ליברפול 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏7/7/10.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

שים לב מה כתבתי לפני שאתה מתקן, כתבתי במפורש: "כאילו בשם לוקאס". אני לא אידיוט.

ההרכב שפירסמו בRAWK מפתיע מאוד. ציפיתי שאורליו כן ישחק (אינסואה אני עוד מבין כי אולי עדיין מתכננים למכור אותו), אבל אני מאושר לראות את קלי ופאצ'קו בהרכב, הרכב פשוט מצוין אם אלה באמת ה11 שיעלו.

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/10
  2. Strawberry Fields Member

3. KirkH Member

הייתי צריך להיכנס ללינק כדי להיות בטוח שאני לא מחליף אותו בג'ונס אחר. מסתבר שלא.

לטעמי שוער מאוד בינוני, לא שווה 2 מיליון פאונד ובעיקר לא אחד שהולך להיות בקליבר של שוער ראשון במועדון כמו ליברפול.

כל זה בהנחה שהבחור לא עשה בעונה האחרונה את קפיצת המדרגה הגדולה בהיסטוריה.

4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההרכב הרשמי הוא אכן כמו שפירסמת ערן:
    קבאליירי, ג'ונסון, קראגר, סקרטל, קלי, יובאנוביץ', לוקאס, ג'רארד, קול, פאצ'קו, אנ'גוג.
    ספסל: גולאקסי, ווילסון, קיריאקוס, ספירינג, אקווילאני, מקסי, אקלסטון.

השאלה מי ישחק איפה ובאיזה מערך אנחנו עולים... אם זה 4-4-2 עם פאצ'קו ואנ'גוג בחוד או 4-5-1 כשקול מאחורי אנ'גוג. בכל מקרה זה אחד ההרכבים הכי התקפיים ויצירתיים שהעלנו שנים; אנ'גוג, קול, פאצ'קו, יובאנוביץ' וג'רארד כשרק לוקאס בעצם הוא לא שחקן התקפה בקישור. נראה לי שאנחנו הולכים להינות מהמשחק הזה.

5. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחלה מחצית שלנו. ג'ואי בדקות פשוט מדהימות, פשוט הכל בהתקפה עובר דרכו וכל מהלך טוב ומעניין הוא מתחיל/מסיים. יש לי עדיין לא מעט ספקות לגבי התפקוד שלו מאחורי החלוץ אבל התנועה שלו ללא הכדור וגם איתו היא כל כך חכמה, תענוג ממש. וכמובן שהדובדבן ההרמה המצוינת לאנ'גוג שסיים עם נגיחה מצוינת. ג'רארד במרכז השדה זה כנראה היה צעד מתבקש, הוא נראה מאוד חי ונמרץ בניגוד לכמעט כל העונה שעברה, מחצית טובה מאוד גם של סטיבי. מאחוריו לוקאס בינוני מאוד עד עכשיו, 2 איבודים קריטיים במרכז השדה וחוץ מזה סה"כ בסדר, לא מפתיע בואו נגיד ככה. בהתקפה יובאנוביץ' מפגין מהירות ונחישות אבל קצת חוסר טכניקה, מזכיר לי קצת את קויט רק עם כוח מתפרץ וזריזות. פאצ'קו עם לא מעט טעויות אבל מי שלא מנסה לא מצליח, אני בסופו של דבר מרוצה ממנו, הכניס גם כדור מעולה לאנ'גוג שביזבז אותו בצורה דיי אופיינית. הצרפתי במחצית חלשה, אמנם כבש, אמנם השיג פנדל אבל חלוץ יותר חד ממנו היה כבר עם 3-4 שערים במחצית הזאת, פעמיים השאירו אותו ב1 על 1 מול השוער והוא ביזבז את המצב ברשלנות שגובלת בפשיעה. רביעיית ההגנה בסה"כ טובה, ג'ונסון לא תורם מספיק בהתקפה, קלי טוב מאוד, קרא וסקרטל גם טובים.

