ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוראם ג׳וניור קשר אחורי?

2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שאני טענתי אגב מתחילת הקיץ זה שיגיעו 2 קשרים ובלם.
    עכשיו שהבאנו קשר יותר יקר, אני לא אתפלא אם זה פשוט על חשבון הבלם. או שיגיע בלם מאוד זול.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. Esomech Member

1. בניגוד לקיצים קודמים, שינית לאחרונה את רוב צורת המשחק שלך, זה אומר שגם השחקנים הותיקים שלך לא בהכרח יהיו מותאמים עם השיטה. זה שהם מגיעים מוקדם זה חשוב מאוד לבניית הכימיה וההבנה עם השחקנים הותיקים, וגם מבחינת הרול שלהם במערך, לא רק זה שהם יסתגלו לקבוצה, אלא שכל הקבוצה גם תסתגל אליהם בתוך המערך החדש.

לא זכור לי שנונייז היה נראה סופר לא קשור, נונייז מעבר לבעיות השפה. ספג כרטיס אדום אידיוטי על ההתחלה, ועד שהתחילו לספור אותו שוב, הקבוצה כבר הייתה כבויה לגמרי.

2. השוני הוא בעיקר בכסף שיצא הקיץ עד עכשיו, והרכישות הנוספות שאתה חייב לעשות אחרי זה.
    את נונייז הבאת אחרי כמה מכירות משמעותיות שכיסו את רוב ההעברה. וגם זה היה בתשלומים.
    את דיאז קנית אחרי שאת הקיץ שקדם סיימת עם נט ספנד חיובי.
    את העסקה של גאקפו אני אתן לך, למרות שההבדל במחירים גדול.

3. מה שטענו כאן, זה שללירפול יש תקציב מאוד מוגבל. ולכן הם הולכים על מטרות בינוניות - זולות. כדי שיוכלו לכסות כמה שיותר עם כמה שפחות תקציב. ולכן יצאה הטענה שליברפול צריכה למכור שחקנים כדי להתחדש בשחקנים שהיא צריכה, לא רק תוראם. וזה לא כזה מופרך במיוחד שאתה מסתכל על חלונות קודמים.

4. פייר אינף, מקבל את הטענה לגבי פאביניו ובאיטציץ.
    אני חושב שבכל מקרה צריך עוד קשר, כי אני לא חושב שאליוט והנדרסון ברמה, ואני חושב שטיאגו בדרך החוצה. (יחד עם פיליפס ועוד שחקן או שניים)
    אני הייתי רוצה לראות מישהו שיכול לשחק גם את ה50/50 וגם הגנתי, כדי שלא נצטרך לשחוק את הספרדי עם פאביניו לא יחזור לעצמו.

וכמובן בלם עם רגל שמאל.

נכתבו פה הרבה דברים, חלק מתונים יותר, חלקם מתונים פחות.
    אבל לאור ההיסטוריה עם הבעלים והנושא הפיננסי לאורך השנים.
    אני לא חושב ששם דבר מהדברים שנכתבו פה, גם הקיצוניים ביותר הם מופרכים, לא הגיוניים או שטויות.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  4. oranfu Member

תוראם שיחק 6 ושיחק 8.
    הוא אמר שהוא רואה בעצמו יותר שחקן הגנה משחקן התקפה.

הילד הספרדי לא במצב שאפשר לבנות עליו להרכב.
    עם כל הכבוד לכמה שהוא נראה מבטיח, ואני מסכים שהוא נראה מאוד מבטיח, הוא לא מוכן פיזית עדיין לדרישות של הליגה האנגלית וראינו שאחרי ריצה לא ארוכה בהרכב הוא נפצע פציעת שריר.

הציפייה שלי לקיץ היתה דומה לשל גיל, אבל ההחתמה הצפויה של סובוסלאי הפתיעה אותי ואני לא יודע מה לחשוב.
    סובוסלאי הוא יותר יקר ממה שאנחנו רגילים, אבל מקאליסטר הגיע בסכום נמוך מהמצופה אז אולי זה שינה משהו.

