ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. k_700 Member

אנדו היום הולך לתת הופעה.
    סקוט ידאג לזה.

עם וארן ואוונס מאחור אולי אפילו יתן כמה ניצוצות בהתקפה.
    היום זה היום ששמדצטקה יצחק.

2. Cup of Tea Liverpool, UK

בינתיים עם צהוב למרות שהיה בסהכ בסדר

3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק מתסכל בטירוף שהדגיש דווקא את הבעיות הפחות מדוברות בסגל/הרכב שלנו. כמה מסקנות שחלקן בטח כבר נכתבו אבל למה לא:

- חשבתי שצריך עוד לבחון את המעבר של טרנט לקישור. אחרי אתמול אני כבר לא חושב ככה. ברור שזה לא בין לילה, אבל אני מוצא את עצמי מאוד רוצה שיכניסו את גומז כדי שטרנט יעבור לקישור כבר לפחות 2 משחקים, ואם זה המצב זה אומר דרשני. הניסוי של טרנט כאינברטד לא נכשל כשלון חרוץ מבחינתי כמו חלקכם אבל אני לגמרי חושב בשלב זה שמגן ימני בינואר זה טופ פריוריטי. מגן מהיר שישרוף את האגף ויפתח את המשחק. גם בגלל טרנט אבל בתכלס, יותר בגלל סלאח. עם סלאח של 2018 כל העסק הזה היה עובד כראה יותר טוב, אבל סלאח מודל 23/24 זה שחקן סטטי, שלא יכול לעבור בדריבל את רוב המגנים בליגה, וזה הורג אותנו כשהוא מבודד באגף. כשגומז עולה ומתחיל עם האוברלאפים פתאום רואים את סלאח הרבה יותר פעיל, יש שחקנים מסביבו שהוא יכול למסור להם (אתמול הוא לא הצליח למסור כלום אבל זה אנומליה בעיניי), העקיפות עוזרות לו מאוד. עם מגן שיש לו חצי מושג התקפי זה גם ייראה הרבה יותר טוב מעם גומז כמובן.
    - אני לא ממהר לחרוץ את גורלם של נונייז ודיאז כמו אוהדי הטוויטר אבל זה דיי ברור שיש איתם עניין, כל אחד בצורתו. אם אני צריך לחפש מילה לסכם את זה אז היא תהיה "יציבות". הגדולה של סלאח-פירמינו-מאנה בשיא הייתה אדירה אבל מה שהיה פסיכי איתם זה שלמשך 4 שנים (לאו דווקא בחפיפה מלאה), הם הופיעו כל שבוע. גם אם קצת פחות חדים מול השער, בכל שאר האספקטים זה באמת היה week in week out. נונייז ודיאז לכל הפחות לא מצליחים לעשות את זה ואני מבין גם את מי שמבקר אותם מעבר לזה. אתמול היה כנראה המשחק הכי גרוע של שניהם העונה. המינימום של המינימום זה לתת לגאקפו ריצה באגף שמאל ולנסות דברים אחרים קצת.
    - חראפנברח וסובוסלאי עדיין בוסריים, ויש עבודת ליטוש רצינית לעשות איתם. אני עדיין מן הסתם חושב שהם יכולים להתפתח לקשרים פנטסטיים אבל רואים שיש הרבה אספקטים שהם צריכים להשתפר בהם. ובהינתן בנקודה הראשונה על טרנט - אם הוא נספר כקשר ויש מגן ימני אחר, יש מישהו אחד בקהל שלא לוקח אותו כשם ראשון לקישור?
    - מבחינת השיטה, זאת בטח הפעם האלף שאני כותב את זה אבל הייתי מנסה דאבל פיבוט. טרנט ומאק אליסטר בקישור, סובוסלאי בתפקיד חופשי מאחורי החלוץ, גאקפו בשמאל. בשפיץ נונייז או סלאח ובימין סלאח או אליוט. שחקנים שטובים בלקדם את הכדור במסירות ודריבלים, קצת יותר שליטה במגרש וגם לא חסר קילריות בעיניי.

