ליברפול 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏7/7/10.

1. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אצל צ'לסי אנלקה משחק מאחורי החלוץ\בצד ימין וזה לא מערך של שני חלוצים. זה כמו שאני אגיד שאתם משחקים עם שני חלוצים כי קויט בהרכב.

אצלנו יש גם כן חלוץ אחד - צ'מאח או רובין, אפילו אם שניהם בהרכב רק אחד מהם מתופקד כחלוץ. וזה מהעונה שעברה אך ורק ככה, אפילו בבית מול קבוצות קטנות אנחנו עולים עם חלוץ אחד.

יונייטד לפעמים משחקת ב-4:4:2 אבל רוב הפעמים זה גם כן עם רוני או כשהוא פצוע ברבאטוב בחוד.

אסטון וילה זאת לא אינדיקציה לכלום (הם משחקים כדורגל שלא היית רוצה לראות מליברפול) וטוטנהאם משחקת עם שני חלוצים כי פשוט אין לה אף אחד שיכול לשחק חלוץ בודד. וחכה תראה באיזה מערך הם יעלו מול אינטר או מול יונייטד באולד טראפורד בעוד כמה שבועות.

בקיצור קירק צודק ב-100%.

2. Jose Mourinho Member

אני נכנס לדיון של ליברפול כדי להמשיך לקרוא תגובות מעניינות שנוגעות לסוגיית ההרכב של הקבוצה, ונתקל בזה. למה? למה סתם? ראית משחקים לאחרונה? פשוט מרגיז לראות את הסטיגמות האלה וזה כבר לא "החבר'ה מהאיטלקי שנעלבים מכל פיפס", זה כבר מגמה שמעכירה תגובות ששאר התוכן שלהן איכותי.

עד כמה שאני יודע מיירלש יכול לשחק כקשר אחורי, אבל אני לא מסכים עם הטענה שלך שכל קבוצה חייבת לעלות עם קשר אחורי אפור שלא תורם להתקפה במרכז המגרש. כל 3 אלופות אירופה האחרונות לא החזיקו חוטב עצים לפני ההגנה וזכו גם באירופה וגם בליגה. לא חסרות קבוצות גדולות בעולם שעולות עם מרכז קישור שבו כל אחד מהקשרים יודעים גם להגן וגם להתקיף, וזה שונגר למשל עולה בכל משחק עם קשר שלא תורם להתקפה, לא אומר שזה דבר נכון לעשות.

מיירלש וג'רארד במרכז המגרש אמורים להספיק לליברפול להעמיד מרכז שדה חזק מול כל קבוצה בעולם. שניהם קשרים שיודעים לעשות הגנה היטב וגם להצטרף להתקפה(בתיאום, כאשר אחד עולה והשני נשאר למטה). זה ב4-4-2, אבל ב4-3-3 אפשר לצרף את פאולסן להרכב כל עוד זה משחרר את ג'רארד ומיירלש קדימה. להודג'סון יש מגוון אופציות שכרגע לא נראה כאילו הוא יודע להשתמש בהן.

ולגבי עניין ה"2 חלוצים", אפשר לשחק ולנצח גם במערכים עם חלוץ אחד, כל עוד הוא יודע לשחק את התפקיד הזה, כמו דרוגבה. טורס הוא לא כזה והוא חייב פרטנר או שניים בהתקפה שיוריד ממנו קצת תשומת לב על מנת שיוכל להשתחרר מהלחץ. ריכוז הלחץ של הגנות היריבה רק על טורס מסרס אותו לחלוטין.

אפשר להרכיב עם הסגל של ליברפול 4-4-2 קלאסי או 4-3-3 ובשני המקרים ההרכב יראה מספיק איכותי להתחרות על כל התארים(ואני מדגיש, ההרכב, כי בשאר הסגל אין מספיק עומק איכותי). מיירלש, ג'רארד, קול, קאוט, יובאנוביץ', טורס וגם אנ'גוג(כאשר מקסי ובאבל כגיבוי) - חייבים לפתוח, ובעמדות המתאימות להם, אם בליברפול רוצים להתחיל לראות גולים. עם פאולסן ולוקאס ב4-5-1 זה לא יגיע לדעתי.

