ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אי אפשר לאחוז בחבל בשני הקצוות.
    לדרוש רכש, לשאול למה אין רכש וכשיש רכש לבכות על מחירים.
    אם יעשו רכש, אני לא אסתכל על המחירים. אני אופתע שיש בכלל רכש.
    אני ממשיך לשאול, מאיפה הכסף שיבוא הקיץ? זה לא המודל של FSG. למה זה הולך להשתנות הקיץ? האם יש השקעה בדרך? האם קלופ הציב אולטימטום? מה קרה שיהיה כסף?

Gianzola, Walkon, Scouser Tommy ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  2. Esomech Member

זה ממש לא לאחוז את החבל בשני קצוות.

זה יותר בכיוון של.
    לדרוש רכש, לשאול למה אין. וכשיש כסף סוף סוף אז להשתמש בו בצורה נכונה, וכשזה לא קורה אז לבכות על מחירים והתנהלות לוקה בחסר.

בוא נגיד את זה ככה.
    אתה עכשיו הולך לסופר עם 100 שקל לקנות מצרכים להכין המבורגר בבית.
    אתה לא תחזור רק עם לחמניה ב80 שקל ובלי שנשאר לך מספיק כסף לבשר, מלפפון חמוץ חסה ועגבנייה נכון? כי אז כנראה שההתנהלות שלך לא נכונה כלכך…

יש לך תקציב מסויים. שאנחנו לא יודעים מה הוא. ואפשר להעריך שהוא באיזור ה100-150 מיליון.

ואתה צריך לפחות 2 קשרים מרכזיים ועוד קשר אחורי. בנוסף לעוד בלם.

אז אתה חושב שזה סבבה לבזבז במקרה הטוב 50% מהתקציב ( במקרה הרע, יותר קרוב ל70%) על אלכסיס מקאליסטר? בוא. יש שחקנים שאפשר להגיד שזה סבבה. מקאליסטר לא אחד מהם. (גם לא מאונט)

אני אקבל את הרכש הזה ב70 מיליון ברגע שינחתו פה עוד שני שחקני קישור ברמה מספקת שאחד מהם קשר אחורי.
    עד אז? מהלך אידיוטי לגמרי. מצטער.

Cup of Tea אוהב/ת את זה.
  3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחירים של שחקנים מהפרמייר ליג תמיד יהיו מוגזמים.
    אם אתה עובד ככה, אתה לא יכול לקנות מאנגליה כלום.

ואני שוב שואל, למה פתאום יש כסף?
    למה שאני אאמין שפתאום יש כסף?
    מה השתנה?

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  4. oranfu Member

מי אמר שיש פתאום כסף?

הכתב של האקו אמר לפני כמה שעות ש-FSG הולכים להוציא כסף הקיץ ושאף אחד לא יתפלא אם נוציא 100 מיליון ואולי יותר.

כלומר, הם מכינים את הקרקע לזה שייצא כסף, ולמרות שיהיה מדובר בסכומים סטנדרטיים עבור ווסטהאם, הם יציגו את זה כאילו הם השתוללו.
    יהיו כמובן מלא אוהדים שיהללו אותם.

לגבי עלויות של שחקנים כאלה ואחרים:
    מה לעשות שהמחירים היום מטורפים? כל איזה שחקן שנותן עונה טובה בליגה דרג ב' כמו פורטוגל כבר מתומחר בעשרות רבות של מיליונים.
    או שנמשיך להתלונן שהמחירים מוגזמים ונתמסטל מהנאדים של עצמנו, או שנהיה חלק מהמשחק.

Scouser Tommy, Cup of Tea ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  5. Rushie Member

אם אנחנו נכונים לשים 70 מיליון על מקאליסטר כנראה שאנחנו ממש מעריכים אותו. שחקן טוב אבל ברור שמדובר באוברפרייסינג ולמעט מקרים בודדים כמו ואן דייק ואליסון אנחנו נמנעים מלעשות עסקאות כאלה.

אין לי הרבה דעה על נושא הרכש לקישור חוץ מזה שאני מקווה שקלופ יקבל גיבוי להביא את מי שהוא רוצה ושאני מקווה שמאונט זה לא אחד מהם. שחקן שאני לא מחזיק ממנו ולא החזקתי מעולם ולדעתי יהיה רכש שיסתיים בקול ענות חלושה בסגנון אוקסלייד צ'מברליין.

בלי להתייחס למערכים וכו' אני מקווה שברור לקלופ שהשם הראשון בהרכב כשמדברים על הקישור שלנו צריך להיות טרנט. זה כבר מעבר לאיך שהקבוצה השתפרה מהרגע שהוא זז לתפקיד החדש, כשמסתכלים עליו משחק שם, כשרואים את הסטטיסטיקות, מבינים שיש כאן משהו מיוחד. יש לנו ביד שחקן שמסוגל להיות משמעותי יותר מכל קשר שנביא באיזה סכום שלא יהיה. הרכש שמביאים לקישור צריך להיבנות סביבו ולאפשר לו קודם כל להפיק את המיטב מעצמו.

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/23
  6. oranfu Member

זה השוק היום. לא יודע אם 50 או 80, אבל זה מה יש.
    נגמרו הימים שאתה מביא טופ של הטופ ב-60 מיליון.

מחירים של שחקנים היום באנגליה רק מתחילים ב-50 מיליון.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואן דייק ואליסון היה לפני 5 שנים. היום הם היו עולים לך 100+ ומאקאליסטרים עולים לך 60-70. זאת המציאות.

אני דווקא מחזיק ממאונט, לא חושב שזה אוקס בכלל. אלא אם יש שם בעיית כשירות זה אחלה רכש בפני עצמו בעיניי. לא ראיתי מה הסכומים המדוברים אבל הוא שנה לסוף חוזה, זה צריך להיות יחסית זול.

עם הפסקה האחרונה מסכים לגמרי, בגלל זה לא ברור לי איך לא מדברים כמעט על קשרים אחוריים אלא רק על קשרים מרכזיים/התקפיים. השחקן שישחק מאחורי/לצד טרנט יהיה קריטי, גם מבחינת לכסות שטחים ולשחרר אותו לנהל את המשחק וגם מבחינת להניע איתו כדור וחוכמה ולשלוט במגרש.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי מי אמר שיש כסף?
    זה שאנחנו מקושרים למליון שחקנים לא אומר שנביא אפילו חצי מהם.

יגיע נגיד מקאליסטר ב70, ואם אנחנו ממש לארג'ים אז איזה גראבנברח ב30.
    יימכר קלהר, אולי אחד הבלמים, אולי ג'ונס, אולי מישהו מההתקפה (נונייז או ג'וטה). הרוב יכוסה איכשהוא, אני מאמין, וזה יהיה הקיץ המטורף המשוגע חסר המעצורים של FSG.

לא רואה סיבה לחשוב אחרת עד שרואים את זה. עד שיוכח אחרת - מה שהיה הוא שיהיה.

oranfu, Scouser Tommy, Cup of Tea ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. Ori8 Member

אם מקאליסטר שווה 70 מיליון מילנר במצבו שווה 40.
    ביזיון אם זה קורה, פשוט ביזיון.

שחקן מגה בינוני וזה ה-רכש שלנו הקיץ. איזו בושה. גם ילבש מספר 10. פשוט למות.

עצוב שקלופ צריך לבחור שחקנים במקום להתרכז בלאמן אותם אותם.

10. Esomech Member

אז אל תקנה מאנגליה.

לא מצליח להבין את השאלה שלך למה יש כסף ואיך זה רלוונטי לסכום שהולכים להשכיב על מקאליסטר.

(אם אין כסף ועדיין משקיעים 70 על מקאליסטר זה עוד יותר נורא)

Cup of Tea אוהב/ת את זה.
  11. oranfu Member

זה לא רק מאנגליה אבל.
    הנה, מקושרים לאוגרטה הזה והוא יעלה כמו שזה נראה 50 מיליון פאונד.
    גרבנבראח אחרי עונה כושלת ביותר בגרמניה, שחקן לחלוטין לא מוכח, ובאיירן רוצים עבורו 35 מיליון פאונד כביכול.
    כמה עלה אנצו? מודריק? אנטוני? נונייז? פאביו ויירה? סאנצ'ו? פאקטה? סקאמקה? ארונסון? גימארייש? איסק? פדרו פורו? נונס? אונאנה?
    כל השמות פה עלו לפחות 30 מיליון. רובם יותר מ-40 מיליון.
    כולם הגיעו מליגות אחרות, רובם שחקנים שלא עשו בקריירה יותר מדי למעט בעונה לפני שעברו.
    היום קשה מאוד להביא שחקן אפילו לסגל בפחות מהסכומים האלה.

חייב להגיד שאני לא מבין מה קורה מבחינת הדיווחים לגבינו בתקשורת.
    מצד אחד נזרקים הרבה שמות לאוויר, ברור שכל סוכן שיש לו קשר שהוא מחפש עבורו חוזה\מעבר זורק את השם שלנו לאוויר. את זה אני מבין.
    אבל הכתבים שנחשבים אמינים מבחינתנו מפוקסים על 3 שמות כבר לא מעט זמן.
    מקאליסטר - יש הרבה עשן, כולל מהכתבים האמינים שלנו ככה שאני מניח שהוא אכן מטרה בכירה (מתעלם כרגע מהסכומים שמוזכרים על ידי אחד מהכתבים עד שיהיה מידע קונרקטי).
    מאונט - מוזכר גם הרבה אבל אני אישית חושב שהסוכן שלו משתמש בנו. לא מאמין שיעזוב את צ'לסי.
    גרבנבראח - מוזכר פחות, אבל כן כבר כמה פעמים על ידי כתבים כמו רדי, אורנסטין וג'ויס ככה שאני מניח שהוא מטרה אמיתית.
    אבל מה הפואנטה שלי? מה פתאום המטרות שלנו ככה ברורות לתקשורת במשך שבועות ארוכים (ויותר מזה) לפני שנפתח החלון בכלל?
    כאילו לכל העולם ואחותו ברור שאנחנו רוצים את מאונט ומקאליסטר וזה יוצא מהכתבים שלנו.
    יחד עם זאת, אנחנו לא מקושרים בכלל לקשרים דפנסביים (וזה קריטי לא פחות).
    הייתי רוצה לחשוב שהתקשורת לא ממש יודעת מה קורה ואנחנו פועלים בשקט ויעילות מאחורי הקלעים, אבל אני בספק גדול.

12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בספק שאת ה70 על מקאליסטר יש אפילו.
    אנחנו דנים אם באמת שווה לשים עליו סכום כזה, אני שואל האם קיים בכלל סכום כזה לשים על רכש.

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  13. Esomech Member

אוקי,
    קודם כל בוא נחלק את הרשימה שרשמת לשניים.
    כי יש הבדל גדול מאוד בין 30-40 מיליון יורו
    ל60-80 מיליון יורו
    ועוד קצת קונטקסט אולי אשתמש בו בהמשך: 70 מיליון פאונד שווים בערך ל80 מיליון יורו.

פאביו ויירה - 35 מיליון יורו
    פאקטה -42 מיליון יורו
    סקאמקה - 36 מיליון יורו
    נונייס - 45 מיליון יורו
    אוננה - 35 מיליון יורו
    אארונסון - 32 מיליון יורו
    גייאמרש - 42 מיליון יורו
    פדרו פורו - 45 מיליון יורו (סעיף שחרור בינואר)

שאר השמות עלו יותר מ70 מיליון יורו, יותר מרבע מחיר זה משמעותי בעייני בשביל לא לקמט את זה באותה רשימה. ושלא נדבר על הייפ מוגזם שהיה סביב השחקנים האלה.

