ליברפול 2019/20 - אלופת אנגליה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏28/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Esomech Member

אולי יחזור לזה אם יבחר שוב.
    ובקיץ הקשה של 21 שבו יסבירו לנו למה לא צריך לבזבז אחרי שמאנה או סאלח יעזבו ואפשר לסמוך על צ’מברליין באגף ושזה ממש לייק א ניו סיינינג.

2. Rushie Member

לא יודע, ברור לכולם שאני אולי גדול המתנגדים לFSG כאן בפורום ועדיין הציניות שלך נשמעת לי מוגזמת.
    לא חושב שמסתפקים אצלנו במקום 4 וזהו. ראיתי בארסנל בעשור האחרון מה זו הנהלה מסריחה מהראש שמעוניינת אך ורק בכסף של הצ'מפיונס ותו לא ואצלנו אני עדיין לא מריח ריחות כאלה. אם הויז'ן של המועדון היה לא יותר מטופ 4 אז קלופ, שנמצא בפריים של הקריירה שלו, לא היה היום המאמן שלך.

אני רואה עולה חדשה כמו לידס מוציאה עשרות מיליונים על רכש וברור לי לחלוטין שנהנים אצלנו לתפוס טרמפ על הקורונה, אבל מצד שני אי אפשר להקטין את הנזק הכלכלי שהמגפה מביאה איתה. הסכומים שאנחנו מפסידים על כל מאצ'דיי והסכומים שהחזרנו לרשתות השידור זה לא כסף קטן.

הביקורת שלי על הבעלים נשארת בעיקר סביב התחושה שמעדיפים אצלנו מהלכים מסחריים על פני מהלכים מקצועיים. מועדון שמעניינת אותו קודם כל הצלחת הקבוצה לא מגיע למצב שבו אתה לא מסוגל לחזק אותה במשך שנתיים, לאיפה בדיוק הלך הכסף לא מעניין אותי עכשיו ולא יעניין אותי גם במרץ 2021, מה שמעניין זה שהוא לא הלך על הקבוצה.
    הכוונות הן כנראה טובות אבל האסטרטגיה הזאת של ידידינו מהאשטג FC לא תביא אותנו לאיפה שאנחנו רוצים וזה מה שצריך להטריד.

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/20
    Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מושג העיתונות, ומכאן גם תפקיד העיתונאים, משתנה. לדעתי ומשער שגם לדעתך זה לרעה, אבל העובדה קיימת: יש מעט מאוד גופי תקשורת שהם לא מוטים במובהק לצד מסוים. זה המצב שנוצר עקב קיום הרשתות החברתיות והדרך החדשה בה נמדדת הצלחה: טראפיק. זה לא משנה אם זה אמת או לא, זה לא משנה אם זה באמת מעניין מישהו, זה לא משנה אם זה מעמיק או שטחי, רק דבר אחד משנה, כמה אינטרקציות הפוסט (=כתבה) ייצר.

בגלל זה ההחמרה במצב עם העיתונאים שמסקרים את ליברפול, זה לא עניין מקומי בכלל לדעתי. בכל העולם רואים את המגמה המחורבנת הזאת... מה נעשה.

4. Clichy COYG

לא יודע לגבי "מעוניינת בכסף של הצ'מפיונס" אבל עובדתית מאז קיץ 16' אנחנו מבזבזים כל קיץ 80+ מיליון בלי שיש לנו איזה קוטיניו למכור.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. oranfu Member

צריך להתעורר, ארסנל אולי מתנהלת לא טוב אבל איפה הם ואיפה אנחנו מבחינת הוצאות על רכש. הם לא רואים אותנו ממטר.

קורונה זה תירוץ של FSG. אני לא שולל שמועדונים נפגעו מהעניין (כולל אנחנו) אבל איך זה שכל שאר המועדונים עדיין יכולים להוציא סכומים מכובדים ואנחנו לא מסוגלים להוציא כלום??

כמה טיפש יכול להיות מי שמאמין לשטויות האלה?
    שימו לב שכבר לא מדובר פה בתלונות של "למה לא מביאים סאנצ'ו?" אלא "איך לעזאזל אין לנו אפילו 15 מיליון בשביל ג'מאל לואיס?".

חד משמעית לא מעניין אותם לקחת תארים. נחמד אם יקרה, אבל בשום אופן לא מטרה. כל עוד אנחנו מעפילים לליגת האלופות ומגיעים שם לשמינית\רבע גמר אז הם מבסוטים, אני משוכנע.
    הם יעשו את המינימום המתבקש בשביל להיות בסטטוס הזה, וזהו.

