חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

יצא לי בחודשיים האחרונים לראות מה קורה בעמודי פייסבוק ישראליים של תומכי טראמפ (וכמובן ביבי). הם חיים במציאות אלטרנטיבית ובולעים כל שקר שמאכילים אותם.

אומרים להם שהבחירות זויפו ושזה יוכח בבית משפט, הם בטוחים שכך יקרה. בבתי המשפט לא קורה כלום והוכחות אין, אז זורקים עליהם כל מיני נתונים שקריים וסתם שטויות על תקן "הוכחות", והם בטוחים שזו אמת. עכשיו הם כמובן גם בטוחים שהבחירות החוזרות בג'ורג'יה זויפו. עכשיו גם אומרים להם שהפורצים לקפיטול היו אנשי אנטיפה ושתולים של הדמוקרטים שנועדו לפגוע בתדמית של הרפובליקאים. גם זו הפכה לאמת. ויש עוד כאלה שבטוחים שתיכף טראמפ מבטיח לעצמו עוד ארבע שנים, בעזרת הצבא או השד יודע מה. הם כמובן משוכנעים שיש דיפ סטייט שמכתיב הכל.

אלו ישראליים, אבל מן הסתם השיח בקרב מקביליהם האמריקאים אינו שונה. רוב הטרללת הזו אולי מתנהלת ברשתות החברתיות, אבל זו רק שאלה של זמן עד שהיא תצא החוצה לעולם האמיתי - בדיוק כמו שקרה בקפיטול. אין בדבר הזה, באנשים שחיים בעולם שלנו ובמקביל בעולם אחר, שום דבר חיובי - אלא אם אתה מעוניין בכאוס (אני מניח שפוטין לא מזיל דמעה). ואם ארצות הברית בכאוס, זה יחלחל לכל מקום.

טראמפ לא המציא את הדברים, אבל השילוב של הנבזיות שלו, היכולת שלו לשקר בלי הרף ובלי בושה (זוכרים את תעודת הלידה של אובמה? שם זה בערך התחיל לחלחל לרמות הגועל בפוליטיקה), העובדה שהמפלגה הרפובליקאית שמחה להשתעבד לו ברגע שהוא הביא לה שלטון וכוח, והעובדה שכל זה קרה במקביל לעליית הרשתות החברתיות - כל אלה הפכו אותו למנהיג כאוס, היישר מתוך החדר הסגלגל.

אין לי מושג מה יהיה הלאה. יש לאיש ארמדה לא קטנה ששותה בצמא כל מילה שהוא אומר. לא יודע אם עכשיו, בממשל ביידן, נלך למציאות נורמלית יותר, או שנראה את הרפובליקאים (בהובלת טראמפ?) ממשיכים להבעיר את השטח. יכול להיות שמעכשיו כל בחירות שיסתיימו בהפסד שלהם - לנשיאות, לסנאט, לבית הנבחרים, לתפקידים השונים במדינות עצמן - יגררו טענות לרמאות וזיופים. למה לא, בעצם?

וכמובן, כיוון שהרבה מדינות - כולל ישראל - שואבות מהמתרחש בארצות הברית, כל זה יכול לחלחל גם אליהן. חלק מזה כבר קרה, עם מנהיגים בוטים בסגנון טראמפ. וגם קשקושים על זיופים שמעתי מהימין בארץ אחרי מערכות בחירות נוספות. מפחיד לחשוב מה יקרה ביום שבו ביבי יורשע בבית משפט, יפסיד בבירור בקלפי או סתם תוקם ממשלה שבראשותה הוא לא עומד.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. איזה_עפולאי Member

@אמיר ע
    הצביעות שלך ושל שכמותך מדהימה אותי. מעניין אותי האם כתבת פה על כך ש-BLM שדדו ובזזו והרגו (אגב שחורים אחרים שומרי חוק כמו דויד דורן בן ה-70) ואפילו שרפו תחנת משטרה ותקפו בתי משפט תחת מעטפת תמיכה מוחלטת של כל הממסד השמאלי בארה״ב והתקשורת הממסדית?

יש שכבה שלמה של יצורים ברשתות החברתיות שחושבים שטראמפ הוא איזה שליח אל או איזה שיט כזה. והוא יפעיל את הצבא ויקח את השלטון בכח ויביא לכל הדמוקרטים ספנקיס בתחת.
    ויש שכבה שלמה של שמאלנים בארה״ב *(פי עשרה לפחות מהקבוצה של הפסיכים של הימין) שמאמינים עד היום שטראמפ הוא איזה סוכן של פווטין ושהוא גזען ולא יעזוב את הבית הלבן כי הוא אמר twelve more years. כאשר כל אדם נורמלי יודע שהוא אמר את זה רק כדי לשגע את השמאל.

