חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. optimus Member

או קיי, פשוט תהיתי לגבי כל נבואות הזעם שדיברו נגד היציאה מהאיחוד.

מה נראה לך הסיבה העיקרית ליציאה מהאיחוד? (סוגיית הפליטים, ריבונות עצמאית וכו')

2. Eric Cantona Member

הסיבות עבורי לצאת מהאיחוד או מה היו הסיבות עבור הבריטים לצאת מהאיחוד? אני חושב שהסרט הבריטי שפרסמתי בעמוד הקודם מסביר הכי טוב למה הם רצו לצאת. בגדול זה חנק אותם כלכלית, גרם להם להיות לא תחרותיים בסחר מול מדינות אחרות ולא נתן להם הרבה גמישות להחליט החלטות בעצמם ולבצע רפורמות כשצריך, כי חבורה של פסיכים בבריסל מנהלים את הכל כמו בפאשיזם. גם לך אומר שוב, תראה ת'סרט :)

3. StevenGerrard Member

לא הייתי בטוח אם לשים את הידיעה כאן או בדיון ההומור...
    Right-Wing Brexit Leader Admits Key Campaign Promise Was a Complete Lie

הפוסט הזה נהפך ויראלי...
    http://occupydemocrats.com/wp-content/uploads/image-10.Xxx

ובכל זאת...
    https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13434846_1168531609906558_2667656014910306316_n.Xxx?oh=0d1548a8c5d00d2b0eaa101699126916&oe=57F2E885

4. alexshw Member

הגרמנים שרים בהימנון שגרמניה מעל הכל, אז הגיע זמן שגם במדינה הזו ועוד כלכלות חזקות יקחו את הדוגמא ויפרקו את האיחוד האירופי שעבר זמנו. עבר זמנו של המודל הכלכלי שלו והמודל הפוליטי שלו הוא איום ישיר על עתידה של אירופה.

צריך להגיד לא לסבסוד מדינות עצלניות ומופקרות, לא לרב תרבותיות שהיא הסוף של התרבות המערבית, לא לכיבוש האיסלם ולא להגירה

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/16
  5. Eric Cantona Member

אתה והמקורות שלך הן פופליסטיות בני פופליסטיות. ההתנתקות מהאיחוד לא היה בגלל הגירה, אולי כפרט זניח, אז יפה להדביק לכאן זבל רדוד ש 52% מהאי הבריטי הם איזה ימין קיצוני גזעני והזוי. ניסיון יפה, אבל כל מדינה באיחוד יכלה לסגור את הגבולות למהגרים והרבה מדינות בעיקר במזרח אירופה עשו את זה. בשביל זה לא צריך לעזוב את האיחוד ובגלל זה כמובן הבריטים לא עזבו את שילטון הפאשיזם של בירסל הנשלט בשלט רחוק מהמדינה הכי פטשיסטית בתלודות האנושות שמחזיקה צבא ב 188 מדינות בעולם. עכשיו הבריטים שיחררו עצמם לפחות חלקית משילטון האיומים של האמרקאים, אני שמח בשבילם. מקווה שישתחררו לגמרי ביום מן הימים. זמנם של האמרקאים קצוב, הם מתחילים לאבד שליטה על כל מה שבנו והאיחוד (שהם שמו חלק נכבד מההון שלהם בסוף שנות ה 90 כדי שיקום ויוכלו לשלוט באירופה) מתחיל גם להתפרק להם. אנחנו עדים לסוף עידן הפאשיזם, אט אט ובטוח.

6. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

אני לא רוצה להיכנס לדיון, אבל זה ספציפית לא נכון.
    המנון גרמניה מבוסס על שיר מהמאה ה-19 שביטא את השאיפה לאיחוד גרמניה ומורכב משלושה בתים - ברפובליקת ויימאר שלושת הבתים היוו את ההמנון, תחת השלטון הנאצי רק הבית הראשון, אחרי מלחמת העולם השנייה ההמנון נאסר לשירה למשך כמה שנים ולאחר מכן רק הבית השלישי הפך להמנון מערב גרמניה ולאחר האיחוד להמנון גרמניה.

החלק של Deutschland, Deutschland über alles פותח את הבית הראשון ולא נמצא בשימוש מאז מלחמת העולם השנייה.שני הבתים הראשונים הם לא חלק מההמנון היום, גם בגלל שהם מבטאים לאומנות וגם בגלל משהו שמוזכר בבית הראשון (אאל״ט) לגבי הגבולות הרצויים של גרמניה, שחלקם נמצא במדינות אחרות כיום.

7. VAR Member

ובנוסף צריך לציין ש2/3 מהגרמנים בכלל לא שרים את ההמנון.

golding ו-Die Werkself אוהבים את זה.
  8. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

עד היום להרבה גרמנים כמו למשל בבוואריה, המחוז מעל הכל ולא האיחוד הגרמני. בזמנו שכתבו את ההימנון ניסו הסברתית לגרום להם לחשוב שהמדינה המאוחדת הטרייה, גרמניה, היא מעל כל המחוזות. זה הצליח די חלקית, כ הם עדיין יתר מזוהים בשפה ובמנהגים בעיקר מאזור המגורים שלהם ועבורם גרמניה כולה היא לא מעל הכל.

הגרמנים הם כן פטריוטים אבל לא להימנון ולא לגרמניה כולה, אלא למחוזות שלהם. הבווארים מאוד גאים, הסקסונים מאוד גאים וכו'. אחרי 150 שנה ניסיון לגרום להם לראות את גרמניה כמכלול, עדיין לא הצליחו להוציא מהם את הפטריוטיות הלוקלית (אזורית).

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  9. South Boy Member

סיימתי לצפות בסרט של ברקסיט ואני מוכרח להתבטא באופן טיפה מסוייג כי לא ראיתי את התגובה של הצד השני, אבל אם המידע בסרט הזה מהימן אז אני לא מבין למה בריטניה עזבה את האיחוד רק עכשיו. הדהימו אותי במיוחד ההסברים על הרגולציה של האיחוד והסכמי הסחר שלו בהשוואה למדינות קטנות ממנו בהרבה. הסרט הזה חייב להדליק נורה אדומה אצל חברות באיחוד שגם אם לא מתכננות לעזוב צריכות לדרוש בדק בית רציני בתוך האיחוד.
    מצד שני, עדיין לא ראיתי את התגובה של הצד השני וכבר ראיתי שסקוטלנד וצפון אירלנד מבקשות להפרד מבריטניה כדי להשאר באיחוד האירופי ושיש דיווחים על נהירה בריטית לאירלנד ועליה בביקוש לדרכון אירי כך שאי אפשר באמת לדעת איך ההחלטה הזאת תשפיע על בריטניה, דבר אחד בטוח וזה שההחלטה להפרד מהאיחוד פתחה בפניהם הזדמנות לשגשג כמעט בכל תחום אפשרי, אני מקווה בשבילם שהם ידעו איך לנצל את ההזדמנות הזאת כי התנהלות שגויה בתוך בריטניה ומול שכנותיה יכולה למוטט אותה באותה מידה.

10. Eric Cantona Member

את התגובות של הצד השני אתה יכול לשמוע בכל המדיה המסחרית במיחזור ללא הפסקה אפילו עוד עכשיו כשהקמפיין הסתיים. בעצם הסרט הזה הוא תגובה להתגייסות התקשורתית שכמובן נמצאת בכיס של הטייקונים וזו גם הסיבה שבריטיניה נכנסה לאיחוד הזה מלחתחילה. מספיק שזה ריווחי לכמות יפה של אנשי הון במדינה בעלי השפעה, זה כבר מספיק כדי להניע מדינה שלמה לתוך איחודים שכאלו.

הבריטים כמובן הורידו קוף מהגב ומקבלים הזדמנות כמדינה משוחררת (עד כמה שאפשר בכלל לטעון דבר כזה) להחליט על גורלה ולנהל את עצמה. הם יכולים לעשות את זה בהצלחה בדיוק כמו שהם יכולים גם לא להצליח, אבל לפחות זה עכשיו הרבה יותר בידיים שלהם. הפאנוד יעבור תקופה קשה כמו שהרובל הרוסי עובר אבל גם הרוסים כבר מתחילים לראות את האור דרך הסכמי סחר עם הרבה מדינות שלא לוקחות חלק בסנקציות המגוכחות. היחלשות הפאונד אפילו לטעמי תטיב עם הבריטים כי הוא בעצם הופך להיות מטבע אטרקיטבי יותר לסחר. את תוצאות המהלך הזה של הפרדות מדיקטטורט בריסל (ארה"ב), בדיוק כמו את תוצאות המהלך להקים איחוד אירופי (ההשתלטות הפאשיסטית על אירופה), נראה תוך בין 7-15 שנים.

11. Lebron Member

לדעת לגבש עמדה על סמך סרטים חד צדדיים שערוכים ומבוימים בצורה מוטה זה לא רציני, כדי באמת להבין את הנושא לעומקו צריך לחקור אותו ברצינות ולא להסתמך על סרטי תעמולה זולים שכל מטרתם היא לשטוף את המוח לכיוון צד מאוד מסוים.

12. Eric Cantona Member

רצו לשמוע כאן מה בעיקר הניע את הבריטים ומה היו הסיבות לתמוך ביציאה מהאיחוד. הסרט נותן סיכום של אלו בדיוק, הוא לא מתיימר להיות סרט של פרו וקונטרה. מי שרצה לשמוע את הסיבות ליציאה, שמע אותן שם. בהזדמנות זאת שכבר הגבת (שלא למהות הנושא), נשמח לשמוע מה עמדתך בנושא?

13. Lebron Member

אני לא בקיא מספיק בכל הפרטים כדי להביע דעה נחרצת.
    אבל על סמך כל מה שנחשפתי אליו, למרות הבעיות הבעייתיות בהשתייכות לאיחוד, ויש כאלה, נראה לי שהחסרונות ביציאה מהאיחוד עולות על היתרונות. כמו למשל ההסתמכות של בריטניה תאגידים מבחוץ. הסרט לא הצליח לשכנע אותי שיציאה מהאיחוד זה אינטרס של בריטניה ושמצבה הכלכלי ישתפר בעקבות זאת. אני לא חושב שהסתמכות על הפאונד יביא לבריטניה צמיחה או לשגשוג. לדעתי דווקא בריטניה הולכת עכשיו למיתון ארוך טווח, במיוחד אם צפון אירלנד וסקוטלנד ייפרדו כדי להישאר באיחוד.
    לא יודע, כל העסק הזה מרגיש לי יותר כמו גחמה לאומית מאשר עמדה עניינית לחלוטין.

אגב לגבי הבולשיט הזה שנקרא משאל עם, שהוא כביכול "דמוקרטיה אמיתית" ושהעם "אמר את דברו". מסתבר שלא מעט אנשים שהצביעו בעד היציאה מהאיחוד לא ידעו בכלל על מה הם מצביעים, מה שמעיד שיש מן האמת בתאוריות על שטיפת מוח לאומית:

14. Eric Cantona Member

נראה כמו שאלות קלאסיות של אלו שהצביעו בעד השארות :p

15. Eric Cantona Member

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/16