כדורסל אירופאי - 2013/14

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏10/5/13.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ליברפול, מה פיספסתי עם קובאן?

בית קשה לדעתי. צריך לשים לב שמהמוקדמות תצא כנראה חימקי/וארזה/ריטאס. שלושתן חזקות ביחס לדרג האחרון. עם פנא פחות יש לי בעיה, ריאל וברצלונה עולות עליה די בהרבה, ככה שביחס לדרג ראשון זה סביר. לבורל ויטוריה טאו קוצ'ה או איך שלא קוראים להם, אחת החזקות מהדרג השלישי.

יהיה מעניין.

נערך לאחרונה ב: ‏4/7/13
  2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא חושב שזה בית קשה, אבל 1) תלוי איזו קבוצה נעמיד (בשביל קבוצה כמו שהעמדנו שנה שעברה, זה בית מוות) ו-2) זה בהחלט בית מאתגר, שאם בניה נורמלית אנחנו צריכים להאבק עם פאו על המקום הראשון (דווקא קוטצ'ה פחות מטרידים אותי). מהדרג השישי אין לי ספק שנקבל את אחת מהשלוש שציינת אבל בסופו של דבר אני מאמין שיהיה בסדר.

3. LIVERPOOL87 Member

הנדריקס, מאריץ', סאגת אוחיון ומלחמת סקאוטינג כבר שנתיים.
    לא מעט אוהדי מכבי מתחילים לתעב את הקבוצה הזאת ואני בינהם, הגיע הזמן ללמד אותם לקח.
    אגב כל האמירות האלו הן על הנייר כמובן, עם הסגל שפדרמן בונה אני לא אתפלא אם נפורק 30 הבדל ברוסיה.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

היורוליג כן מפרסמים את שיטת הדירוג, אחרת המפעל היה חדל מלהתקיים לאור חוקים בינלאומיים. אני מצאתי בחיפוש דיי קצר ולא מעמיק באינטרנט את שיטת דירוג הקבוצות, שלפיה גם נקבע דירוג הליגות, כמו באופ"א.
    ןקראתי את שיטת הדירוג של אופ"א ולא תאמין איזה קטע!
    היא זהה לשיטת הדירוג ביורוליג, עם הבדלים קלים - גם בצ'מפיונס וגם באירופית, 2 נק' על ניצחון, 1 על תיקו (במוקדמות זה נקודה לניצחון ו-0.5 לתיקו). עליית שלב מזכה בנקודה נוספת, כאשר בצ'מפיונס זה החל משמינית הגמר וליגה האירופית החל מרבע הגמר, ובנוסף לכך בצ'מפיונס בלבד מזכים ב-4 נק' נוספות על עלייה לבתים ועוד 4 על עלייה לשמינית, ומכאן ההבדל בין המפעלים. אח"כ, כפי שציינת כאן, מחלקים את זה במספר הקבוצות שמשחקות במפעלים אירופיים מאותה מדינה, כדי לא ליצור פער מוגזם בין מדינות (זה דווקא לטובת מדינות כמו ישראל).
    מכאן שככל הנראה אתה סתם לחוץ, וגם בכדורסל עושים תהליך דומה כשמגיעים לדרג. כך אתה גם יכול להבין את חשיבותה של עוד מתמודדות מישראל במפעלים אירופיים. (נגיד שביורוצ'אלנג', לפי ההיגיון, ניצחון שווה פחות, אבל עדיין שווה ניקוד).

כפי שאתה כבר ציינת, פולין היא לא ממש אימפריה ורואים את זה גם בדירוג. על סמך הדירוג אין לה יותר נציגה בעלת רישיון A ועוד אחת עם אפשרות כמעט בלתי אפשרית למוקדמות, אלא רק נציגה אחת בעלת רישיון B ועוד אחת בעלת דירוג נמוך מחיפה. לישראל דווקא כן יש נציגה בעלת רישיון A, ועוד אחת עם מקום במוקדמות שפשוט בחרה לא לממש אותו. אני דיי בטוח שאנחנו אפילו מדורגים מעליהם לפי נתונים אלה.

5. Telkiyski Member

שוב שיטת דירוג הקבוצות? שוב זה שהשיטה של דירוג הקבוצות קובעת את זו של הליגות?
    לא נמאס לך מהמנטרה הזו?

אם היורוליג כן מפרסם את שיטת הדירוג של הליגות, אתה מוזמן למצוא אותה ולהביא לנו אותו, שכולנו נלמד ונדע.

