חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. איזה_עפולאי Member

עד כמה שאני מבין כיבוש קרים היה אסטרטגי כי ארה"ב תכננה כל מני התנחלויות של נאטו שם. ככה שלא היה שם מקום למשאלים אמיתיים. אדמיניסטרטיבי בלבד.

2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

נכנסת לקונספירציות. בקרים גם לפני הסיפוח היתה עיר רוסית והיה צי רוסי. זאת אומרת נוכחות מסיבית של רוסיה.
    והקונספירציה הנגדית: פוטין רוצה לספח את כל המחוזות של אוקראינה בהם יש רוב רוסי וליצור רצף עד לרפובליקה הרוסית שהתפלגה ממולדובה.

3. alexshw Member

מכירים את ההסכם הזה?
    Budapest Memorandum on Security Assurances - Wikipedia

עבור הערבויות לעצמאותן ושלמות הגבולות שלהם אוקראינה, בלארוס וקזחסטן העבירו לרוסיה את הפצצות הגרעיניות הסובייטיות שהיו בשטחן.
    רוסיה הפרה את ההסכם ב - 2014.

4. איזה_עפולאי Member

אני לא חושב ככה. לי נראה שפוטין זה בנאדם ללא שאיפות בתוך רוסיה ומחוץ לה. השאיפה היחידה שאני רואה אצל פוטין זה שאיבת נפט וגז ומילוי הכיסים שלו ושל הכנופיה שלו. מישוסטין, לברוב, נבאוליבנה וכו.

5. סיונרה Member

ברגע שאתה נהיה דיקטטור, השאיפה היחידה שלך היא להשאיר את הראש מחובר לצוואר

6. alexshw Member

באופן כללי לא בריא להיות ראש מדינה יותר מ - 10 שנים, אם לא פחות. גם מרקל הפכה את גרמניה לפח אשפה בשנותיה האחרונות.
    גם אם לפוטין עצמו כבר נמאס, הוא חושש מאוד שאם יעזוב את תפקידו, הכל יתפרק. כך גם לאליטה הסובבת אותו.

איזה_עפולאי ו-Lebron אוהבים את זה.
  7. איזה_עפולאי Member

אם כבר מדברים על דיקטטורים שמפחדים לאבד את הראש שהיו בראשות המדינה יותר מדי זמן

Justin Trudeau and family move to secret location as Canada trucker protests spark security fears, report says

https://static01.nyt.com/images/2022/01/31/world/31canada-3/merlin_201138624_4dffd617-4149-4615-bae4-91049a7d2a46-superJumbo.Xxx

טרודו מדירת מסתור של ה-CIA מתוך Homeland

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

טרודו לא שונה מהשליטים של איטליה, אוסטריה&אוסטרליה, יוון, גרמניה ועוד. אם נהגי משאיות לא יתקפלו בקנדה, יגיע תורם וגם תורו של נפלתי בנט. אבל לא תראו את זה בחדשות. שם כל העם התאחד נגד אוסם.

9. alexshw Member

חושב שטרודו לא כזה הרבה זמן בתפקיד, אבל הוא מה"ליברלים" האלה שחשפו את פרצופם האמיתי. ליברלים רק כשנוח להם.
    ברור שצריך להוריד בכוח את האיש הארור הזה. דמוקרטיה זה לא. שיעלו עם המשאיות על הלשכה שלו.

10. DRORIKO Member

11. Clichy COYG

הימורים על איך זה ייגמר? לי זה מרגיש שברגע ששומעים איומים מכל הכיוונים בווליום כזה זה כנראה אוויר חם להשיג משהו במו"מ. אבל אולי אני טועה.

12. alexshw Member

קודם כל אם הייתי צריך להמר, אז נגד מה שסוכנויות הביון של ארה"ב מהמרות. לא כל כך רואה מה המוטיבציה של פוטין בפלישה. בניגוד לקרים, שהרוסים תמיד החשיבו לשלהם ושהועבר לרפובליקה אוקראינית מתוך גחמה פרטית בלבד של ניקיטה חרושצ'יוב ב - 1954, אין ממש תמיכה בקרב העם בפלישה שכזו, שתביא להרוגים רבים כנראה וגם לסקנציות כלכליות נוספות.
    אם הנשיא באוקראינה לא נוח לפוטין, הרי שיש שלל דרכים אחרות לנסות ולשנות את זה, אפילו סוג של הפיכה כלשהי.

אני משוכנע שאחת המטרות של פוטין להלך אימים וליצור לחץ ופאניקה. אז המערב די משחק לידיים שלו כאן.

איזה_עפולאי, Roma ו-italiano אוהבים את זה.
  13. alexshw Member

רוסיה מכירה רשמית בחבלים הבדלניים במזרח אוקראינה כמדינות עצמאיות - רפובליקות עממיות של דונייצק ולוגנסק.
    בעבר כבר הכירה בחבלים בדלניים בגאורגיה - אבחזיה ואוסטיה הדרומית.

סנקציות חדשות בדרך. למה זה טוב לפוטין אין לי מושג. עדיין לא מאמין שתהיה פלישה.

14. avicii Member

לפי איך רושם אני מבין שאתה רוסי ולא אוקראיני (לוגנסק ולא לוהנסק).

לא כל כך מבין מה הולך לקרות שם. יש שם מיעוט רוסי מאוד גדול, אבל עדיין האוקראינים הם הרוב. איך בדיוק תעבודנה הרפובליקות הללו.

פוטין זוכה לצאת מבידוד המדיני שהיה שקוע בו וארצות הברית נראית כמו אחת שלא עומדת לצד בנות בריתה, כך שהוא יוצא עם ידו על העליונה עוד לפני שנורתה יריה מנשק רוסי

15. alexshw Member

אני יליד קייב, אבל דובר רוסית. כן אפשר גם עם ה' לרשום.
    באיזורים האלה של מזרח אוקראינה הרבה פעמים קשה להבדיל מי מבחינה אתני רוסי ומי אוקראיני. השפה השולטת היא רוסית כמובן.