ובמציאות, טראמפ קורא לאנשים ללכת הביתה בשלום ואומר שיהיה מעבר בלי בעיות לממשל החדש.

*אגב כמעט כל התקשורת הממסדית של ארה״ב בקבוצה שלהם ובגלל זה גם כל ההקהל שלהם ובגלל זה כמות הפסיכים של השמאל גדולה פי 10

Roma ו-italiano אוהבים את זה.
  3. איזה_עפולאי Member

זה נכון גם לגבי בחירות 2016. הדמוקרטים שמייצגים חצי מדינה לא מקבלים את טראמפ כנשיא. הילארי החלה את מסע החקירות אל תוך תאוריית הקונספירציה של רוסיה שגנבה את הבחירות.
    הימין בארה״ב מאמין בקונספירציות ברמת הפוסט בפייסבוק בשמאל האמריקאי זה ברמת כל אמצעי התקשורת כמעט (למעט פוקס כמובן) דרך כל ראשות המפלגה הדמוקרטית ואפילו אנשים קטנים יותר שם כמו אריק ״פלוץ רטוב״ סוולוול.

זו מערכת בחירות שניה ברציפות שבה חצי מדינה לא מאמינה לתוצאות.

נערך לאחרונה ב: ‏8/1/21
    VAR אוהב/ת את זה.
  4. Lebron Member

רק שהפעם יש תקדים של נרקיסיסט פסיכופט יוצא דופן אפילו בנוף הנרקיסיסטים הפסיכופטים בפוליטיקה, שהחליט שאין מציאות ביקום בו הוא יכול להפסיד וזה היה חייב להיות הונאה.
    קריאת תיגר על חוקי המשחק.
    זה תקדים בהיסטוריה אפילו של המדינה המטורללת הזאת
    כמובן שעוד שלפני שהיו תוצאות סופיות הוא החליט שהוא ניצח וקרא לעצור את הספירה.

הוא קרא להם ללכת הביתה? אתה ראית את הנאום שלו טרם הפריצה לקפיטול?

חלאס, לא סובל את הדמוקרטים ואת הפרוגרסיבים, באמת, אבל טראמפ עם כל מה שהוא עשה למען ישראל הוא אנומליה וטוב מאוד שעוד פחות משבועיים הוא מקבל בעיטה מהבית הלבן.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  5. סיונרה Member

מה אתה בא לי עכשיו עם "הדמוקרטים", כאילו לא ציטטת הודעה בה כתבתי שזה לא מעניין אותי איזה צד יותר נחמד וצודק בארה"ב.
    טראמפ הוא אדם מסוכן לדמוקרטיה האמריקאית (ובכך לשלום העולם) היא מצד אחד הוא לא מוכן לקבל את הכללים שלה, ומצד שני נמצא בעמדת ההשפעה הכי חשובה שיש. דמוקרטיה זה דבר שביר, היא בנוייה על אמון במערכת. ברגע שאין אמון, אין דמוקרטיה.

6. VAR Member

להשוות אילו אירועים?
    סך הכל הטענה שלי היא שהכל פוליטי, עד כדי כך שחיים של עבריין מין מטונף חשובים יותר מחיים של תומכת טראמפ. אחרת לא מבין למה לא כל שגרת החיים עוצרת את נשימתה בעקבות מוות של מפגינה מירי משטרתי. יכול להיות שזה בגלל שהיא... לבנה? יכול להיות שBLM הוא ארגון גזעני? להה.

7. Lebron Member

אתה חושב שאם אנרכיסטים של BLM ואנטיפה היו פורצים לפאקינג קפיטול לא היינו רואים גופות?

שלא תבין אותי לא נכון, אני מסכים שהארגונים האלה פוליטים ומטונפים ומזיקים, אבל אין לי ספק שאם אלו לא היו חבורה של לבנים פורצים לקפיטול מרחץ הדמים היה גדול יותר, וגם בתרחיש כזה הסיפור היה צריך להיות הפריצה שנועדה לשבש את ההליך הדמוקרטי, ולא מוות של פורעים.

נערך לאחרונה ב: ‏8/1/21
    oranfu ו-Sturridge אוהבים את זה.
  8. VAR Member

לא כתבתי את זה. אני גם לא יודע מה עשתה הגברת שקיבלה כדור בחזה, אולי זה בכלל היה מוצדק (למרות שאני בספק אם היא עשתה משהו שכל ה900 ומשהו איש שלא קיבלו כדור לא עשו). אני רק יודע שBLM לא ייצאו להפגין בגלל הרג של תומכת טראמפ לבנה (וגם לא אם היא הייתה שחורה, למען האמת. כי הכל פוליטי וזה) ע"י כוחות השיטור. ואני יודע שהתקשורת בארה"ב לא תנתח את המקרה אפילו מילימטר מעבר לדיווח יבש, ואני יודע שאף אחד לא יקרא "צדק ל____" (אפילו את השם שלה אף אחד לא יודע), ואני יודע שאף ליגת ספורט לא תושבת ע"י ארגוני השחקנים. אבל אחר כך יזיינו במוח שהם מוחים נגד אלימות משטרתית.