6. StevieG Member

היה משחק מהנה מאוד, אבל הוא לא מדד לכלום. ראבוטניצקי הזאת קבוצה מאוד חלשה ואל לנו להתלהב ממשחק כזה. חבל אבל שלא הבקענו רבע מהמצבים שהגענו אליהם. החמצות גדולות של ג'ו קול, דויד אנגוג, פאצ'קו ומקסי יכלו לגמור את המשחק הזה בשקט בחמש שש אפס.

בנוגע להגנה, נהנתי מגלן ג'ונסון במחצית השנייה(שוב, לא מדד, אני יודע), כמו גם ממרטין קלי שעשה עבודה נהדרת. רואים שמדובר בשחקן אינטליגנטי שעשה שיפור עצום לעומת הפרה סיזן בעונה שעברה. את קבאליירי אני לא אוהב. לא יודע, אני לא שקט איתו.

7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב אז זהו, נגמר 2:0 והיה משחק טוב. ראינו כדורגל מצוין מול יריבה כמובן נחותה בהרבה, אני מרוצה אבל לא הכל אופטימי אצלי. היינו חייבים לגמור את המשחק הזה עם רביעייה ומעלה, ים הזדמנויות מצוינות בזבזנו, נגד יריבות יותר טובות לא יהיה לנו את הלוקסוס הזה של להחמיץ כל כך הרבה ועדיין לנצח.

קבאליירי 5.5 - בקושי נגע בכדור, עשה מה שהיה צריך לעשות.
    ג'ונסון 5.5 - לא הרשים אותי היום, בהגנה לא הייתה לו עבודה ובהתקפה הוא בקושי תרם.
    קראגר 6 - משחק טוב שלו, גם הוא לא היה צריך להתאמץ יותר מדי אבל היה טוב.
    סקרטל 5.5 - סולידי, מה שכתבתי על קראגר תופס גם לגביו, אבל בפעם שהוא כן עמד במבחן הוא עשה פאול ברור ברחבה. אני מאוד לא שקט איתו וציינתי את זה גם בסוף העונה שעברה. רק אגר.
    קלי 7.5 - אולי אני מגזים ואולי אני לא אובייקטיבי לחלוטין אבל משחק פשוט פנטסטי של הילד הזה בעמדה זרה לו לחלוטין, פשוט נפלא. אני חושב שהיה משחק שראיתי אותו והוא לא היה בו מצוין, יש לנו כשרון אמיתי בידיים.
    לוקאס 5.5 - משחק סביר ולא יותר.
    ג'רארד 7.5 - מצוין, רץ המון, השקיע, והיה בהצלחה רבה הברומטר שלנו במרכז השדה היום. לא היה לי ספק שהוא יכול למלא את המשבצת הזאת בהצלחה ויש לי תחושה שהוא אפילו מעדיף לשחק שם. כיף לראות.
    קול 7.5 - אלמלא מספר החמצות הייתי נותן לו ציון גבוה יותר, אבל קשה לי להתעלם מכך שהיו לו 2-3 מצבים טובים מאוד, לא מצבים של שער בטוח אבל הוא היה צריך לסיים את המשחק הזה עם גול. אבל חוץ מזה אין ספק שהוא היה מס' 1 על המגרש, היה בכל מקום, ירד לגליצ'ים אפילו במרכז השדה ואם הוא יישחק ככה בהמשך העונה אפשר להיות מאוד שקטים לגבי תפקוד שלו מאחורי החלוץ כשג'רארד מאחוריו במרכז השדה.
    פאצ'קו 5.5 - הרבה יותר מדי איבודים, הראה קצת מהיכולת שאנחנו רוצים לראות ממנו אבל לא מהמשחקים הכי טובים שלו בלשון המעטה.
    יובאנוביץ' 6 - רץ כל הזמן, השקיע בטירוף, משחק טוב שלו בסה"כ. קצת לוקה בכל מה שקשור לטכניקה ממה שראיתי היום.
    אנ'גוג 5.5 - כן, הוא היה אחראי בסופו של דבר לשני השערים שלנו אבל היה לבנאדם 5-6-7 מצבים של שער בטוח, מהם הוא יצא עם גול אחד, משחק בסופו של דבר סביר. חלוץ עם יותר חדות וריכוז היה מסיים בקלות עם שלושער במשחק הזה.