יש את ה4-4-2 שwalkon הביא בעמוד הקודם וזה נראה מצויין על הנייר, אבל גם בשיטת 3 קשרים במרכז המגרש אפשר לשחק כדורגל התקפי: פאולסן אחורי ומשחרר את ג'רארד ומיירלש להתקיף, וטורס נתמך בהתקפה ע"י 2 חלוצי כנף(קול, קאוט, יובאנוביץ') שמשחקים קרוב אליו ולא תקועים באגף כמו שהודג'סון הורה להם עד עכשיו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/10/10
  3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

4-4-2 4-3-3 4-5-1, סתם מספרים מבחינתי. אך ורק משנה ההוראות שהשחקנים מקבלים.
    "אבל גם בשיטת 3 קשרים במרכז המגרש אפשר לשחק כדורגל התקפי: פאולסן אחורי ומשחרר את ג'רארד ומיירלש להתקיף, וטורס נתמך בהתקפה ע"י 2 חלוצי כנף(קול, קאוט, יובאנוביץ') שמשחקים קרוב אליו ולא תקועים באגף כמו שהודג'סון הורה להם עד עכשיו. "
    זה בדיוק מה שצריך לשחק, זאת השיטה שהכי מתאימה לקבוצה כרגע.
    הכל תלוי בהוראות הטקטיות, הרי אפשר לשחק בהרכב הזה ולקרוא לו 4-5-1 ושקאוט קול וג'ררארד יהיו קרובים לטורס ושמירלאש יהיה חופשי למשימות התקפיות ואפשר גם לקרוא לזה 4-5-1 כשג'ררארד ופולסן צמודים לקו מרכז המגרש כעמדת מוצא מחייבת, קאוט וקול בקו הקישור ולא קדימה יותר ורק מירלאש מתקרב לטורס, זה גם 4-5-1 אבל הוא נראה אחרת לגמרי, אפילו לא נכנסתי למשמעות המגנים ועד כמה אתה מאפשר להם לתקוף.
    נראה שעד היום הודג'סון מנהל את המשחקים שלו בליברפול כאילו הוא פוחד פחד מוות מהפסדים, מי שלא לוקחים סיכונים גם נגד סנדרלנד,ברמינגהאם, אוטרכט סביר שימצא את עצמו עם הרבה תוצאות תיקו, לפולהאם האלמשטד וכו' אני בטוח שזה התאים, לליברפול זה לא מתאים, צריך אולי להזכיר לו שמה שרצינו זה לסיים במקום ה-4 מלמעלה ולא מלמטה.

4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני ממש לא מסכים שטורס לא יודע לשחק כחלוץ יחיד, קשה מאוד להגיד על חלוץ שהרקורד שלו בליגה הוא 57 שערים ב85 הופעות, כשכמעט תמיד הוא שיחק כחלוץ בודד שהוא לא יודע לשחק ככה. כל מה שהוא צריך זה תמיכה שכרגע הוא לא מקבל בכלל כי אצל הודג'סון אנחנו משחקים עם קו הגנה כ"כ עמוק שזה מגוחך, גם ג'רארד כבר מקבל הוראות להשאר מאחור, ראינו שלפחות מבחינה אישית של טורס ה4-5-1 של רפא הוציא ממנו את המיטב, גם בעונה שעברה כשרוב הקבוצה לא תפקדה בכלל השיטה של רפא הוציאה מטורס רקורד של 18 שערים ב22 משחקי ליגה. להגיד שהוא חייב פרטנר זה לא נכון, בטח עם איך שהוא נראה בנבחרת עם וייה.

בפועל אנחנו נראים ככה

ג'רארד פאולסן
    קויט קול מירלש

טורס

זה לא קשור למערך, 4-4-2 או 4-3-3, עד שהשיטה וההוראות לא ישתנו, גם טורס ימשיך לא לתפקד. כן הוא בכושר גרוע עוד מהמונדיאל (הכל בגלל התספורת החדשה) ומחמיץ מצבים שהוא היה כובש מהם בקלות פעם, אבל כדי להחזיר אותו לכושר חייבים להמשיך ולתת לו מצבים ואנחנו לא עושים את זה, מעיפים לו כדורים למעלה ואז כנופייה של בלמים וקשרים אחוריים עוטפים אותו ולוקחים את הכדור כי אין שום שחקן שקרוב אליו בכלל שיכול לתמוך בו ולהציע אופציית מסירה.

אנחנו לא יוזמים כלום תחת הודג'סון, הטקטיקה היא להזמין את היריבה אלינו ולצאת במתפרצת, וזה לא משתנה בין אם אנחנו משחקים נגד יונייטד בOT או נגד סנדרלנד באנפילד. תחת בניטז גם כשנראינו זוועה בעונה שעברה ראו שיטה, נגד הווסט ברומיץ' והסנדרלנדים של הליגה תמיד הייתה הנעת כדור ודומיננטיות, בעונה שעברה זה היה רק במשחקי הבית והנעת הכדור הזאת הייתה עקרה ומשעממת כי במקום אלונסו היה לוקאס ולא היינו עושים כלום עם הכדור, אבל לפחות זה לא היה הבזיון הזה של לתת ליריבה נחותה בהרבה שליטה במגרש.

5. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא אמרתי בשום מקום שצריך חוטב עצים או קשר אחורי אפור בהרכב. אמרתי שצריך קשר אחורי. פלטשר, סונג, יאיא טורה בברצלונה, אסיין במקרה ומיקל (או באלאק בזמנו) לא על המגרש, אלה קשרים אחוריים שמסוגלים לתפקד כגרזנים במרכז המגרש אבל יש להם אחלה יכולות התקפיות. מסצ'ראנו, דה יונג ופאולסן (להבדיל) הם גם גרזנים אבל כאלה שהיכולות ההתקפיות שלהם לא משהו בכלל. בכל מקרה זה לא חובה ואפשר להצליח גם בלי זה, אבל ככה כל הקבוצות הגדולות משחקות ויש סיבה טובה מאד לזה. ונגר עולה עם קשר שלא תורם להתקפה?? ממש לא, אם כבר אז הבעיה של סונג העונה זה שהוא עולה יותר מדי.

3 אלופות אירופה האחרונות? אם אינני טועה, באינטר משחק אחד בשם קמביאסו, האם הוא לא קשר אחורי? ובברצלונה היה את יאיא טורה ובוסקטס, היום גם מסצ'ראנו. יונייטד בעונה שזכתה בליגת האלופות שיחקה עם אואן הארגריבס בהרכב ועכשיו עם פלטשר. ב-3 השנים הגדולות שלהן באותה התקופה היו להם משחקים שהם שיחקו במרכז רק עם סקולס וקאריק למשל, שניהם לא קשרים אחוריים - אבל מקדימה היו להם את רוני, רונאלדו וטבז, אז הם יכלו להרשות לעצמם. ליברפול של היום לא.

בשום קומבינציה אני לא רואה את ההרכב של ליברפול נלחם על האליפות בפרמיירליג, ואני חושב שכל אוהדי ליברפול כאן יסכימו איתי.

שמע, על הנייר הכל טוב ויפה אבל שים את הצמד הזה לבד, כשיש לך שחקנים כמו מקסי או קויט שלא בדיוק עוזרים להנעת כדור דומיננטית, יחד עם ההגנה השברירית מאחור וברוב משחקי החוץ בפרמיירליג ליברפול תתרסק. במנג'ר זה יכול לעבוד אבל בבוץ של הבריטניה סטדיום, הקוטג' ואצטדיון האור זה לא ילך.

