כשבפאונד היה חור - נושא נוסטלגיה של הכדורגל האנגלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏30/1/15.

1. k_700 Member

איפה כתבתי לך על הקשר בין מכירה או אי מכירה שלו למחליף של פרגי??
    התכוונתי שאם היית מוכר אותו אז היית מביא לו מחליף וכנראה מוצא את עצמך היום במצב קצת יותר פשוט וכשהסגל היה יכול להיות שלם יותר.

זו סתם הנחה שלך שאם היה עובר לשם היה מביא להם 4 אליפויות רצופות.
    בדיעבד ועל סמך היכולת שלו ב-4 עונות האלה אין לכך ממש ביסוס(חוץ מזה שהוא עבר גם כמה עונות לא קלות מבחינת הפציעות).
    וכל זה גם כשאתה כביכול מניח שלא היית מביא שחקן טוב יותר בתקופה הזאת...

2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אתה כתבת "אני מאמין שאם היינו מגיעים למצב שמוכרים את רוני אז הם היו מוציאים ואם צריך בגדול כדי להביא לפרגוסון מחליף ראוי"...

את מי כבר יכולנו להביא כמחליף? רונאלדו לא היה חוזר. הבאנו את הכוכב הכי גדול בפרמיירליג בזמנו, ואן פרסי, והוא נתן עונה אחת גדולה ואז הפציעות התחילו לתת את אותותיהן.

3. k_700 Member

התבלבלתי, הכוונה היא מחליף ראוי לרוני(גם מההקשר של כל הפסקה היה אפשר להבין את זה).
    לא צריך להיות שום קשר למחליף שהיה לפרגוסון ולעובדה שרוני נמכר או לא, ככה שזה לא רלוונטי לדיון.

את מי יכולנו להביא? אין לי מושג ואני לא צריך לעשות בורסת שמות.
    לא היו חסרים באיזור 2012 שחקנים שהיו יכולים להכנס למשבצת שלו, אולי בהתחלה בתור פרוייקט עתידי(נניח חאמס רודריגז?) ולא בעתיד הרחוק כבר מציגים יכולת הרבה יותר משכנעת ממנו(נניח חאמס רודריגז בעונה האחרונה?).
    ושוב זה שם אחד.
    לדעתי לא היה עובר קיץ בלי שפרגוסון היה מקבל שחקן שהוא היה מסמן כמחליף לרוני ויעלה כמה שיעלה.
    פרגוסון עצמו אמר שהגלייזרים לא חסכו ממנו פרוטה וכשהיה צריך, אמר וחזר על זה גם בספר האחרון שלו.

כתבת גם באחת ההודעות שלך שלך תדע כמה מהכסף היה נשאר וכשKDB יצא לשוק... אתה עושה צחוק? מועדון שמדווח על רווחים צפויים לשנה של 300 מיליון פאונד לא ממש צריך לדאוג מכסף שהיה נשאר או לא ממכירה של רוני(שבוודאי הייתה מכניסה סכום אסטרונומי לקופה).
    תהיה רגוע כל המוניטין של יונייטד והכוח הגלובאלי שלה לא היה הולך פייפן תוך 3 שנים אם רוני היה נמכר, וזה מה שמדהים כי התחושה אצל האוהדים היא ממש כזאת.

בפועל צריך להגיד את האמת, מ2011 כשהוא עשה פלווברות הוא נתן ממש עונה אחת טובה ברמות הגבוהות(לבל אחד מתחת לטופ כמובן).
    עכשיו נשאלת השאלה אם לווין רוני יש איזה כוח של משיחי, מנהיגותי, שאם הוא נכנס לכל חדר הלבשה בעולם הוא מיד הופך אותו להכי מצליח שיש.
    התשובה לזה שנויה במחלוקת וכנראה תמיד תהיה.
    אתה אמרת שלתחושתך זה כנראה היה מביא 4 אליפויות רצופות לסיטי ומשנה לגמרי את הidentity של המועדון ואיך שהוא נתפס בעולם הגדול.
    לדעתי זה ממש לא נכון.
    ווין רוני היה שחקן גדול בחדר הלבשה שכלל הרבה שחקנים גדולים.
    אני אף פעם לא ראיתי בו כאיזה דמות אל שמשנה את המצב שלך מקצה לקצה, כמו שיש נניח, במקרים ספורים בכדורגל העולמי בעשור האחרון.