Liverpool-Forever ו-Clock End Stand אוהבים את זה.
  5. Rushie Member

במה זה מתבטא שסובוסלאי הוא "יותר יקר ממה שאנחנו רגילים"? לפני שנה קנינו את נונייז בסכום גבוה יותר.

הפרשנות שלי למה שקרה ביומיים האחרונים היא שכנראה שסובוסלאי היה מהרגע הראשון המטרה הבכירה. כל הקשרים האחרים שקושרנו אליהם היו מסך עשן או שלחילופין אנחנו בחנו תכניות מגירה למקרה שלא נצליח להביא אותו.
    משכנו את זה קרוב ליום שבו סעיף השחרור שלו נגמר כדי לנסות ללחוץ עוד קצת את לייפציג ובאמת מסתובבות שמועות שניסינו לסגור איתם עסקה קצת שונה מבחינת פריסת התשלומים שהם דחו בצדק מבחינתם.
    כנראה שגם גררנו את עסקת ההשאלה של קרבאליו בכמה ימים כדי לנסות להשתמש בה כאיזשהו קלף בעסקה הזאת.
    בסופו של דבר "נכנענו" והפעלנו את סעיף השחרור כמו שהוא.
    כנראה שלעולם לא נדע אם זה נכון אבל זה נראה לי כמו התרחיש הכי סביר ולדעתי בזה סיימנו מבחינת קשרים לקיץ. נותר לראות מה אנחנו מתכננים בגזרת ההגנה.

@Esomech
    לגבי סעיפים 2 ו-3, אני חושב שהמקרה של סובוסלאי מחזק את מה שאני טוען כבר תקופה ארוכה וזה שאנחנו רוכשים שחקנים לא מתוך מסגרת תקציבית מוגדרת אלא בהתאם להזדמנויות שצצות בשוק.
    FSG שמים מגבלות ובגלל זה בין השאר אנחנו לעולם לא מתחרים על השמות הכי גדולים בשוק כמו בלינגהאם למשל, אבל בתוך גבולות הגזרה שאנחנו פועלים בתוכן אני כן מאמין שקלופ מקבל חופש יחסי. אם צצה הזדמנות להביא שחקן במחיר שאצלנו במועדון מעריכים כהוגן אז קלופ יקבל את הגיבוי, חוץ מסובוסלאי יש לזה עוד עדויות מהעבר.

6. Esomech Member

מדייק את עצמי. סבוסלאי היה יותר יקר ממה שאנחנו רגילים מבלי שמכרנו שחקנים או שיש שחקנים שבדרך החוצה באופן ודאי. נונייז נקנה אחרי שמכרת את מאנה ב30 מיליון, את מינאמינו ב18 ואת נקו ב17.

אני לא שולל את מה שאתה אומר על סבוסלאי, על איך שהעסקה יצאה לפועל בסופו של דבר ועל זה שהוא היה המטרה הבכירה. ואני גם לא שולל את נושא ניצול ההזדמנויות.
    אבל אתה כבר לא בשלב שאתה צריך לנצל הזדמנויות, אתה בשלב שאתה צריך לאבחן מי המטרה שלך ולהביא אותה.

בסופו של דבר יש הבדל בעיני למגבלות כלכליות של 30 מיליון נטו בקיץ, לבין 150 מיליון. שאין שום סיבה שאחרי השנים האחרונות והגדילה בעוצמה הפיננסית של המועדון שלא נקבל קיץ כזה מידי פעם כשצריך (לא כל עונה, וגם לא כל שתיים)

הנקודה שלי היא פשוטה. בנתיים חובת ההוכחה היא על הבעלים לספק את הגיבוי הפיננסי.
    אני לא אנקה אותם מזה ואגיד שהנה אנחנו בסדר כי עשינו שני רכישות שפותרות לנו 40 אחוז מהבעיות של העונה האחרונה.
    אני אהיה בשקט ואתן להם קרדיט אחרי שכל המטרות מבחינת הרכש יושגו, ולא שקיים סיכוי שנתחיל לראות כתבות עוד שבוע על זה כמה אנחנו מוגבלים עכשיו בגלל עסקה X, Y, Z