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

Dennis Bergkamp
    מבחינתי קשר אחורי זה חובה אצלנו לא רק מהסיבות ההגנתיות אלא מהסיבה שאני רוצה את ג'ררארד משוחרר כמה שאפשר מעבודה הגנתית. מה שקורה מאז שמירלאש נרכש זה שמשום מה ג'ררארד הוא זה שמקבל את המשימות האחוריות בשביל לשחרר את מירלאש קדימה.
    כרגע האחורי הטוב ביותר שלנו הוא פולסן ומבחינתי הוא באנקר בהרכב מהסיבה הזאת, עם המוגבלות הזאת נצטרך לחיות, אני לא רואה את מירלאש-ג'ררארד עובד במרכז כצמד, ממש לא, גם לא במשחקים מהסגנון של מחר. אולי בדקות 60-70 כשאתה בפיגור והיריבה כבר מצופפת מאוד את החלק האחורי אפשר לזרוק את כל הכלים ההתקפיים ולוותר על קשר אחורי אבל לעלות כך מהדקה ה-1 בעיני זה תמוה.
    לגבי ציפיות, אני חושב שלהודג'סון היה מזל גדול לשחק עם הסגל שלנו כשכמעט ואין לנו פציעות ולראות שהוא הוציא מזה כל כך מעט זה ממש מאכזב. מבחינתי הסגל הזה שווה מקום 4 אם הוא מנוצל כמו שצריך, כרגע כמו שאנחנו נראים מביך בכלל לטעון שאנחנו מסוגלים לסיים בטופ 4, הפערים בין הציפיות למציאות נובעים בעיקר בגלל תפקוד לקוי של המאמן כרגע.

7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני ממש מסכים עם גיל בכל הנוגע לסוגיית ההרכב, לפחות לגבי הקישור וההתקפה. לשנייה אני לא רוצה להחליף את פולסן-מיירלש-ג'רארד-קול-קויט-טורס עם אנ'גוג, באבל, יובאנוביץ' (היחיד שאולי כן הייתי מקבל אם היה מחליף את קול או מיירלש בהרכב), מקסי ושאר הכלים ההתקפיים המוגבלים/חסרי נסיון. לפחות לא במשחק ליגה. ששת השחקנים שכתבתי כשחקנים אינדיבידואלים לדעתי לא נופלים בהרבה מאלה שמשחקים בעמדות הדומות בארסנל ואפילו יונייטד. ההבדל הגדול הוא, כמו שגיל אמר יפה, הוא התפקוד על המגרש ואני אוסיף להגיד שגם החיבור בין השחקנים האלה (שכמובן נובע גם מהמיקומים שלהם על הדשא). בעוד שאצל ונגר ופרגוסון יש שיטה מאוד מסוימת שתעבוד ותיראה טוב גם עם פציעות כאלו או אחרות, הודג'סון עוד לא הנחיל את השיטה שלו אצל השחקנים (והאמת, שלפי הראיונות האחרונים שלו לא בטוח שאנחנו רוצים שזה יקרה), ועם השילוב של הבחירות ההזויות של מיקום השחקנים על המגרש - זה בכלל נראה רע.

ואני רוצה להגיב גם נקודתית לגבי פולסן והדיון המעניין שהתפתח פה בכל הסוגייה של קשרים אחוריים בקבוצות. דווקא הדני בניגוד למסצ'ראנו או מיקל (שלמרות שלא ראיתי אותו לאחרונה לעולם לא החזקתי ממנו בכל הנוגע להתקפה, תקנו אותי אם אני טועה) הראה יותר יכולות התקפיות עד עכשיו, ואפילו מוסר קדימה ומראה סוג של 'חזון' התקפי מסוים, כך שאני חושב שהביקורת פה היא דווקא לא נכונה. פולסן חייב להיות בהרכב כשהוא כשיר, פשוט ככה, גם נגד בלקפול באנפילד. אני גם לא רואה את ג'רארד ומיירלש עובדים טוב ביחד במרכז השדה למען האמת, מה שיקרה במצב כזה (ואת האמת - קורה לא מעט גם עכשיו עם פולסן וג'רארד בהרכב) הוא פשוט מאוד, מיירלש עם התנועה המאוד דינמית וחכמה שלו יסתובב בחופשיות במרכז השדה וג'רארד בלית ברירה יישאר מאחור וינסה לנהל את המשחק מאחורה, ואז אנחנו פשוט מאוד מאבדים את השחקן מס' 1 שלנו בכל הנוגע להתקפה. בגלל זה בדיוק לדעתי פולסן ומיירלש כצמד במרכז השדה יכולים להיות מעולים, פולסן ממה שראיתי עד עכשיו עושה עבודה טקטית נכונה וטובה ומסתובב במקומות הנכונים וכך יכול לתת גיבוי למיירלש לעשות את התנועה הבלתי פוסקת שלו.