ואגב אופ"א, זה דירוג הליגות של אופ"א אם כבר העלית את הנושא.
    יש פה נתונים מספריים של כל ליגה מ5 העונות האחרונות.
    כפי שאתה רואה, ישראל כרגע במקום ה-16 ולא מקדימות אותנו הפעם 3 קבוצות מהליגה האירופית וגם לא הליגה הצרפתית פעמיים כמו במפעל בדיחה שלכם.
    http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/d.../crank2014.html

דירוג הקבוצות לא מעניין אותי, אני יודע שניצחון שווה 2 נק' ותיקו שווה נקודה.
    אבל בפעם ה1000 אם כ"כ קשה לך לקלוט, לא מעניינת אותי שיטת הניקוד של הקבוצות, אלא שיטת הניקוד של הליגות. זה ממש קשה לקלוט אה?

והנה, אני יודע שאתה תהיה בשוק כן? אבל אופ"א מפרסמת את שיטת הדירוג של הליגות שלה.
    אתה מוזמן להיכנס גם לקישור הזה ולקרוא.
    http://www.uefa.com/memberassociations/uef...ntry/index.html

ואם אין לך כח :
    Coefficient calculation
    The coefficient is calculated by working out an average score: dividing the number of points obtained, by the total number of clubs representing an association in that season’s two club competitions. The resulting figure is then tallied with the results of the previous four seasons to calculate the coefficient. Where two associations have the same coefficient, the association with the higher coefficient in the most recent season is placed first.
    These rankings will be updated after each round of UEFA club competition matches.

כלומר, ניצחון מעניק לכל מדינה 2 נק' לחלק למס' הנציגות שלה באירופה באותה שנה.
    לדוג: יונייטד נצחה את מארסיי בבתים של הצ'מפיונס - אנגליה מקבלת 2/7 נק' דירוג.
    יונייטד יצאו תיקו עם מארסיי - אנגליה מקבלת 1/7 נק' דירוג.
    כי לאנגליה יש 7 נציגות מדי שנה באירופה.
    קאפיש?
    כל כך קשה?

*אגב בלי קשר לנושא, אם השנה נשיג 2 נק' דירוג יותר מאוסטריה כנראה שהחל מהעונה הבאה נשלח לאירופה 5 נציגות.

עכשיו תמצא לנו בבקשה איך זה עובד ביורוליג, שנדע עד כמה נדפקנו כי גליל לא הלכה ליורוצ'לנג', תודה.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מצחיק, אני נתתי בדיוק את אותם נתונים מהלינק השני שלך, הזכרתי את הכל בלי להחסיר שום פרט. אותו מקור בדיוק. ומוזר שלא שמת לב. תנסה לקרוא שוב את מה שכתבתי.
    אם אתה לא מבין מזה שדירוג הליגות נגזר מדירוג הקבוצות, כלומר מהניקוד שלהן, אני לא יודע מה להגיד לך... תבדוק את זה.

בכדורסל עושים אותו דבר, על סמך 3 שנים ולא 5. זה הכל. כמובן שיש כל מיני שינויים שנובעים גם מהעובדה שבכדורסל יש יותר מפעלים. אין לי ממש עצבים לחפש את כל ההבדלים, קח בחשבון שהכדורסל האירופי הרבה פחות מוכר ופופולרי מהכדורגל האירופי, והחיפוש בגוגל בהתאם. (תנסה לחפש את הערך ריאל מדריד ותגיד לי מתי אתה מגיע לכדורסל)

מצחיק אותי שאתה כותב "מפעל הבדיחה שלכם". שוב, מעניין מה אם הפועל הייתה מגיעה אליו.

אבל הכי מצחיק הוא שאתה תופס מאופ"א ארגון פחות מושחת מהיורוליג.

7. Telkiyski Member

אופ"א ארגון מושחת אבל הוא לפחות מפרסם איך עובדת שיטת הניקוד של דירוג הליגות שלו ולא מסתיר אותו בבוטות מהציבור.

היורוליג מעלים ומסתיר את המידע הזה, מספר לנו ש30% נקבע לפי אטרקטיביות ורייטינג, ועל ה70% הנותרים אף אחד לא יודע, כולל אותך.

מבחינתי זה חשוד ומדליק אצלי נורה אדומה לגבי עצם קיומו של הדירוג הזה.
    איזו סיבה יש להם לא לפרסם איך עובדים ה70% שמתבססים על הישגים ספורטיביים ב3 המפעלים?
    למה אופ"א יכולה לפרסם את זה והם לא?
    לא מוזר בעינייך?
    זה "שימון לא ידע" של אוהדי מכבי?