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  7. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מבין את הקטע של לצוץ עכשיו ולהכניס קטנות למי שכביכול ראה שחורות.
    אנחנו כרגע על נט ספנד של 90 מ' פאונד. זה אובייקטיבית חסר תקדים עבורינו תחת FSG (אולי ב2011 הוציאו סכום כזה אם תשכלל אינפלציה והעליה העצומה במחירי שחקנים מאז). להעמיד פנים כאילו זה משהו שאפשר לצפות זו חכמה בדיעבד. אלה לא סכומים שFSG מעיפים ככה בחלון אחד בלי למכור שחקנים כדי לאזן את זה. זו פשוט עובדה.

וכן, בהנחה (שוב, סבירה לפי נסיון העבר) שלא נסיים את החלון עם הוצאה כזאת, אני אישית לא רק שמצפה שלא נחתים יותר אף אחד אלא מתחיל לחשוב את מי הם מוכרים בלי שאנחנו יודעים על זה עדיין.
    נשמע תלוש או לא הגיוני? זה המצב איתם. תן לFSG קרדיט - הם עבדו קשה כדי להרוויח את הציניות וחוסר האמון הזה.

אם וכאשר נסיים באמת את הקיץ כמו שהוא נראה עכשיו אז אני אתן ציון עובר. לא לפני זה.
    אם רחמנא ליצלן עוד יוסיפו בלם על כל הטוב הזה ועדיין בלי שמכרנו שחקנים משמעותיים אז בכלל אני אפול מהכסא והם יקבלו ממני שבחים (זה אגב יהיה חלון שהוא סתם עוד חלון העברות סטנדרטי לחלוטין עבור כל אחת מהיריבות שלנו, כן?).
    אבל זה יהיה בסוף החלון, לא לפני כן.

נערך לאחרונה ב: ‏1/7/23
  8. Rushie Member

@Esomech
    אני פשוט לא חושב שאנחנו מתנהלים בדרך הזאת שאתה מציע של "לאבחן מטרה ולהביא אותה", לפחות לא באופן גורף, אלא בעיקר מחפשים למלא את הסגל בשחקנים הכי טובים שאנחנו יכולים להביא בכל חלון נתון.
    זה גם מתקשר להתעסקות של כולם כאן, כולל שלי, בנוגע לאיך מאק אליסטר וסובוסלאי משתלבים במערך הקיים, יכול להיות שהם פשוט לא, ואנחנו נצטרך לעשות שינויים כדי להתאים את השיטה לחוזקות שלהם.
    קלופ מאמן פרגמטי ונראה לי שיותר מעניין אותו סט איכויות ופוטנציאל של שחקן מאשר התאמה מדויקת למערך מסוים. אתה יכול להסתכל על ווינאלדום שהגיע מניוקאסל ועשה תפקיד שונה לחלוטין ממה שעשה שם, או הנדרסון שעבר אצלנו כל תפקיד אפשרי בקישור.

אתה כותב שתיתן קרדיט לFSG רק אחרי שכל המטרות יושגו אבל המטרות האלה הן הרי לא דבר אובייקטיבי. לכל אוהד יש הדעה שלו מה צריכות להיות המטרות ולאף אחד מאיתנו אין מושג מה המטרות המוצהרות מבחינתו של הצוות המקצועי.
    יש מצב שהצוות המקצועי בעצמו לא יודע והכל תלוי, שוב, בהזדמנויות.

9. Rushie Member

להגיד שאנחנו מסוגלים לסגור עסקה על קשר גם מבלי שקוששנו לפני זה כסף ממכירות, שזו הייתה הטענה המקורית אליה הגבתי, זו לא חוכמה בדיעבד אלא פשוט היגיון.