מה שכן? סיטי הייתה מקבלת לכמה שנים את אחד מהשחקנים הכי מכניסים מבחינת מרקטינג וזה לבד היה יכול לשנות את מצבה(גם בשוק השחקנים BY THE WAY).
    לגבי תרומתו על המגרש? היה פצוע בחלק לא קטן מה-4 שנים האחרונות ובחלק האחר נתן בדיוק עונה אחת גדולה והרבה עונות לא יציבות בעליל.
    אני מאמין שכן היינו יכולים למצוא מחליף ואולי אפילו כמה מחליפים ולהשתחרר מהתלות שנופחה לרמות לא הגיוניות ובאחד השחקנים הכי לא יציבים בשוק ההיי קלאס של הכדורגל העולמי.
    ושוב כל זה נאמר בדיעבד, לא היה לי שום רצון ב2011 או ב2013 שנפטר ממנו ואני לא מנסה ליצור את התחושה כאילו הייתה לי.
    כל מה שאני אומר שבמבחן התוצאה זה ממש לא הייתה החלטה הרסנית למכור אותו בסכום מנופח לכל הדיעות וכשהוא זה שבכלל דחף למעבר(כלומר זה לא הגיע מאתנו).

4. alexshw Member

טביעת עין של פרגוסון לשחקנים נפגעה משהו בשנים האחרונות. כל ללא בטוח שהיה מזהה תחליף ושוב רוני היה אז וורד קלאס ולא הייתה שום סיבה למועדון במעמד של יונייטד לוותר. גם ב - 2013.
    ומי אמר שיונייטד היו מביאים את KDB? יונייטד רצתה מאוד את הזאר, שחקן יותר בכיר, ועדיין הוא העדיף את צ'לסי. לא מבין על סמך מה אתה בונה את התיאוריות.
    עד העונה הזו ראיתי מרוני שהוא מסוגל לשחק ברמה גבוהה, כן פציעות הפריעו לו.
    העונה הזו היא באמת משהו שונה, ורואים ירידה ברורה ביכולת מבלי שיפצע. אני לא מצטער שהוא נמצא במועדון עד עכשיו.
    יונייטד לא פידר קלאב שאוטומטית תחפש לעשות בוחטה על כל אחד.

נערך לאחרונה ב: ‏23/10/15
  5. k_700 Member

ההודעות שלך לא קשורות לכלום באמת,
    או שתתאמץ לקרוא ולהבין על מה מנסים לדבר או שלפחות תנסה לא לסתור את עצמך כמה וכמה פעמים בהודעה אחת שלמה.

