ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. Esomech Member

צריכים לחשב מסלול מחדש בכלל איך רוצים לשחק.

למען האמת, אני חושה שהגענו לנקודות אל-חזור מבחינת מו״מים.
    אני הייתי משנה פאזה ומביא שני בלמים טובים שיכולים לשחק מגנים, אחד לימין אחד לשמאל.
    מעביר את ארנולד לקישור קבוע שישחק דאבל פיבוט עם מקאליסטר. זה אותו הימור כבר כמו להביא קשר אחורי לא מוכח.
    ועם ישאר כסף מביא איזה גופה לקישור.

כל הקיץ עד עכשיו מבחינת תכנון היה ביזיוני וצריך להתאים את עצמנו מחדש.

ד״א
    אם אני FSG, ואני רוצה לשריין לעצמי שקט ביום שאחרי קלופ. אני מציע לאדוורדס את כל העולם ואישתו בשביל שיחזור.

2. oranfu Member

מה שאתה מציע זה קישור פרוץ.
    אם אתה לא מרוצה מההגנה שטרנט עושה בעמדת המגן הימני, למה אתה חושב שההגנה שלו במרכז הקישור תהיה טובה?

היה תכנון הקיץ? חוץ ממקאליסטר, שזה משהו שבכלל תכננו עוד בחורף, לא נראה שהיה שום תכנון.
    כשהם החליטו לא למנות מנהל מקצועי (וזה לא שהם לא מאמינים בתפקיד הזה כי תמיד היה לנו מנהל מקצועי מאז שהם לקחו את המועדון) זה היה צריך להבהיר לנו מה הולך להיות (כאילו שהיה צריך עוד סימנים).

איך ממשיכים מפה ומה עושים עד סוף החלון?
    אני לא יודע.
    לגבי להחליט איך רוצים לשחק - נראה לי שאין פה באמת שאלה, אני חושב שהם נעולים על המערך ההיברידי הזה (לצערי).

הכל פתוח לגבי מה שיקרה עכשיו. הם יכולים בפאניקה לשים 80 מיליון על איזה דוקורה (לא באמת) והם יכולים לא לעשות שום דבר.
    לדעתי כל שחקן מאנגליה שננסה להביא, אלא אם יש לו סעיף שחרור, ישחטו אותנו במו"מ.
    אני לא אתפלא לראות אותנו חוזרים לקונה\תוראם. עושה רושם שאפשר להביא את שניהם ביחד אפילו במחיר של בערך 65 מיליון פאונד ובטח גם המשכורות שלהם לא גבוהות.
    קונה בכלל דובר בתחילת הקיץ שיעלה בסביבות 25 מיליון. הוא הימור, אבל זה באמת סכום מגוחך על שחקן שאם שומר על כשירות יכול להיות חיזוק רציני לדעתי.
    אפילו יאפשר לנו להביא את האנדרה הזה אם אנחנו רציניים לגביו.

לגבי להחזיר את אדוארדס - הלוואי, אבל לא נראה לי שזאת אפשרות. אני לא קונה את זה שהוא עזב בגלל קלופ, אני מצטער מאוד. זה חלק מהספינים והלוחמה הפסיכולוגית שהבעלים האלה מפעילים על האוהדים.
    אם אלה היו רק אדוארדס וורד שעזבו, עוד הייתי יכול להאמין לזה.
    אבל כשהעזיבות הן בכל הדרגים של עובדי המועדון, כולל כאלה שברור לחלוטין שאין להם שום ממשק עם קלופ, אני מבין שלא בגללו כולם עוזבים.
    גם במקרה וורד, הוא עבד עם קלופ במשך שנים, הוא הכיר הכל. פתאום חצי שנה בתפקיד החלומות שלו והוא לא מוכן לעבוד עם קלופ? I call bullshit.

3. Esomech Member

לא מאמין שאדוורדס עזב בגלל קלופ גם.
    אבל אם כחלק מהחזרה שלו יקצצו קצת סמכויות מיורגן אין לי בעיה.
    אבל שיתנו לו מה שהוא רוצה.

