ליברפול 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏7/7/10.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיל,
    בהנחה שאנחנו מביאים עוד בלם, אז כן, סקרטל הופך לרביעי בהיררכיית הבלמים. כשאגר כשיר הוא ישחק, הבלם החדש אני משער שיגיע עם מעמד טוב משל הסלובקי, וקראגר גם כן יישאר מעליו בהיררכיה. אני כבר אמרתי מה אני חושב לגבי סקרטל ושלדעתי אנחנו צריכים למכור אותו. הייתי מת להיכנס לראשו של דלגליש לרגע ולראות מה הוא מתכנן להגנה לעונה הבאה...

לגבי דאן, לא יודע, לקנות עוד שחקן שהיה פצוע עכשיו חצי שנה? אני יודע שהוא לא פצוע כרוני אבל בחייאת, שנאתי את הסיכונים האלה בעבר (אגב, גם עם קארול זה הפריע לי מעט) ולדעתי אם ננבור קצת יותר עמוק נוכל להביא שחקן ברמתו באותו מחיר. בעקרון הוא בלם טוב מאוד ואם הוא לא היה אחרי פציעה לא הייתי חושב פעמיים, אבל לדעתי זה צריך להשפיע מבחינתנו.

2. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מסונכרן עם דלגליש? קלי היה אצלו באנקר בהרכב.
    בנוסף לזה איך אפשר להסיק שסקרטל יהיה בהרכב בעונה הבאה? על סמך מה, זה שהוא בהרכב העונה, כשאין שום אלטרנטיבה אחרת חוץ מקירגיאקוס?

נראה לי שעדיף לחכות ולראות מה קני עושה, מחצי העונה הזאת אי אפשר להסיק הרבה.

3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

קלי היה באנקר בהרכב כשג'ונסון היה פצוע או בגלל שאין מגן שמאלי. כשג'ונסון יהיה כשיר הוא יפתח כמגן ימני בהנחה שנרכוש מגן שמאלי טבעי. קלי יהפוך לשחקן גיבוי.

תומר,
    על סמך מה אתה מניח שאגר מעל סקרטל? אני לא בטוח שזה המצב ובכל מקרה אני מבחינתי לא סופר את אגר בכלל כי אי אפשר לבנות עליו. סקרטל לא יהיה רביעי ברוטציה, זה יפתיע אותי מאוד אם הוא כן. אם זה המצב, הוא צריך לקבל הודעה על כך מדלגליש ולחפש לעצמו קבוצה חדשה. אתה לא עובר מלשחק כמעט כל משחק שאתה כשיר בכל הקריירה שלך בקבוצה לבלם רביעי מבלי לקבל הודעה על כך.

התקווה שלי, במסגרת המהפיכה הכללית שהייתי עושה הקיץ, היא שהיינו מוכרים גם את סקרטל וגם את אגר. קלי היה משחק כבלם לצד בלם חדש שהיינו רוכשים ובלם נוסף שיהווה גיבוי לשניהם יחד עם קאררגר. במציאות, עוד לא ברור האם בכלל נרכוש בלם, לי זה נראה כאילו מרוצים מאוד מסקרטל, קאררגר הוא באנקר כי הוא קאררגר, אגר עדיין שחקן בסגל לכן סופרים אותו ומניחים שיש את קלי כבלם רביעי. הם עלולים להסתפק בכך.

4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

על סמך מה כל המסקנות האלה.
    אני מאוד רוצה לראות את קלי כבלם אבל הוא לא שיחק שם בבוגרים ולא מנוסה בעמדה הזאת ככה שזה לא הגיוני להציב אותו כבלם הראשון בהרכב בעונה הבאה.
    אי אפשר לדעת כמה מרוצים מסקרטל וקראגר, סקרטל בילה את כל העונה בהרכב, זה לא אומר לי הרבה כשאגר וקראגר לא היו כשירים כמעט בכלל באותו זמן תחת דלגליש, והאלטרנטיבה הנוספת זה היווני.

הרי זה לא סוד שאנחנו מעוניינים בבלם.
    סקרטל ירד מההרכב לרוטציה בדיוק כמו שקויט ואולי לוקאס ירדו לרוטציה. לא מסתדר לי להגיד שאם הם היו בהרכב כל הזמן תחת דלגליש אז הוא מחזיק מהם מאוד עד כדי כך שגם בעונה הבאה הם יהיו באנקרים, לא היו שום אלטרנטיבות כדי לבחון את זה, אפשר לחשוב שוידיץ' ומסצ'ראנו חיכו על הספסל.

יותר מדי שליליות פה, אתם סתם עוסקים בספקולציות שאין להן שום בסיס במציאות.

