ליברפול 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏7/7/10.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שההחלטה מושכלת לא הופך אותה לטובה יותר, היא עדיין מוטעית.
    אין פה דמגוגיה, הם החליטו שטורס שווה 50 וקארול שווה 15 פחות מטורס כלומר 35.
    נכון ל31.1 יש מצב שטורס שווה 50, חלק יסכימו חלק לא יסכימו, נכון ל31.1 קארול לא שווה 35 ואין בנאדם אחד שיחשוב שהוא שווה 35. אין שום סיבה לשים סכום כזה מטורף עליו.

Walkon
    לפני 5 חודשים אני הרגשתי שאני לא רוצה למכור את טורס גם ב50 מ' פאונד, אז לא ממש משנה לי מה אתם אומרים שהוא שווה היום או מה שהוא היה שווה לפני 5 חודשים, אני אומר את מה שאני חושב. אני חשבתי שהוא שווה 50 ומעלה ושקארול לא שווה 35. אני צריך ליישר את עצמי לפי מה שהרוב חושבים? לא מבין את הדיון הזה. לא רציתי למכור את טורס ב50 ובטח שלא רציתי להביא את קארול ב35.
    לטורס יש סעיף שחרור של 50? תמכרו ותחשבו טוב מה לעשות עם הכסף. אני אמרתי שחובה להביא מחליף אם מוכרים את טורס ואני עומד מאחורי מה שאמרתי כי חוכמה בדיעבד היא לא חוכמה, הם חושבים שקארול מתאים ואני לא

נערך לאחרונה ב: ‏24/6/11
  2. Mellow29 Kopite

דעתך שהיא מוטעת היא לגיטימית, אבל בדיון של המאנקס ממש ניסו להציג את זה כאילו סתם ככה העפנו מהשמיים 35 מיליון פאונד שנחתו בטינסייד היא מגוכחת, והיה נורא מוזר לי לראות את אוהדי ליברפול שאמורים להיות מעורים בכל העניין הזה לא טורחים להזכיר את זה שנציג הבעלים בכבודו ובעצמו נימק בראיון קבל עם ועדה את העובדה שמחירו של קארול ומחירו של טורס קשורים זה בזה קשר בל ינתק, ומביאים רוח גבית לכל הטענות האלה.
    הייתה להם מחשבה מסוימת, אולי היא לא נכונה, מי יודע. אבל בדיון ההוא ניסו להציג את זה כאילו אנחנו איזו סיטי שסתם פתאום רצתה נורא את קארול אז זרקה עליו סכום שאי אפשר לסרב. זה לא נכון, וזה גם לא משנה האם הוא היה פירסט צ'ויס או לא - כי בסופו של דבר בחרנו אותו וההערכה של מי שקבע את המחיר היא טורס=קארול+15. תסכים עם ההערכה הזאת או לא - היא הייתה. שום דבר שתגיד לא ישנה את זה.

צריך להיות אופטימיסט גדול ומעריץ מושבע של הבחור כדי להגיד שהוא שווה 50. באותה נשימה אפשר להגיד שיש מי שיעריך את הפוטנציאל של קארול ב-35 מיליון. אבל זה בכלל לא רלוונטי. קראת מה הנרי אמר. גם 40-25 היה מתקבל בעיננו, בעיקר משום שזה לא היה משפיע בכלל על הכיס שלנו. בסופו של דבר יצא שצ'לסי נדפקה יותר וניוקאסל הרוויחה יותר, אבל בסופו של דבר כל עוד ימשיכו לשים לקארול את הגיבנת הזאת של ה-35 מיליון פאונד (שבחלקה לא הוגנת, ובחלקה סתם לא נכונה) אני חושב שנעשה לו עוול כי תמיד יהיה מי שיזכיר את זה ברגעים הפחות טובים.

3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסדר אז מעכשיו נגיד שהנרי זרק טורס פחות 15 על קארול, ולא 35 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

4. Mellow29 Kopite

:aaa021: :aaa021: :aaa021:

5. Cup of Tea Liverpool, UK

Liverpool-Forever,

אתה לא צריך ליישר את עצמך לפי הרוב, אבל גם הרוב לא צריך להתיישר לפיך.
    אתה בתור אוהד ליברפול, מן הסתם שתחשוב שטורס היה שווה 50 אבל כשמסתכלים על זה מהצד בהחלט היה סרט שבקיץ לא היית מקבל סכום שקרוב לזה מאף קבוצה. אף אחד לא הבטיח לך שגם בקיץ תקבל 50 מיליון. אז מה היית עושה?

עוד דבר, מה זה "תמכרו ותחשבו טוב מה לעשות עם הכסף." ברור שהם חשבו ולא שפכו 35 מיליון לפי תחושות בטן. אבל הייתה גם מגבלה של זמן, מה לעשות טיימינג זה דבר חשוב ולטורס אין את זה כנראה. היית מעדיף לסיים את חלון ההעברות בלי חלוץ (רק סוארז)? גם ככה היה לנו סגל קצר ולא איכותי אז עוד לפתוח עם אנגוג? אני מבין את התלונות שלך אבל באמת שהיה קשה מאוד לעשות משהו אחר.

