ליברפול 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏7/7/10.

1. yonmu Member

החלק הקדמי שלכם באמת נראה די מרשים (בטח בהתחשב בכך שאתם לא בדיוק מכוונים לאליפות) ויש בו מספיק עומק ואיכות. בעמדות הקיצונים יש את יובאנוביץ', קול, קויט ומקסי, שסוגרים יופי שתי עמדות. בעמדת הקשר ההתקפי\חלוץ נסוג יש את ג'רארד ופאצ'קו, שגם הם סוגרים את העמדה הזאת נהדר. הבעיה היא בחוד - טורס ללא ספק שחקן נהדר (בהנחה שיישאר) אבל הוא נפצע הרבה ובכל מקרה לא באבל ולא אנגוג (ולדעתי גם לא קויט, אולי יובאנוביץ') טובים מספיק בשביל להחליף אותו. לדעתי הודג'סון צריך למכור את שתיהם ולהביא חלוץ אחד טוב יותר במקומם.
    גם במרכז הקישור המצב לא רע, אפילו אם מסצ'רנו יעזוב - אקווילאני ושלבי בעמדת הקשר המרכזי ומחליף למסצ'רנו (בנוסף לעוד קשר אחורי אם לא רוצים לבנות על לוקאס) לצידו.

בינתיים אתם לדעתי הקבוצה הגדולה שעשתה את הרכש הכי חכם לדעתי.

2. _Rushie Member

אני יכול להבין את ההתעניינות בו, אם וכאשר פיגרואה יחתום אנחנו נסגור את עמדות המגנים הימני והשמאלי, אבל לגבי הגיבוי שלהם יש סימן שאלה אחד ענק, לימין יש את מרטין קלי שעדיין לא הוכיח כלום ולשמאל יש את דני ווילסון שאמר שהוא יודע לשחק שם אבל מעדיף את עמדת הבלם וגם הוא כמו קלי עדיין מאוד צעיר.
    לוק יאנג שחקן מנוסה בליגה ויוכל להיות גיבוי לשני האגפים, הוא גם נחשב לHome-grown, נטען גם שהודג'סון מכיר טוב את השחקן ורצה אותו עבור פולהאם.

למרות זאת... הוא שחקן מאוד בינוני ומוגבל ואני מקווה שלא נביא אותו, כבר מעדיף לתת את הצ'אנס לשני הצעירים.
    מריח לי כמו עוד דגן/חוסמי/ווטאבר, שמיהרנו לטפל בעניין העומק ובסופו של דבר זה בא על חשבון האיכות.

3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אומר שוב, ווילסון לא שיחק מעולם כמגן שמאלי, אני לא רואה איך יכול להיות שהוא ירגיש שם נוח יותר מאשר לוק יאנג שהוא מגן מטבעו, גם אם ימני.
    החשש הגדול אצלי הוא שאינסואה יימכר ולוק יאנג הוא המחליף שלו.
    אני מקווה מאוד שלא עשו לנו פה תרגיל, אי אפשר לדעת כבר כלום.

4. שלו Guest

5. StevieG Member

אני לא הייתי רוצה להפטר ממקסי. אני חושב שהוא שחקן מצויין שמביא ניסיון וראיית משחק לקבוצה. היה לו חוסר מזל בעונה שעברה עם ההחמצות אבל השנה אני חושב שנראה אותו מועיל וטוב.

6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מנסה להסתכל על הצד החיובי של ההחתמה הזאת אם היא באמת לא במקום פיגרואה אלא בנוסף. שחקן שיכול לשחק בכל העמדות בהגנה, יכול להיות כיסוי לעמדת המגן השמאלי אליה אין לנו באמת שחקן נוסף חוץ מככל הנראה פיגרואה (כמה שרציתי לראות שם את ווילסון, כנראה שזאת לא הייתה באמת אופציה). אין לי ספק שהוא יבוא בראש ובראשונה בשביל להוות כיסוי לעמדת המגן השמאלי, ורק אחר כך כבונוס גם לעמדות הבלם והמגן הימני למקרים של פציעות מרובות וכו'.

