חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. סיונרה Member

אתה זוכר כמה נגמרה הסדרה?

בכל הנוגע למזרח התיכון, בסוף רק הזמן יגיד מה מהדברים שהוא עשה יישאר ומה יעלם כמו שבא, אבל הנורמליזציה עם האמירויות ותחילתו של תהליך שאולי תוביל לנורמליזציה עם סעודיה אלו דברים באמת גדולים. אני עדיין חושב שהוא אידיוט, ועדיין מאמין שעדיף שאדם כזה לא יעמוד בראש העולם החופשי.
    כל זה רק הקדמה לכך שאני באמת לא מצליח להבין את הרגשות העזים שאנשים מסויימים מרגישים כלפי הבחירות שם. גדי טאוב הגדיל לעשות והתלונן על כל מני זיופים בקלפיות בג'ורג'יה כאילו הוא איזה קאובוי מאוקלהומה ולא הוגה דעות לבנטיני ובינוני שבעיקר החליט יום אחד שבא לו לעצבן את החברים התל אביבים שלו.

2. HolyMadrid Member

כמובן.
    לכן כתבתי, תמונה אחת שווה אלף מילים.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

3. Clichy COYG

@סיונרה
    רק טאוב הדוגמא שלך? מביאים פה כל קונסול ששירת בעיר גדולה באחד החופים כ"מומחה לארה"ב" למרות שאני בספק אם בחייו היה יותר מכמה שעות במדינת mid west. המציאות היא שהמרחק בין אדם אפרו אמריקני פרוגרסיבי מוושינגטון לכורה פחם לבן מאיזו עיירה שכוחת אל בפנסילבניה הוא עצום, ובתווך יש ספקטרום שלם של דעות ואנשים. במדינה כל כך גדולה ומגוונת אני לא חושב שמספיקות כמה שנים שם בשירות הציבורי בשביל להחשב מומחה ועוד לחרטט בביטחון על זה.

את המעט שאני צורך בהקשר של פוליטיקה אמריקאית אני צורך מ*אמריקאים* וגם זה בידיעה שלפעמים זה לא משקף את כל התמונה.

abcd אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

שונא את הבחירות האלה. זה כאילו ביידן מנצח 50 פעם. כמו סיוט בתוך סיוט בתוך סיוט.

5. סיונרה Member

בסוף מישהו צריך לדבר על הנושאים האלו. זה סביר שיהיו מומחים גם אם בעיני עצמם, בסוף כנראה זה מאגר המומחים שקיים בעברית. הבעיה עם טאוב היא לא הידע שלו, שאין לי יכולת לאמוד, ובתור ד"ר להיסטוריה אמריקאית (למדתי עליו משהו מהויכוח שלו עם עומר מואב השבוע) הוא כנראה באמת מכיר את החומר טוב מרוב האנשים, בטח יותר מסיונרה מאייסוקר.
    הנקודה שלי היא ההקשר האידאולוגי, והאבסוד בזה שאדם שיושב בבית שלו בישראל וממש מתלונן על זיופים בג'ורג'יה. זה מעלה אצלי 2 שאלות:
    א. מאיפה אתה בכלל יודע?
    ב. גם אם אתה יודע, מה גורם לך ממש לקחת צד חזק בדיון שאין לו שום קשר לחיים שלך כאן. בכדורגל זה מובן, ויש אוהדים של ריאל מדריד וברצלונה שמתלוננים על שיפוט גם בישראל. אבל להיות אוהד של המפלגה הרפובליקנית או הדמוקרטית? זה כבר קצת עלוב.
    דוגמא מצויינת. "סיוט". לא הגזמת קצת?

6. DRORIKO Member

היה לנו 4 שנים חופשה מהחלאות האלה. עכשיו נחזור למלחמות, אין מה לעשות.

7. Clichy COYG

@סיונרה
    בדיוק מאותה סיבה שאנשי שמאל פה מתים שהוא יילך כאילו מדובר בביבי (כמו יחימוביץ' שהבטיחה להדליק נרות שבת בשביל שזה יקרה). זה כנראה מתחבר לערכים שכל אחד מהם מייצג (שמרנות/פרוגרסיביות) והמדיניות שלהם בנוגע למזה"ת.

