חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. Gass12 Member

טכניקת חתרנות סובייטית. הרצאה מחכימה מאוד, כדאי ושווה.

2. optimus Member

NBA Cancels 2017 All-Star Game In Charlotte Over Anti-LGBT Law HB2 - CBS NEWS
    בהמשך לחוק נגד קהילת הלהט"ב הנהלת ה -NBA מעבירה את משחק האולסטאר מצפון קרוליינה, הם נתנו להם אולטימטום של 30 יום לשנות את החוק.
    החוק כמובן אוסר על כניסה של טרנסג'נדרים לשירותים שלא תואמים את מינם ע"פ התעודת לידה, כמו כן הוא גם אוסר על חוקים אנטי אפלייתים. כל אדם שם יכול לקבל מכתב פיטורים על רקע גזע/דת/מין.
    משהו לגמרי השתבש שם.

3. FelaKaT Member

אף פעם לא הבנתי מה הטעם בהפרדה בשירותים בין גברים לנשים, פשוט שיבטלו את המשתנות ושלום על ישראל.

4. optimus Member

אולי זה בגלל שגברים פחות שומרים על ניקיון או משהו בסגנון, מלבד חוק השירותים המטופש העניין פה עם הוא אם עסק פרטי רשאי להפלות אנשים על רקע מסויים. כרגע בזכות לחץ של דתיים אדוקים הסירו שם חוקים שמנעו מעסקים ציבוריים ופרטיים להפלות אנשים וזה בעיקר מכוון כלפי הלהט"בים.

5. Eric Cantona Member

6. golding מנהלים

אשמח לשמוע למה?

7. Eric Cantona Member

אני חושב שזה פורסם כאן כבר איפשהו, אם יש לך מעט סבלנות :)

8. golding מנהלים

צפיתי בזה, זה סרט מאוד חד צדדי וסובייקטיבי. לאחרונה קראתי הרבה דברים משני המחנות ואין לי מושג מה אני הייתי עושה אילו הייתי צריך לבחור.

9. Eric Cantona Member

ברור שהוא סרט חד צדדי, הוא סרט בעד היציאה מהאיחוד שנותן סיבות רק למען המטרה הזאת. בקיצור הבריטים יוכלו לשמור על כל הסכמי הסחר עם כל אירופה ואפילו לשפר אותם, גם מבלי להיות בתוך האיחוד שמחליט החלטות עבורם ודוחה בקשות דרישות כאלו ואחרות שלהם על בסיס קבוע. הסכמי הסחר הנוכחיים יקרים, מגבילים, בירוקרטים ואפילו אנטי דמוקרטים. זו הדרך להשתחרר מאמריקה (שכל אחד יודע שמחזיקים לאיחוד בביצים) ולחזור להחליט על עצמם עבור הבריטים. כן, יגיע משבר כלכלי גדול אחרי המהלך הזה, אבל זה משבר שבכל מקרה יבוא. המינוס היחיד הוא שעכשיו, במקום שיצביעו אצבעות מאשימות לבנקים, כנראה ידעו להאשים את הבריטים בכל הצרות של העולם כי יצאו מהאיחוד. כן ולמרות התרמית הזאת שכמובן תגיע, זה עדיין הצעד הנכון לגמור עם הסיפור הזה ולחזור למה שהיה לפני האיחוד במקרה הטוב יותר ולהתחיל מחדש במקרה העוד יותר טוב.

הכל בגדר פנטזיה הרי כי זה לא יקרה, אם יצטרכו לזייף בחירות אז גם יזייפו, ראינו את זה באובמה מול רומני ואצל בוש נגד גור. מה גם שהתקשורת כל כך מגוייסת נגד שזה כבר יעשה את שלו גם מבלי התערבות גדולה מלמעלה. האיחוד יקבל עוד תקופת חסד, אבל גם זמנו להסתיים יגיע וזה לא כזה רחוק.

10. optimus Member

Eric Cantona,

מה ההשפעות הכלכליות של העזיבה של בריטניה בטווח הקרוב והרחוק?

11. Eric Cantona Member

לא קיים הכלכלן או הנביא שידע איך הכל ישפיע כי לאף אחד אין ניסיון עם מהלך כזה. אפילו מבלי מהלכים דרמטים שכאלו כלכלנים לא יודעים לחזות כל דבר. מה שבטוח, העולם במיתון וכך או כך יש מדרון בעייתי ומדאיג לכל הכלכלה העולמית וזה לא מהיום בבוקר. כן, מהלך כזה יכול לזרז את הנפילה של השווקים, אבל זה משהו שהיה קורה בכל מקרה עם יציאה ובלי יציאה של הבריטים. רק לוחות הזמנים יכולים להשתנות, זו דעתי.

12. South Boy Member

לא מתיימר להבין בנושאי הפנים של בריטניה כמוהם (חבל שאי אפשר להגיד עליהם את אותם דברים בנושאי הפנים שלנו), אבל אני באמת לא מוצא שום יתרון בעזיבת האיחוד האירופי חוץ מנושא ההגירה שבעתיד תדלל את אוכלוסיית המהגרים.
    הבידוד הזה משאר מדינות האיחוד באמת יוביל לצמיחה כלכלית באנגליה? אני לא כלכלן אבל אני לא מבין איך דבר כזה יכול לקרות כשחלק נכבד מהכלכלה הבריטית נסמך על תאגידי ענק שבסיסם מחוץ לאנגליה וכעת אופן פעילותם יהפוך להרבה פחות חופשי ואני בטוח שישפיע ולא לטובה.
    שוב אלה רק ספקולציות שלי, אבל אני באמת לא מבין איך אנגליה יכולה לצמוח בכוחות עצמה אם העזרה ההדדית שהגיעה מכל מדינות האיחוד לא הספיקה לה.

13. Eric Cantona Member

מספיק שתראה את הסרט שהעלתי בעמוד הזה כדי שזה יענה לך על מרבית השאלות.

14. South Boy Member

אקדיש לזה זמן הערב אם זה באמת יכול לעונת על השאלות, נושא מסקרן.
    מה לגבי אפקט הדומינו? אתה רואה עוד מדינות גדולות באיחוד פורשות אחרי אנגליה או שההחלטה הזאת נבעה רק משסעים פנימיים בתוך המדינה ולא השליכה על מדינות אחרות? המהלך הזה יכול למוטט יבשת שלמה.

15. Eric Cantona Member

כן, ויגיד לך כל היסטוריון ששום איחוד לא נשאר לנצח. זה היה קורה עם ובלי היציאה של הבריטים. בעיקר באיחוד שבו לפחות שני שליש מהחברות בו נחלשו כלכלית ולא מרוצות ממעמדן. כמה זמן אפשר להחזיק איחוד כזה שמרבית המדינות בו לא שבעות רצון? זירוז התהליך הזה יהיה בריא לכולם אם לא בטווח הקצר והלא נעים של מעבר כזה, אז בטווח הארוך.

נערך לאחרונה ב: ‏24/6/16