בהקשר של טרנט בקישור, אני מסכים איתך. אבל לפחות יהיה לו קו הגנה שעושה רק הגנה ולא נמצא 30 מטר מהרחבה כל הזמן וטס קדימה כדי לקדם את המשחק התקפה.
    להגיד לך שאני מת על הרעיון? לא.
    טרנט שיחק כ6 באיזה משחק הכנה וזה היה נראה לא משהו בלשון המעטה.
    וזה לא שאני לא מרוצה מההגנה של טרנט, אני לא מרוצה מהמיקומים שלו ומהחורים שהוא משאיר ביציאות.

כל קשר אחורי שתביא לא יענה על הדרישות שאנחנו צריכים. ויעלה לך ים כסף ולא נוכל לשדרג את ההגנה בנוסף.

קונה/טוראם/אנדרה, אף אחד מהם לא מס 6 אמיתי.

לא סומך על אף אחד, גם האמון שלי בקלופ כבר לא מה שהיה פעם, ואני אומר את זה בלב כבד מאוד.
    ———————

שמתי לב שאנחנו בנתיים בוחרים להתעלם מהשיט החדש על סאלח וסעודיה.
    ופתאום הדיווחים שהוא פתוח להצעה, אבל יכבד את המועדון במי שיבחר.

לאבד גם אותו, שבועיים לפני פתיחת עונה. זה כבר מכה מורלית מנטלית מטורפת. ולא יפתיע אותי אם זה יקרה

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים לגבי הדיווחים על אדוארדס/קלופ. נשמע לי חרטא, וכך או כך - אם בשביל להביא את אנזו ב10 מיליון פאונד או את ברונו גוייארמש ב15 היינו צריכים למכור את מילנר והנדרסון, זאת בדיוק המחשה של המגבלות ההזויות של fsg יותר מהכל. במצב נורמלי אתה מחתים שחקנים כאלה כהכנה לעזיבה, רואה אם הם מתאקלמים ורק אחרי עונה-שתיים משחרר את השחקנים שיש לך כבר.

לגבי התוכניות להמשך, המערך צריך לשחק ליתרונות של השחקנים שלנו. דאבל פיבוט של טרנט ומאק זה לתת לשניהם משימות הגנתיות שהם לא מתאימים להם, זה בעצם לסרס את שניהם. אני לא בעד. אני חושב שחובה חובה חובה קשר אחורי רוצח פה, בכל מחיר. או להמר על מישהו עם אפסייד מעניין או בעדיפות כמובן להחתים מישהו אוברפרייסד שייתן ערך כאן ועכשיו. אי אפשר לצאת לעונה ככה לא משנה כמה בלמים או מגנים נחתים.

ולא תהיה מכירה של סלאח הקיץ, גם לfsg יש גבולות. אם הוא נמכר מעל הראש של קלופ הוא יתפטר ואז באמת האוהדים ייצאו נגדם. הם לא כאלה מפגרים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. oranfu Member

זה שנעביר את טרנט לקישור לא אומר (בהכרח) שקו ההגנה לא יהיה רחוק מהשער. אנחנו נשחק עם קו הגנה גבוה בכל מקרה כי אי אפשר להפעיל לחץ עם קו הגנה נמוך.
    החורים שטרנט עושה הם תוצאה של טקטיקה קודם כל. זה לא שהוא לא יודע לעשות הגנה, אבל הדרישות ממנו הן פשוט לא הגיוניות.
    כשאנחנו דורשים ממנו להיות פליימייקר באמצע עם הכדור ומגן באגף כשאנחנו בלי, אנחנו גם דורשים ממנו לסגור יותר שטח וגם יוצרים בלבול לשאר השחקנים.
    כי הוא לא נשאר בקישור עם מבט לאגף, הוא מוצא את עצמו לפעמים בצד שמאל ממש. הוא משחק כמו קשר אמצע.
    ואז זה גם יוצר בלבול בהגנה כי קונאטה יוצא לסגור באגף, ואן-דייק נשאר לבד באמצע...
    ראיתי את טרנט אומר שהחזרה להגנה תלויה בסיטואציה - יש מצבים שקונאטה צריך לרוץ לאגף וטרנט צריך לכפות עליו באמצע ויש מצבים שטרנט צריך לרוץ לאגף להגן כמו מגן. זה בלגן טוטאלי ובחיי שאני לא מבין למה אנחנו כל כך מסבכים לעצמנו את החיים.