ההודעה שלך מדגימה במדויק את העיוות של המושג נט ספנד שאוהדים שלנו כל כך אוהבים לעשות.
    נט ספנד יכול להיות נתון שתומך בטענה שאנחנו מוציאים מעט כסף ביחס לליגה, סבבה, הוא לא יכול להיות אבן הבוחן להכל.
    אם לא היינו מוכרים את מיאמינו ונקו וויליאמס הנט ספנד שלנו לקיץ שעבר היה גדל ביותר מ30 מיליון ונשמע שזה היה מאוד משמח אותך.
    למה בדיוק? אלו שחקנים שלא היה להם שום ערך בסגל, למה שלא ננסה למכור שחקנים כאלה?
    הנט ספנד שלנו תחת FSG מושפע מאוד מזה שאנחנו יודעים למכור זבל במחירים מנופחים- אייב, סולאנקה, ברוסטר, מינאמינו, נקו וויליאמס וכו'. הייתי בטוח שזה דבר חיובי אבל נשמע שאתה חושב אחרת.

לא יודע איזה שחקנים "משמעותיים" אתה חושש שיימכרו, אין שום אינדיקציה לדבר כזה כרגע. ההפך, גם שחקנים שאוהדים שלנו היו רוצים שיילכו כמו פאביניו, מאטיפ, טיאגו, גומז עושה רושם שהולכים להישאר.
    שיביאו את מי שרוצים ושאחרי זה ייפטרו מכל מיני שחקנים כמו פיליפס. אם תבוא הצעה אטרקטיבית על שחקנים שאין להם עתיד פה כמו צימיקאס, מאטיפ, גומז, טיאגו, גם כן אחלה-שיילכו. מה זה מעניין אותי ולמה זה מוריד מההישג שבלהביא את מאק אליסטר וסובוסלאי?

נערך לאחרונה ב: ‏1/7/23
  10. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא שאם לא היינו מוכרים את מינאמינו ונקו וויליאמס הנט ספנד היה גדול יותר אלא שאני חושד שאם לא היינו מוכרים אותם (או יודעים שנמכור אותם - אני לא זוכר מתי כל אחד נמכר) אז פשוט נונייז לא היה מגיע. ואז נשאלת השאלה מה קורה כשאין לך שומן עודף למכור, נניח כמו עכשיו כי שחררת את כולו בחינם.
    הטענות שלך יכולות לתפוס לגבי חלון נתון כשבוחנים אותו בואקום. כשאתה מסתכל לאורך 12 שנים ורואה כמה זה עקבי, אתה מבין שזה עניין של מדיניות ולא סתם בחלון נתון רצה הגורל ומכרנו כל מני זבל שבמקרה היה לנו בסגל בסכום שכיסה את רוב ההוצאות. מדיניות - אם יש לך כסף לגייס ממכירות אז אתה יכול לקנות מה שאתה צריך, אם לא אז שכח מזה. זו מאז ומתמיד הייתה המגמה תחת FSG.

אם ילכו לך גומז\מאטיפ\צימיקאס וכו' אז כמה שזה נראה לך כלום אתה חייב להחליף אותם. הם בהחלט עונים להגדרה של "שחקנים משמעותיים" גם אם זה לא נראה לנו, בגלל המקום שלהם ברוטציה. לא מבין את קלות הראש שבה אתה משחרר אותם כדי להביא קשרים. זה בדיוק המקום שהיינו בו ב2020 - הבאנו טיאגו וג'וטה, מה איכפת לי ששיחררו את לוברן? מה זה מעניין אותי? מהר מאוד גילינו מה זה מעניין אותנו. אם כדי לתקן את הקישור נשארת בחוסר מספרי במקום אחר כי היית צריך לאזן את הספרים וכאמור לא היה לך שומן עודף לחתוך עבור זה, אז לא עשית בזה שום דבר.

Scouser Tommy, Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  11. Rushie Member

אני יכול להסכים שהשאיפה שלנו היא לצמצם כמה שיותר את הפער בין קניות למכירות. אבל איזה מועדון לא שואף לזה?