הקטע שזה לא שאנחנו לא מסוגלים להתמודד עם המועדונים הגדולים מבחינת הוצאות על רכש. אנחנו לא מסוגלים להוציא כסף בכלל.
    לידס, אחרי שעשו אתמול רכש ב45 מיליון (רודריגו והבלם הזה) עוד בשיחות עכשיו עם עוד קשר התקפי מאיטליה ב30 מיליון.
    הם בדרך הברורה להוציא בקיץ אחד פחות או יותר מה שאנחנו הוצאנו ב4 שנים האחרונות.

אברטון? הם ממזמן כבר לא רואים אותנו ממטר מבחינת הוצאות על רכש.
    אנחנו לא מסוגלים לשלם ~30 מיליון על תיאגו והם שמים סכום כזה על אלאן.

מה קורה עם ורנר? גם אותו קלופ רצה רק אם נמכור שחקנים? שחקן סיכם, המחיר ברור (50 מיליון) - איך זה שאנחנו לא מסוגלים להוציא סכום כזה על מטרה בכירה שלנו? ללידס יש סכומים כאלה ולנו לא?

בטופ של הליגה מבחינת הכנסות, בתחתית של הליגה מבחינת הוצאות.

חוץ מזה שהם פגעו עם קלופ, במה עוד בא לידי ביטוי הניהול המבריק שלהם? כי אם כל העלייה מבחינת הסכמי חסות (שגם הם הרבה בזכות קלופ) לא מתבטאת ביכולת שלנו להתמודד ברכש עם יתר המועדונים הגדולים אז מה זה נותן?
    שוב אני מזכיר שגם את תוכניות הרחבת האיצטדיון ומתקן האימונים החדש עצרנו.

אין מקום בספורט הישגי לבעלים כאלה. זה שהם לא חלאות כמו H&G לא אומר שהם בעלים טובים. הם מהבעלים הכי גרועים בליגה שקלופ הוא עלה תאנה מטורף. ביום שקלופ יילך אנחנו נתרסק וגם את זה שהוא איתנו אנחנו לא מנצלים בשביל להעמיד לו את התנאים הכי טובים על מנת להתמודד.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  6. Esomech Member

אני מסכים איתך, אם כמה שמצער להודות שזה המצב.
    בגלל זה גם חשוב לי להכניס לקונטקסט את זה שבסוף כל מה שרשמתי פה היה תחת השפעה של ציניות ותסכול מהמצב הזה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  7. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר ברור לכולם שקלופ הוא לא איש רגיל. אני מניח שלא אומרים לו ומעולם לא אמרו לו בצורה בוטה "אנחנו מסתפקים בטופ 4", זה לא אומר שהוא לא מבין איפה הוא נמצא וזה לא אומר שהוא באמת האמין לאיזה משקיע אמריקאי בלי שום קשר לענף כשהוא אמר לו שהוא רוצה לזכות בהכל. אם הוא פה, זה פשוט כי הוא מאמין שהוא יכול להביא הצלחות עם התנאים שמסופקים לו, מוגבלים ככל שיהיו.

אני לא רואה הבדל גדול בין ההתנהלות שלנו בשנתיים האחרונות לזו של ארסנל של אז. מאפשרים סטגנציה, יש הזנחה של חורים מסוימים בסגל שנמשכת שנים. ככה קראו לזה אז אצל ונגר, ואני לא רואה מילה אחרת שמתארת גם את מה שיש אצלנו היום עם כל הצער. פשוט להם היה ונגר שכבר לא היה לו מה למכור בתפקיד הדיקטטור, לנו יש קלופ ואדוארדס וכל הצוות המקצועי סביבם שכרגע מוציאים מים מהסלע ואיכשהוא בנו פה סגל ששווה הרבה יותר ממה שהוא עלה ומצליחים באופן עקבי לכבות שריפות ולהתגבר על החורים שיש בו.

לא בטוח למה אתה מתכוון במהלכים מסחריים על פני מקצועיים. כפי שאני רואה את המצב, אם יש משהו שFSG עושים נכון זה לשים אנשי מקצוע במקומות הנכונים ולתת להם לעבוד בלי לערב שיקולים שהם לא נטו מקצועיים. העניין הוא שלא משנה כמה טובים אנשי המקצוע האלה, הם צריכים כסף לעבוד איתו. לבנות מתחם אימונים חדש זה לא מהלך מסחרי, להרחיב יציע אולי כן אבל אם הדברים האלה באים על חשבון השקעה בסגל אז באמת יש פה ניהול מקולקל. אבל לא בדיוק מאותו סוג שיש ביונייטד.

Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  8. oranfu Member

גם מתקן האימונים החדש (שבנייתו הוקפאה) עלה\עולה כולה 50 מיליון. זה לא בדיוק בניית איצטדיון חדש.
    הוצאה כזאת הופכת אותנו לנכים מבחינה כלכלית?

9. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה הרבה מאוד כסף בקונטקסט של הדוחות הכספיים משנה שעברה. הרווח הנקי של המועדון היה באזור ה30 מליון ב18-19 אם אני זוכר נכון. ועל מתקן האימונים הזה ב50 לא לקחנו שום הלוואה, הכל מגיע מהכסף של המועדון. מה שכן, אין לי מושג איך הכסף הזה מתחלק ואיפה הוא מופיע בדוחות הכספיים, והאם הוא כבר נכלל בדוח הזה.

אם לא, אז אפילו הגיוני שזה ישאיר אותנו בלי פרוטה. השאלה שצריכה להישאל היא למה מלכתחילה הרווח הנקי כ"כ קטן - לאיפה הולך כל הכסף שלנו? איך יכול להיות שלא נשאר כלום להשקעה בסגל? ואם זה באמת המצב - למה בונים את המתקן אימונים הזה בכלל, או למה לא מצאו איזה פתרון שיאפשר לנו עדיין להשקיע בסגל.

Rushie ו-oranfu אוהבים את זה.
  10. oranfu Member

אני מניח שהכסף הזה לא יורד במכה אחת.

ההוצאות שלנו בשנים האחרונות מינימליות, איך הוצאה של 50 מיליון גומרת אותנו?
    מועדונים אחרים מוציאים את זה (ויותר) בקיץ על רכש.

אם באמת אין לנו כסף, בכלל, אז איפה לעזאזל הכסף? אנחנו כל הזמן שומעים איך ההכנסות שלנו רק צומחות, לאן הולך הכסף הזה?
    איך היכולות הכלכליות שלנו הן בתחתית הליגה?

11. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי מושג.

אמ;לק של העמודים האחרונים הוא כזה - לשנתיים האחרונות יש 2 הסברים:

א. אנחנו מרוששים לגמרי בתקופה הכי טובה של המועדון ב30 שנה. ממש ברמה שאני אמור להבין שאם איכשהוא קורה איזה תרחיש אימים העונה ואנחנו מסיימים מקום 5-6, המועדון מגיע לחורבן כלכלי מוחלט כי עד כדי כך דק החבל שאנחנו מהלכים עליו.

ב. יש לנו כסף אבל הוא לא יוצא, ומנסים לשכנע אותנו שאנחנו מרוששים (כאמור אני נוטה יותר לכיוון הזה).

בשורה התחתונה, שתי האופציות לא נראות טוב עבור FSG, ושאלות צריכות להישאל.

ספוילר - הן לא יישאלו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. Rushie Member

יכול להיות שאין שום קשר למתקן האימונים החדש. זו השערה אחת מיני רבות שאני מעלה כדי לנסות להבין איך עשרות מיליונים שאנחנו מכניסים כל שנה נבלעים להם בדרכם לחיזוק הסגל.
    ממה שאני מכיר שפורסם, שני הפרויקטים היחידים שבתהליכי אישור/ביצוע ואמורים להוציא כסף מהמועדון בעתיד הקרוב זה מתקן האימונים בקירקבי והרחבת אנפילד. יש עוד איזה סטרטאפ צרפתי שמתעסק בסקאוטינג שלא כל כך הבנתי אם רכשנו אותו או שאנחנו רק משלמים על השירותים שלו אבל כך או כך אני מניח שזה כסף קטן.
    אז אלה הדברים שאני נצמד אליהם, כל הסבר אחר שאני יכול לחשוב עליו נשמע לי כבר הרבה פחות סימפטי ומעלה ניחוח של היקס וג'ילט אבל אם מדברים בכנות, לא מרגיש שזה הסיפור.

13. Ori8 Member

בסוף הם מחזיקים עוד קבוצת ספורט גדולה. מה קורה שם? איך שם השפיעה הקורונה? המשחקים מתחדשים? מה השיח של האוהדים שם? למישהו יש מושג בכלל?

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רק יודע את זה:
    ---

https://twitter.com/JanAageFjortoft/status/1299999673495752704
    אם תיאגו נוחת ביונייטד בסוף אני חושש שאני אחווה מלטדאון של החיים. מכין את כולם מראש.

15. alexshw Member

שם נוסטלגי מניינטיז בפרמייר ליג

מצב נושא:
הנושא נעול.