אתה כאילו יוצא מנקודת הנחה שאני או מישהו פה טען שהיה חייב לשחרר את רוני ב2011, אבל מסבירים לך שוב שזה לא מה שמישהו פה טען.
    אני אומר שזה לא היה אסון במבחן התוצאה בשטח אם היה נכפה עלינו למכור אותו.
    אנחנו לא פידר קלאב אבל עובדה שפעמיים היינו כבולים אך ורק להחלטה של רוני אם להשאר איתו או לא, זה פחות או יותר עובדה.
    את התיאוריות שלך על זה שפרגוסון החל מ2010 לא ראה יותר 6-6 אז הוא לא הצליח להבחין בין איכות לבלוף כבר קראתי כמה וכמה פעמים.
    מגוחך אבל שיהיה, אתה גם מאלה שחיים על קונספירציות שפרגוסון עשה בכוונה הכל כדי לבחור מחליף שלא יוכל בשום מצב להיות טוב כמוהו, כמובן מתוך כוונת זדון.
    בכל אופן, לא טענתי שבהכרח השם הראשון שהיה מגיע היה בינגו- המחליף של רוני לעשור.
    טענתי שבטווח של 4 שנים הגיוני מאוד שהיינו מצליחים למצוא מחליף שהיה יכול לשרת את המועדון בטווח של השנתיים האחרונות הרבה יותר טוב מרוני של השנתיים האחרונות.
    למה הגיוני שזה היה קורה? כי א. יש לך המון כסף, אתה מייצר המון כסף.
    ב. יש לך בעלים שחשובה להם ההצלחה, חשוב להם גם להנחית פה שמות שיתרמו למרקטינג של המועדון(ששמות כאלה זה לוקסוס שכנראה יעלה לא מעט כסף).
    נכונות להשיקע ועוד כסף להשקיע לא מבטיח שתפגע בול אבל כשאתה מנסה 4 שנים אתה כנראה תפגע מתישהו במשהו.

רוני כבר שנתיים מראה חוסר יציבות משווע.
    אתה טוען שרק השנה פתאום הוא הפך מאחד הטובים בעולם לטארנטה המקרטעת שאנחנו עדים לה היום.
    ובכן, תתפלא לשמוע אבל לי היו שיחות על זה עם אמיר, owen ואחרים על ווין רוני כבר בקיץ(וגם בפורום השני לאורך העונה שעברה).
    אני מזמן לא סמכתי על רוני כחלוץ מטרה, אמיר למשל לא סמך ממש על רוני כדמות מרכזית כבר די הרבה זמן.
    אתה זיהית את הנפילה כשהיא הפכה להתרסקות, היו כאלה שידעו להצביע עליה כבר די לפני הרבה זמן.
    הבעיה עם רוני זה שבשלוש השנים האחרונות הוא פה ושם נותן נגיעות או עיקצוצים מהרוני שהיה פעם וזה מספיק בשביל החסידים שלו כדי לבלוע את הלאקרדה.

זה בדיוק מה שלדעתי גם יהיה העונה.
    רוני יכנס באיזשהו שלב לכושר טוב למשך חודש אחד, יכבוש איזה 6-7 שערים בטווח הזה והמאזן שלו יעלה ל12-13 שערים בעונה והינה בום הרוני הישן של פעם חזר ונחזור שוב לשמוע שמות תואר כמו טופ קלאסX15 באוויר כמו בימים העליזים של כולנו.
    זה שבשלושה חודשים הראשונים של העונה הוא היה השחקן החלש ביותר בסגל, את זה כבר לא צריך לזכור, הרי מבחינת האוהדים אתה טוב בדיוק כמו שאתה כרגע, לא כמו שהיית במשך כמה חודשים לפני כן.

כשמתמחרים שחקן ב100 מיליון פאונד כמו שהיה אפשר לבקש עליו אז אתה לא מבקש חודש אחד בשנה או 2 שיראה כמו וורלד קלאס, אתה גם לא צריך לדרוש את הדרישה הלגיטימית שלך שהחלוץ 'על' שלך לא יגיע למצב של 11 חודשים בלי שער חוץ בליגה האנגלית, אתה מבקש יציבות, אתה גם מבקש וצריך לדרוש שיהיה מנהיג הקבוצה(מה שלא קרה לפני 2011 ולא אחרי וזה לא משנה שהלבשת אותו בסרט קפטן).
    מצטער את זה לא קיבלנו למעט עונה אחת טובה בטווח של 4 שנים.

ועכשיו כשאנחנו מדברים רק בדיעבד אתה אומר לי ש115 מיליון פאונד לא שווים עונה אחת טובה בדיוק והעובדה שכנראה היריבה הכי גדולה שלך הייתה נתקעת איתו ב2015 ואולי מעבר? לא יודע להגיד לך על זה.
    בדיעבד אני חושב שהעסקה הזאת לא הייתה מרסקת אותנו.

