון שגשוג הכלכלה של המדינה שלהם, לפחות בשנים הקרובות.

בכל מקרה, משאל העם היה מאוד צמוד והראה כמה בריטניה מפולגת בעניין. עד כדי כך שסקוטלנד וצפון אירלנד שוקלות להיפרד.

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/16
  6. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

שמעתי ראיונות ועקבתי אחרי ההצבעה הזאת ונושא ההגירה היה בה מאוד שולי. אז 'נראה' לא יספיק לך כאן כנראה, יכול להיות שהיו סיבות אחרות? רמז: מרבית השיחות היו על כלכלה.

7. golding מנהלים

על פי סקר שבחן כ-12 אלף בוחרים, כשליש מהאנשים שבחרו לעזוב את האיחוד אמרו שהסיבה המרכזית לכך היא נושא ההגירה. אז זה לא מדויק להציג את הנושא הזה כסלע המחלוקת.

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/16
    Uli Hoeness אוהב/ת את זה.
  8. FelaKaT Member

"מסתבר" זה די רחוק מ"אני מעריך", בטח שההערכה שלך מרחיקת לכת עד כדי שטיפת מוח לאומית. בקיצור, הרבה מלל על כלום, בדיוק כמו המשפט שלך "מבחינה כלכלית אובייקטיבית". מקסימום הערכה סובייקטיבית שלך ביחד עם כלכלנים אחרים, בדיוק כמו הערכות הפוכות.

9. StevenGerrard Member

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtf1/v/t1.0-9/13537756_1170121223080930_5195133444364291486_n.Xxx?oh=a0d2b16573b1c2a9c9b8cd49450ace7e&oe=57F6C66D&__gda__=1475652549_ba5a89b9f092d1a6ec8510d3b111bf6e

10. StevenGerrard Member

גם אם אלך עם מה שאתה אומר, הנקודה המקורית שהועלתה ע"י לברון הנוגעת ב-"שטיפת מוח לאומית" עדיין עומדת.

שניים מהקולות היותר דומיננטים מהצד שרצה לעזוב הם מייקל פאראג' ובוריס ג'ונסון, מנהיגי ימין קיצוני.

זה האוטובוס של פאראג':
    http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/05/20/18/346DAB1A00000578-3601419-image-a-40_1463764835293.Xxx

שותפו לפשע, ג'ונסון, היה אפילו פחות "קורקט"....
    http://leftfootforward.org/images/2016/05/rsz_cikhd7axaaiklxc.Xxx

NHS = מערכת הבריאות הלאומית.

א. הו, האירוניה!
    Boris Johnson began his Vote Leave campaign on bus made in Germany

ב. לא רק שהמספר הזה לא נכון, בבוקר שאחרי המנהיגים של קמפיין העזיבה נשמעו קצת אחרת. נסה לראות אם אתה מזהה את ההבדל....

Eclipse12 אוהב/ת את זה.
  11. StevenGerrard Member

12. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

זה שוב ניסיון להפוך את משאל העם הזה למשאל של מחנות, אבל זה לא, מצטער. היו הרבה בין הקונסרבטיבים שהיו בעד להשאר באיחוד ויש אנשי שמאל וגם אנשי שמאל קיצוני שרצו לצאת. התקשורת מנסה לקחת דמויות שנוח לה ולהציג את זה כ"אם הצבעת את זה, אז אתה מצביע איתו (איש ימין קיצוני כזה או אחר)" כדי להציג ציבור גדול מאוד של אנשים רגילים מהשורה כאיזה ימין קיצוני. מה לעשות, גם השמאל הקיצוני וגם הימין הקיצוני וכל חלקי העם היו צריכים במשאל הזה לבחור צד. זה משאל הרבה יותר גדול מרק ימין שמאל. נקח סתם דוגמא בדיניות אם היה משאל עם בישראל בעד ונגד כניסה לנאט"ו, היית גם רואה 2 מחנת של בעד ונגד מכל הקשת בפוליטית מבלי הרבה שייכות מפלגתית או של ימין ושמאל, אבל אני בטוח שאם כמה חברי ימין היו מתנגדים לזה, אז התקשורת כבר הייתה יודעת איך להציג את זה כ"הצבעת נגד - אתה ימני קיצוני".

אז נכון שגם נזרקו הבטחות, בעיקר עלידי דביל ימני אחד, אבל אני מכיר הרבה באנגליה גם מהעם הפשוט וגם מהאקדמיה והפוליטיקה, שנתנו טעונים מלומדים ורציניים בעד יציאה מהאיחוד. בכלל כל הדיון סביב השארות או יציאה היה מאוד מעניין וכל הצדדים העלו נקודות מעניינות, לא צריך ישר לדחוף את המיעוט הקיצוני לסיפור אלא להתעסק בשאר ה 95% מהבריטים שהצביעו. מה לעשות שלא כל בריטניה היא ימין קיצוני והבריטים אמרו אמירה בהצבעה שלהם. הגיע הזמן שתקח את הרצינים שבניהם ברצינות ותנסה לקבל שיש משהו באמירה הזאת.

FelaKaT אוהב/ת את זה.
  13. StevenGerrard Member

אתה מתנסח בצורה רהוטה, כזו שראויה לשבח, אבל אתה טועה. אפילו הפילוג בין חברי הפרלמנט מעיד על משאל של מחנות.

http://ichef-1.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/BA5A/production/_90060774_mps_declare_eu_stance_22_06_16_624gr.Xxx

אז נכון, ישנם גם אנשי ימין שהעדיפו שבריטניה תשאר באיחוד, אבל הפער בצד השני הוא כל-כך גדול (והוא בהחלט מיוצג בתוצאות) עד שהוא גורם לטענתך להיות לא תואמת למציאות, מצטער.

14. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אוקי, אני מקבל. מדיונים הטלויזיונים שעשו על הבעד ונגד זה הרגיש כאילו זה ממש חצוי בתוך כל חלקי העם מהאקדמיה ועד אחרון האזרחים. גם אם ה BBC לא מדייקים במספרים אני עדיין מקבל את זה שמרבית המרכז-ימין הפוליטי תמך בעזיבה, אבל עדין לא נכון לשייך את זה רק לימין הקיצוני כמו שהתקשורת מנסה לעשות באופן מאוד חרוץ וססטמטי.

באופן יותר אישי אליך, הימין הרחב (לא הקיצוני) בבריטניה הוא לא דומה לימין בארץ, הוא הרבה יותר מתון חברתית ומדינית ולכמות כזו של אנשים ברחבי בריטניה הייתי גם נזהר מלשייך לימין הקיצוני (גם אם במרומז). בכל זאת הדיונים האלו הגיעו לכל אדם ואדם ברחוב במשך שנה שלמה, כולם חיו את ההצבעה הזאת ושמעו רבות את הטיעונים לכל הצדדים. שווה בכל זאת אחרי כל זה, להעמיק במחשבה למה רוב בריטי הצביעה מהפרדות מהאיחוד, אולי יש בזה משהו והרוב רוצה שדברים יעשו קצת אחרת לטובת הממלכה.

15. StevenGerrard Member

באמת מעריך את האופן בו אתה מגיב.
    אני מסכים עם המשפט האחרון אבל לא נראה לי שמאותה סיבה. חלק מהימין המתון יותר חומק מאשמה כשמשייכים את התוצאה רק לימין הקיצוני.

אם יצא לך לראות תגובות של (חלק מ) כל אדם ואדם ברחוב, לדעתי תופתע לגלות שיש לא מעט כאלו שהצביעו נגד אפילו מבלי לדעת למה, או מבלי לדעת מה זה EU! מטומטמים כאלה לצערי יש בכל מקום (וזאת לא הייתה הערה לגבי מחנות).

אני מבין למה אפשר לחשוב כך (ואני לא טוען שזאת הסיבה למה אתה חושב כך. לא הייתי ולא אהיה קורא מחשבות) וגם אני מבחין בניואנסים. עם זאת, גם לגזענות של מדינות אחרות יש ארומה קוסמת של חו"ל שאולי נראית פחות קיצונית, אבל בסופו של דבר, גזענות היא אותו דבר בכל מקום... היתוך בין האלמנטים: פחד, בורות ושנאה.
    קשה להתעלם מעלייה של קולות ימין קיצוני במספר לא קטן של מדינות בעולם. מצד אחד, הם רחוקים מלהיות הרוב. מצד שני, הם מספיק גדולים במספר כדי להטות את הכף במקרים כמו משאל העם המדובר לכיוון הלא נכון. זה משהו שאישית אותי מאוד מדאיג.

נדמה לי שכתבת בדיון המקביל בפורום האנגלי שהמשאל הוא על כלכלה, וזה נכון, אבל יש לזה כל-כך הרבה "סאב-אספקטים" ואחד מהם הוא תעסוקה. כיום אי אפשר לדבר על תעסוקה, במיוחד באירופה, מבלי לדבר על מדיניות הגירה. שם אנשים, הנוטים בדר"כ ימינה, נוהגים להוציא את כל הכעס, התסכול, המרירות (לא יודע למה אני מנסה 'לנקות' את זה) על בני מיעוטים. ויש סיבה למה המונח הזה בשימוש כי למיעוטים יש פנים רבות, אבל בכל מקום הם הפנים של טענות כמו: "הם כל מה שלא בסדר עם הכלכלה במדינתינו" ; "הם באים לכאן, גונבים לנו את העבודה, את הנשים...." :rolleyes: וזאת למרות שהמציאות היא די שונה מזו. כשאתה שומע התבטאויות של אנשי ציבור כמו למשל פאראג' באנגליה או טראמפ בארה"ב אתה מבין למה ליותר ויותר אנשים יש את הביטחון להוציא את השד הגזעני מהבקבוק.