אני פשוט חושב שזה יותר גמיש מהנוסחה המאוד נוקשה שאתה מציג ואני אשאל שוב שאלות ששאלתי בעבר: את מי מכרנו כדי לממן את ה50~ מיליון על דיאז? את ה40~ מיליון על גאקפו?
    אלא אם פספסתי משהו, זה כסף שהגיע מתוך המועדון, כמו שצריך שיקרה בתקופות כאלה שהקבוצה צריכה ריבילד של ממש ולא רק חיזוק נקודתי, וכמו שאני מעריך שיקרה הקיץ.

צימיקאס בעיניי שחקן שולי בדיוק כמו שהיה נקו וויליאמס בזמנו. משחק רק שרוברטסון צריך מנוחה. הוא בכלל מתייתר אם עוברים לשחק בשיטה של 3 בלמים.
    טיאגו שחקן איכותי ויכול להיות שימושי עבורנו. לא אתנגד שישאר אבל אם תגיע עליו הצעה טובה מבחינתי אפשר לשחרר. הוא בעצמו פציע מאוד כך שלא נראה לי שהוא הפתרון למקרה של מכת פציעות כמו שהייתה אז עם הבלמים. גם בלעדיו יש לנו גיבוי מספק לקישור.
    אחד ממאטיפ או גומז יכול לעזוב רק במידה ויביאו בלם חדש.

בהקשר הזה צריך להזכיר את ההנחיות של הליגה, למיטב הבנתי אם אין לנו 8 שחקנים הום-גרואון (ואנחנו רחוקים מזה כרגע) אז אנחנו צריכים לצמצם את הסגל מ25 שחקנים ל23. יכול להיות שלמכור כמה שחקנים זרים זו לא רק דרך להכניס כסף אלא משהו שנדרש מאיתנו.

12. Scouser Member

גאקפו ודיאז הם החלפות ראש בראש של מאנה ופירמינו. בשני המקרים ידענו שהם יעזבו בסיום העונה, ובשני המקרים השחקנים האלו היו בדרך לקבוצות אחרות בינואר ולכן היינו צריכים לקפוץ פנימה כדי לא לאבד אותם. כן השקענו כסף מהמועדון אבל שוב, בכמויות אבסולוטיות הסכומים נמוכים מאוד. את פירמינו היה צריך להחליף עוד הרבה לפני. אנחנו לא יודעים אם גאקפו היה האופציה הראשונה להחליף את בובי אבל הסכום לא כל כך גדול, זה סכומים שגם ווסטהאם ואסטון וילה מוציאות מבלי למכור.

Sent from my LE2113 using Tapatalk

Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  13. הקופ בישראל Member

מניח שכמו בכל קיץ ההוצאות מתחלקות על פני מספר שנים בכדי לא לא חרוג ואין תשלום מלא ישיר, הדבר החשוב בכל העסקאות הללו הוא נושא השכר השבועי וההשפעה שלו על מבנה ההוצאות הקבוצתי ששם אין סיכוי שיחרוג.

אנחנו יודעים שהתפנו 480,000 פאונד שכר משכורות בתחילת החלון,

הדיווחים אומרים שמקאליסטר וסובוסלאי ירוויחו 100,000 לשבוע, זה אומר עוד 280,000 פאונד פנויים כרגע (שחלקם כנראה גם יופנו לשיפור שכר של ארנולד ואולי שחקן נוסף)

14. k_700 Member

לא חושב שמה שאתה כותב פה נכון על עסקת סבוסלאי.
    הפעלתם את הסעיף שחרור שלו, 65 מליון פאונד כשלפני זה כבר דווח שלייפציג לא מסכימים לעסקאות
    תשלומים עליו.

15. Scouser Member

אני לא יודע עד כמה השמועות בטוויטר נכונות, אבל קראתי שניסינו לגרום ללייפציג להסכים לתשלומים וכשהם סירבו והזמן הלך ונגמר, עשינו דיל (חוקי) שגורם צד שלישי ישלם להם במכה ואנחנו נחזיר בתשלומים.

Sent from my LE2113 using Tapatalk

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 4, אורחים: 15)

1. Moha
  2. Jese