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי עוסק בספקולציות? אני או אתה?
    כרגע סקרטל בלם פותח. אתה זה שעוסק בספקולציות כי אתה מניח שנרכוש בלם. לא סוד שמעוניינים בבלם? איפה זה היה כתוב? זאת ספקולציה...
    אתה גם מניח שאגר יועדף על פניו במידה והוא כשיר למרות שלא ראינו לכך הוכחה בינתיים. אז זה יקרה כי אתה חושב שזה צריך לקרות?
    סקרטל קיבל מחמאות מדלגליש, שיחק בכל אחד מהמשחקים בהם היה כשיר, הרבה יותר סביר לחשוב שמעריכים אותו יותר מאת אגר מאשר פחות.
    כרגע סקרטל קאוט ולוקאס הם שחקני הרכב, אני חושב שמתוך שלושתם דווקא סקרטל יכול להיות רגוע מאוד בקשר למעמדו. הוא מתמודד עם בן 33 ועם פצוע סדרתי.

קלי לא שיחק כבלם בבוגרים ולא מנוסה בתפקיד? אז הגיע הזמן שיקבל ניסיון, זה יהיה חייב להתחיל מאיפשהוא. קאררגר לא היה מנוסה כבלם בבוגרים לפני שהתחיל לשחק שם מהרגע שבניטז הגיע למועדון, הוא עשה את זה בצורה פנטסטית, כאילו עשה את זה כל הקריירה.
    קלי בלם, לא מגן. ההצבה שלו כמגן מקשה עליו נגד שחקנים זריזים. הוא אף פעם לא יהיה מגן מצויין, הוא יכול להיות בלם מצויין.

6. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נכתב ע"י העיתונאים הכי אמינים שיש בענייני ליברפול. בארט, סמית' וכו' דיווחו שאנחנו רוצים את קייהיל. האקו אומר שאנחנו רוצים את דאן. נכון שזה לא חתום וסגור אבל זה אינדיקציה גדולה יותר לגבי הכוונות שלנו מאשר... מה, בעצם? אני עדיין לא בטוח על סמך מה אתה אומר שכנראה לא יגיע בלם וסקרטל וקראגר יהיו הציוות שלנו גם בעונה הבאה.

אני מניח שאגר יועדף מתוך הגיון בסיסי כי הוא בלם הרבה יותר טוב והיכולת שלו עם הכדור היא מאוד חשובה לנו. עוד לא קיבלנו הוכחה לזה אבל צריך לציין שלא הייתה לדלגליש שום הזדמנות להוכיח את זה, אגר היה כשיר אצלו לאיזה 3 וחצי משחקים, כשברובם קראגר לא היה כשיר ולכן סקרטל עלה לצידו.
    נתן לו מחמאות, זה כבר לא טיעון, ציפית ממנו למשהו אחר כשהוא נשאל עליו? לא כולם הודג'סון.

אני מסכים איתך לגמרי על קלי, וזה באמת יהיה חייב להתחיל מאיפשהוא, אבל אני לא בטוח שהאיפשהוא הזה צריך להיות בלם הרכב ראשון כבר מהעונה הבאה. אני אשמח אם בעונה הבאה הוא ישמש אותנו כשחקן רוטציה שיכול לכסות את כל העמדות בההגנה וכך הוא יקבל המון משחקים, כולל לאט לאט להכניס אותו לעמדת הבלם.

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אנחנו רוכשים בלם, מישהו יצטרך ללכת. קאררגר לא יילך, זה יהיה סקרטל או אגר. אני עדיין לא רואה את זה קורה. עד שלא נגיש הצעה באופן רשמי על בלם אני אחשוב שאנחנו מעדיפים להתמקד בתפקידים אחרים. על סמך מה אני אומר את זה? ניסיון העבר, אין פה משהו מעבר לזה. לא רואה אותנו רוכשים 6-7 שחקנים הקיץ ואם נצא מנקודת הנחה שמגן שמאלי וקשר תוקף הם באנקרים ונצרף את זה לציטוטים של קלארק וקני (לא ברור עד כמה נאמרו ברצינות) שאנחנו צריכים שינויים מינמליים אז זה הטריגר.

אגר היה כשיר למעט מאוד משחקים, ולכן גם ההנחה שלך שהוא בהכרח מועדף על פני סקרטל לא מבוססת על משהו פרט להרגשה שלך. נחכה ונראה, לי זה נראה שאם באמת נרכוש בלם, אגר יימכר וזאת תהיה העדות החותכת לכך שסקרטל מועדף על פניו.

לגמרי הייתי זורק את קלי למים העמוקים, לא רק שאני חושב שהוא יעמוד בזה, אני גם רואה את האלטרנטיבות, והן שורה של בלמים בינוניים. קאררגר כי הוא כבר רחוק מהשיא, סקרטל כי הוא פרוע מדי בסגנון המשחק שלו ואגר מבחינתי לא אופצייה.
    זה ה-זמן להתחיל עם קלי כבלם, אולי יעלה לנו בכמה שערים אבל יש לי אמונה שנרוויח בלם להמון שנים, זה כל כך מזכיר לי את המצב ב2004 כשכולם העדיפו ללכת על בטוח עם הופייה-הנשו במרכז ההגנה ולא להעביר את קאררגר לשם, בניטז הלך על זה וזה היה הימור מבריק. אני חושב שהפוטנציאל פה דומה מאוד.