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שהיה קשה, אני חושב שבסכום כל כך גבוה, אתה יכול ללכת עם הצעות גם מחוץ לאנגליה ויש מספיק אופציות מרתקות באירופה שאפשר להביא במחירים של 20-35 מ' פאונד שהקצבנו לעצמנו. זה היה צריך להסתיים ברכש של שחקן טוב יותר מקארול, בכך אין לי ספק.

טורס שחקן נהדר שעובר תקופה רעה מאוד, אני בטוח שהוא היה נהנה מאוד משילוב עם סוארז בחוד, הם שחקנים דומים בחשיבה ואוהבים לשחק מהר קדימה, לדעתי הוא היה חוזר להיות דומיננטי מאוד עבורנו בחצי השני של העונה. אבל זה כבר ממש לא משנה, הוא נמכר ב50 ואני מרגיע את עצמי בכך שלפחות המחיר שלו היה משמעותי. למרות ששוב אני אומר, אם זה תלוי בי, אני לא מוכר אותו בשום מחיר עד שלא מצאתי מחליף שאני באמת מאמין שייתן לי תפוקה דומה לזאת שטורס נתן. הם אמרו שהם מזמן רצו את קארול לכן מבחינתם הם מצאו את המחליף הזה, אני לא מסכים איתם.

7. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא חייב ליישר קו עם אף אחד, אני האחרון פה (טוב, אולי לפני אורי האחרון) שצריך לשכנע שלא היינו צריכים לקנות את קארול ב35 מ' פאונד.

הנקודה שלי היא שאי אפשר להפריד את 2 העסקאות כמו שאתה עושה, הן קשורות, אחת לא הייתה מתקיימת בלי השנייה ולכן מבחינתי לרדת על המועדון שהוא "זרק 35 מ' על קארול" זה לפשט יותר מדי עניין מורכב. אני לא יכול לדבר על עסקת קארול בלי לדבר גם על טורס. זה שיכולנו להשתמש טוב יותר ב35 מ' זה עניין אחר.

אגב לא בטוח שה35 האלה היו נשארים לקיץ. מאיפה אתה יודע? אני קראתי משהו על כך שהספירה של אופ"א לFFP מתחילה בקיץ הזה, כלומר מהקיץ הנוכחי ועד 2014 מועדון לא יכול להציג הפסד גדול מ40 מ' יורו או משהו כזה, בסה"כ בתוך התקופה הזאת.

אם זה נכון אז לא יכולנו לשמור את ה35 לקיץ, כי זה 35 מ' שהיו נרשמים כהוצאות, ו50 מ' פאונד על טורס שלא היו נרשמים כהכנסות. החשבון מתחיל בקיץ 2011. אם באמת היינו נחושים למכור את טורס או שלא הייתה לנו ברירה, אז לזרוק את כל הכסף בינואר הייתה האופציה היחידה שלנו אם רצינו להשתמש בכסף ממכירת טורס כדי להחליף אותו. סתם משהו לחשוב עליו.
    ובכלל אני מדמיין את התגובות פה אם היינו מוכרים את טורס ולא מחליפים אותו באף אחד... היו קוברים פה את הבעלים.

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

במילא קארול שיחק רק משחקים ספורים ורוב הזמן שיחקנו עם סוארז וקויט בחוד, כך שהטיעון הזה של "היית מעדיף לסיים את החלון בלי חלוץ חוץ מסוארז" לא תופס לדעתי...

9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר רשמתי הכל רק יש משהו שאני צריך לחזור עליו, אני מעדיף קארול ב35 על פני כלום. גם כתבתי בזמנו שחייבים להביא מחליף אם נותנים את טורס ואם לא יביאו מחליף זה יהיה ביזיון.
    אני רק טוען שהיה צריך להשתמש קצת יותר בדוחות הסקאוטינג שיש לנו לפני שמחליטים על המחליף. אם השתמשו בהם והגיעו למסקנה שאנדי קארול הוא המחליף האולטימטיבי לפרננדו טורס, אז אפשר גם לזרוק אותם לפח וזהו.

10. Mellow29 Kopite

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

זה נכון, אבל גם אז הייתה אשליית יורופה-ליג ושם כן השתמשנו בקארול קצת, עדיף מאשר לעלות עם אנגוג, מקסי, יובאנוביץ', פולסן.........WOW. גם זה שהוא התאמן עם השחקנים עוד חצי שנה זה בונוס לא רע. אבל בעיקרון מה שהוא מתכוון זה ההבאה של חלוץ כשלעצמה - מסמלת שהמועדון מחפש להתקדם ולא דוגר על הכסף שהוא מקבל מהרכישה של טורס. לא להביא כלום מעיד על כל-כך הרבה שאיפות בינוניות, לפחות בקטע הזה אני שמח שהבעלים מוכנים להכניס את היד עמוק כדי להחזיר לקבוצה את השאיפות לגדולה.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרעיון ש"אנחנו רוצים למכור את טרוס בקארול + 15" נחמד, אבל באיזשהו שלב כשאתה רואה שאתה יכול להוציא מצ'לסי 50 מיליון ליש"ט, אני בהחלט מצפה שמי שמניע את הספינה יעצור לרגע ולחשוב "אוקיי, אז אני מקבל 50 מיליון על טורס... אהמ... אני באמת רוצה להוציא 35 מהם על קארול?! אולי הגיע הזמן לחשוב מחדש ולא להמשיך כמו רכבת ללא בלמים".

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל יש המון פאקטורים שאתה לא לוקח בחשבון.
    כולם משום מה מניחים שזה היה עניין פשוט כזה, שקיבלנו על טורס הצעה ע"ס 50 מ' פאונד, הסכמנו לה והתחלנו לחפש מחליף ממבחר החלוצים באירופה, ואיכשהוא בחרנו דווקא בקארול ובמחיר כזה.

מי יודע מה קרה שם? אולי פנינו לעוד 10 חלוצים והקבוצות שלהם לא הסכימו למכור אותם בשום מחיר שבכלל מתקבל על הדעת כשנשארו כמה שעות לסוף חלון ההעברות? אז אפשר לשאול פה למה למכור את טורס בכלל, מי אמר שהייתה לנו ברירה? הדיבורים על סעיף שחרור היו מהמקורות האמינים ביותר. אז תשאל למה לא למכור אותו ולשמור את הכסף לקיץ, מי אמר שזה היה משהו שאפשר לעשות, בהתחשב במה שרשמתי על הFFP נניח?

אתם עושים יותר מדי השערות והנחות כדי להוציא את הצוות המקצועי והבעלים אהבלים שהוציאו על קארול 35 מ' פאונד. טורס דחק אותנו לקיר, כל מה שקרה ב31 לינואר אולי לא היה אידיאלי אבל ייתכן מאוד שזאת הייתה התוצאה האפשרית הטובה ביותר לכל הסיפור הזה, זה בטח עדיף על לאבד את טורס ולהשאר בלי חלוץ כשה50 מ' נעלמים בחור שחור למשל.
    אני משוכנע לגמרי שמה שהלך שם היה הרבה יותר מורכב משאנשים חושבים.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא קונה את הקטע עם הפייר פליי. אפשר לעשות את העסקה בצורה מדורגת יותר, כך שלא תקבל את כל הכסף מיד אלא רק חלק לא גדול ממנו ואת השאר בהמשך. כך הכסף ייכנס בקיץ 2011.

אני מסכים שיש הרבה פקטורים, אבל הבסיס הוא הדברים שהובאו מכאן מפי ג'ון הנרי. והם לא מראים לטעמי על חשיבה מתוחכמת מדי, סוג של הליכה עם הראש בקיר. כמובן שאם קארול פשוט סומן כשחקן שצריך להביא ב"כל מחיר", אז, נו, בהצלחה, ובעוד שנתיים נשפוט את הצוות המקצועי.

14. StevieG Member

קודם כל, לא יודע אם זוכרים מה קרה בסוף ינואר כ"כ טוב. נאבקנו בטוטנהאם על שירותיו של קארול, זה א'. דבר שני, טוטנהאם, אחרי שהבאנו את קארול, פורסם שהיא הציעה 40 מיליונים על אגוארו, פורלאן, רוסי ויורנטה, ונכשלה בכל ההצעות האלה.

חוץ מזה, בחצי עונה ראשונה שלו בפרמייר ליג קארול הראה פוטנציאל ענק. לא חושב שלשלם עליו 35 מיליון זה מוגזם מדי. אולי טיפה מוגזם, אבל צריך לזכור שהבחור בן 22 וכבש 11 שערים ובישל 6 במדי ניוקאסל. בחצי עונה. הוא גם הבקיע נגד צ'לסי, נגדינו, נגד ארסנל ונגד סיטי. גם במשחק נגד יונייטד במחזור הראשון הוא הראה עליונות אווירית. אני מעדיף אותו על פני כל החלוצים שהיו בשוק בינואר, וגם עכשיו. הוא אולי לא סוג החלוץ שאתם מעדיפים, אבל אין ספק שהוא יכול לספק את הסחורה בשבילנו למשך ה10 שנים הקרובות ולת לנו אפשרות נוספת מלבד הקרקע.

15. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מתכוון, לא להשאיר לנו שום אפשרות חוץ מזאת האווירית.
    אפשר לשבח את היכולת שלו באוויר ובצדק, להעמיד פנים שהוא יותר מבינוני על הקרקע זה לא רציני.