אקווילאני - דיי פעיל, לא רע. אם ג'רארד ישחק במרכז השדה גם בהמשך העונה הוא יראה הרבה ספסל.
    מקסי - טוב מאוד, עשה כמה מהלכים יפים.
    ספירינג - בסדר גמור.

פתחנו את העונה רשמית (המשחק הקודם נגד המקדונים היה כמו משחק אימון בשבילי למען האמת) וברגל ימין.

8. Cup of Tea Liverpool, UK

תומר, ברשותך אני אעתיק את מה שרשמתי לך באתר הרשמי של ליברפול בישראל למען העשרת הידע (בקצת) של כל מי שקורא גם פה.
    קוד:
    לגבי מה שרשמת על מרטין קלי השחקן. העמדה בשמאל לא לגמרי זרה לו, כשהושאל להאדרספילד של טרי מק'דרמוט (היה עוזר מאמן) הוא שיחק בצד שמאל של ההגנה כמה משחקים והיה סולידי מאוד ואף הבקיע שער יפה עם הרגל. אבל אין ספק שהבחור יכול להיות גיבוי לכל תפקיד בהגנה, הוא כישרון עצום ואני פשוט מת עליו.

9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא שיחק בעיקר כמגן ימני שם, אם אני זוכר נכון רק את הבכורה הוא עשה בצד שמאל.

10. Bill Shankly Member

תצוגה טובה ומספקת את הרצון אך התוצאה פחות לצערי, היה צריך להיות 0-6 מינימום.

בסה"כ הח'ברה ששיחקו במונדיאל נראים די חדים הם לא איבדו הרבה מהכושר שלהם.
    המבחן הראשון של העונה תיהיה נגד ארסנל כאמור רק חבל שאין לנו עוד משחק לפני כן, הסיבוב
    האחרון של האירפה ליג מתחיל לאחר המשחק נגד ארסנל. לא מובן למה לא קבענו עוד משחק
    אימון ליום רביעי או שלישי שלפני ארסנל.

מסקנות מהמשחק באשר לשיבוץ עמדות:

רואים שהודג'סון מחזיק מלוקאס כקשר אחורי שזה טוב מאוד לדעתי, הוא לא אומר להיות הקשר
    היצירתי. בקטע הזה הודג'סי רואה את סטיבי לוקח את הבמה לשמחתנו כנ"ל לגבי אקווה למרות
    שאני לא מתנגד לראות אותו משחק מאחורי החלוץ.

באשר לג'ו קול, פשוט תענוג. יופי של משחק. סוף סוף יש לנו שחקן עם flair אמיתי. אני כבר מת
    לראות אותו מול ארסנל. הוא יעשה להם הרבה צרות (טפו טפו בלי עין הרע). ללא ספק הוא הולך להיות
    שחקן מפתח העונה.

עריכה: עכשיו שמעתי שיש פגרת נבחרות.

לטובתנו רוב שחקני ההרכב הם שחקני נבחרת אז הם יצברו במשחקי הידידות את הדקות שהם צריכים לקראת העונה.