שורה תחתונה, חפרתי מעט אבל בסה"כ הסברתי למה לדעתי באמת השחקנים הם לא הבעיה וגם לא האוריינטציה ה'טבעית' שלהם, אלא המיקום על המגרש. ואוסיף לומר שהראיון שערן סטרוברי פילדס נתן פה ממש ממש לא עושה לי טוב, לאו דווקא בגלל הנימה ההגנתית שיוצאת מכל הדברים אלא מהסיבה הפשוטה שהודג'סון מנסה להתאים את עצמו לפאקינג בלקפול, כשהם צריכים לנסות להתאים את עצמם אלינו. אנחנו אלה שצריכים להכתיב את הקצב, שהם ינסו לעמוד בו. פשוט לא להיפך.

נ.ב
    קצת נסחפתי בכתיבה אבל בכוונה כתבתי בהתחלה "לגבי הקישור וההתקפה" כי אני רוצה להתייחס בנפרד לרביעיית ההגנה שככל הנראה תעלה מחר. דניס ברגקאמפ, אני מבין מאיזה מקום מגיע הזלזול שלך בקלי, ואת האמת שאולי הייתי חושב אותו דבר אם היינו בסיטואציה הפוכה - אלא אם קיריאקוס (כן, לא קראגר, אלא קיריאקוס) היה נראה כמו שהוא נראה. אני לוקח את קלי וגם את ווילסון בעיניים עצומות. אגדיל לומר שאני מעדיף לתת לבלם הפותח שלנו בU15 מקום בהרכב לפניו (ובכנות שאין לי שמץ של מושג מי זה). היווני פשוט מאוד עולה לנו בגול למשחק, בעקביות מפליאה ומעוררת השראה. הייתי מעדיף לתת לך סוף סוף צ'אנס בהרכב הראשון בקבוצת פרמיירליג.
    ונמשיך עם ההגנה המביכה הזאת, קראגר וסקרטל גם הם פשוט מגוחכים עד עכשיו העונה, שאתה פשוט תופס את הראש שלדעתי לפחות ל10-12 קבוצות בפרמיירליג יש צמד הגנה טוב מהם כרגע, בטח שלפולהאם תחת הודג'סון. אבל הצבה שלהם אני עוד איכשהו, איכשהו מבין, שחקנים עם נסיון בפרמיירליג שכבר כמה שנים בקבוצה, בניגוד לקיריאקוס ההזוי. ודווקא ג'ונסון שבאופן דיי אירוני לדעתי מקבל את רוב הביקורות הוא הרע במיעוטו. אני באמת חושב שהוא היה סביר ברוב המשחקים העונה ובחלקם אפילו טוב. וכל זה עם האדישות המרגיזה שלו.
    HAVING SAID THAT, ההגנה שאמורה לעלות מחר (בעצם היום כבר...) היא כנראה הכי טובה שאנחנו יכולים להעלות בחסרונם של אגר, קונצ'סקי וככל הנראה קלי שלא הבנתי אם יהיה כשיר או לא. ווילסון זה כבר הימור יותר גדול בהרבה מקלי ולמרות שאני אעדיף לראות את הסקוטי בהרכב ע"ח היווני אני מבין את השיקול של הודג'סון אם ה'קרב' על המקום בהרכב הוא ביניהם.

עריכה:

לוקאס כתב לפני כמה שעות בטוויטר שלו את הדבר הבא (תרגום של גוגל, הוא כותב לרוב בפורטוגזית):
    Good afternoon everyone in Brazil! I'm home with my family and friends to attend another round of the Brazilian Championship!

מה לעזאזל...?

עוד עריכה:

http://www.skysports.com/story/0,19528,11688_6421525,00.html
    שוער המילואים שלנו דין צ'מברליין הולך להשאלת חירום של חודש בלידס, שם ממה שהבנתי הוא מיועד להרכב הראשון בעקבות פציעתו של קספר שמייכל. נשמע מעניין.

