חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. alexshw Member

כאילו שהדמוקרטים הזמינו. טראמפ כמעט נפל קורבן לחופש נשיאת הנשק שקיים בארה"ב בו טראמפ תומך בצורה מלאה.

2. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס על מה אתה מדבר תגיד? מה זה משנה?
    אם ביידן עדיין במירוץ זה סיפור גמור.

טראמפ בעיקר צריך להזהר מעצמו. חוסר הנכונות שלו להתכונן ולהיות אסטרטגי במקום אימפולסיבי או להיות ממלכתי במקום מחתרתי זה המעלות שהציבור רואה בו וגם החסרונות.

הוא לא לומד ללכת בין הטיפות באזורים האלו ולפחות בקמפיין הנוכחי בעיקר פוגע בעצמו כמו בכנס העיתונאות השחורה.

התוכן עצמו הרי לא ממש משנה כמו התחושה של מה שעובר. מי שמקשיב לתוכן של קאמלה מבין שמדובר בעטיפה ריקה.

וגם - ליותר אמריקאים, בטח מהדור הצעיר , יותר חשוב pronouns מהגירה, זו בעיה ונראה בנובמבר למי יש יותר כוח.

הייתי מאוד אופטימי בהתחלה, גם אחרי שקאמלה הוכרזה, ועכשיו אני בתחושה של לאכול את הכובע.
    כנראה ש @italiano צדק . יש עוד זמן כמובן, ושלושה עימותים בדרך, אבל לפחות כרגע - זה לא נראה טוב

3. alexshw Member

מסכים שטראמפ צריך להזהר מעצמו, יותר נכון הוא צריך להמציא את עצמו מחדש. לא חושב שהשיטות שלו מ - 2016 עוד יעבדו אבל אין קשר לניסיון התנקשות בו. זה לא אמור להוסיף לו פופולריות. או ששונאים אותו מאוד, או שאוהבים אותו מאוד. הראשונים רק הצטערו שהניסיון לא צלח, השניים אולי אוהבים אותו יותר אבל קולות זה לא יוסיף לו.

אם הוא יבוא לעימותים מול האריס כמו שבא מול ביידן, לדעתי הוא יפסיד בהם. עד עכשיו הוא מזיין קשות את השכל עם הרבה פייקים.

4. Cup of Tea Liverpool, UK

בית המשפט האירופי ל"צדק" ה-ECJ מחליט לקנוס את הונגריה במיליון יורו ליום(!) כל עוד היא לא מסכימה להכניס מחפשי מקלט למדינה.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

האם הוא עשה זאת כי בא לו, או כי היא התחייבה בעבר לעשות זאת/נדרשת לעשות זאת על פי אמנות שהיא חתומה עליהן או משהו כזה?

6. DRORIKO Member

תגידו יש מקום שהם לא דוחפים את האף שלהם אליו?

https://rotter.net/forum/scoops1/864043.shtml

אגב אני רוצה לשמוע את דעתם על מערכת המשפט המהוללת בסעודיה וקטאר

7. Bitcoin Member

הם המעצמה כשתהיה מעצמה גם אתה תדחוף תאף שלך.

Lebron אוהב/ת את זה.
  8. Lebron Member

אני בעד שיתפקדו כשוטר של העולם (וישרתו את האינטרס הישראלי מן הסתם).
    מה שמונע מלחמה בין מדינות זה הפחד מהשוטר, במקרה הזה, ארצות הברית.
    הבעיה היא שהם עושים את זה גרוע,וזה פוגע גם בנו. אין מספיק פחד מהם.

LFC-Gerrard1 ו-VAR אוהבים את זה.
  9. Bitcoin Member

בזה אני מסכים. יש לי תחושה מהאינטראקציה שיש לי עם אמריקאים לאחרונה שלמרות שהם מאוד נהנים להיות אדוני העולם הם רוצים להישאר אדוני העולם בלי להשקיע את המאמץ שזה דורש

10. yonmu Member

אני חושב שלפעמים קשה לעכל שלא רק שארה"ב היא מעצמה, אלא שהיא המעצמה היחידה.
    בריטניה, צרפת וגרמניה לא קרובות למעמד הזה, וגם לא יפן, רוסיה, סין או הודו.