11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לוקח מהמשחק הזה רק את מי שלא טוב ולא את מי שטוב כי היריבה הזאת פשוט פתאטית מבחינתי (מישהו זוכר שהודג'סון אמר שהמשחקים יהיו קשים מאוד?).
    סקרטל פעם אחת ב90 דקות נדרש להגן, מאוד רשלני, יכול להיות שהגיע שם פנדל.
    לוקאס טוב כקשר אחורי? למה? כי הוא לא מפריע להתקפה? לכו תרכיבו אותו ואת ג'ררארד באמצע נגד קבוצה רצינית, מישהו סומך עליו שהוא יכול לשחק קשר אחורי נגד קבוצה שתתקוף אותנו? תעשו לי טובה, בשביל זה הודג'סון מביא את פולסן, כדי שבמשחקים קשים (מחזורים 1-2 למשל) הוא יפתח עם פולסן-לוקאס או לחילופין עם פולסן-ג'ררארד אבל ייתן לקפטן הוראות הגנתיות מאוד.
    אקווילאני לא טוב אפילו נגד היריבה הזאת, אז איך אפשר לבנות עליו בכלל?
    פאצ'קו צריך עוד להשתפשף, מבחינתי היה אידיאלי אם היה הולך להשאלה לקבוצה אחרת בפרמייר ליג, כרגע אני מעדיף לתת דקות למקסי/יובאנוביץ'/קול/קאוט.
    אנגוג מסיים 2 משחקים עם 3 שערים וסוחט פנדל, נתונים מרשימים אבל עדיין אני לא שלם עם זה שהוא אמור לפתוח כשטורס פצוע, צריך חלוץ או שינוי שיטה כשטורס פצוע. בבקשה לא 4-5-1 ואנגוג רודף אחרי כדורים שוב.

נקודה חיובית לסיום: נהנתי לראות אותנו מגיעים לכל כך הרבה מצבים ב90 דקות, לדעתי זה לא קרה לפחות 15 חודשים. גם אם היריבה מצחיקה, חלק מהמהלכים היו תענוג, יכול להיות שהרעיון לשחק עם קול מאחורי החלוץ וג'ררארד במרכז יצליח.
    אני מזכיר שהוייה,בניטז,אריקסון וקאפלו נמנעו בד"כ מלהציב את ג'ררארד במרכז השדה בטענה שהוא לא ממושמע טקטית כמו שאמר עליו גם אריגו סאקי פעם.

12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד חדשות על הטייקאובר:
    נראה שההצעה הסינית הולכת להיות חברה בבעלותם של האנג ובנאדם נוסף שאליהם יצטרפו משקיעים פאסיביים (שקטים) כשאחד מהמשקיעים זה חברת CIC שמקושרת לממשלת סין.
    http://www.cbsnews.com/stories/2010/08/06/...in6748541.shtml
    אין ספק שזה לא אופטימלי, אבל ממה שקוראים בתקשורת זאת ההצעה הכי טובה שיש לנו, בטח שהיא יותר טוב מהפלופ הסורי הזה שהאמריקאים מנסים להנחית עלינו רק בשביל רווח אישי.

13. StevieG Member

למי שפספס את המשחק אתמול, הנה תקציר של מה שג'ו קול עשה

14. ARSI Member

טוב לראות את ג'ו קול עושה דהרים יפים, הייתי בספק גדול שזה יקרה מתישהו.
    קצת מאכזב לראות את אנפילד לא מלא אחרי הבאזז של הרכישות החדשות וההגעה של הודג'סון.

15. KirkH Member

משחק טוב של ג'ואי. אבל גם משחק שמראה בדיוק למה הוא לא יכול לשחק בעמדה הזו בליגה או יותר נכון למה עדיף לליברפול שהוא לא ישחק בעמדה הזו בליגה.

90% מהפעולות הטובות שלו לא באו בתנועה עם הכדור אלא בנגיעות קטנות. זה נחמד מול דייגים שנותנים לך 50 מטר כשאתה רחוק מהשער. זה טיפה פחות פשוט כששני גרזנים מסתובבים לידך כל המשחק ומחפשים במקרה הטוב את הכדור ולא את הרגל. בפרמיירליג או מול יריבות סבירות מינוס באירופה הוא לא יוכל לקבל את הכדור עם הגב, לעשות סיבוב ולקבל כזה שטח פנוי לפניו.

כל פעם שהוא קיבל כדור עם הגב לשער והיה לידו שחקן הוא בסופו של דבר נאלץ להשתמש בג'רארד או שחקן אחר לידו. הוא כמעט ולא לקח אף שחקן יריב באחד על אחד עם טכניקה או מהירות נטו.

זה משחק שהראה מה היכולת של ג'ואי במגרש פתוח ושהוא שחקן מאוד חכם. רואים שהוא גם חזר רעב להוכיח. אני לא רואה את הודג'סון משתמש בו בעמדה הזו. זה פשוט לא יילך.