בסופו של יום גם במשחק מאוד מחורבן שלנו אתמול התקפית, למעט מצב לא רע של הוילונד, עבודת ההגנה והלחץ שלנו דווקא הייתה טובה מאוד. מזה אני כן שואב עידוד לארסנל. אבל ברור שאם נשחק באותה צורה אנחנו לא ננצח גם אותם.

Cup of Tea, Liverpool-Forever ו-Rushie אוהבים את זה.
  4. Rushie Member

אני רואה 2 בעיות מרכזיות. הראשונה והעיקרית היא שכמעט כולם בכושר נוראי. אתמול ואן דייק, אליסון ואולי גם קונאטה היו היחידים שנראו טוב. כל השאר חושך ואני מרגיש כאילו אני כותב את זה משחק 5 ברציפות.
    אולי זה קשור לעומס המשחקים, בכל אופן זה קשה לצפייה.

הבעיה השניה שאולי קצת מושפעת מהראשונה היא שמשהו בשיטה שלנו לא עובד. זה שאנחנו באופן קבוע מעלים במחצית השניה את גומז כדי להעביר את טרנט לקישור מעיד שיש לנו בעיה ב-Plan A שכדאי להתייחס אליה. הקבוצה עובדת טוב מבחינת לחץ ושליטה בכדור, בנוגע לתרגום הפוזשן למצבים איכותיים יש לנו בעיה משמעותית.

Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  5. yakov_y YNWA

אליוט לא צריך להיות כאן חודש הבא.
    זוטה פתח את העונה טוב וזאת מכה, נונייז ודיאז עם כל האהבה לא ראויים להרכב.
    ארנולד בקישור השם הראשון זה ברור, וורלד קלאס פוטנציאל שם.
    בעולם מושלם הייתי משחק יהלום כמו בעידן רודג'רס עם ארנולד בקישור, מקליאסטר מתחת לחלוצים (יודע שאני בדעת יחיד כאן איתו), סלאח וגקפו בחוד.

שימו לב למשהו מעניין, רשימת העוזבים שלנו.
    פליפיס וראיין וויליאמס מושאלים ובקושי משחקים בליגה הסקוטית, קרבאילו וראמזי בקושי משחקים בהשאלה שלהם, נאבי קייטה כרגיל פצוע וכמעט ולא שיחק העונה.
    דווקא ואן דה ברג משחק בבונדסליגה כבלם הרכב אבל בקבוצה הכי גרועה בליגה, צ'מברליין מתחיל לשקם את הקריירה.

6. k_700 Member

כמעט כולם בכושר נוראי? לא נניח כושר לקוי, בינוני, קצת בירידה? נוראי?
    אז איך פתחתם את המחזור אתמול במקום הראשון?

כרגיל הגזמות על סטרואידים לפי משקל.
    טומי רושם שסלאח למשל לא הצליח להוציא מסירה אתמול. ראינו ביחד את אותה מחצית שנייה? לדעתי יצר שם מספיק מצבים לאחרים.
    יש בהחלט ירידה בכושר אצל הרבה שחקני קישור והתקפה אצלכם(גם סובו וגראבנברח שהם קצת פרות קדושות בדיון) אבל זה בטח לא כושר נוראי.
    כושר נוראי זה אנזו, זה אנטוני זה כושר נוראי. לא להצליח להוציא לפועל פעולה אחת נורמלית במשך משחקים שלמים.

לדעתי אתם די קרובים למיצוי השיטה שלכם במסגרת הסגל הנוכחי. יש בסוף גבול כמה אפשר להצליח עם קו הגנה גבוה בלי קשר אחורי ועם מגן שמשחק אינברטד והרבה פעמים יתפס במתפרצות כשיותר מחצי מגרש חשוף. עצם זה שאתה מפלרטט כרגע עם ארסנל זה עדות להצלחה.