KDB זה סתם שם שעלה לי שהיה פשוט יכול להיות זמין ולו רוני היה עדיין בסיטי(תרשו לי להאמין שהוא לא היה נשאר שם בגיל 29 על תקן מחליף או נמכר בשלב הזה).
    עם רוני הם היו מכילים את זה בדיוק כמו שאנחנו היום מכילים אותו ומקווים "שיחזור" לעצמו.
    מטבע הדברים אם הם היו משחקים את המשחק הזה הם היו מפספסים כשרון כזה או אחר שהיה זמין בטווח הזמן הזה בשוק.
    KDB הוא סתם דוגמא אקטואלית, זה יכול להיות חאמס שיכולת לזהות ולתפוס ב2011 או זיבי, זה לא הפואנטה.
    הפואנטה שבלי רוני בכניסה ל2015/16 סביר להניח שהיית מנסה לבנות קבוצה יותר שלמה היום כי ברור לגמרי שרוני זה היום עול גדול.

נערך לאחרונה ב: ‏23/10/15
  6. k_700 Member

למחוק.

7. alexshw Member

הילד חוגג בן 30

:sm_birthday::sm_birthday::sm_birthday:

8. alexshw Member

http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/29/d2cd758f39bfc1d72d8e2ffb0ceb5c63.Xxx
    אחד מגדולי השוערים אי פעם חוגג היום יום הולדת 45. יש לו 8 אליפיות ושתי זכיות באלופות בחלוקה שווה בין יונייטד לאיאקס. הוא צבר 130 הופעות בנבחרת אבל הראשונה הייתה רק בגיל 25 מספר ימים אחרי זכיה בגביע אלופות הראשון.
    יש לו 605 הופעות ליגה וגם שער אחד. סך הכל יש לו 820 הופעות במועדונים. מי שגילה אותו היה ואן חאל במועדון חובבים נורדוייק ב 1990. ואן חאל גם זה שנתן לו את המושכות כשוער ראשון שנתיים אחר כך כשמנזו הותיק איכזב.
    הוא עלה לפרגי רק 2 מיליון פאונד ומדובר באחת הגנבות הכי גדולות אי פעם.
    בעונת 2008/09 הוא לא ספג במשך 1311 דקות רצופות. שיא גינס
    הוא פרש עם אליפות והוא השחקן הכי מבוגר ששיחק ביונייטד אחרי מלחמת העולם השנייה
    Happy birthday legend

David De Gea אוהב/ת את זה.
  9. alexshw Member

כך נראה מפגש בין צ'לסי לליברפול לפני 20 שנה. מקא עם שתי בעיטות מעולות מציל נקודה לספייס בויז בגשר

תאריך: 30.12.1995
    איצטדיון: גשר
    מעמד: הפרמייר ליג, מח' 21

הרכבים:
    צלסי: דמיטרי חארין, דן פטרסקו, סטיב קלארק, מייקל דיוברי, דיוויד לי, אנדי דאו, דניס וייז, רוד חוליט, אדי ניוטון, ג'ון ספנסר, פול פורלונג(85' גווין פיקוק). מאמן: גלן הודל
    ליברפול: דיוויד ג'יימס, סטיב הארקס, רוב ג'ונס, ג'ון סקיילז, מרק רייט, ג'ייסון מקאטיר, סטיב מקמנמן, ג'ון בארנס, מייקל תומאס, סטן קולימור, רובי פאולר. מאמן: רוי אוונס

