כדורסל - הישראליות באירופה 2022/23

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י צ. שיף, ‏10/7/22.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

והנה מתחילה ההתמוטטות...

2. DRORIKO Member

למה לעזזל לורנזו בראון שומר על לסור מתחת לסל? איזה מאמן דביל

3. DRORIKO Member

באנה מאיפה האקסום הזה הגיע. הוא מפרק את מכבי לבדו.

4. DRORIKO Member

השחקנים של מכבי יודעים שאפשר לקחת ריבאונדים נכון? זאת אומרת לימדו אותם שזה חלק מכדורסל נכון?

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

קטש צריך ללכת הביתה. היורוליג גדול עליו ב-10 מידות. כל המינוי שלו נראה לי תמוה מלכתחילה וכתבתי את זה פה. לדעתי אם לא העבר שלו כשחקן הוא לא היה מקבל הצעה מלכתחילה. המצחיק הוא שמכבי נפלו בטעות הזאת פעמיים. איזה מועדון מפגר.

zivmay ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקבוצה הזאת לא מתקדמת לשום מקום. דעתי כבר זמן מה היא שללא תקציב יותר רציני מכבי לא תאיים על צמרת היורוליג, אבל אני חושב שקודם כל צריך לנקות את ראש הפירמידה. הדברים לא עובדים כמו שצריך וזה לא חדש, זה כבר מספר שנים. ברגע שיש לספינה קפטן טוב אולי גם תקציב שכזה יתן למשל קו קדמי נורמלי. מביך היה לראות איך לסורט חגג.

יום ראשון דרבי...

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

קטש לא שייך לרמות האלו. ביום א' רצו את צ'אבי פסקוואל, ביום ב' קיבלנו את קטש. יחי ההבדל הקטן...כמו שאני אומר, הגיע הזמן לניקיון רציני במועדון.

zivmay אוהב/ת את זה.
  8. DRORIKO Member

קטש: ״בסוף משחקים כאלה מוכרעים על יכולת אישית״ אני חושב שגם מאמן היה עוזר

9. zivmay Member

כלכך הרבה שחקנים אתלטים, אבל אף אחד לא עומד בקצב בהגנה. נטו עבודה של מאמן.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי זה פשוט מיקס של שחקנים בינוניים ומאמן שלא קשור לרמות האלו. פרטיזן ניצחה היום, יש לה על הקווים מאמן שאין שני לו. בסך הכל אני מתקשה להאמין שהסרבים יגיעו לשלבים האחרונים בטורניר. קבוצה צריכה מאמן טוב, אבל גם שחקנים בשביל לצאת למערכה. לדעתי למכבי אין את זה ואת זה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  11. Roma מנהלים

א. הסגל של מכבי מעולה עם כוכבית וחורים. שחקן כמו דארון היליארד הוא רמה מתחת לטופ יורוליג אבל הוא פציע, כנראה סיבה מרכזית שהוא במכבי ולא בחוזה כפול בברצלונה\אנדולו. חור רציני בעמדת ה-FF הפתרונות לא מספיק טובים בין אם בונזי שלא נוסה מספיק ואנדר סייז או ג'רל מרטין שחסר ניסיון יורוליג וזה ניכר(מתחבר לסעיף ב). פתרון צמד הסנטרים הוא טמטום מוחלט ואפילו אין טעם להתייחס. צריך לצמצם את הדקות שלו בדחיפות, פוגע בשניהם ואפילו מבטל חסר מרכזי מיכולת החדירה של לורנזו ובולדווין.
    אני חושב שמציאת FF איכותי הייתה יכולה לשנות את כל התמונה של הסגל.