מבחינתי שיראיינו אמריקאים עם האג'נדה שלהם ולא אכפת לי אם זה מCNN או FOX. זה יותר מעניין אותי מלשמוע דעה של מישהו ישראלי שעבד שם לפני X שנים.

8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי מושג מי זה גדי טאוב, אבל אני מרשה לעצמי להניח שהוא איש ימין שמרן. קצת מוזר לי שזה מפתיע אותך, השיח הפוליטי היום הוא בדיוק כמו דוגמאת אוהדי הכדורגל שהעלית. שבטי לחלוטין, הקבוצה שלי נגד הקבוצה שלך. וסובב כולו סביב פוליטיקת זהויות. קשר לחיים שלנו זה גורם משני במקרה הטוב, הדבר החשוב באמת זה לנצח את המלחמה האידיאולוגית ולהשמיד את הצד השני לפני שהוא מחריב את העולם. ברצלונה נגד ריאל, ליברפול נגד יונייטד.

טראמפ זה בסה"כ חלק מציר של מנהיגים שבהכללה, מי שאוהד אחד מהם אוהד את רובם על פרנציפ.

9. DRORIKO Member

זה לא קשור לפרנציפ. טראמפ היה אוהד ישראל אמיתי שנתן לנו שקט בזירה הפלסטינית ופייס אותנו עם מדינות האיסלם המתון וזה מבלי שהיינו צריכים להקריב כלום. בנוסף הוא גם שמר עלינו מול אירופה, זה לא סתם שב-4 שנים האחרונות לא שמעת כמעט כלום מכיוון האירופאים, כאשר בתקופת אובמה הם נכנסו בנו כל שני וחמישי. זה טראמפ אחי.

10. alexshw Member

אין הבדל גדול בין טראמפ לנשיא אחר בזירה הפלסטינאית מהסיבה הפשוטה שזה לא תלוי בנשיא אמריקאי.
    טראמפ עשה דברים חיוביים בחצי האי ערב. על זה מגיע לו קרדיט. רד מהפאניקה.
    לא יפלו השמיים אם ביידן יהיה נשיא.
    בסוף צריך לזכור שאמריקאים מעולם לא הקריבו חיילים עבורינו. ישראל תמיד נלחמה בעצמה. האמריקאים עזרו בנשק. זה לא נפסק אפילו אצל אובמה.

11. VAR Member

תוקן, את זר הפרחים שלח לראש הממשלה האהוב עליך.

12. HolyMadrid Member

רק לחזק את הטענה שלך, בתקופת אובמה זה התחזק ושבר שיא אפילו.

אני שמח שטראמפ הולך, מדוע?
    הבנאדם הוא פשוט טרול. הניהול שלו של משבר הקורונה הוא יותר מעורר רחמים מהניהול של ביבי עם הקורונה.
    השלושה ימים האחרונים רק מראים כמה הוא פאתט עלוב, מצייץ ואומר שקרים ללא הפסקה. אפילו הרפבולניקים כבר נגעלים ממנו ודוחים אותו מהם.

13. סיונרה Member

למען האמת אני לוקח בחזרה את מה שאמרתי לדרוריקו. אם הסיבה שהוא מבואס על השינוי זה הזווית הישראלית אז זה לחלוטין בגבול ההתנהלות הסבירה.ככל שזה נוגע למזרח התיכון אני מקבל את הרגשות העזים.
    ככל שזה הסיפור של "שמרנים" מול "פרוגרסיבים" זה ממש מוזר בעיני. כאילו אם יתירו הפלות בארה"ב עכשיו החיים של מישהו בישראל ישתנו.

אבל אין הרבה השפעה של ניהול הקורונה שלו עלייך.

14. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע, ביידן זה לא ברני סנדרס. זה לא מהפכן. הוא נתפס אצלי בערך כנשיא האמריקאי הכי גנרי שאפשר לדמיין, כזה שגם היה יכול די בקלות לרוץ במפלגה הרפובליקנית וזה היה דורש שינויים קוסמטיים בלבד.

לא חושב שישתנה שום דבר מהותי במזרח התיכון. אולי מהלכי היח"צ למיניהם של טראמפ שאותם כבר לא נקבל.

15. HolyMadrid Member

אוקי...מה הפואנטה שלך?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk