ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. oranfu Member

אני מכיר אותו וגם היו לא מעט שמועות לפני שעבר לבאיירן שהוא גבוה ברשימות שלנו.

יחד עם זאת, העונה בבאיירן זה כישלון גדול. לא יודע מה הסיבות אבל בפועל הוא לחלוטין לא נספר שם.
    האם זה פוסל אותו? לא, אבל זה כן מעלה שאלות.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  2. k_700 Member

הרבה שחקנים לא נספרו בבאיירן מינכן השנה.
    הוא רק בן 20 תזכור את זה.
    זה בכלל פרמטר למשהו?

אופמיקאנו בלם שאתה לא לוקח למכבי חיפה לא יוצא שם מההרכב.
    קאנסלו גם לא נספר שם, אתה לוקח את קאנסלו אם יש לך אופציה?

גם סביצר קיבל מעט מאוד הזדמנויות ביחס לזמינות שלו ועושה אחלה של עבודה בינתיים(ופולק בדיוק מעדכן שבאיירן רוצה 20 מליון אירו עליו מאתנו- תארזו לי למארז לחג בבקשה*).
    ההתנהלות של באיירן לא מרשימה בכלל ולא מייצגת שפיות.
    נפלו גם עם מאנה כשהיום ברור שההחלטה שלכם לא לשלם לו מה שהוא רצה מוצדקת לחלוטין.

מה שלא פחות חשוב זה שאם באמת סגרתם את גראבנברח כנראה תרדו מטילמאנס כי הוא יושב על אותה משבצת.
    אין שחקן בליגה שמשחק קבוע בהרכב ומריח כמו שחקן לטורקיה מהבלגי הזה.
    פשוט זוועה מהלכת על 2.

שאלות תמיד יהיו כי אם לא היו שאלות הוא היום היה נמצא באייאקס עם חוזה חדש(שהיה מקבל) ותג מחיר של 70 מליון אירו.
    לדעתי הוא כשרון גדול. איי קיו גבוה בשילוב עם פיזיות(גובה ומהירות), דריבל לא רע, יכולת קידום משחק שלא רואים מקשרים בגיל הזה.
    יש לו הרבה מה לשפר במשחק ההגנתי שלו אבל זה סביר מאוד שאלו יהיו הדברים שיצטרך לשפר בגיל 20.
    הפוטנציאל מדהים במחיר של אפס סיכון. אתה מועדון שמכניס מאות מליונים, מה זה קשר ב25 מליון? בלסטר מביאים קשרים כאלה לספסל.

3. oranfu Member

אני לוקח בחשבון שאנחנו צריכים שחקנים מוכנים ולא פרוייקטים.
    תגיד לי שחוץ ממנו מגיעים 3 קשרים ברמת הרכב ואני אגיד על הכיפאק.

באופן כללי אני לא נגד, אין ספק שפוטנציל רציני יש שם, אבל זה הימור.

4. k_700 Member

לדעתי אתה תופתע כמה הוא יותר מוכן מכל הקשרים הצעירים שלך.

אתה צריך עוד קשר אחורי טוב לדעתי.
    מישהו שיתן את הטון טוב- לואיז, רובלה, זובימנדי, קאייסדו ב100, משהו משם.

5. oranfu Member

אני לא רוצה מישהו יותר מוכן מהצעירים שלי, אני רוצה מישהו שבא להוביל את הקישור.

קאייסדו ב-100 זה מצחיק.

6. k_700 Member

אתה צריך שחקנים טובים נקודה.
    מספיק שעוד 3 שנים הוא כבר יראה כמו שחקן שהגשים את הפוטנציאל שבו ואתה תתגלגל מצחוק שעלה לך 110 מליון פאונד פחות מבלינגהאם.

7. oranfu Member

יהיה כיף כשיהיה לי שחקן טוב למאבקים על השתתפות בקורנפלקס.

8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז חסכנו כסף שנתיים, 200 שנה בלי קשר, אחרי עונה שעברה ששיחקנו מקסימום משחקים אפשריים בעונה (= רווח מקסימלי מעונה חוץ ממיקסום של כספי זכייה) ובכלל אחרי כמה שנות שיא... כל זה בשביל לחזור לטריקים והשטיקים הישנים של FSG, אלה של המאניבול מודל 2012-2015 כזה - לחפש פלופים, ריג'קטים ונכסים במצוקה ולקנות בזיל הזול.

חזרנו לעשות שופינג בארגז המציאות ומוצרים במבצע.
    אם זה המצב כדאי מאוד שלפחות הקיץ הזה יהיה קיץ מאוד מאוד רוחבי.

Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  9. k_700 Member

אם אתה מאמין לאנריקה אז גראבנברח כבר סגור מולכם יחסית מזמן ככה שכל המאורעות האחרונים לא מגיעים בהתפתעה לפחות לכל הגורמים במערכת ואל בין היתר- קלופ. אולי גם מסביר את השקט שלו במסיבת עיתונאים.

נראה לי שהיה סביר מאוד שתצרפו קשר צעיר בקיץ הזה.

לפחות תתנחם בזה שהוספת אחד שמגיל 16 כל אירופה מכירה, שהצליח לצבור נסיון צ׳מפיונס, כמעט 100 הופעות בקריירה.
    אתה לא מקבל ילד מהצ׳מפיונשיפ.
    גם הוא קשר שונה מאוד ממה שיש לך בסגל.

10. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני מכיר אותו.
    לא משנה את העובדה שהוא כבר עשה את המעבר לבמה הגדולה ונפל חזק. גם לא באיזה מועדון שידוע כבית קברות לשחקנים צעירים - אם הוא נכשל בבאיירן כנראה שיש לו חלק גדול בזה.

זה לא בהכרח רכש רע. ככה בדיוק הגיע קוטיניו נניח. אבל זה רכש מסוג שלא ראינו הרבה שנים, סוג שאפיין את FSG בעבר אבל לא ממש בתקופה של קלופ.

Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  11. oranfu Member

כמו שכבר אמרתי - אין לי בעיה עם רכש כזה אם הוא מלווה גם בשחקנים יותר מוכנים.
    אם הוא אחד משני קשרים שיגיעו בקיץ זה רע מאוד.
    אם הוא מגיע בנוסף לעוד 3 קשרים רציניים - על הכיפאק, אני אוהב.

12. k_700 Member

למה לא להשוות את הרכש הזה לסלאח או רוברטסון?
    האחד היה פלופ באנגליה והשני בדיוק ירד ליגה בלי שהוא נראה שמינית מהמגן שנהיה אצלכם. כלומר רכש שמגיע בתקופה שאתם מתענגים עליה תחת fsg.

רכש זול יחסית(ביחס למחיר שקשרים בתפקיד הזה עולים היום).
    הוא לא הצליח להכנס לרוטציה בבאיירן השנה(בואו בסוף זה קישור שמשחקים בו קימיך וגורצקה...), אבל בהחלט הראה מה הוא שווה לפני זה באייאקס, גם באלופות.

והכי חשוב, הוא בן 20! לא בן 27.
    הוא קושר בחודשים האחרונים גם לארסנל ואלינו ובעבר לעוד קבוצות גדולות.

13. oranfu Member

סלאח הפלופ באנגליה אחר כך היה הצלחה באיטליה.
    ההיסטוריה הכי קרובה של ההולנדי היא כישלון גדול.

רוברטסון ירד ליגה עם האל, לא יודע מה היתה הרמה שלו באותה עונה, אבל הוא הגיע ב-2 מיליון...

