כדורסל אירופאי - 2013/14

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏10/5/13.

1. Charlton Member

איפה פלאניניץ'? איפה מקלאב? את שאראס אני לא מזכיר כי הוא הרבה מעבר לשיא.. הבטיחו לנו שמות ובסוף מנחיתים פה רכז ב500 אלף דולר.. אין חדש תחת השמש
    פדרמן קמצן, למכבי יש הכנסות ושם שצריך להנחית פה לפחות 3 שחקנים בחמישייה שמקבלים מליון דולר לפחות.. אין מה לעשות אנחנו בעידן שכסף מדבר, אבל לעומת זאת כל פעם מנחיתים לנו שחקנים כאלה.
    לי כאוהד הקבוצה חשוב להגיע כל שנה לפיינל פור. אנחנו לא צריכים תקציב כמו צסק"א בשביל להיות שם

2. BvB Member

בובי בראון של סיינה הרכז מס' 1 באירופה לדעתי,יחד עם פארמר ופארגו,פספוס של מכבי.
    אבל אתה צודק חייבים להנחית שמות מפחידים,אחרת עוד עונה כזאת מצפה למכבי.

3. Telkiyski Member

אתם יודעים אגב שבובי בראון שעכשיו הוא "שם מפחיד", גם הוא הגיע לסיינה מאולדנבורג הגרמנית.
    קבוצות בסדר גודל של מכבי וסיינה היום לא יכולים להביא "שמות מפחידים", הן יכולות להביא שחקנים אלמוניים יחסית מליגות בינוניות שיחשבו כ"סטיל" אם יהיו מוצלחים.
    להניח פה את פארגו, ספנוליס או משהו כזה, מכבי לא יכולה.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

כן אבל... מכבי יכולה להחתים שחקן בשכר גדול, היא פשוט בוחרת להחתים שני שחקנים, לרוב בלי שום יתרון כולל על שחקן אחד, במקום.

5. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

לפי מה שקראתי בפורום כלשהוא היורוקאפ העונה יחולק עפ"י אזורים גיאוגרפים של מזרח אירופה ומערב אירופה קודם כל האם זה נכון? אם כן, בהנחה שהקבוצות שמודחות ממוקדמות היורוליג יכנסו אוטמטי ליורוקאפ החלוקה ככל הנראה לא תהיה שווה (כרגע ללא קבוצות היורוליג המזרח כבר עם 23 מקומות) מה יעשו במצב הזה?

הפורום בו קראתי על ההפרדה הזו

http://www.talkbasket.net/forums/index.php...e-eurocup-1314/

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

7. samoel Member

אני חושב שהוא לא בשל.
    לא הייתה מזיקה לו עוד שנה באילת/קבוצת יורוקאפ.
    ראינו יותר מדי רכבת הרים אצלו, ועוד בקבוצה כמו אילת - מה יהיה בקבוצה טורקית עם ציפיות בשמיים..

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אין לו מה להפסיד. לא מדובר פה בבארסה, או צס'ק"א או ריאל. עם כל הכבוד לאפס, לכסף ולציפיות שבה, זה לא שהם מפוצצים בכוכבים שעולים עליו משמעותית. עליות וירידות יש לכל שחקן והוא הוכיח בליגה שלנו (שהיא לטעמי שוות כוחות לטורקית (פלוס מינוס) שהוא שחקן נהדר. פנר אולקר בכל מקרה צפויה להיות רמה בפני עצמה. הופסון מגיע לאפס לאחר איבוד פארמאר, הוא רק יכול להצליח שם לדעתי.

-------------------

זוראן פלאניניץ' סגר בגאלא תמורת מיליון דולר לעונה. לטעמי שווה את הכסף ולצערי לא היה לנו את השכל להביא אותו, למרות שבלאט פחות אוהב רכזים מסוגו.

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/13
  9. samoel Member

תמיד אהבתי אותו חבל.

משום מה קשה לי להבין - דווקא את אחת העונות הטובות שלו מחוץ למכבי בלאט עשה עם: ניקוס זיסיס בתור רכז.
    מזכיר שאפילו בלאט היה זה שהביא למכבי את בנו אודריך.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

11. LIVERPOOL87 Member

להחתים באופן מיידי עם חוזה ארוך טווח ל-5 עם אופציה לצאת לאחר שנה, או כל חוזה הזוי אחר שמכבי חותמת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

אני יודע שהוא לא נתן פה תצוגות טובות אבל אני חושב שיש בבחור קצת יותר ממה שראינו.
    במשחק הראשון שלו במכבי לאחר אימון אחד בקבוצה הוא נתן משחק מרשים יחסית ומאז הדרדר.
    כנראה שמאמן אחר היה מוציא ממנו קצת יותר.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני צוחק כמובן...בוודאי שיש בבחור יותר ממה שראינו, אחרת הוא לא היה משתייך לקבוצות NBA. זה עדיין לא אומר שהוא סופרסטאר, אבל אם קבוצה מספיק מפגרת לחתוך שחקנים כמו שרמאדיני ומלקולם, לפחות שתביא מחליפים ראויים. לא רק שלא התחזקנו בפגרה, אלא נחלשנו לחלוטין. ועדיין, גם ייתכן שעבור תומאס זה לא פשוט להסתגל למשחק האירופאי, אל תשכח את כמות הצעדים שהוא היה עושה. בכל מקרה, כמו שזה נראה כרגע, אנחנו טיפה טיפה יותר טובים משנה שעברה (ולא שזה חוכמה גדולה), אבל עד שלא מביאים רכז נורמלי (וכמו שזה נראה זה כבר לא יקרה), אין מה לדבר על שאיפות. חבל.

-----------------------------------

דייויד לוגאן סגר באלבה ברלין, קואץ' אובראדוביץ' שיכנע את באטיסט להשאר בפנר.

13. LIVERPOOL87 Member

נכון מאוד ובגלל זה קבוצה כמו מכבי לא יכולה להרשות לעצמה להחתים שחקנים מליגות הקיץ.
    יש איתם המון עבודה גם אם הם מוכשרים, ובקבוצה לחוצה כמו מכבי זה לא יעבוד לעולם ובטח כל עוד בלאט מאמן כאן, מאמן עם אפס יצירתיות.

לצערי המצב קשה מאוד ואם בקבוצות השונות ניתן למחות בחרם מנויים, בקבוצה כמו מכבי זה פשוט בלתי אפשרי.
    יותר מחצי מהבאים הם סלבים שאומנם מכניסים המון כסף לקבוצה אך לא באמת אכפת להם מה הם מקבלים בימי חמישי, העיקר להראות בציבור.
    שאר המנויים מחדשים מנוי כי הם מפחדים לאבד את המקום שלהם, שמעתי על אנשים שחיכו 4 שנים בהמתנה עד שהייתה להם אופציה לקנות מנוי.
    יש לי חבר שמנוי 20 שנה וכמה שלא ניסיתי להגיד לו לוותר על זה בעונה הבאה, הוא אמר לי שהוא עושה את זה מחוסר ברירה למרות שהוא מת למחות גם.

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בחיים לא יעבוד כאן חרם מנויים. חבל על הזמן. אגב, רק כדי להבהיר, אני לא בעד לרכוש מנוי לפי בניית הקבוצה, אני כן חושב שאוהד זה אוהד גם אם הקבוצה תהיה בליגה הארצית. אבל מכעיס אותי מאוד שהקבוצה מכריזה על שאיפות גבוהות, לוקח שווי מנוי הגבוה באירופה (באחריות, ביצעתי השוואה בפורומים אחרים מול אוהדי קבוצות אחרות והמנוי הזול שלנו, כ-1,300 ש"ח, יקר משמעותית מהמנוי הזול בקבוצות צמרת אירופאיות אחרות), אבל מרכיבים לנו קבוצת יורוקאפ. זה מה שמעצבן.

15. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

קבוצות היורוקאפ 2013/14

ישראל:מכבי חיפה (אלופה) והפועל ירושלים (הפסידה בחצי הגמר)

צרפת:ליון-וילרבאן (הפסידה בחצי הגמר), שאלון (הפסידה בחצי הגמר), גראבלין (הפסדיה ברבע הגמר), לה מאן (הפסידה ברבע הגמר) ולפריס לבלואה (לא העיפלה לפלייאף, ווילד קארד)

גרמניה:אולם (הפסדיה בחצי הגמר), אלבה ברלין (הפסידה ברבע הגמר, ווילד קארד), ארטלנד דראגונס (הפסדיה ברבע הגמר) וטלקום בון (הפסידה ברבע הגמר)

ספרד:סראגוסה (הפסידה בחצי הגמר), ולנסיה (הפסידה ברבע הגמר) ובילבאו (הפסידה ברבע הגמר, ווילד קארד)

איטליה:רומא (הפסידה בגמר), לנובו קאנטו (הפסידה בחצי הגמר) וסאסארי (הפסידה ברבע הגמר, ווילד קארד)

בלגיה:אוניון מונס-אנו (הפסידה בגמר) וספירו שרלרואה (הפסידה בחצי הגמר)

פינלנד:נילאן ביסאונס (אלופה, ווילד קארד)

אדריאטית:צדביטה זאגרב (הפסדיה בחצי גמר הליגה, לא העפילה לפיינל פור האדריאטית, קרואטיה), ציבונה זאגרב (אלופת הליגה, לא העפילה לפיינל פור האדריאטית, ווילד קארד, קרואטיה), רדניצ'קי קרגוייבץ (לא העפילה לפיינל פור הליגה, הודחה בחצי גמר האדריאטית, סרביה), איגואקה (אלופת הליגה, הודחה בחצי גמר האדריאטית, בוסניה), בודוצ'נוסט פודגוריצה (אלופת הליגה, לא העפילה לפיינל פור האדריאטית (5), ווילד קארד, מונטנגרו), MZT סקופיה (אלופת הליגה, לא העפילה לפיינל פור האדריאטית (7), ווילד קארד, מקדוניה) ואולימפיה ליובליאנה (הפסידה בגמר הליגה, לא העפילה לפיינל פור האדריאטית (8), ווילד קארד, סלובניה)

מזרח אירופה: אוניס קאזאן (מקום 5 ליגה, הפסידה ברבע גמר הליגה המזרח אירופאית, רוסיה) וניז'ני נובגורוד (מקום 8 ליגה, הפסידה ברבע גמר הליגה המזרח אירופאית, רוסיה)

ליטא:נפטונאס קלייפדה [הפסידה בחצי הגמר הליגה, לא העפילה לשמינית גמר הליגה המזרח אירופאית (מקום 10 בית ב')] ורדופיס פרינאי (הפסידה בחצי הגמר הליגה)

אוקראינה: אזובמאש מאריופול (הפסידה בגמר הליגה, לא העפילה לשמינית גמר הליגה המזרח אירופאית (מקום 9 בית א'), ווילד קארד)
    וחימיק יוז'ני (הפסידה ברבע הגמר, ווילד קארד)

אסטוניה:BC קאלב קרמו (הפסידה בגמר הליגה, לא העפילה לשמינית גמר הליגה המזרח אירופאית (מקום 10 בית א'), ווילד קארד)

טורקיה: קארשיאקה (הפסידה בחצי הגמר), בשיקטאש (הפסידה ברבע הגמר) ואנקרה קולז'לולר (הפסידה ברבע הגמר)

יוון: פאניוניוס (הפסידה בחצי הגמר) ופאוק סלוניקי (הפסידה ברבע הגמר)

הונגריה:אלבה פארבור (אלופה)

רומניה:אססופט פלוישט (אלופה)

7 הקבוצות הנוספות יהיו הקבוצות שיודחו ממוקדמות היורוליג