ב. בעיית מעגל הקסמים של קטש. כמו כל מאמן לא בכיר שמגיע למכבי הוא מפחד על התחת שלו ואפילו לא מוכן להפסיד משחקי ליגה וכתוצאה מכך הוא ממשיך בשחיטה של צמד הכוכבים שלו בקו האחורי - בולדווין ולורנזו. רואים את זה בסופי משחקים ולא מעט מהדקות שפשוט נגמר להם האוויר. צריך לנהל את הדקות בצורה יותר חכמה וכמובן שאפשר לנצח 99% מהמשחקים בליגה ללא אחד מהם. שניהם עם Usage rate אדיר וכמובן לא מזייפים בהגנה כמו מיציץ'\ג'יימס שמשחקים גם מספר לא מבוטל של דקות.

ג. סבלנות. מכירים את ה-MVP הבא של העונה הסדירה? סשה ונזקוב קוראים לו (להציץ בסטט' מספרים מטורפים לחלוטין). הגיע מברצלונה עם פצעונים כפוטנציאל שלא הצליח לפרוץ לשנתיים של רוטציה באולמפ' עד שפרץ אשתקד והפך למפלצת. מכבי צריכה לנסות גם לקדם שחקנים ולהרוויח אותם.
    אולימפיאקוס קבוצה עם תקציב דומה למכבי שבנתה את עצמה לאט לאט, למעט סלוקאס אני לא חושב שהסגל היווני שם שווה הרבה יותר מהישראלי של מכבי. אולי פאפאניקולאו אבל זה גם לא השחקן שהרוב זוכרים.

אם ההנהלה טוענת שאין כסף אז אין בררה ולשחרר ישראלים "בכירים" כמו זיו וג'ייק כהן שבעיקר מקשטים את הסגל באירופה בשביל להתחמש בזר איכותי. אדאמס, הולינס, ג'רל מרטין בנוסף לצמד ישראלים בעיקר אוכלים כסף מיותר ואפשר להביא אפילו שם בכיר יחסית.
    אנדולו כבר אלופה שנתיים בסגל מצומצם לחלוטין.

ולמרות הכל, המאזן סביר לחלוטין.

12. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

@Roma

מצדיק את קטש בנושא הליגה. לא כי זה נכון, כי מכבי מועדון חולה. בטח אחרי הפסד אליפות וגביע. הרי מכבי מחברת דברים לדברים. יש לך 2 הפסדים ביורוליג רצופים ? הוא יעלה למשחק ליגה זניח את כל התותחים כדי לא ליצור ״משבר״ ״וקולות״. כמו שאמרת, המועדון המפגר הזה שחי בשנות ה-70 לא התאים את עצמו ללוז הרצחני של היורוליג.

אני תמיד נותן את הדוגמא של גמר גביע ווינר נגדכם בחולון ב2019. ראיתי במו עיניי את שמעון מתעצבן על יאניס שהוא לא מחזיר את סקוטי ברבע האחרון בגלל ש-3 ימים אחרי זה היה את חימקי בחוץ. סקוטי הגיע למכסת דקות ויאניס לא החזיר אותו. פאקינג גמר גביע ווינר. כמאמר הקלאסיקה, בסוף הפסדנו את שני המשחקים.

את לורנזו מחסלים. אבל לורנזו לא טיפש. אם אתה לא נותן מנוחה לשחקנים, השחקנים יעשו הנחות לעצמם. הם יודעים טוב מאוד את הלוז. לורנזו מתחיל לנוח בהגנה. ואני לא יכול להאשים אותו. הוא יגמר במחזור 11 אם היה משחק בקצב ששיחק בהתחלה.

יש לנו היום הפועל. ואז באק טו באק יורוליג אולימפיאקוס והכוכב ונחש מה, ירושלים אחר כך. היום בראון ובולדווין ישחקו המון (מקווה שהרישום של אדאמס אומר שאולי יתנו להם קצת הנחה) ויגיעו גמורים לאולימפיאקוס.

אתה יודע מה, כמו שאנחנו נראים, שיתן להם לנוח ביום שלישי...גם ככה הסיכוי קלוש.

