חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. איזה_עפולאי Member

וטרמפ הוא היטלר. ככה נראית דעה של מישהו שקורא על אנשים ב-ADL. השיחה הזו מתחילה להזכיר לי את הבזבוז זמן שלי עם סטארידג'.

אם אתה קורא את מיין קאמפ לא אומר שאתה היטלר או תומך בו או שזה מדבר עליך, אם אתה קורא את ״כללים לרדיקלים״ לא אומר שאתה מחר מבצע רבולוציה בארה״ב, אם אתה קורא את התנ״ך לא אומר שאתה חרדי. אותו הדבר לגבי ״suicide of a superpower״. כשקוראים את המקור מבינים עם מי יש לך עסק וגם אפשר לזהות את אלו שהוליכו את הדעה שלך שולל.

2. Lebron Member

אתה מייחס לי דברים שלא כתבתי.

עם כל הכבוד לפט ביוקנן, ברשימת הקריאה שלי יש ספרים שיותר מעניינים אותי ויועילו לי אישית, אז הוא יאלץ לחכות. נחשפתי מספיק לאדם עצמו כדי לדעת שהוא גזען אנטישמי וקתולי פנאטי מטורלל. לא הבעתי דעה על הספר, אלא על האדם ומשום מה נעלבת החלטת להיעלב בשם הספר. על הספר אביע דעה כשאקרא אותו.

החלטת שארצות הברית הייתה המדינה הטובה בעולם לפני שנולדת על סמך דעה של זרם פוליטי מסוים ואת הדעה שלי מוליכים שולל? טוב אחי.

3. איזה_עפולאי Member

אני לא מייחס, אני אומר כמו מי אתה נשמע ואני גם בטוח שאני און פוינט במקרה הזה.

זה נהדר שיש לך רשימת ספרים (אני אשמח לשמוע מה אתה קורא כרגע או מה הבא בתור ברשימה).

אם נעזוב את כל ההתקפות האישיות. כל מה שאני אומר זה שהתנועה שעכשיו בוערת במרכז הימין האמריקאי היא הפלאו-שמרנות. מי שמכיר את ביוקנן והעבודה שלו (האמיתית, לא התרגות המטורלל של התקשורת וה-ADL) יבין גם את המפלגה הרפובליקנית שאחרי טרמפ או המפלגה שתקום על חורבותיה.

אני לא החלטתי שארה״ב היא הכי טובה בתקופה כזו או אחרת. אני מסביר שהימין בארה״ב לדעתי שואף לשם. ולא לפני 100 שנה או יותר כשיכולת לקנות אדם שחור עור. הרצון לחזור לתקופה ההיא הוא מנקודת מבט של הלבנים לא מבחינת מבט של לבנים על שחורים. השחורים פה הם לא העניין בכלל. וזה הפספוס הגדול של השמאלנים פה.

4. סיונרה Member

אתה ממהר כל כך ללכת לכיוון המפלגתי, כאילו לאנשים פה מעניין אם הרפובליקנים יזכו או הדמוקרטים, שאתה מפספס בעצמך את הנקודה.
    זה כמו הבריון של הבית ספר שפוגש את הבחור שהוא היה מרביץ לו כל יום אחרי 10 שנים, ואומר לו "זוכר איזה כיף היה בבית ספר". זה לא שהוא עדיין רוצה להרביץ לו, הוא פשוט עיוור לעובדה שלא היה כזה כיף בבית ספר למי שהיו מרביצים לו.
    זה אחלה שלא רוצים להחזיר את השחורים לעבדות. אבל זה לא אומר שאפשר להתעלם מהעובדה שלהם לא היה כזה טוב אז, בהנחה ומתעלמים ולא באמת רוצים להחזיר אותם לשבת מאחורה.

5. Lebron Member

יש גם בישראל אנשים שרוצים לחזור לשנות ה-60-70. כמו שזה כבר לא יחזור, גם ארצות הברית שהפלאו-שמרנים רוצים כבר לא תחזור. בעוד להם שנות ה-50-60 מזכיר תקופה קסומה, לאחרים זה מזכיר תקופה אפלה.

הדמוגרפיה בארצות הברית משתנה ואם הימין האמריקאי לא יתעשת על עצמו הפרוגרסיבים ואנשי ה-WOKE רק יצברו עוד כוח.
    לרפובליקנים יש הרבה פוטנציאל אלקטורלי אצל הלטינים שרובם יחסית שמרנים. הטראמפיסטים של MAGA לא יספיקו לבדם לנצח בחירות עבור הרפובליקנים, ענקיות הטכנולוגיה יודעות את זה ולכן מתחילות במסע הליקוק לדמוקרטים.

הטראמפיזם הרס את המפלגה הרפובליקנית. אם טראמפ היה מתנהל טיפה יותר בחוכמה הוא היה יכול לקחת את הבחירות האלה, במקום זה הוא פנה בעיקר לבייס והפסיד.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  6. alexshw Member

אולי אתה צודק, אבל צריך לזכור שהצביעו לו יותר אנשים מאשר ב - 2016. על פי מעשים נטו הוא היה נשיא טוב לארה"ב.
    ביידן הצליח לגייס מצביעים שלא הגיעו לפני 4 שנים ולכן ניצח.