אתה כל הזמן חוזר על זה ש"דירוג הליגות נגזר מדירוג הקבוצות", בלי שום ביסוס ובלי שום הוכחה לכך, אתה בעצם די מנחש את זה הייתי אומר. אין לך מושג איך זה עובד בכלל, אבל אתה זורק פה דברים לאוויר על סמך הערכות שלך.
    תמצא לי איך עובד הדירוג, כמה שווה ניצחון בשלב הבתים ביורוליג, יורוקאפ ויורוצ'לנג' למשל (עבור כל מדינה).
    כשזה יקרה, נראה אם באמת הדירוג שלנו נמוך בגלל שגליל ואשקלון לא ביורוצ'לנג'.
    או שאולי נגלה שהכל רקוב ובעצם ג'ורדי והחברים קובעים הכל.
    בינתיים "הדירוג" מוסתר, לא מפורסם וכנראה שגם לא קיים בכלל.
    עד שיוכח אחרת.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

שוב, אם הדירוג היה מוסתר המפעל היה חדל מלהתקיים. מפקחים על עניינים כאלה.

תוכל למצוא את הפרמטרים המפורטים לדירוג בוודאות באופן כתוב, כלומר במסמכים מודפסים, או אפילו בקבצי Xxx אם תחפש מספיק טוב באינטרנט. יכול להיות שתמצא את זה גם באופן דומה לזה שבאופ"א, אבל בשפה שונה מאנגלית (גם אפשרות. מוזרה ולא סבירה, אבל אפשרות).

לטעמי הדירוג נכתב קצת שונה, ובמקום שיראו רצף של מדינות שלידן רשום מספר של נציגות, הדירוג מתבצע לפי הנציגות עצמן (כלומר כפי שקורה בפולין - מקום 10 בדירוג היא אלופת פולין, ומקום 28 הסגנית).
    אגב, אתה כן יכול למצוא דירוג של "חמש הליגות הגדולות" [הליגה הספרדית, VTB, היוונית, האיטלקית (עדיין) והאדריאטית].

ואל תגיד דברים לא נכונים. 70 האחוזים הנותרים, שלטענתך לא ברור לפי מה נקבעים, נקבעים למעשה עפ"י אותו דירוג של הישגים ספורטיביים (שתי נק' לניצחון, נק' להפסד, תוספת לעליית שלבים וכד').

9. Telkiyski Member

סבבה, אנחנו חוזרים לאותה נקודה כל הזמן.
    אתה מספר פה שהדירוג קיים, שהוא מתבסס על הישגים ספורטיביים ב3 המפעלים השונים (האדריאטית היו חזקים השנה ביורוקאפ שמעתי), בלי שום ביסוס והוכחה לכך, רק על סמך הערכות מההיגיון.
    אני אומר שכל עוד הדירוג הזה לא מפורסם ולא גלוי ומוסתר בצורה כ"כ מכוונת מהציבור, אז אני בספק גדול אם הוא קיים בכלל.

בלי קשר, עצם זה שהישגים ספורטיביים אמורים להוות רק 70% מהדירוג הזה ולא 100% זה ביזיון.
    עוד יותר ביזיון שליגות איזוריות מקבלות כרטיסים אוטומטים.

אתם מעדיפים לעצום עיניים ולספר שזה "ארגון כלכלי לפני הכל" וכאלה וכמה שהכל בסדר, סבבה תהנו.

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

כפי שטענו כאן לפני, כשחושבים על זה זה באמת מצחיק שאתה מתרעם על השיטה ביורוליג הרבה יותר מהשיטה בארץ.
    ראשי היורוליג מצהירים שמדובר בארגון כלכלי ופועלים על פי עקרונות שכאלה. הקופליג (שהפכה לפרנקליג) היא ליגה מקומית שלהישגים ספורטיביים אין בה כמעט חשיבות - האליפות מוכרעת על חודו של משחק אחד גם אם עבור המפסידה זה הפסד ראשון בעונה, ואפשר לקנות מקום בליגה הבכירה גם אם עונה קודם לכן משחקים בליגה האחרונה.

11. Telkiyski Member

אל תסיט את הדיון לנושא אחר.
    אני לא מתרעם על השיטה של היורוליג, אני מתרעם על זה שהיורוליג לא מפרסם את שיטת דירוג הליגות שלו, בניגוד לאופ"א למשל. בעיני זה נראה חשוב ומאוד תמוה.