ונגיד ונשחק עם קו אחורי שלא יוצא בכלל קדימה - איזה מין כדורגל זה?
    זה גם אומר שהקישור יהיה טרנט, מקאליסטר וסובוסלאי. אני עדיין לא רואה פה פיתרון לבעיה שמרכז הקישור שלנו פרוץ. במקום להרוויח את האיכויות הגדולות של מקאליסטר, סובוסלאי וטרנט, אנחנו פוגעים בכל אחד מהם בצורה הזאת.
    מרגיש לי כמו פיתרון עקום, מצטער.

אני באמת חושב שהרעיון שלי הוא הכי פשוט והכי מתבקש:
    לשחק עם טרנט כמו מגן, כמו שתמיד היה.
    שלא יטייל ליד הרחבה של היריב, שלא יתנהל כמו פליימייקר באמצע.
    שישחק מגן, עם מחוייבות הגנתית קודם כל ושיצטרף להתקפה (על הקו) כשזה מתבקש. זה יפתור את הבעיה של האגף הפרוץ שלו.
    הוא כזה מוסר מטורף שאין לו שום בעיה לייצר מצבים גם כשהוא בעמדה הזאת, זה מה שהוא תמיד עשה.

לא מתייחס לסלאח כי נראה לי שמה שהסוכן שלו אמר לפני כמה ימים שולל את זה לחלוטין.
    אבל לצורך העניין, אני מרגיש שאנחנו על סף יציאה לעונה שבמקרה הטוב נסיים מקום 5 אז אני מודה שזה לא מטריד אותי גם אם ימכרו אותו.
    ותכלס, אם הסעודים היו נותנים לי עכשיו איזה 150-200 מיליון עליו הייתי הולך על זה.
    ולפני שתגידו לי שזה מחיר מוגזם, הם שילמו עכשיו 100 מיליון על ניימאר וגם הציעו 200 על אמבפה. סלאח לא ברמה של אמבפה, אבל הוא הכוכב הערבי הכי גדול בעולם, הוא בטוח שווה להם המון.
    אז אם הם מוכנים לתת לי סכום כזה עד סוף השבוע - יכול להיות שצריך להסכים.

6. Esomech Member

אני לא חושב שיש קשר אחורי בשוק כרגע שיכול לענות על הצרכים שלנו.
    יש לנו יותר מידי חורים.
    חור משמאל כשרוברטסון יוצא קדימה.
    חור מימין שארנולד נכנס לאמצע.
    בור באמצע המגרש. והמון שטח בין לבין.

אני לא רואה קשר אחורי אחד בשוק שיכול לענות על הצרכים האלה.

מסכים לחלוטין אגב לגבי מה שאתה אומר על זה שגם ארנולד וגם מקאליסטר יהיו מסורסים במערך הזה. שניהם גם לא קשרים אחוריים קלאסיים.
    לא אומר שזה הפתרון הכי נכון, אבל שאם גם ככה לא מטפלים בבעיה ומביאים קשר אחורי טופ קלאס. אז זה אותו ריסק בעיניי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. Esomech Member

מסכים לחלוטין עם החלק המודגש. בגלל זה אני אומר שקודם כל חייבים שינוי.

מסכים שזה גם פתרון עקום.
    הגענו למצב שפתרונות טובים כבר לא יהיו לדעתי.
    מגרש הקישור יהיה פרוץ, אבל לפחות יהיה קצת יותר צפוף בהגנה כי שחקנים לא יצאו יותר מידי מהעמדות שלהם בהגנה.
    הבעיה זה לא קו ההגנה הגבוה כמו שהוא קו ההגנה גבוה עם שני שחקנים בלבד שנשארים להחזיק אותו.
    קו הגנה גבוה של 3/4 שחקנים קצת יותר אפקטיבי.

ושוב אני לא בא להגיד שזה הפתרון הכי נכון, או שזה יעבוד אפילו.
    אבל תכנון זוועתי לעונה. זוועתי. ולא רק מבחינת העברות.

שחכתי אפילו שיש לנו את טיאגו,
    אם הוא יהיה כשיר 90 אחוז מהעונה ויצליח לשחק בעמדה של ה6 שכרגע מאוד חסרה, אולי יהיה לנו איזה לונג שוט לטופ 5.
    כרגע, יותר מידי חורים, יותר מידי בלאגן, יותר מידי ניסיון ללכת על יכולת אישית ולא על משחק קבוצתי.

ציון נכשל לקדם העונה הזה.

נכשל לבעלים
    נכשל לשמדקטה(הכי מסכן מכולם)
    נכשל לקלופ, ללינדס לקרוויץ ולכל הצוות המקצועי
    נכשל לכולם

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רואה את כולם פה מדברים על המערך החדש אבל הדגשתי את זה כבר כמה פעמים, הבעיות מול צ׳לסי היו במערך הישן. היינו כל כך מעט זמן בפוזשן שצ׳לסי בכלל לא הספיקה לנצל את הפגיעות של ה3-2-5, השליטה שלהם בכדור הייתה כשאנחנו ב4-3-3. אז אולי הדרך הנכונה יותר לעשות את זה תהיה לעמוד בלי הכדור ב4-2-3-1, ואז מי שמחפה על טרנט באגף ימין יהיה הקשר האחורי הימני שבכל מקרה חייבים להחתים.

יש לנו גם בעיות טקטיות חד משמעית, אבל קודם כל פרסונליות. קשר אחורי שחושב הגנה זה מאסט בכל קבוצה ששואפת למשהו. לליברפול מודל 01/02 היה את המאן (מי היה החילוף ששינה את המשחק באיסטנבול? נכון), 08/09 היה את מסצ׳ראנו, 13/14 ג׳רארד (אמנם לא היה אחורי פרופר אבל תמיד היה מתקל מצוין וקורא משחק נהדר, ועדיין היינו פגיעים מאוד), 18/19 פאביניו כמובן. עד שהשחקנים האלה הגיעו היינו טובים או טובים מאוד, רק איתם התחלנו לזכות בדברים. זה לא מקרי.

אחרי שנחתים קשר אחורי ראוי בפרופיל כלשהו, אפשר להתחיל לדבר טקטיקה ואיך להתאים את הקבוצה גם אליו. ויש את מי להחתים. אם זה פלאהינה, פלורטינו לואיס, מאנו קונה, אנאערף. שימצאו. אחרי זה לפי הפרופיל של מי שיגיע צריך להתחיל לסדר את הקישור ולמצוא פתרונות.

Esomech ו-oranfu אוהבים את זה.
  9. oranfu Member

אני לא חושב שצריך לחפות על טרנט אם הוא פשוט ישחק כמו מגן.
    כשאנחנו שולחים אותו לכל האזורים חוץ מהאזור של המגן הימני - צריך חיפוי.

לגבי המשחק נגד צ'לסי אני מסכים שזה לא עניין של מערך בכלל.
    ההרכב פשוט היה גרוע.
    אי אפשר שאף אחד בקישור לא חושב הגנה אבל זה גם לא קישור שמאפשר לנו להחזיק כדור אז מצאנו את עצמנו כל הזמן מתגוננים.
    אני גם חד משמעית מסכים שבעיקרון אין מה לדבר על טקטיקה כזאת או אחרת כשיש לנו כזה בור גדול מבחינת פרסונל.

Esomech אוהב/ת את זה.
  10. Esomech Member

אם הוא ישחק כמגן הוא ככה או ככה עולה גבוה, הוא הפליימייקר העיקרי שלנו.
    זה לא משנה או הוא עולה למעלה או נכנס לאמצע, עמדת המוצא שלו בחזרה להגנה תמיד תיהיה גבוה ותמיד תשאיר בור.

בשנים היפות היה גיבוי נהדר מהקישור.
    נגרים נגרים הם היו, אבל הגנה הם עשו. (עד 2021 לפחות, אחרי זה גם הנדו וגם גיני הפסיקו ללחוץ ולרדוף)

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  11. oranfu Member

אז תתן לו הוראות לא לעלות כל כך הרבה.
    הוא לא צריך כבר להיות הפליימייקר העיקרי שלנו כשיש את מקאליסטר וסובוסלאי.
    הוא יכול להתמקד בלתת את החצים שלו מעמדה אחורית יותר.