בכלל אם אתה שואל אותי, אני עוד יותר רדיקלי ממה שנדמה, אני גם הייתי מחליף את עמדת המגן הימני ומוכר את ג'ונסון. קלי+3 שחקני הגנה חדשים, בחיי. ותאמין לי שלא היה קיץ בכל ההיסטוריה שלי כאוהד ליברפול שרציתי להחליף כל כך הרבה שחקנים, אבל פשוט מאסתי בסגל הזה, לא רק שהוא לא מסוגל להגיע למטרות שאנחנו רוצים הוא גם לא מנסה אפילו (רובם לפחות), הרי אין שום סיבה שג'ונסון יהיה כל כך בינוני בהגנה, יש לו את כל הנתונים הפיזיים להיות שחקן הגנה איכותי, הוא פשוט מתעצל ומתרשל כשהוא בהגנה.

8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה שוכח מהיווני שבטוח יעזוב. אני כבר אמרתי את דעתי על אגר, אני חושב שהוא יימכר אם תגיע הצעה סבירה אבל הוא לא אחד שנחפש להפטר ממנו בכל מחיר כמו שמיניית האפסים שלי. כן הוא יימכר לפני סקרטל אבל זה חד וחלק בגלל הכשירות שלו.
    בסה"כ, זה שסקרטל היה כל העונה בהרכב לא מזכה אותו למקום בהרכב בעונה הבאה, זה משהו שנשמע לי די הזוי להגיד, בטח כשמדובר בעונה כ"כ רעה של הקבוצה וההגנה בפרט, ושבחלק גדול מהעונה הזאת סקרטל עצמו היה גרוע. אם אני ואתה מבינים את זה אני לא מבין למה להניח שקני לא, תן לו צ'אנס.

אני מבין שקשה לדמיין את זה אבל אני חושב שהמעמד של סקרטל וגם של קראגר ירד, הם יתנו כל אחד את ה20-25 הופעות שלהם שבעונה בלי אירופה זה טוב, ואחד מהם ייתן הרבה יותר אם המצב של אגר יישאר כמו שהוא.

אני זוכר כתבה של רורי סמית' שהוא אומר בה שהמועדון רוצה מינימום 6 שחקנים ואולי יותר, תלוי מכמה שחקנים נצליח להפטר. לא סומך עליו? לא חושב שקני אמר משהו על שינויים מינימליים, הוא דיבר על כך שנכוון רק לשחקנים מהרמה הגבוהה, איכות על כמות וזה משהו שאני מסכים איתו לגמרי.

לא יודע לגבי קלי וג'ונסון, אני לא סגור על עצמי בעניין הזה, אני חושב שג'ונסון היה טוב מאוד בחצי העונה האחרונה, למעשה טוב יותר בהגנה מאשר בהתקפה, גם בשמאל וגם בימין. אבל נראה, אתה מדבר על נסיון העבר אבל מדובר באנשים חדשים ושונים לגמרי בכל הרמות של המועדון מהמאמן והצוות המקצועי עד לבעלים, מגיע להם ימי חסד ולכן אני אסמוך על שיקול הדעת שלהם בעניין הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏28/5/11
  9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה קשור היווני אבל?
    ברור לכולם שקלי משחק גם כבלם, אין צורך להחזיק את קיריאקוס בסגל כשיש את אגר,סקרטל,קאררגר וקלי. אני לא רואה איך אפשר לסובב את זה, אם נביא בלם אחד מה-4 יצטרך ללכת. לא צריך 4 בלמים טהורים בסגל, זה מצב אידיאלי כשהרביעי מביניהם יכול לשחק גם כמגן.
    המעמד של קאררגר אולי יירד בגלל הגיל שלו, יהיה לו קשה לסחוב 40 משחקים בעונה, סקרטל? הלוואי, כמו שכבר כתבתי אני לא רואה את זה קורה בינתיים.
    רורי סמית' זה עדיין עיתונאי, אני מזכיר לך שבינואר הוא אמר שיש סיכוי טוב להחתים את אשלי יאנג וסיכוי מעולה לגבי צ'ארלי אדם. בסוף שניהם לא הגיעו. אני מחכה לשמועות קצת יותר רחבות.
    ג'ונסון הרשים בשמאל כי נראה שקל לו להגן יותר כשהרגל החזקה שלו היא לכיוון מרכז המגרש, ועדיין, התקפית הוא היה פשוט מיותר כשהוא הורכב שם. הרי ברור שהחוזק שלו זה המשחק ההתקפי שלו, אז בשמאל אני לא רואה טעם לשחק איתו. המקום שלו זה בימין ושם הוא צריך להשתפר הגנתית אבל אין לו שום תקווה שהוא יעשה זאת, הוא שחקן בינוני ויישאר כך לתמיד. אני רק מקווה שיהיו לנו בלמים וקשר אחורי שיידעו לכפות עליו טוב יותר.
    אני סומך על שיקול הדעת של הצוות המקצועי, הם ייקחו את ההחלטות שייקחו ואנחנו נראה בסוף העונה עד כמה הם צדקו. הלוואי ובסוף באמת נביא 6-7 שחקנים ונעשה את השינויים שהייתי רוצה לראות, אני פשוט מטיל בכך ספק גדול.

10. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין את הקבעון הזה של אוהדים שלנו על 4 בלמים בכירים בסגל. אני מזכיר לך שקלי הוא פצוע כרוני כמעט ברמה של אגר, למקרה ששכחת. זאת עמדה שתמיד יש לנו בה פציעות.
    לספרס ויונייטד יש 5 בלמים בסגל כשחלקם יכולים לשחק גם כמגנים. לשם אנחנו צריך לשאוף אם אנחנו רוצים להתחרות איתם, לפחות להתקרב לזה. בלם חדש, קראגר, סקרטל, אגר, קלי, מתאים לי. קלי יקבל את הדקות שלו כי הוא יכול לכסות את כל עמדות ההגנה. אתה מטיל ספק בכך שנביא בלם, אני חושב שיש מצב שנביא 2, תלוי באיזה הצעות יגיעו על אגר, אם יגיעו. כמי שעקב אחרי הדיווחים והשמועות זה נראה לי שבלם זאת העמדה שמתמקדים בה הכי הרבה. ג'ונס, קייהיל, דאן, סאקו... רק כמה מהשמות שעלו, בראשון ובאחרון דלגליש וקומולי צפו המון.

רורי סמית' אמין, הוא גם אמר בLFC TV שסוארז יחתום כשכולם כבר קברו את הבעלים ובכו על מה פספסנו. הוא צדק. זה שהגשנו הצעה על יאנג שלולא הייתה ביום האחרון של ינואר גם הייתה מתקבלת זה גם ידוע. גם אם זה מעט בשבילך זה עדיין יותר ממה שיש לנו שמצביע על כך שלא נביא בלם, שזה בעצם כלום.

בינתיים הכל ספקולציות, ואתה צודק, כולל הרבה דברים שאני אומר. אתה מעדיף להסתכל על זה ביותר פסימיות ממני, חבל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏28/5/11
  11. Cup of Tea Liverpool, UK

זה דיון ללא נקודת הכרעה. אי אפשר לנסות להגיד מה יקרה, מה שכן, אפשר להגיד מה רוצים שיקרה.
    או לזרוק את כל האופציות לאוויר ולהגיד 'צדקתי!'.
    כל אחד מאיתנו רואה את קלי בתפקיד שונה בהגנה, ואני די בטוח שכמה מאיתנו היום רוצים שכפול של קלי גם לימין וגם למרכז ההגנה.
    אבל צריך להשלים עם העובדה שפשוט צריך לחכות ולראות. כמובן אפשר לזרוק שמות ואפשרויות זה הרעיון ב'דיון', אבל לומר דברים בקביעה לא יעזור לזה לקרות.

אפילו שממש היינו רוצים.

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוב הדיונים פה הם ללא נקודת הכרעה, בטח בשלב הזה של העונה. אנחנו חיים כרגע על ספקולציות בלבד.

13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא משנה איפה אנחנו רוצים לראות את קלי, זה משנה לאיפה הוא מתאים.
    כל מי שראה אותו לכל אורך הקריירה שלו מבין שאם יש לו חולשה אז זה הזריזות, הוא יחסית איטי עבור מגן ויחסית מהיר עבור בלם, זה פשוט טמטום לשחק איתו כמגן. זה נעשה אך ורק כי פשוט לא היו אופציות נוספות. לא סתם אני מקביל את זה 200 פעם לקאררגר כי קאררגר היה מגן בינוני מאוד במשך שנים עד שהשכילו להעביר אותו לעמדת הבלם שהתאימה לו כמו כפפה ליד. כך גם יהיה עם קלי, אני משוכנע בכך, זה פשוט עניין של זמן. מבחינתי הטיימינג המושלם הוא עכשיו כשיש לנו בלמים בינוניים מאוד בסגל. גם אם מגיע בלם אחד, קלי צריך לפתוח לידו. אבל ברור לי שזה לא מה שיקרה.

14. Ghost93 Member

http://i.imgur.com/qnwXI.Xxx

15. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה