ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. k_700 Member

מה לא טעות? ואן דייק לא במיקום טוב מול בואן עוד לפני ההגבהה. זה גול שלו.

רוברטסון ליווה את בואן לפני המסירה של פאקטה.
    שבר קו נבדל? כן. רק שלא היה שם משהו שנראה כמו ארגון לקו אחד.
    ובכלל ההגנה נראית מאורגנת רע בשער הזה.
    מה ואן דייק ומאטיפ עשו שם עוד לפני שהכדור מגיע לסופל? איך אף אחד מהם לא עם אנטוניו למרות שהיה קרוב אליהם?

בהגבהה עצמה ואן דייק כבר על בואן רק שומר אותו רע מאוד.

מה רוברטסון עושה בהתקפה? לא מעט.
    המון ריצות טובות עם הכדור שמקדמות את המשחק דרך האמצע(יוצר שטח גם למאק אליסטר וגם לסובו), גם במשחק הליגה הקודם לדעתי הוא היה בולט מאוד בצד ההתקפי וכרגיל אתה שוחט אותו על כלום. מתוך אג׳נדה.

הוא מגן מצוין. לא הכי טוב בעולם כמו שאוהדים שלכם מגזימים בטוויטר אבל בהחלט מגן איכותי מאוד.

2. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא תמיד חייבים בכוח לחפש מה שחקן ההגנה עשה לא טוב. אם זו "טעות גדולה" אז בכל שער שנכבש אי פעם יש "טעות גדולה". בואן ברח שם לואן דייק? כן. פשוט כי הוא החליט לרדת לנגיחה במצב שאתה ממש לא מצפה לזה. זה יותר גול גדול של בואן מאשר טעות גדולה של ואן דייק. גם אליסון בתגובה מאוחרת לא ראה את זה מגיע.

רוברטסון בהחלט יותר ויותר מתחיל להיראות כמו גורם מגביל. אני חושב שאתה מגזים איתו מאוד בהגנה כי על כל שבירת נבדל כזו יש לו גם (עדיין) פעולות הגנתיות מצוינות שאתה לא נותן לו עליהן שום קרדיט. דווקא בחלק הקדמי הוא נהיה יותר בעייתי לדעתי, פתאום כשרמת הכישרון בקישור בערך שילשה את עצמה לעומת מה שהתרגלנו (ובהתקפה תמיד היה כישרון) הוא הפך להיות ביי פאר השחקן הכי מוגבל טכנית ויצירתית שמבלה בשליש האחרון אצלנו.

LFC-Gerrard1 ו-oranfu אוהבים את זה.
  3. oranfu Member

הוא שובר את הנבדל המון, פשוט במקרה הזה זה גם היה מאוד בולט וגם עלה בגול.

אני חושב שאין לו הרבה פעולות הגנתיות טובות, אני חושב שיש לו לא מעט פעולות הגנתיות רעות והתקפית אני בכלל כבר לא מצפה ממנו לכלום תקופה מאוד ארוכה.
    גם את הנעת הכדור הוא מאוד מגביל, אגב. שימו לב שהוא לא מסוגל למסור בכלל ברגל ימין אז הוא תמיד צריך לנסות להוביל כדור עוד ועוד עד שהוא יכול לתת מסירה בשמאל (או להחזיר לבלם).
    כלומר, אם סוגרים לו מסירה בשמאל, הוא לא יכול לסובב את הגוף ולתת מסירה לקשר אלא חייב קודם לייצב את הגוף בשביל מסירה בשמאל. זה מקשה עלינו להשתחרר מלחץ.

4. Ori8 Member

אורן פשוט תודה שאתה לא מסוגל להעביר תקופה בלי אף אחד בסגל שכל משחק תוכל לפרק לו את הצורה ולהסביר שהוא גייס חמישי (זה עוד מעט יגיע, הוא ממש כמעט שם מבחינתך).

לקחו לך לוברן, לקחו לך ווינאלדום, לקחו לך הנדרסון! לקחו לך פירמינו, אין מה לעשות - מישהו היה חייב להקריב את עצמו וזה חייב להיות שחקן הרכב.

5. k_700 Member

אההה גול גדול של בואן. מעניין אם לבלם היו קוראים הארי מגווייר היית קורא לתקרית הזאת בסך הכל גול גדול של בואן.
    כמה התפתלויות כדי לא להגיד את הדבר הפשוט: גול על ואן דייק. הוא הפסיד לו לבואן במיקום. בואן גם היה יכול להגיע עם הרגל ולהוציא משם בעיטה למסגרת. תגובה הגנתית רעה של המגן(ואן דייק) גם במיקום וגם בפעולה. האם היה לואן דייק משחק רע? למעשה לא. זו הייתה הטעות הבולטת במשחק שלו, אחריו היה טוב. לי ווסטהאם הרגישו בנחיתות גדולה במשחק הזה קודם כל כי לא היה להם ברוב המשחק הזה שחקן שיעשה מה שבואן עושה רק מהאגף השני. לגמרי ויתרו על האגף השני ודווקא כששם עליתם עם שחקן שהוא גם מגן גרוע וגם לא משחק בעמדה שלו. החלטה רעה של מוייס. כבר מהדקות הראשונות היה ברור שאת המשחק מתפרצות המפורסם שלהם לא נראה כשיש בערך שני שחקנים מקדימה.

רוברטסון יצר מצב אחד לשער, עוד 6 קיי פאס במשחק הזה, כמה ריצות טובות דרך האמצע בחצי של ווסטהאם(אחת מהן הוציאה עבירה טובה), פעם אחת עברו אותו בכדרור במשחק הזה, 84.5 אחוז דיוק במסירות למגן שגם מוציא מסירות ארוכות. אבל אתה ראית שם כלום גדול.

מול וולבס היה במשחק אפילו יותר טוב(אצלי מקבל 8 על המשחק מול וולבס) וגם שם קפצת כאילו מדובר באיזה גייס חמישי שבא לזיין לך ת׳משחק.
    בוא נסכם שפשוט תשלח לי את ההודעות על המשחק של רוברטסון לפני המשחק בהודעה פרטית, מבטיח לא לפרסם.

6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שאנדי מוגבל טכנית זה לא חדש. למעשה זאת מגבלה שהייתה לו מDAY ONE, הוא פשוט נותן כל כך הרבה בשאר תחומי המשחק ששווה לנו לספוג את זה. רק לפני שבוע נתן גול ענק שלדעתי אין מגן שמאלי בעולם שהיה בכלל מגיע לעמדה הזאת, היכולת שלו לזהות שטחים ולעשות פעולות חכמות היא גבוהה מאוד. יחד עם זאת, אני כן חושב שזאת העמדה הבאה להשתדרג בה בשחקן רציני אחרי קשר אחורי ובלם. לגבי הנבדל, למעשה אני לא חושב שהוא שובר שום נבדל כי בואן הגיע בכל מקרה מאחורי הקו ובזה שהוא רץ אחריו וסגר את השטח הוא בעצם מנע גול קל בהרבה של בואן ב1 על 1.

https://i.ibb.co/RC5r3XP/image.Xxx

ואן דייק בגול לא עירני, גם לא בבילד אפ וגם לא בנגיחה עצמה. למרות שאני מסכים שאותה יותר קשה לעצור כי באמת מדובר בפעולה גדולה ומפתיעה של בואן, עדיין מבלם ברמה של ואן דייק אני מצפה שיידע שיש מאחוריו שחקן וינסה להרחיק את הכדור עם הראש לפני כן ולא בשליחת רגל דיי עצלה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/9/23
    Rushie אוהב/ת את זה.
  7. Rushie Member

אז רוברטסון זה הנדרסון החדש? תודיע שנוכל להתכונן.
    אני חושב שמתחילת העונה הוא השחקן מס׳ 1 שלנו בהגנה ובאופן כללי אחד הטובים שלנו. נכון שהוא פחות טכני משאר השחקנים בקבוצה אבל הוא נותן המון אנרגיה ומנהיגות במקום זה. אני לא צריך 11 סובוסלאי על הדשא.

הטעות של ואן דייק בשער היא בפחות בסגירה על בואן, גם כי בואן צלל שם לכדור באופן מאוד לא צפוי וגם כי ואן דייק רץ לאחור ופתאום הגיע הקרוס והוא לא הספיק לשנות כיוון לעבר הכדור שזה דבר יכול לקרות, אלא דווקא יותר בכדור הראשון במהלך שהוא לא הצליח לסגור.
    למרות זאת גם הוא מצוין מתחילת השנה ובכלל צריך להגיד שזה היה שער איכותי מאוד של ווסטהאם.

נונייז חוץ מההחמצה מול שער ריק החמיץ במחצית הראשונה עוד מצב קורץ מאוד מכדור אדיר שסאלח שם לו, יש לו לפחות 2 החמצות גדולות במשחק והוא יהיה חייב לעבוד על זה, אבל לזכותו ייאמר שהמספרים שלו עדיין טובים והלינק-אפ פליי שלו משתפר. מגיע לו להמשיך בהרכב.
    דיאז לעומת זאת, הוא עושה הרבה בלאגן עם התנועה והמהירות שלו אבל קבלת ההחלטות שלו היא לא של שחקן טופ, אם לא ישתפר ארצה לראות את ג׳וטה/גאקפו במקומו.

Ori8 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

נוטה להסכים עם קיי 700 שגאקפו בשמאל יחד עם גרבנברח קשר שמאלי זה משהו שמעניין לראות קדימה מפה כי:
    1. ג'וטה מבחינתי לא קיצוני שמאלי אלא רק שחקן רחבה. הוא מוגבל בפעולות שלו מחוץ לרחבת יריב.
    2. דיאז שחקן טוב מאוד אבל לא עושה את הקפיצה קדימה שתהפוך אותו לבאנקר בינתיים.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  9. cheddar Member

הרחובות זוכרים גם את הטיפול בלוקאס

Sent from my SM-G9900 using Tapatalk

10. k_700 Member

הטיפול בלוקאס היה במקום. הוא אף פעם לא באמת הצדיק סופרלטיביים גם ״בתקופות הטובות שלו״ זה אף פעם לא היה ברמות הכי גבוהות והתקופות האיומות היו 90 אחוז מהזמן כשהוא שחקן מרכזי אצל כל המאמנים שהיו לו עד לזה שהעיף אותו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לוקאסים ולוברנים זכו בכל טיפול שקיבלו, זה לא אותו דבר. הנדרסון היה על הגבול הזה בעונה האחרונה, רוברטסון אפילו לא בכיוון לשם.

לגבי דיאז, נוטה להסכים שיש מצב שעדיף לנסות את גאקפו שם במקומו. גאקפו כשקיבל רצף היה מאוד מרשים, יש לו טיפול מצוין בכדור וגם יודע לתת מסירות מדודות, משהו מאוד חכם במשחק שלו... דיאז יותר אקראי ובנוי על פעולות אישיות כרגע. יחד עם זאת זה כאב ראש נהדר, דיאז גם כן שחקן מאוד מסוכן שמביא מספרים גם אם לא מבריק בבילד אפ.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. k_700 Member

זה לא ממש גאקפו על דיאז ראש בראש אלא שילוב של גאקפו+גראבנברח במרכז שמאל> דיאז לבד בשמאל.
    אני חושב שאפשר להוציא הרבה מהשילוב של שניהם כי שניהם גם שחקנים שעובדים טוב בלי הכדור ויכולים להחליף מקומות והם פחות שחקנים של כדרור. שווה לראות איך זה עובד.

מה שבטוח בצורה שאתם משחקים עכשיו אין יותר מקום לאיזה סיפורים על חלוץ 9 שהוא לא חלוץ אלא מישהו שיורד אחורה וכו..לא רלוונטי.

13. oranfu Member

אה אני צריך להודיע לכם מאיזה שחקנים אני לא מחזיק?
    בסדר, לחלקכם לקח לכם הרבה זמן להבין לגבי הנדרסון, לוקאס ושות', לא מצפה שתבינו לגבי רוברטסון.
    כמו שכבר ציינתי, הבעיה שלי עם רוברטסון לא חדשה. אני טוען שיש איתו בעיה כבר תקופה ממושכת פשוט היו בעיות דראסטיות יותר.
    והוא לא בעיה כמו הנדרסון ולוברן, אבל הוא בעיה. היכולת שלו בירידה תלולה מבחינתי.

וכן, כנראה שתמיד אני אחשוב שיש שחקנים לא מספיק טובים כי תמיד יש חוליה פחות טובה, מה לעשות? בטח במועדון שמקפיד על רכש פחות משהומלסים מקפידים על היגיינה.

14. Rushie Member

מה בדיוק הבנת לגבי הנדרסון? כתבת עליו את אותם הדברים גם כשהיה מצוין וזכה בשחקן העונה.
    זה שבעונה שעברה בגיל 32 הוא היה חלש לא צריך היה להיות גאון גדול כדי להבין.

אגב, מאטיפ היה מעולה מול אנטוניו. הוא בקושי נגע בכדור כל המשחק.

אגב2, צימיקאס האריך חוזה.

Ori8 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  15. oranfu Member

נתנו לו שחקן העונה פוליטי, הוא לא היה באמת שחקן העונה.
    היה חלש שנים לפני זה.
    כשהנדרסון באמת היה מצוין (תקופת רודג'רס), גם אמרתי את זה פה בפורום.

מאטיפ התחיל לא טוב דקות ראשונות אבל אחרי זה היה טוב מאוד, כן.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 10)

1. golding