אין לי בעיה עם השיטה ביורוליג, אני פשוט חושב שזה צבוע מצד אוהדי מכבי שהם מתלוננים שאליפות ישראל מוכרעת במשחק אחד, אבל באותו זמן סוגדים לפיינל פור ול9000 סחים שנוסעים למדריד לראות את דווין שון ועוד 4-5 אמריקאים "משלנו".

ואם כבר הישגים מקומיים שאין להם חשיבות - צודק.
    מכבי,צסקא, פאו ועוד כמה, יכולות לסיים 8 בליגה המקומית ועדיין לשחק ביורוליג.
    מי שהפך את הליגות המקומיות לחסרות חשיבות זה היורוליג והשריונים המטופשים והלא ספורטיבים האלה.

המדינה היחידה שנשראה נקיה לפי מה שאני מבין זו צרפת, ששלחה את שתי הפיינליסטיות שלה לטורניר השנה.
    בכל שאר המדינות, מספרד ועד גרמניה, הכל רקוב ומכור עם שריונים בזיוניים.

אה, ואתה יודע שמכבי אישרה את הפיינל פור בתמורה לזה שהמנהלת תאשר לה את השריון הזה כן?
    אז די לבכות על הקופליג והפיינל פור הישראלי, זה מגוחך.

ושוב, זה שאתם בוכים בארץ וסוגדים לפיינל פור, מילא.
    אני ממשיך לטעון שהמפעל הזה רקוב ושאין באמת דירוג ליגות שנקבע בצורה מסודרת וסיסטמתית על סמך הישגים ספורטיביים ב3 המפעליים (כלומר כזה שנקבע ע"י הדברים הללו ב70% כמובן כן?).

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הפיינל פור ביורוליג הוא לא סופר ספורטיבי, אבל לגיטימי, כי זה גביע. פיינל פור או משחק אליפות אחד (שזה אפילו יותר גרוע) בליגה זה לא לגיטימי.

והשיריונים ביורוליג זה מתוך האינטרס הכלכלי של המפעל. הם לא ממש ספורטיביים, אבל גם לשלוח את חיפה ליורוליג השנה ולא את מכבי זה לא ספורטיבי, אפילו פחות ספורטיבי.

ושוב, היורוליג מפרסם את שיטת הדירוג, פשוט כי הוא מחוייב לפרסם. זה שאנחנו לא מוצאים את הקריטריונים הברורים והמפורטים באינטרנט זה לא אומר שהם לא מפורסמים. כל מי שצריך וחשוב שיראה אותם, יודע מה הם והם נגישים עבורו.

13. LIVERPOOL87 Member

היורוליג בחיים לא יבטל את הרשיונות שקיימות ליגות דביליות כמו הליגה הישראלית.
    תפסיק עם הצביעות שלך, אתה לא מצפה שהיורוליג ישמח לקבל פח זבל כמו מכבי חיפה שלקחה אליפות שלא הגיעה לה.
    עם כאלו אלופות חבל על הזמן של כולנו.

14. Telkiyski Member

אה, אז הקריטריונים מפורסמים פשוט אנחנו לא מוצאים אותם?
    מוזר שאת שיטת הדירוג של הליגות באופ"א לא כזה קשה למצוא.

15. Telkiyski Member

פח זבל כמו מכבי חיפה הוא לא מוכן לקבל אבל את פרוקום סופוט, שאלון או היוצורית החדשה מפולין (גורה משהו) הוא כן מוכן לקבל? גם בודיבלניק קייב אימפריה, אין דברים כאלה.

חוצמזה אתה מקשיב לעצמך בכלל?
    "אתה לא מצפה שהיורוליג ישמח לקבל פח זבל כמו מכבי חיפה"?!
    אתה רואה מצב שאלופת ליטא עולה לליגת האלופות ואופ"א לא מוכנים לקבל אותם כי הם מליטא?!
    ובאיירן מינכן אפילו לא הגיעה לגמר הליגה הגרמנית והיא בפנים, אז מה? זה כן ספורטיבי?
    פשוט קוראים להם באיירן מינכן ובמפעל הרקוב של ג'ורדי מה שחשוב באמת זה השם והאטרקטיביות (לא ב30%, ב95%)

אה שכחתי, היורוליג זה ארגון כלכלי. הספורטיביות וההגינות זו המלצה בלבד אצלם.
    אבל תמשיכו לסגוד למפעל הזה.
    חבל שהפעם אין נציגה פולנית שתבוא לבקר בנוקיה לקבל 106-49.