כמו שאמרתי, אין לי בעיה עם הימור כזה, אבל רק עם הוא בא בתוספת לרכש מוכח.
    כמה "הימורים" בקישור זה לא מספיק טוב, אני מצטער.
    הוא הימור מתקבל על הדעת במקום בלינגהאם (מבחינת מחיר)? לגיטימי מבחינתי. אבל זה אומר שבנוסף אליו צריכים להגיע גם כמה קשרים שיהוו את השלד של הקישור לעשור הקרוב, תותחים.
    אחרת למה אנחנו יורדים מבלינגהאם? הכסף הגדול צריך ללכת על תותחים. צריכים לצאת פה מאות מיליונים בקיץ הקרוב והסיבה היחידה ללכת על הימור זול היא אם הכסף הרציני ייצא על שחקנים אחרים.

אגב, הדיון תיאורטי כי כסף גדול הרי לא ייצא.

Cup of Tea, Liverpool-Forever ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  14. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי זה לא בר השוואה.
    סלאח לא היה פלופ. הוא היה פלופ שנים לפני כן באנגליה, כשאנחנו הבאנו אותו זה היה אחרי עונות מצוינות באיטליה.
    גם רוברטסון כמובן, אולי היה שחקן די אנונימי אבל שוב לא באיזה שפל בקריירה.

זה יותר כמו אם היית מביא את סלאח ישר מצ'לסי. וזה יותר שקול לרכישות שעשינו לפני קלופ - קוטיניו (עבד בגדול), סטארידג' (גם עבד), סאקו (נדחק החוצה מפסז' ולא שיחק שם), באלוטלי וכמובן הרבה הימורים על פליטים כאלה בהשאלות או בחינם (מוזס, מילנר, קולו טורה וכו' וכו'). מחירי מציאה על שחקנים שרק רוצים להעיף אותם.

בתקופה של קלופ אנחנו מאוד זהירים ברכש. הרבה פעמים נותנים לשחקנים שעוקבים אחריהם ללכת להוכיח את עצמם במקומות אחרים ואז רק כשאין כבר ספקות מביאים אותם. ככה היה עם מאנה, עם סלאח ורבים אחרים.

Liverpool-Forever, Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  15. k_700 Member

העסקה הכוללת על רוברטסון הייתה 8 מליון פאונד+2 בבונוסים, כלומר 10.

ההיסטוריה הכי קרובה של ההולנדי זה מעבר מוקדם בגיל 19 לבאיירן ורקבון מחוץ לסגל.
    זה לא שהוא קיבל דקות משחק והראה שהוא לא קשור לרמה. פשוט לא משחק, גם קאנסלו לא משחק.
    תארגן לי אותו מחר באריזה.

לא הבנתי משהו, יש קשר 8 שהוא לא הימור?
    לשים 140 מליון פאונד עם בונוסים על בלינגהאם זה לא הימור? ו80 על דקלן רייס? ו55 על מתאוס נונס זה לא הימור? ואפילו לקחת את טילמנס בחינם אחרי שנתיים מהגהנום זה לא הימור?
    אז הימרת על קשר בן 20 שהוא בהחלט פרוייקט אבל שילמת עליו כלום כסף.

20 מליון פאונד על קשר 8 בשנת 2023 זה בדיוק כמו לשלם על מגן צעיר 8 מליון פאונד ב2017. ״הימור״ ששווה לקחת.
    קודם כל כי 20 מליון פאונד לקבוצה שמרוויחה מאות מליונים כל שנה זה באמת כלום כסף ושנית לקחת פה קשר בן 20. כלומר יש לו עוד הרבה לאן לצמוח ובמקרה שלכם אתה לוקח טאלנט שמשחק כדורגל בוגרים מסוף גיל 16, הספיק לצבור נסיון בינלאומי ו׳צמפיונס ומבחינת פרופיל הוא מאוד מתאים לליגה ובכלל לכדורגל ששיחקת עד לפני שנה.
    באמת שלא מצליח למצוא הרבה סיבות לרגשות שליליות פה.
    בעמדה שהוא משחק עליה כל מאק אליסטר שנתן מונדיאל טוב מתומחר ב60-70 מליון. זו כנראה העמדה שעברה את הגידול האינפלציוני הכי גדול ומובהק בכמה עונות האחרונות.