אני לא מת על הרכישה הזאת אבל אני בהחלט יכול להבין אותה. קלי לטעמי יקבל את ההזדמנויות שלו כי עד כמה שאפשר לגלות כבר עכשיו, הודג'סון מתכנן לתת הזדמנויות לצעירים במסגרות השונות, אני מאמין שווילסון החדש וגם כמובן קלי כן יקבלו את הדקות שלהם. לגבי שלבי אני כבר לא בטוח, הוא לא הוצג כמו הסקוטי, יובא וקול, וגם הוא קיבל מספר 33 שהוא לא בדיוק מספר של שחקן בסגל הראשון. זה גורם לי לחשוד שאולי הוא יהיה לרוב במילואים, וזה יהיה חבל מאוד. אני חושב שגם פאצ'קו יקבל את הדקות שלו, אי אפשר להתעלם מהפריצה של הכשרון הנהדר הזה (שכל אוהדי ליברפול היו מודעים לו כבר שנתיים) לתודעה של הכדורגל העולמי בעקבות הטורניר המדהים שהוא עובר עכשיו עם נבחרת ספרד הצעירה.

בסופו של דבר, כמו שאמרתי כבר קודם רק בתוספת הרכש האחרון (בהנחה שהידיעה נכונה ושפיגרואה גם יצטרף) - אני אצא מאוד מרוצה מהקיץ הזה עם ווילסון, שלבי, קול, פיגרואה, יאנג, יובאנוביץ' ומחליף ראוי וטוב למסצ'ראנו כשהעזיבות יכללו את כל מי שעזב עד עכשיו והגרזן הארגנטינאי. בטח בהתחשב בעובדה שחודשיים אנחנו שומעים כל הזמן שטורס וג'רארד בדרך החוצה, גם לשמור עליהם (בעיקר על טורס) בקבוצה אחרי העונה האיומה שעברה עלינו זה לא דבר קל.

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרטין אוניל שוילה קיבלה הצעה על יאנג והוא שוקל אותה כרגע:
    http://www.teamtalk.com/liverpool/6282755/...s-bid-for-Young
    אם ההעברה הזאת תושלם, כל אלה שמרוצים ממנה שלא יתלוננו להיקס וג'ילט למה חסר 2 מ' בשביל להביא את המחליף האופטימלי למאסצ'ראנו או את החלוץ שהכי רצינו.
    אם יש מספיק כסף לכל הדברים האלה, לא היה אכפת לי על רכישה כזאת, כנראה שהודג'סון ממש ממש לא מחזיק מדארבי. אם אנחנו עדיין חיים על הגבול מבחינה פיננסית וסופרים פה כל פני שיוצא, אז ההעברה הזאת בעייתית מאוד.

לגבי מקסי, אני הייתי משאיר אותו, אני לא רואה סיבה למהר ולמכור שחקן לא רע כמוהו בשביל המיליון-2 מיליון שנעשה עליו, אח"כ נבכה שאין מספיק עומק בסגל.
    מבחינתי בעמדות הקישור ההתקפי אני משתמש ב: קול,יובאנוביץ',פאצ'קו ומקסי, בעמדת החוד ב: טורס,קאוט,באבל. יש פה לא מעט עומק ואיכות, 7 שחקנים על 3 עמדות בהנחה שג'ררארד משחק קדימה, אפשר להתרכז ברכישות לקישור המרכזי החלש שלנו ומגן שמאלי אחד.

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיל, מסכים לחלוטין לגבי מקסי אבל קצת פחות לגבי יאנג, אני רוצה להאמין שה2 מיליון האלה לא מה שישפיעו על הבאת מחליף X שעדיף על מחליף Y למסצ'ראנו.

סתם להוסיף עוד נקודה שנותנת לי אופטימיות לגבי העונה הקרובה, כמו שזה נראה כל ארבעת השחקנים שהגיעו אלינו בחרו להגיע אלינו כשהיו להם עוד אופציות שאולי היו יותר קוסמות לכדורגלנים אחרים, ג'ואי בחר בנו על פני ארסנל וטוטנהאם ככל הנראה, אני זוכר שבנוגע ליובא דיברו חזק על מילאן שתחתים אותו וגם עוד קבוצות, ווילסון אמר שהיו גם הצעות מקבוצות בצ'מפיונס ליג עליו אבל כשהגיעה ההצעה מליברפול הוא לא חשב פעמיים, אם אני לא טועה גם בשלבי התעניינו טוטנהאם, צ'לסי וארסנל... זה עושה אותי מאושר לראות שכנראה עדיין יש משהו בקסם של ליברפול ואנפילד, וגם ששחקנים רוצים לשחק תחת הודג'סון.