רשמו שלאורך 4 שנים השלישייה סלאח- מאנה-פרמינו היו יציבים שבוע אחר שבוע.
    קודם כל לא נכון. למעט סלאח שהוא באמת כוכב מכוכב אחר, לכל אחד מהם היו את החודשים הפחות טובים שלו.
    מאנה הגיע לליברפול בגיל 24, אחרי התבשלות בקבוצה אחרת בליגה.
    פרמינו הגיע לליברפול בגיל בגיל 24.
    סלאח הגיע לליברפול שבוע אחרי שחגג 25.

נונייז חגג ביוני האחרון 24.

yakov_y,
    אשכרה אתה זורק את אליוט חודש הבא בגיל 20? מקווה שנהיה שם לקלוט אותו.
    איזה בדיחה. הוא לא ברמה של להחזיק הרכב כל חודש אבל לוותר על כשרון כזה, שחקן בית בגיל 20? לא ברור לי.

7. MaxAaRons Member

נונייז מגה פלופ וכל הדיון פה הבין את זה מזמן.
    ניסית לשווק לעולם חלוץ כוכב -טעית ,קורה.

אליוט בנוער ובu21 לא משחק רק קשר 10??? איזה עמדה הוא יכול לתרום לחיזבאללה?
    הוא קשר 10 לפיורנטינה ,בדיוק כמו ההוא נו... פרננד.. משהו.

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אליוט במינימום שחקן סגל טוב, במקסימום עוד אולי יכול לצאת ממנו גם יותר מזה. לא רואה שום סיבה להיפטר ממנו במיוחד כשאין אף אחד אחר שיכול לשחק באגף ימין בלי שזה יכאב בעיניים. ג'וטה לא מספיק תורם לבילדאפ ולא מספיק כשיר, הוא הוכיח את שני הדברים האלה כבר. זה לא שחקן לבנות עליו להרכב.

עם ארנולד אני לא משחק ב6, אלא ב8. כל המטרה מבחינתי היא להפחית במשימות ההגנתיות וב6 מבחינתי יש לו יותר אחריות הגנתית מאשר כמגן ימני. בדאבל פיבוט עם שחקן שנשאר עמוק יותר זה יכול לעבוד בעיניי.

גאקפו לא קיבל מספיק הזדמנויות בשמאל בעיניי, הוא תורם לבילדאפ הרבה יותר מכל שאר שחקני ההתקפה שלנו, יכול לקבל כדורים עם הגב.

9. k_700 Member

נונייז בינתיים אחראי על 14 שערים העונה, עוד מעט נגע בקו החצי.
    ליברפול עם כל ״הבלופים״ שלה ובכושר ״הנוראי״ ממש של כולם כולל כולם חוץ מאליסון, נמצאת במקום הכי טוב בו הייתה מזה שנה וחצי בערך.
    אז הייתי קצת זהיר בכל ההצהרות המוקדמות. הוא בחודש רע בקבוצה(מאז פגרת הנבחרות האחרונה שלו). ביג דיל.

סאדיו מאנה בעונתו הראשונה בגיל 24 בליברפול תרם 13 שערים ו8 בישולים ב29 הופעות. אחלה תפוקה לשחקן צעיר, לא משהו שנונייז עוד לא יכול להדביק.
    ברור לגמרי שגם מאנה בגיל הזה היה טרום הפיק שלו וגם נונייז עוד לא מתקרב לתקרה שלו. אני בטוח שהחלוץ הזה יתן מספרים מצוינים לאורך הקריירה, הלוואי שלא בליברפול.

10. Ori8 Member

מאנה היה תפור על קלופ ועל ליברפול ההיא כבר בטרום הפיק שלו. מהמחזור הראשון עם הגול החולה באימרויות הוא עשה מה שהתחשק לו. התעלל במגינים בצורה מגוחכת. הוא התאים לליברפול כמו כפפה והיא התאימה לו ולקח בדיוק דקה לראות את זה. היה שחקן פשוט מטורף.

עם דארווין זה לא מסתדר. עצם ההפתעה הייתה שהבאנו אותו. היה ברור שהוא לא בדיוק החלוץ לקלופ ועלו שאלות מי לחץ להחתים אותו. להגיד הוא הבקיע את אותה כמות שמאנה הבקיע ולכן אפשר קצת לרדת ממנו זה לחרטט באמצעות הסטט׳.

לא חושב שיש מישהו שחושב שהוא חלוץ רע או לא קשור לרמות. הגיוני שיעשה קריירה יפה ויתן את הגולים שלו אבל אצלנו זה לא יקרה. זה לא מתחבר לשני הצדדים. לדעתי אגב מדובר בשחקן מאוד מאוד טיפש. מיקומים איומים, החלטות זוועה עם הכדור ובלי הכדור. לא יודע אם זה ביטחון או משהו אחר אבל חסרה לו אינטיליגנציית משחק לדעתי.

מתי פעם אחרונה חלוץ התחיל אצלנו בדשדוש ורק אחרי עונה הלך, השתפר ובסוף התפוצץ? אני לא זוכר אף אחד כזה. לא רק חלוצים אגב.

טורס, סוארז, מאנה, סלאח.. כולם התחילו בהתפוצצות. פירמינו היחיד שסבל כשרודג׳רס פתח איתו נהג אוטובוס, שוער, מגן, ורק בהמשך הבינו איפה הוא צריך להיות..

oranfu, Liverpool-Forever ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  11. k_700 Member

לסווארז לקח זמן. בחצי עונה הראשונה ששיחק ראו שיש שם פוטנציאל גדול אבל היה חוסר יציבות, הרבה ראש בקיר.
    גם המספרים של העונה הראשונה המלאה שלו לא היו מדהימים וגם שם היה חוסר יציבות(כמובן קבוצה שמאומנת רע יותר). 11 שערים בליגה ועוד שישה בישולים, זה יפה, בטח לא מדגדג את המספרים שהתחלת לקבל ממנו עונה אחת אחר כך.
    אגב, גם הוא הגיע אליך בן 24, לא בן 22.

טורס זה סיפור אחר. היה וורלד קלאס לכל דבר ועניין. חצי עולם רצה אותו עוד לפני המונדיאל, היו לו 3 שנים גדולות בספרד מתוך קריירה של 200+ הופעות ו80 ומשהו שערים באתלטיקו כשהוא אליל בספרד.
    גם סלאח הגיע מוכן הרבה יותר.
    פרמינו גם בעונה הראשונה שלו אצלך שיחק חלוץ או סקונד סטרייקר יותר מכל תפקיד אחר(כן דחפו אותו גם לאגפים וגם מגן או וואטבר). 11 שערים בכל המסגרות, זה מה שנתן עם מפגן העלמות יפה. העונה השנייה שלו לא הייתה הרבה יותר טובה מהראשונה. אז הינה, גם לחלוץ שפירק בגרמניה יכול לקחת זמן להסתגל לליגה האנגלית.
    נונייז זה מישהו שלא פרץ באלמריה וחשב לפרוש שנתיים לפני שקנית אותו. עונה לפני העונה האחרונה שלו בבנפיקה הוא עוד היה שחקן סגל רחב שמחכה על הספסל עם גונזאלו ראמוס כדי לעלות ולהחליף את ספרוביץ'. הוא חומר גלם לא מלוטש כשברור שיש שם פוטנציאל גדול.