9. DRORIKO Member

האמת שאנחנו עשינו את זה עוד לפניהם. אני מזכיר לך באחת ממערכות הבחירות האחרונות, לא זוכר איזה מספר מביניהם, בנט לא עבר את אחוז החסימה אז הוא התחיל להפיץ דרך כלי התקשורת שהרבה קולות זויפו ושאר הספינים, והרבה אנשים לקחו את הטענות שלו ברצינות. ההבדל הוא שלטראמפ יש הרבה יותר תומכים ממה שלבנט היה אז ושזה גם תומכים יותר רדיקלים ואלימים. אנחנו מכירים את זה אפילו מהכדורגל. השופטים מקבלים החלטות שלא מיטיבות עם הקבוצה שלנו אז אנחנו ישר צועקים שהכל מכור ושמחפשים לדפוק אותנו. כמובן שהבחירות הן חוקיות, בדיוק כמו שהסגרים נועדו להילחם בקורונה ולא כדי "לשלוט עלינו" ובדיוק כמו שניל ארמסטרונג באמת נחת על הירח.

oranfu ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  10. DRORIKO Member

אגב רק שיהיה ברור, קונספירציות הן לא רק נחלת הימין. גם בקרב השמאל היענו מתקדם אתה רואה את זה. למשל הקונספירציה שרצה עכשיו שאנחנו הולכים לסגר כדי לדחות את המשפט של ביבי. כנראה שהקשרים שלו בחו"ל באמת חזקים אם הוא הצליח לשכנע את מנהיגי אירופה להכניס את המדינות שלהם לסגר כדי שכל ההצגה הזאת תהיה אמינה. לדעתי גם אין מוטציה בריטית. כאילו חוץ מארון ראמזי כמובן.

11. Sturridge Member

אוקיי BLM ארגון גזעני והכל פוליטי.
    אז אין גזענות כלפי שחורים באמריקה? האצבע על ההדק לא יותר קלה כשמדובר באדם שחור (בצדק או לא זה דיון אחר)?
    עדיין לא מבין מה הפואנטה שלך ולמה לחפש סימטריה בכל דבר.

זאת לא מפגינה שנורתה בזמן שהפגינה ברחוב, אגב. היא נורתה במהלך פריצה לאחד המוסדות החשובים במדינה. הבדל קטן.
    כמו שלברון כבר כתב- נסה לתהות על ספירת הגופות אם הפורצים היו בצבע אחר.

12. alexshw Member

זו הבעיה במאבק הזה שאין, אין גזענות כלפי שחורים. אצבע על הדק לא קלה, פשוט רוב המכריע של פשעים חמורים מבוצעים על ידי שחורים והחיכוך שלהם עם המשטרה גדול בהרבה מהלבנים. יש פער תרבותי. זו לא גזענות.

איזה_עפולאי אוהב/ת את זה.
  13. DRORIKO Member

מה עם שחורים שהורגים שחורים? הם גם גזענים? מן הסתם שוטרים הורגים יותר שחורים מאשר לבנים, זה מהסיבה הפשוטה שהם נקלעים איתם להרבה יותר עימותים. מה לעשות שהשחורים, באופן ממוצע, נמצאים במצב סוציו אקונומי נמוך משל הלבנים אז זה מלווה גם ביותר פשיעה? נכון זה נשמע לא טוב אבל זאת המציאות. וזה ככה בכל מקום בעולם

14. סיונרה Member

יש לך חוסר הבנה לגבי מה היא קונספירציה. לדוגמא אם היו טוענים שנתניהו מזייף את נתוני התחלואה והתפוסה בבתי החולים, זו הייתה קונספירציה. להגיד שנתניהו מקבל החלטות בנוגע לסגרים גם על בסיס שיקוליו המשפטיים זו טענה סבירה לחלוטין. בטח בהתחשב בזה שאשכרה הוא השתמש בטיעון הסגר כדי לבקש בדחיית המשפט.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. DRORIKO Member

שתי שאלות אליך: 1.האם אתה מאמין שהמוטציה הבריטית לא הגיע לישראל? 2.האם אתה לא מוצא שום קשר בין הסגר פה לסגרים באירופה?