דרך אגב,
    בראיון של ווילסון בהצגה שלו יחד עם יובא וקול, הוא אמר שהוא כן שיחק בעמדת המגן השמאלי אבל שזאת לא האופציה המועדפת עליו. בהמשך המשפט הוא אמר שהוא ישחק איפה שהמנג'ר רוצה שהוא ישחק - בלם, מגן שמאלי, מגן ימני, ואז הוסיף בשיא האדישות- שוער... יש לו חוש הומור לבחור. אבל עדיין נראה בנאדם רציני מאוד וכמובן מבטא סקוטי כבד, אני בטוח שהוא וקרא יסתדרו מהבחינה הזאת (או בדיוק להיפך וזה יהיה כמו דו שיח של חרשים)...

נערך לאחרונה ב: ‏28/7/10
  9. StevieG Member

בכל מקרה, אני מאוד מרוצה מההתנהלות של הודג'סון וליברפול בשוק ההעברות. בניגוד לארסנל וטוטנהאם, אנחנו לא מורחים את כל הקיץ בחיפוש העברות אלא עושים הכל קצר מדוייק וחכם, עם רכש אנגלי טוב וזול וחיזוק מצויין במקומות שאנחנו צריכים.

לגבי יאנג, אני חושב שההחתמה שלו בעיקר תעזור לנו עם ניסיון. יוכל צלשמש גיבוי מהספסל וגם להדריך את השחקנים הצעירים קלי ודארבי. ואני מאמין שהסיבה שהוא נרכש זה בגלל שהודג'סון היה מאוד לא מרוצה מהמשחק נגד קייזרסלאוטרן, שבו הוא נתן לכמה לשחקנים להוכיח את עצמם בהגנה והם פשוט אכזבו. אני לא חושב שהוא רוצה ללכת לישון עם הילדים האלה ולהתעורר רטוב בבוקר. הוא לא מוכן לקחת את הסיכון הזה.

10. yakov_y YNWA

צריך להסתכל על הצד החיובי של השחקו.
    לוק יאנג יגיע כמחליף של ג'לן ג'ונסון או מיינור פיגוארה. אני מעדיף שיאנג יהיה המחליף מאשר ילד בן 17 באגף שמאל, מרטין קלי אומנם מחליף של ג'לן ג'ונסון אבל הוא נפצע לעיתים קרובות.

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.liverpoolfc.tv/news/latest-news...wn-to-macedonia

הסגל הרשמי שטס למשחק מחר נגד המקדונים:

שוערים: קבאליירי, גולאקסי, האנסן.
    הגנה: אגר, סקרטל, ווילסון, קיריאקוס, קלי, דארבי, איאלה.
    קישור: לוקאס, אקווילאני, ספירינג, שלבי, אמו, יובאנוביץ', אינס.
    התקפה: אקלסטון, דאלה ואלה, אנ'גוג.

מהסגל הזה אני חושב שההרכב הכי טוב שאפשר להוציא הוא:

קבאליירי
    ווילסון אגר סקרטל קלי
    לוקאס שלבי
    יובאנוביץ' אקווילאני אמו
    אנ'גוג

או

קבאליירי
    ווילסון אגר סקרטל קלי
    יובאנוביץ' לוקאס אקווילאני אמו
    אקלסטון אנ'גוג

נערך לאחרונה ב: ‏28/7/10
  12. yakov_y YNWA

אני מאוד מקווה שנראה את ההרכב הזה:
    קבאליירי
    ווילסון אגר סקרטל קלי
    לוקאס אקווילאני
    יובאנוביץ' שלבי אמו
    אנ'גוג

13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, מוזר מאוד שהאנגלים לא יצאו וסקרטל כן, הרי הם סיימו את המונדיאל באותו שלב...

14. Cup of Tea Liverpool, UK

לא נראה לי שיהיה קל במשחק הזה. נקווה שהקצב לא יהיה גבוה שכן שיתוף של שחקנים
    טרם נכנסו לכושר משחק (למרות שגם זו דרך) עלול לפגוע בהם ולהשבית אותם עם פציעות במהלך העונה.

תומר, אהבתי יותר את ההרכב הראשון שרשמת. אבל לא יודע אם שלבי יפתח, אני מקווה שכן.

15. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.liverpoolfc.tv/news/latest-news...n-to-wear-no-22

ווילסון ילבש את המספר 22, מה שאומר שאינסואה בוודאות בחוץ. מוזר שהוא לא לובש 6, באימונים זה היה המספר שלו והוא פנוי... אולי זה שמור למגן השמאלי שיגיע (אני מקווה שפיגרואה)?