עכשיו בוא נתמקד רגע בשני נקודות מאוד מאוד חשובות.
    1. כל עוד אתה לא יודע מה התקציב, ואנחנו רק יכולים להסיק דברים מאוד שליליים על הסכום בגלל העבר עם הבעלים. ובהתחשב בעובדה שאתה חייב לפחות 3 קשרים ובלם (או שני קשרים, מגן ימני ובלם) שאחד הקשרים חייב להיות קשר אחורי.
    איך אתה יכול להיות בסבבה עם זה שאתה הולך לבזבז כלכך הרבה כסף. פי 2 כמעט מרוב השחקנים ברשימה למעלה, על שחקן אחד שהוא יותר שחקן מערכתי עם תקרה ברורה מאשר איזה גיים ציינגר לקישור. יש שחקנים שכן מצדיקים את הסכום הזה בהתחשב במחירי השוק. מקאליסטר ממש לא אחד מהם.

2. בהנחה ויש כסף. כי הגיעה השקעה חיצונית, כי קלופ איים שיעזוב כי גון הנרי החליט שבא לו. ומביאים את מקאליסטר ובנוסף אליו גם עוד קשר אחורי, בלם וקשר/מגן ימין. הכל טוב. שיבזבזו גם 300 מיליון על מקאליסטר.
    אבל כרגע, היסטורית אנחנו יודעים שזה יבוא על חשבון משהו. וזה לא החלטה נכונה.

וכמו שאמרתי כבר אני. עצם זה שלא מקושר אלינו שום קשר אחורי. (לפחות לא לפי אף אחד מהכתבים האמינים) מדליקה אצלי נורה אדומה מאוד, לא בגלל חוסר בכסף. אלא בגלל סדר עדיפויות מאוד לקוי.
    וגם לא הייתי אומר שהסוכן של מאונט משתמש בנו אם גם הכתבים האמינים שלך יוצאים אם השם הזה ואומרים שקלופ מעריך אותו. זה יהיה רכש רע. המון כסף על שחקן לא מספיק טוב.
    צ’לסי רוצים עליו 70. והוא בשנה לסיום חוזה. אידיוטי לגמריי לעשות את זה.

שורה תחתונה.
    אפשר למצוא תחליפים עם פחות הייפ, יותר זולים וככה לסגור את כל העמדות הדרושות.
    צריך רק סקאוטינג טוב וגמישות.
    ולא אני לא מדבר על ימי רפא בניטז העליזים שהיינו קונים רוחבית.
    אפשר למצוא היום גם איכות בלי הפרמיה של שחקן מליגה אנגלית.

Cup of Tea ו-oranfu אוהבים את זה.
  14. oranfu Member

הפואנטה שלי שכל השמות האלה, שרובם ספק אם יש להם מקום בסגל שלנו, עלו לפחות לפחות 30 מיליון פאונד.
    הם לא הגיעו מאנגליה.
    כלומר, לעשות שופינג מחוץ לאנגליה אולי זול יותר, אבל לא באופן משמעותי.
    יחד עם זאת, יש גם יתרון כשאתה רוכש שחקנים שכבר יש להם נסיון באנגליה. הסיכויים שיתאקלמו הם טובים יותר, זה לא משהו שצריך לבטל אותו.

ברור שאני רוצה שנשלם על שחקנים כמה שפחות, אבל נראה לי שעיקר הבעיה שלך היא שאתה לא מתלהב ממקאליסטר. אז זה לא ממש משנה אם הוא יעלה 80 מיליון או 30.
    וזה לגיטימי.
    אבל אם הצוות אצלנו חושב שמקאליסטר הוא כן שחקן משמעותי ביותר בתוכניות העתידיות שלהם - אז 70 מיליון (נגיד, אני כבר אמרתי שאני חושב שזה יהיה יותר כמו 55 מיליון) זה סכום לגיטימי בימינו.
    האמת היא שגם אני לא מתלהב ממנו, אבל המחיר פחות קריטי לי אם הוא המטרה הבכירה שלנו.