נערך לאחרונה ב: ‏3/10/10
  8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי שרוצה שימשיך לקטול את ג'ונסון, אני מרוצה ממנו במשחקים האחרונים, מבחינה הגנתית האגף שלו כבר לא חגיגה פרטית של כל קיצוני שהוא משחק נגדו כמו במשחקים הראשונים של העונה, מבחינה התקפית הוא מצוין (רק שילמד כבר לשחרר כדור במקום להתפתות לנסות לעבור שחקן אחד יותר מדי ולהגיע למצב מסירה מושלם) אבל הכי חשוב מבחינתי זה שהוא השחקן היחיד ברביעייה האחורית שלנו שמנסה לשחק כדורגל על הקרקע ולא אשם ברקטות קדימה ללא כתובת. רק על זה יש לי מספיק הערכה אליו כרגע כדי שימשיך לרוץ בהרכב, כשקראגר, סקרטל וקונצ'סקי ייזכרו שהם שחקני כדורגל ולא פוטבול אמריקאי יהיה יותר מקום לביקורת על ג'ונסון. ביום חמישי למרות משחק מזעזע שלנו היו סימנים מעודדים מהבחינה הזאת כשלפחות ניסינו לשחק על הקרקע (לא שהצלחנו).

9. Jose Mourinho Member

אולי לא הסברתי את עצמי נכון, שאמרתי פרטנר בהתקפה לא התכוונתי בהכרח לעוד חלוץ(ובגלל זה כתבתי פרטנר או שניים), אלא גם לקשר התקפי שיבוא מאחור ויתמוך בו או לחלוצי כנף שישחקו קרוב אליו. טורס יכול לשחק טוב במערך של חלוץ אחד אם הוא מקבל תמיכה, לא אם הוא ננטש לגמרי בהתקפה. הודג'סון מגדיר מחדש את המושג "חלוץ בודד" עם טורס המסכן.

"איך שהוא נראה בנבחרת עם וייה" זה לא קשור למערך, טורס פשוט הגיע בכושר מחורבן למונדיאל. טורס הרגיל היה משחק טוב וכובש שערים גם עם וייה לצידו.

לזה בדיוק התכוונתי בלא לצפות במשחקים של השחקנים האלה. אתה יודע כמה הקשר האחורי קמביאסו מצטרף להתקפה? כנ"ל לגבי יאיא טורה(כמו שבוודאי שמת לב במשחק האחרון של סיטי מול יובה) וגם בוסקטס הצוללן המגעיל הוא שחקן שיודע להתקיף, לכבוש ולבשל. פלטשר? תוקף המון. וכן, גם הארגריבס הוא שחקן שתורם יותר להתקפה מאשר פאולסן. פאולסן הוא מהקשרים האחוריים הפרימיטיביים שכל מה שהם יודעים זה רק הגנה, ממש בלם נוסף(ובכדורגל המודרני יש גם בלמים שיודעים לעלות להתקפה במשחק שדה, וליברפול יש אחד כזה בדמות אגר).

10. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

על הנייר יש תמיד את השחקן הזה שמשחק מאחורי טורס, רק שהודג'סון עושה שם ניסויים וראינו שם את מירלש, קול, קויט - שחקנים שבכלל לא קשורים לעמדה הזאת (אולי חוץ מקול) ולא שיחקו בה מעולם. קויט ומירלש שחקנים מוכחים בעמדות אחרות (קיצוני ימני או חלוץ, וקשר 50-50) ויש לו שחקן בג'רארד שהוא מוכח בעמדה הזאת מאחורי טורס, והוא משתמש בו כקשר אחורי. עצוב לראות את זה, סבבה מאמן חדש, אבל אין לך מושג אפילו איך להוציא את המיטב משחקן כמו ג'רארד? איפה היית ב10 השנים האחרונות? עזוב שאחרי 4 חודשים כבר היינו אמורים לעבור את שלב הניסויים בהרכב.

