חדשות, שמועות ועידכונים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏24/5/04.

1. Hammers Fan Member

זה תסריט מתקבל על הדעת, אבל קשה לי לראות את קטן נכנס ישירות למים העמוקים בסט. ג'יימס'ס פארק. הכל תלוי בסונס וביכולת שלו לגרום לקטן להתבשל ולהסתגל לקצב ולאגרסיביות של הפרימיירשיפ. אולי עונה שתיים בהשאלה לליגה נמוכה יותר, או ריצה ארוכה של משחקי ריזרבס יעשו את המלאכה.

בעיני יניב קטן הוא אחד השחקנים היחידים בארץ ששווים אירופה, אבל קשה לי לראות אותו עוקף את שירר, קלייברט, בלאמי או אמיובי חודש-חודשיים לאחר שכל מה שהיה צריך לעשות כדי לכבוש שערים זה לסבסב בלמים כמו עוז יפרח... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

2. Gooner Member

Are You Spanish In Disguise?!?

התאחדות הכדורגל הולכת לבחון קטעים מהמשחק בהייבורי ביום ראשון שבו אוהדי צ'לסי שרו על ויירה,
    "He Comes From Senegal,His Mum's A Cannibal"
    אין לי בעיה עם שירי סאטירה בדר"כ,אבל שזה מגיע לגזענות זה כבר דוחה..

קישור:
    http://www.mirror.co.uk/sport/sporttop/tm_...-name_page.html

3. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב, ערן, קטן כבר מזמן הפסיק (בעצם הוא מעולם לא היה) חלוץ, הוא עכשיו קשר שמאלי לכל דבר. מה שכן לניוקאסל יש על העמדה הזו את לורן רובר, כך שלא ברור לי למה סונס מחפש (אם הוא אכן מחפש) חיזוק דווקא לעמדה הזו. גם לו לא יזיק איזה שחקן יצירתי ליד ג'נאס באמצע במקום בוייר הטמבל.

השיר של אוהדי צ'לסי, אגב, הוא משעשע למדי, אבל גם גזעני באותה מידה...

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

די איבדתי אמון בקול. אני די בטוח שהכושר שלו ירד מאוד לאור הדקות המועטות, אם אפשר לקרוא לזה ככה, שהוא מקבל בצ'לסי.
    לגבי קטן - כשיש לך את מילנר ורובר, אתה לא צריך עוד שחקן כנף, ואם הם רוצים בהמה ברחבה, יש להם כבר את קלייברט ואמיאובי.

5. Hammers Fan Member

זו לא ירידה בכושר, פשוט תיפקוד (או ליתר דיוק, חוסר תיפקוד) באגף דשא שיותר מדי זר לו, על הכנף השמאלית.

מוריניו עשה עם קול את השגיאה הכי נפוצה בקרב מאמני הכדורגל, הוא האמין שקשר מהיר ויצירתי עם רגל שמאלית דומיננטית יותר מימין וודאי יתפקד על כנף שמאל. צריך להבין אחת ולתמיד שג'ו קול פליימייקר במרכז, נקודה. לתקוע אותו על הכנף השמאלית זה ניטרול אכזרי של מרבית התכונות החיוביות שלו, וחבל.

אני בטוח שאם הוא יקבל חזרה את הבמה שהייתה לו באפטון פארק, הוא יחזור להיות שחקן פרימיירשיפ אטרקטיבי. אבל למען האמת, אם טוטנהאם תמשיך לחקות את צ'לסי ואת מדיניות הרכש שלה, אני לא בטוח שג'ואי יצליח גם שם. הוא צריך שקט ויציבות, לא לחץ מתמיד בתוך ומחוץ לכותלי המועדון.

זה לא ממש משנה את העובדה שהוא לא יוכל להכנס ישירות להרכב (וזה תקף לגבי כל קבוצת פרימיירשיפ אחרת), למרות שכקשר שמאלי (כאמור, זן נדיר יחסית בפרימיירשיפ, בטח לעומת חלוצים) הדרך לתהילה תהיה קצרה יותר עבורו.

נערך לאחרונה ב: ‏14/12/04
  6. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מישהו יודע אם יש לקטן דרכון צרפתי או משהו בסגנון?
    בכל מקרה, עם כל הכבוד לקטן אני לא רואה אותו משלתב בניוקאסל, מהסיבה הפשוטה שיש שחקנים יותר טובים ממנו בכל עמדה בניוקאסל. ניוקאסל חלשה העונה בסטנדרטים שלה, אבל היא עדיין לא קבוצת תחתית, ומי שיוציא אותה מהבוץ וייקח אותה מהבינוניות לצמרת זה בטח ובטח שלא קטן.
    נעשה את זה אחרת,
    אם הייתם לוקחים את מילנר לליגה הישראלית שלנו, כדי שישחק כמו שנאמר פה מול עוז יפרח או איברהים נדאלה, אתם חושבים שהוא לא היה עושה את מה שקטן עושה?
    לקטן אין מקום בניוקאסל.

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב, אני גם חושב שקטן לא ממש תפור על ניוקאסל, אבל זה לא בגלל שהיא קבוצה גדולה מדי (כי היא ממש לא). הבעיה עבור קטן היא שיש לה כקשרים שמאליים גם את רובר וגם את מילנר, והם יותר מוכשרים ממנו. אבל ישנן קבוצות אחרות באנגליה שבוודאי לא יזיק להן קשר שמאלי ברמתו של קטן, ואני מקווה שנראה אותו עובר לאחת מהן כבר בינואר הקרוב, כי הוא פשוט מתבזבז פה בארץ. אגב, לפי מה שידוע לי, אין לקטן שום דרכון אירופאי, אבל לא צריכה להיות בעיה בהסדרת אשרת עבודה בעבורו.

ערן, ג'ואי קול דווקא ימני ברגל לא?

8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

קטן לא ברמה לליגה האנגלית, מכאן שהוא לא יכול להועיל יותר מדי לניוקאסל.

9. KirkH Member

לא. הוא שמאלי כדת וכדין, לפחות בכל מה שקשור לבעיטה.

ואני בהחלט מסכים עם ערן. קול אף פעם לא היה ואף פעם לא יהיה שחקן מספיק טוב באגף. יש לו ראיית משחק באמת נדירה, יש לו חוצפה ויצירתיות נהדרת, אבל אין לו את המהירות והכוח הפיזי להתגבר על שחקן באחד על אחד כשהוא רץ עם הכדור. הוא מעולה בלהשתחרר משחקנים ובדהירה לשטחים פתוחים.

לדעתי, היום, גם קול בעצמו מבין שהסיפור שלו בגשר נגמר. הוא אופצייה שביעית או שמינית בקישור וקשה לראות כיצד ההיררכיה הזו משתנה בקרוב. הוא צריך ללכת ואני מקווה מאוד בשבילו שזה גם מה שהוא יעשה בינואר. לגבי זהות הקבוצה, לדעתי הוא לא יצליח בטוטנהאם. למרות שהוא בדיוק מה שהאפסים צריכים, הם אף פעם לא היו מסוגלים לתת לשחקנים מהסוג של קול להתבטא (שחקן שמאבד שני כדורים על כל פעולה טובה)...

10. Hammers Fan Member

אני ראיתי את קול כובש בשתי הרגליים, אבל למיטב ידיעתי הרגל החזקה שלו היא שמאל.

בלי קשר לתוצאות של המגפייז לאחרונה, ניוקאסל כמועדון חמישית או שישית באנגליה. אם זו לא קבוצה גדולה אז מה כן?

ועוד מילה על קטן, עם מימדים כמו שלו, לא הייתי מתנגד לראות אותו באפטון פארק (על תקן חלוץ), חסר לנו איזה 'פוקס אין דה בוקס'.

11. Hammers Fan Member

למען האמת אני לא מאשים את מוריניו במצב שקול נקלע אליו, הוא בסך הכל ניסה לתת לשחקן מוכשר צ'אנס בקבוצה בלי לסכן את מרכז המגרש, שבשלב זה כבר רשום במיהל המקרקעין על שם פארק לאמפרד. צריך לתת לו קרדיט על פתיחות הדעת.

12. KirkH Member

מוריניו? מה הוא כבר יכול היה לעשות? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

תכלס, חוץ מלפנות את כל השחקנים מהמגרש ולתת לקול לעשות את העבודה בעצמו, הוא ניסה הכל. בתחילת העונה קול קיבל המון המון חופש פעולה ושיחק הרבה מאוד מהזמן מאחורי החלוצים, זה לא בדיוק גרם לו לתת הופעות ובטח שלא הביא את צ'לסי רחוק.

גם העובדה שכשדאף חזר, קול עדיין היה זה שקיבל את אגף שמאל היא משמעותית. אומנם היום עם רובן הכל הולך יותר חלק אבל באותו הזמן לשים את דאף בימין שם הוא פחות אפקטיבי היה עוד צעד לכיוון של ג'ואי.

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

שועל רחבות הוא בטח לא, גג טפיר רחבות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx . אין בכלל מה להשוות אותו לקונולי/היירווד/זאמורה מבחינת הסיומת, קטן פשוט לא סקורר. יש לו כוח פריצה אדיר, וקשה מאוד להוציא ממנו את הכדור. יש לו גם בעיטות אדירות מרחוק. אבל סקורר הוא ממש לא.

14. ג'רמיין דפו Member

אמיל האלפרדסון האיסלנדי בן ה19 סגר סופית בספארס ויוצג ב28 בדצמבר,לפי השמועות מדובר בהבטחה גדולה שארנסן הביא.

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים עם מה שנאמר פה.
    סך הכל קול כן קיבל את הצ'אנס שלו העונה ולא הוכיח את עצמו, ובעצם עם הסגל הרחב של צ'לסי בקישור כבר אין למוריניו שום סיבה לקחת סיכונים ולנסות להוציא בכוח מקול כדורגל איכותי. יש לו שחקנים יותר טובים וחבל על המשבצת.