10. alexshw Member

עוד אגדה חוגגת יום הולדת היום ועוד איזה - דניס ארווין בן 50.
    המגן השמאלי הזה שגם שיחק לעיתים כבלם לא טעם מהליגה העליונה עד גיל 25. הוא התחיל את הקריירה בלידס יונייטד ואחר כך עבר לאולדהאם - שתיהן בליגת המשנה. פרגוסון שם עליו עין אחרי עונת גביעים מוצלחת של אולדהאם(חצי גמר הגביע שם הודחה ע"י יונייטד וגמר גביע הליגה). בקיץ 1990 השדים שילמו עליו 625 אלף פאונד. במהלך 12 שנותיו ביונייטד הוא זכה ב - 19 תארים שונים:
    7 אליפויות, 3 גביעים, גביע הליגה, צ'מפיונס, גביע המחזיקות, גביע ביניבשתי, סופרקאפ אירופי, 4 מגני הצדקה.
    סה"כ הופיע ב- 529 משחקים במדי יונייטד וכבש 33 שערים. אגב תקופה מסומת הוא היה הפנדליסט הקבוע וגם בעט בעיטות חופשיות.
    ב - 2002 הוא עזב לוולבס והיה שחקן הרכב קבוע, עזר להם לעלות לפרמייר ליג בפעם הראשונה אך לא הצליח לשרוד עם הקבוצה בה בעונה אחר כך ופרש
    סה"כ ב - 21 שנות קריירה שלו הופיע ב- 900 משחקים וכבש 43 שערים, מהם 13 פנדלים, כולל 682 משחקים ו - 19 שערים בליגה. למרות שהיה שחקן הגנה יש לו כרטיס אדום אחד בקריירה.
    כמו כן שיחק עם נבחרת אירלנד במונדיאל 94.
    דניס ארווין מגדולי המגנים שידע הכדורגל האנגלי.

נערך לאחרונה ב: ‏31/10/15
  11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

סעמק, כל פעם שאני רואה קליפים משנות ה-90' אני אוכל את הלב. לא, הכדורגל לא היה טוב יותר אז מבחינת איכות, ממש לא, אבל הכל היה הרבה יותר פשוט.

ואולי זה רק מבט נוסטלגי ועיוור. אני מניח שלאוהדי צ'לסי אין געגוע עז לפול פרלונג.

alexshw ו-אלעד אוהבים את זה.
  12. alexshw Member

רצה הגורל והביקור הקודם של צסק"א מוסקבה בתיאטרון החלומות היה בדיוק לפני 6 שנים. אז זה היה משחק ראשון למאמנה הנוכחי לאוניד סלוצקי שבדיוק מונה במקום חואנדה ראמוס. מאז הוא הוביל את המועדון הזה לשני אליפויות, שני גביעים ושני סופרקאפים. עוד באותה עונה הגיע לרבע גמר ליגת האלופות וגם לשמינית גמר. המאמן הרוסי היחיד שהגיע פעמיים לנוק אאוט של ליגת האלופות. הוא זכה בכינוי מוריניו הרוסי והחודש גם הוליך את נבחרת רוסיה ליורו 2016. נראה אם יצליח לעשות בעיות לשדים גם היום.
    יונייטד מצידה התייצבה אז למשחק עם מאזן מושלם של 9 מ - 9 אך גם עם פצועים והרוטציה של פרגי לפני משחק העונה בגשר

תאריך: 3.11.2009
    איצטדיון: אולד טראפורד
    מעמד: ליגת האלופות, שלב הבתים, מח' 4

הרכבים:
    מנצ'סטר יונייטד: אדווין ואן דר סאר, ווס בראון, ג'וני אוונס, גארי נוויל, פאביו(59' פטריס אברה), נאני(58' ויין רוני), דארן פלטשר, פול סקולס, אנטוניו ולנסיה, מייקל אואן, פדריקו מקדה(82' גבריאל אוברטן). מאמן: אלכס פרגוסון
    צסק"א מוסקבה: איגור אקינפייב, סרגיי איגנשביץ', אלכסיי ברזוצקי, ואסילי ברזוצקי, גאורגי שצ'ניקוב, דייוידאס שמבראס(90' הורחק), אלן דזגוייב(72' דניאל קרבליו), יבגני אלדונין, פאבל ממאייב(70' אלבר רהימיץ'), מילוש קראסיץ', טומש נציד(85' ניקה פילייב). מאמן: לאוניד סלוצקי

אגב היום לצסק"א סגל יותר איכותי לדעתי.

נערך לאחרונה ב: ‏3/11/15
  13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

היום לפני 29 שנים:

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xlf1/v/t1.0-9/12219465_10206991297695190_6476747374059164405_n.Xxx?oh=b676770cb78ba977d7b9d5f9c94d7f2a&oe=56F566B9&__gda__=1455575302_b191c74ba9a18ad7170fcccadbda0c68

אלעד, yonmu ו-alexshw אוהבים את זה.
  14. alexshw Member

בתחילת 86 פרגי היה מועמד לארסנל אך זה לא יצא לפועל בגלל ההתחייבויות שלו נבחרת סקוטלנד.
    התותחניפ לבסוף מינו את מנג'ר מילוול ג'ורג' גראהם.

הדרבי הראשון של ונגר:
    קצת פחות מחודשיים בתפקיד וזלזול מצד התקשורת האנגלית ונגר התייצב לדרבי הגדול הראשון שלו בארסנל מול טוטנהאם של ג'רי פרנסיס שלמרות כמה שמות נוצצים לא הצליח להביא את התרנגולים לצמרת ונכשל מדי שנה.
    ארסנל הגיעה למשחק מהמקום השלישי בטבלה רק 3 נקודות מתחת לניוקאסל המוליכה וחסרה את השוער הראשון שלה סימן. התרנגולים רק במקום השמיני

תאריך: 24.11.1996
    איצטדיון: הייבורי
    מעמד: הפרמייר ליג, מח' 14

הרכבים:
    ארסנל: ג'ון לוקיץ', לי דיקסון, נייג'ל וינטרבורן, סטיב בולד, טוני אדמס, מרטין קיאון, פטריק ויירה, דיוויד פלאט(80' ג'ון הרטסון), פול מרסון, איאן רייט, דניס ברגקאמפ(90 ריי פרלור). מאמן: ארסן ונגר
    טוטנהאם הוטספור: איאן ווקר, סטפן קר, קולין קלדרווד, קליב וילסון, סול קמפבל, אלן נילסן, דיוויד הוולס, אנדי סינטון, דארן אנדרטון, טרי שרינגהאם, כריס ארמסטרונג. מאמן: ג'רי פרנסיס

15. alexshw Member

הנסיעות של ליברפול למנצ'סטר ללא ספק היו מוצלחות ביותר בעונת 2008/09, הראשונה שבהם לאל איתיחד נגמרה במהפך גדוול במחצית השנייה

תאריך: 5.10.2008
    איצטיון: אל איתיחד
    מעמד: הפרמייר ליג, מח' 7

הרכבים:
    מנצ'סטר סיטי: ג'ו הארט, פאבלו סבלטה(68' הורחק), חבייר גארידו, ריצ'רד דאן, מיקה ריצרדס, ונסאן קומפני, אלנו בלומר(85' מרטין פטרוב), שון רייט פיליפס, סטפן איירלנד, רוביניו(80 צ'ד אוונס), ז'ו(70' ז'לסון פרננדש). מאמן: מארק היוז
    ליברפול: פפה ריינה, אלברו ארבלואה, פאביו אאורליו(70' אנדראה דוסנה), מרטין שקרטל, ג'יימי קראגר, חבייר מסצ'רנו(71' רובי קין), צ'אבי אלונסו, דירק קאוט, סטיבן ג'רארד, אלברט ריירה(81' יוסי בניון), פרננדו טורס. מאמן: רפא בניטס

owen11111, Mellow29 ו-אלעד אוהבים את זה.