אנחנו באמת לא יודעים אם יש בכלל כסף, אבל נגיד ואין יותר מדי כי זה הנסיון שלנו - זה כל כך משנה אם זה יוצא על מקאליסטר או מישהו אחר? אם 70 מיליון גומר לנו את התקציב זה לא משנה אם הסכום הזה מביא את מקאליסטר או את בלינגהאם, זה פשוט לא יהיה מספיק.
    70 מיליון (או משהו באזור) זה פשוט לא מספיק בשביל מה שאנחנו צריכים.
    אני מסתכל על הרשימה של שחקנים שהבאתי (קצת פופוליסטי, אני מודה) ואני לא רואה שם שחקנים שעושים יותר מדי הבדל עבורנו. למעט גימארייש ואולי פאקטה (לא שווה הרכב בקבוצה שרוצה תואר לדעתי), לא ייתן לי יותר מדי להביא כמה שחקנים בסכומים האלה. זה סתם בנייה לרוחב.

40 מיליון לא מביא לי שחקן מוביל (בד"כ) ואני צריך 3 קשרים טובים, לא 3 קשרים שימלאו איזה מכסה.
    אני רואה איזה סכומים מוזכרים בהקשרים של קשרים אחרים שאולי יעברו בקיץ. לדעתי ספק אם יש איזשהו גיימצ'יינג'ר בשוק בכלל, אבל כששחקן כמו רייס מוזכר בסכום של 100 מיליון (שנה לסיום חוזה) ושחקן כמו אנצו עובר ב-130 מיליון, אין ברירה וגם שחקן "מערכתי" עולה המון.

לגבי מאונט, זה שקלופ מחזיק ממנו והכתבים שלנו מדברים עליו, לא אומר שהסוכן שלו לא משתמש בנו.
    ברור ש-70 מיליון שנה לסיום חוזה זה מוגזם לאללה בכל מקרה.

ברור שצריך סקאוטינג טוב, אבל צריך גם שחקנים שמספיק טובים עכשיו. הרי אפשר לדבר למשל על קאייסדו ואיך אפשר היה להביא אותו ב-4 מיליון לפני שנתיים. אבל הוא לא היה מספיק טוב לרמות האלה אז.
    לברייטון יש את ה"לוקסוס" להמר על שחקנים בתקווה שיתפתחו תוך שנתיים\שלושה. לנו אין את ה"לוקסוס" הזה לפחות בכל הנוגע לקשרים שאנחנו צריכים להביא בקיץ הקרוב.
    זה שאנחנו לא מהמרים על שחקנים כאלה זאת בעיה אחרת כי זה צריך להגיע בנוסף לרכש היותר "בטוח", כמו שמועדונים גדולים עושים.

הבעיה שלי היא אם קלופ צריך להתפשר על השחקנים שהוא רוצה, לא אם המועדון ישלם גם מעבר למה שנראה לי ששחקן שווה כל עוד נקבל את המטרות הבכירות שלנו.

אם קלופ החליט לוותר על בלינגהאם כי הוא לא יכול לבזבז את כל התקציב על שחקן אחד, אני יוצא מתוך נקודת הנחה שכמה שנשלם על מקאליסטר (אם נשלם) זה סכום שישאיר לנו מספיק גם עבור המטרות האחרות שלו.

15. Scouser Member

מעניין כמה משקל נותנים במועדון לכישלון העצום שנקרא נאבי קייטה. על הנייר, אם היה שחקן בפרופיל הזה בליגה כמו צרפת/גרמניה היינו מריירים עליו גם היום.
    הלקח החשוב מהעסקה ההיא שלא כל שחקן בנוי לקצב ולפיזיות באנגליה, במיוחד קשרים מרכזיים (שייתכן ורגילים ליותר שטח וזמן עם הכדור). בעיניי שווה לשים פרימיום על שחקן שמכיר את הליגה, כמובן בהנחה והוא באמת שחקן טוב.

Liverpool-Forever, oranfu ו-Walkon אוהבים את זה.