אני לא מדבר רק על המונדיאל של טורס, המספרים שלו בנבחרת וגם היכולת הכללית מדברת בעד עצמה מאז ומתמיד, משם נוצר הרושם (לפחות אצל אוהדי ליברפול) שלא רק שטורס לא צריך פרטנר אלא הוא מתפקד טוב יותר כחלוץ בודד כשיש לו את כל השטח הזה לעצמו ואף אחד לא דורך עליו ומגביל אותו לשטח קטן יותר. איך שאנחנו נראים כל פעם שאנגוג עולה מתחיל לאט לאט לנפץ את המיתוס הזה כנראה, אבל אני באמת לא יודע, לא אני המאמן. אני מצפה מהודג'סון שידע להוציא את המקסימום מהשחקנים ושלא ינסה להתאים את השיטות העתיקות שלו עוד מימי מאלמו לליברפול.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

E.H, תגיד אתה בכלל קורא את מה שאני כותב? קשר אחורי יכול להיות אחד עם יכולות התקפיות מצוינות, הוא יכול להיות אחד כזה שבקבוצה שלו עולה הרבה להתקפה וגם כובש שערים. אבל הוא עדיין קשר אחורי והוא עדיין מתפקד כגרזן במרכז השדה. יש כאלה שהם גם גרזנים וגם מסוגלים לתקוף, יש כאלה שלא. בכל מקרה אין אף קבוצה כיום שתעלה לך בלי שחקן שמסוגל לעשות עבודה של קשר אחורי במרכז המגרש. יש כאלה שהרוויחו והקשר האחורי שלהן יודע גם להתקיף, יש כאלה שלא, בכל מקרה יהיה להן אחד כזה, במקרה של ליברפול הכסף הספיק עבור פאולסן.

קמביאסו, יאיא טורה (כיום בסיטי הוא בעמדה יותר התקפית כי יש גם את דה יונג), פלטשר, סונג וגם הארגריבס הם קשרים אחוריים, שנלחמים ומתקלים במרכז השדה, שמתקלים ולוחצים ואם צריך אז גם נכנסים בשחקני יריב, אבל הם גם כאלה שתורמים הרבה למשחק ההתקפה. אין כאן סתירה.

12. Strawberry Fields Member

הודג'סון תתפטר, ג'ונסון תפרוש לדוקים.

*מצטער על התגובה הילדותית אבל הייתי חייב.

13. Drorik0 Member

פאדיחה.

14. הקופ בישראל Member

פאקינג אנחנו טובעים בבריכה השחורה , הכתומים באים , שולטים במגרש כאילו הם מינימום ברצלונה , משולשים של ארסנל וכולם מסתכלים ורק בנס הם לא מביסים אותנו כרגע.

ג'ונסון מוכיח שוב ושוב שחסר לו חלק בראש , אשם בפנדל ובנבדל שהוביל לגול.

רציתם פאולסן שיחזיק את האמצע קיבלתם כלום , זה לא גרזן , בקושי סכין פלסטיק חד פעמית.

ההגנה מסננת וטוב שזה רק 0-2.

ג'ררארד לא קיים.

אם טורס נוסע לספרד לשחק בנב' שלא יחזור אלינו.

הודג'סון לך הביתה , נמאס ממך כבר.

וגם הקהל הופך להיות פתאטי , תשרקו בוז , תקללו , תמחאו , תעשו משהו שיראו שאכפת לכם , כל האיצטדיון אדיש.

----

נראה כמה ביצים יש למוקיון שעומד על הקווים.

שיעיף החוצה את פאולסן ויכניס לחוד את יובאנוביץ'.

שיוריד את מיירלש לאמצע ליד ג'ררארד.

לבעוט את ג'ונסון חזרה לליגה ה2 בפומפי ולהכניס את קלי .

שיתעוררו וישחקו לפחות בשביל הצ'ק השבועי שמחכה להם בסוף המש' .

נערך לאחרונה ב: ‏3/10/10
  15. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

איכס... למרות ההתעוררות שלנו במחצית השנייה, פשוט גועל. אין כבר מה להגן על הודג'סון, רק לספור את הימים שנשארו לו בקבוצה, כתבתי לא פעם שצריך לתת לו עונה אם הדברים לא קורסים טוטאלית - אז הנה, הגענו לקריסה הטוטאלית הזאת, אני לא רואה אותו ממשיך יותר מחודש.

צריכים לקרות כמה דברים דרסטיים יותר משחשבנו, מעבר להחלפת הבעלים שזה צריך להיות בראש הרשימה מבחינתנו.