אפשר להיות מדינה שחיה במנותק מארה"ב עם גב כלשהו, כמו בלארוס (רוסיה), צפון קוריאה (סין) או תימן (איראן).
    אבל בסופו של דבר זה אומר להיות מדינה נכשלת וחלשה.

ברור שהייתי רוצה מדיניות תקיפה יותר מצד האמריקאים - בטח ביחס לאיום האיראני - אבל אני לא יודע אם היום אנחנו יכולים לשפוט באמת.
    לכאורה הגישה המתונה של כח צבאי עדיף בפער ולחץ כלכלי מתמשך עובדת לא רע.
    רוסיה הענקית פלשה לאוקראינה - ולמרות הציפיות לכיבוש קייב תוך שבוע, היא תקועה שם (גם אם אפשר להגיד שהולך לה בסדר).
    סין ממשיכה לתמרן מול טיוואן - אבל לא מעזה לעשות מהלך אמיתי, ויש לה מלא בעיות פנים.
    איראן מסבסדת טרור במזרח התיכון - אבל האירוע הדרמטי היחיד מזה זה ה7.10 שהוא קודם כל כשלון ישראלי ספציפי.

כרגע קשה להעריך אם האסטרטגיה עובדת.
    אולי בעוד שנה אוקראינה תהיה חלק מרוסיה ופוטין יתחיל לדבר על פולין,
    אולי טיוואן תסופח לסין ודרום קוריאה מפחד מסין וצפון קוריאה תקים ממשלה פרו-סינית,
    אולי איראן תגיע לגרעין וכל מאזן הכוחות במזרח התיכון יתהפך.
    ואולי אוקראינה תהיה הסוף של פוטין וקריסה של רוסיה הדיקטטורית, ההפגנות באיראן יפילו את השלטון וסין תתקע כלכלית ותתעסק רק בזה.

בינתיים, מאז הניצחון במלחמה הקרה, שלטון העל האמריקאי עושה עבודה טובה בהחלט.

11. Lebron Member

בינתיים אני רואה שאוקראינה הצליחה להעביר את המלחמה לשטח רוסיה. אז קשה להגיד שהולך לרוסים בסדר.
    בשטח, החיילים האוקראינים הרבה יותר חדורי מטרה מהחיילים הרוסים ןשכירי החרב, וזה מורגש.

12. LFC-Gerrard1 Member

הם לא העבירו את הלחימה לשטח רוסיה. הם פשוט דאגו שהמלחמה תגיע גם לרוסיה. אלו שתי חזיתות שונות שמתנהלות במקביל.
    ובעוד הפלישה לרוסיה היא מביכה לרוסים באופן אדיר, עדיין לא כל כך ברור מה אוקראינה תרוויח בשורה התחתונה. אם הם באמת יצליחו להחזיק את השטח לזמן ממושך, זה הישג עצום, אבל צריך לראות איך זה משפיע על החזית השנייה והחשובה יותר מבחינת אוקראינה.
    וצריך להגיד, כרגע נראה שזה לא ממש עוזר. הרוסים ממשיכים להתקדם בדונבאס ולנגוס עוד ועוד שטח מאוקראינה, גם אם במחיר אנושי עצום ובקצב איטי.

Roma אוהב/ת את זה.
  13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

סיפור מהיום כדי שתבינו מה שווים הרוסים. אסירים שמזדהים עם דע"ש לקחו שומרים כבני ערובה, יש הרוג אחד, יש פצועים. כל זה בעזרת סכינים שהאסירים קנו מהשומרים.

14. DRORIKO Member

זה לא מנע מרוסיה לפתוח במלחמה נגד אוקראינה, זה לא מנע מחמאס לעשות את השביעי באוקטובר(עזה זאת מדינה פר אקסלנס) זה לא מנע מאיראן להפעיל את כל הפרוקסיז שלה נגד ישראל. האבסורד הוא שההרתעה של ארה״ב פועלת על בנות הברית שלה במקום על ציר הרשע.

Roma אוהב/ת את זה.
  15. DRORIKO Member

האוקראינים גם צריכים לקוות שטראמפ לא יעלה לשלטון