בוחרים צריכים לשפוט לפי מעשים ולא סגנון דיבור. בארה"ב רבים שופטים לפי סגנון ונראות - לכן אובמה וקלינטון השלימו 2 קדנציות.

7. Sir Alex Las' Killa

נשיא טוב? lol. בקטנה שאתמול נדבקו איזה רבע מיליון אמריקאים בקורונה ומתו 4000. כמה מובטלים? כמה הומלסים? כמה שערוריות? קשה לעקוב. רק לפני שבוע הוא הסית להפיכה אלימה חחח. במשך 3 שנים הליצן הזה רכב על הכלכלה של אובמה, אבל ברגע שנתקל במשבר הוא הוכיח באמת מי הוא (ההתנהלות הגרועה בעולם, בוז למי שמשווה אותו לביבי האחראי). הוא החריב את הכל. כולל את המפלגה שלו. יזכר כנשיא הגרוע אי פעם.
    מה שכן יאמר לזכותו זה שהיה נשיא מצויין לישראל (למרות שבתקופה שלו האירנים מעשירים אורניום בקצב מטורף), הרבה פחות טוב מבחינת יהודי אמריקה.

נ.ב - למה אתם מתייחסים לטרול העפולאי (מזגן?) שמלבד השקרים וההזיות מציג נאו-נאצים ולאומנים לבנים כבעלי עמדות לגיטימיות?

נערך לאחרונה ב: ‏11/1/21
  8. VAR Member

אה, הוא רכב על הכלכלה של אובמה.

בוא נשמע, מהי המשנה הכלכלית של אובמה, ואיך היא הביאה שגשוג (או ש8 שנים זה לא מספיק ורואים את זה רק בין השנה ה9 לשנה ה12 לתחילת הרפורמות הכלכליות).

מחכה בקוצר רוח.

Mario Balotelli1989 ו-italiano אוהבים את זה.
  9. Lebron Member

לא יודע אם הוא רכב אבל אובמה קיבל את הכלכלה במצב קטסטרופה מבוש אחרי התרסקות כלכלית. כל המדדים הכלכליים היו במגמת ירידה והמגמה השתנתה לכיוון חיובי ככל הקדנציה שלו התקדמה. טראמפ קיבל את המושכות במצב טוב בהרבה משאובמה קיבל

אני בכלל בדעה שנשיא במדינה כמו ארצות הברית יכול בעיקר להזיק למדיניות הכלכלית שלו. שניהם בניגוד לבוש לא הזיקו יותר מדי. אובמה הזיק בעיקר למדיניות החוץ של הממשל שלו.

10. VAR Member

היה משבר כלכלי עולמי ב2008 שהתחיל לפני שאובמה נבחר, מה זה קשור לבוש בכלל. אובמה לא יכל לקבל כלכלה במצב טוב יותר מבחינתו - משם היה רק לאן לעלות. הדרך היחידה של נשיא לרסק את הכלכלה של המדינה שלו (ועוד את הכלכלה הגדולה בעולם) בקדנציה של 8 שנים זה לאמץ סוציאליזם, וגם אז את התוצאות רואים בטווח יותר ארוך.

לאורך כל הקדנציה של בוש המגמה הייתה עלייה עקבית במדדים עד למשבר לימן בראדרס.

אני כבר רואה איך ביידן יהפוך לאליל כי ירש כלכלה אחרי משבר קורונה, עוד ייחסו לו את השיקום שממילא היה קורה.

11. סיונרה Member

זו דרך מעניינת להסתכל על משברים כלכליים.

12. Sir Alex Las' Killa

חח זה לקוח מהבבל''ת של טראמפ בדיבייט מול ביידן. כידוע, הקדנציה השנייה של אובמה הייתה הרבה יותר טובה מהראשונה. שלא לדבר על זה שהמשבר הכלכלי של 2008 התחיל בארה''ב (משבר הסאב פריים 2007, בעקבות דה-רגולציה ועידוד משכנתאות-זבל מצד ממשל בוש) ומשם התפשט לשאר העולם. אבל אין טעם להתייחס לתגובה מעבר, רק על הקונספירציות שהוא המציא על הקורונה אפשר לכתוב מגילה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/1/21
    oranfu אוהב/ת את זה.
  13. VAR Member

התגבשת כבר על תשובה לשאלה שלי מקודם או שאתה מעדיף להמשיך לקשקש לנו בביצים בנושאים שאין לך רבע מושג בהם?

14. Mario Balotelli1989 Member

הכלכלה השתקמה בתקופת אובמה אבל תחת טראמפ היא השתפרה בשיעור הרבה יותר גבוה(השכר החציוני של כולם עלה יותר מאשר בתקופת אובמה, אחוז האבטלה בתקופת טראמפ ירד לשפל של 40 שנה).
    זה לא מקרי, להורדת המסים היה פה תפקיד.
    הוא גם הנשיא הראשון שהפסיק להתכופף מול סין שהיא האיום האמיתי היום על העולם החופשי.

alexshw אוהב/ת את זה.
  15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

קל לדבר בקווים כלליים - הכלכלה השתפרה - אבל בסופו של דבר צריך למדוד את הדברים האלה בצורה מעמיקה ורחבה יותר. מצבם של העשירים בוודאות השתפר. האם גם מצבו של האמריקאי הממוצע השתפר? והאמריקאי שנמצא מתחת לממוצע? האם האי שוויון התכווץ?

oranfu אוהב/ת את זה.