לגבי פרטיזן: הפסד של מאמן. מכבי טובה יותר שלושה רבעים אבל יורדת ביתרון נקודה במקום בדו ספרתי. ואז הסוף ידוע. קטש קופא ברבע האחרון. מי כמוכם מכיר את זה.

13. yakov_y YNWA

לא רואה בעיה בשום זר של מכבי ת״א, אפשר לדבר על להשתדרג, אפשר להגיד שאין אמונה בהולינס, אפשר להגיד שה-700 אלף דולר עונה של ניבו הזווים, בעיקרון כל הזרים בסדר לדעתי.
    הבעיה שלי עם קטש היא חלוקת הדקות, אני מבין את ההיגיון שלו בצמד הסנטרים הנמוכים שלו שמשחקים ביחד.

הולינס, מרטין, הילארד ואדאמס בקושי משחקים,
    איך אפשר לבקר את מרטין (נראה מצוין בליגה) או הולינס אם לא משחקים ?
    אדאמס אנחנו מכירים, הילארד טופ יורוליג, הוכיח את זה אשתקד, כל נגיעה שלו בכדור אתה רואה שמדובר בכישרון כדורסל או שאני הוזה כי הוא שמאלי ושמאלי זה יפה.
    ניבו בינוני אבל הוא שחקן יורוליג והחוזקות שלו ברורות.

סורקין הישראלי הטוב בליגה לדעתי (הבדל קטן בינו לבין גינת, סורקין מהישראלים מוביל עם 21 במדד, גינת עם 16), חבל שלא הציעו יותר כסף לתומר גינת וחבל על הסיכסוך עם תומר גינת 2 (נמרוד לוי).
    נמרוד לוי בתביעה מול פדרמן, שחקן שחקן.
    ו... כמובן עמית שמחון פתח את העונה בסערה עם 15.5 נק׳.

מבחינת ישראלים, אלה ה-4 המובילים בליגה כרגע ורק אחד מהם במכבי ת״א.
    הגיל של שמחון לא רלוונטי, שאר הישראלים כבר לא יגיעו העונה ומכבי ת״א בבעיה עם ישראלי אחד ברוטצייה.

שיילכו לחפש את לנדסברג או מתזארח אחר, אלכס טיוס אופצייה מעולה, חייבים להגדיל את הרוטצייה, מילאו את הסגל בסתם שחקנים, גם ה-9 זרים מיותר בעיני, היום 4 מהם בחוץ.

כרגע זאת הרוטצייה:
    חמישייה: לורנזו - בולדווין - קולסון - מרטין - פויתרס.
    ספסל: אדאמס - הולינס - הילארד - סורקין - ניבו.

יש 3 סנטרים ברוטצייה, אין ברירה.
    מרטין 4 עם קליעה לא טובה, סורקין אני זוכר אותו במכבי חיפה קולע מצוין, לא יודע מה קרה, אולי ביטחון.
    סגל מצוין אני חושב למרות בעיות קטנות.

14. Roma מנהלים

אולימפיאקוס בחוץ זה לא אולימפיאקוס בבית.
    מכבי בבית זה לא מכבי בחוץ.
    אני מאמין שאתם יכולים לנצח.

לורנזו לא זייף בהגנה במשחק האחרון, הוא פשוט לא היה קיים בהתקפה רוב המשחק הוא התפשר על מהלכים לא טובים. תוסיף שאין קהל שירים אותך וקיבלנו שחקן אנמי שפשוט מחרב את המשחק האחרון.

אפרופו FF,

15. zivmay Member

כל עוד אין איזה צ'אבי פאסקוואל כזה, אין טעם להזכר בשחקנים שהיו, או לדבר על שחקנים בהווה ובעתיד.
    רואה עכשיו את הדרבי, מכבי לא משחקים. אין הנעת כדור מהירה, אין תרגילים. תעודת נכשל בוהק למר קטש שלא מצליח לכתוש רוטציה של שמונה שחקנים של הפועל תא.