12. Esomech Member

לתת לארנולד רק לשלוח חצים ארוכים ולהגביל את המסירות שלו, זה לא אידיאלי. בעיניי לפחות.
    אין כמעט שחקנים בעולם עם רגל כמו שלו. להגביל אותו לשחק מאחורה ורק למסירות ארוכות כאלה זה כמו להוריד את המים באסלה עם מי עדן.
    בזבוז משאב.

עם גיוס שחקנים נורמלי ותכנון נכון היינו יכולים (והיה לנו מספיק זמן, לפחות שנה) למצוא פתרון.
    קשר אחורי ומגן שמאלי יותר הגנתי שישאר יותר מאחורה זה אופציה אחת.
    להעביר אותו לקישור באופן קבוע זה אופציה אחרת.
    ואני בטוח שמוחות כדורגל מבריקים יכולים למצוא עוד פתרונות יצירתיים

אבל הוא השחקן הכי מיוחד שיש לנו בקבוצה.

ואני מבין למה אתה מתכוון. מגן קודם כל צריך להיות מגן. הוא שיחק טוב בצורה הזאת פעם. אבל במערך שונה עם שחקנים אחרים מסביבו. ובוא נודה באמת, גם היה לו חשק, הבעיה הכי גדולה של ארנולד בעונה שעברה היה חוסר חשק ואדישות.

13. Rushie Member

להחזיר את טרנט להיות מגן?
    להגיד לו לא לעלות למעלה??
    שלא יהיה הפליימייקר העיקרי שלנו???

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

סובוסלאי ומאקאליסטר לוחצים מצוין, בגדול. הראשון מכונה מבחינה פיזית והשני מתקל מעולה וקורא את המשחק נהדר. אני לא חושב שהם גרועים מוויינאלדום והנדרסון במשחק הלחץ או ביכולת שלהם לתפוס מיקומים חכמים טקטית ולשרוף שטחים. על פניו, ההבדל היחיד בין הצמדים האלה שיכול להשפיע לרעה על שליטה במגרש, הוא זה שסובו ומאק הרבה יותר ישירים מהם. משחקים פחות על בטוח, לוקחים יותר סיכונים, ולכן באופן בלתי נמנע יאבדו יותר כדורים.

אממה, אי אפשר לבחון את זה כשמאק משחק כ6. לדעתי כ50/50 הוא לא מאוד ריסקי ודווקא כן יכול לעזור להרגיע את המשחק. סובוסלאי גם ישתפר בקבלת החלטות, אני בטוח. גאקפו לא קשר ולכן חיפש רק קדימה.

שוב חוזר לאותה נקודה, קשר אחורי כאן ועכשיו. כל השאר זה התפלפלויות לא מספיק רלוונטיות. כשנעלה עם קשר אחורי נורמלי, סובו ומאק לידו, וגאקפו כחלוץ - מוכן להבטיח לכולם שלא נסיים אף משחק (אולי חוץ מסיטי) פחות מ45 אחוז פוזשן. כמו כן, כשזה יקרה, אז נבחן את התפקיד של טרנט. לדעתי אין דרך חזרה מהתפקיד האינברטד הזה, אבל יש הרבה צורות לבצע אותו. ושוב - רק ברגע שיהיה קשר אחורי אפשר להתחיל להתווכח איך זה צריך לקרות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. Esomech Member

ההבדל העיקרי הוא לא בישירות שלהם, כמו שהוא בסט הכישורים שלהם.
    הנדרסון וג׳יני, ידעו לזכות בכדור, ולשחרר אותו לאופציה הכי פנויה בשביל לשחרר לחץ ולהמשיך במומנטום.
    מקאליסטר וסובו הרבה הרבה יותר טכניים ובעלי יכולות, ומהם יש ציפייה לעשות משהו עם הכדור כשהוא אצלהם ברגליים ולקדם את המשחק. לא רק לשחרר אותו בצורה חסרת תכלית.

ועם כל השאר אני מסכים איתך

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 5, אורחים: 42)

1. oranfu
  2. Liverpool-Forever
  3. Footballover
  4. AS R