לא מבין את העניין הזה עם זה שפעם שיחקת בלי חלוץ מטרה והיום כן. אתה יודע הכדורגל מתעדכן.
    פעם גם שיחקת עם נגריה בקישור שרק הייתה עובדת קשה ומעבירה את הכדור הצידה במסירות קצרות על שתי מטר. היום קנית שלושה קשרים פרוגרסיביים שדוחפים כל הזמן את המשחק קדימה, מייצרים מצבים ומכתיבים קצב. אז גם סובו לא יושב לך טבעי וטוב? רוצה את ווינאלדום במקום? אני לא רואה איך אפשר ליישם את הכדורגל של 2018-19 בליברפול הנוכחית גם עם חלוץ אחר מנונייז. ההגנה שלך זקנה יותר, הקישור שלך יצירתי יותר. אם כבר מתבקש לחשוב לעדכן מערך ל4231, משהו שיכול להוציא יותר גם מנונייז, גם מסובו בתפקיד הטבעי שלו וגם מקיצוני מהסוג של דיאז, שהוא קיצוני של דריבל ופליימיקריות יותר מסקורר שמשחק חלוץ בצד. אבל יומרני מאוד ממני לדרוש לעשות כל כך הרבה שינויים כשבינתיים נראה שחולבים את המקסימום כמעט ממה שהסגל הזה שווה בלי קשר אחורי אחד.

פעם פרגוסון שיחק 442 אורתודוקסי עם קיצוניים שמגביהים ואז התחיל לשחק במערכים אחרים כשהכדורגל התקדם לשם.
    מותר לשנות. אתה לא הקבוצה היחידה בעולם שמשחקת עם 9 טבעי עכשיו.
    עם כבר צריך לשאול למה הוא שרף שנה שלמה בלנסות לדחוף אותו בכוח לשחק בשמאל כשברור שהוא לא קיצוני ולא חלוץ שיכול לשחק באגף.

מכיוון שאתה לגמרי שפטת את דארווין לחומרה מהשנייה הראשונה שהוא בעט בכדור מובן גם למה אתה מחכה לחודש הראשון הקשה שלו כדי לסגור חשבון. אתה קצת מכור.

הזמן יגיד אם קלופ יוכל להשתמש בו או לא, בינתיים עם נונייז בהרכב מצבך כבר שנה וחצי לא היה טוב יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏20/12/23
  12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני פחות נחרץ ממך לגביו אבל יש לגמרי משהו במה שאתה אומר. כן היו חלוצים שלקח להם זמן להיפתח, סוארז חצי עונה, לבלאמי לקח קדנציה נוספת, לקראוץ׳ הייתה בצורת רצינית. אבל מהתותחים הכבדים זה היה דיי ברור מהתחלה.

אני אפילו מסכים שהוא קצת "טיפש", אבל אני כן גם חושב לצד זאת שהוא שחקן אינסטינקטיבי מצוין. כשהוא עם ביטחון ולא חושב יותר מדי הוא יכול לתת הופעות מעולות, אבל ברגע שהוא צריך לחשוב הוא נופל בהחלטות.

הוא רכבת הרים, היו חודשיים בתחילת העונה שהוא היה נראה בדרך להתפוצץ, עכשיו ברצף גרוע מאוד. מה שבטוח זה חלוץ שניזון מאחרים ולא יוצר יותר מדי לעצמו ולכן כשדיאז לא מתפקד או הקישור לא מספיק יצירתי הוא נעלם. זה לא תירוץ זה פשוט מה שהוא, זאת תכונה חלשה אצלו וצריך לשאול את עצמנו אם אפשר להוציא ממנו את המקסימום גם בלי זה.

oranfu, Liverpool-Forever ו-Rushie אוהבים את זה.
  13. Rushie Member

הפסקה האחרונה של תומר זה הבוטום ליין. נונייז לא חלוץ שמייצר לעצמו מצבים, לפחות לא כרגע, וכדי שיצליח לצאת מהבצורת שהוא נמצא בה הוא צריך שהקבוצה מאחוריו תשחק כדורגל טוב שינפק מצבים עבורו. בחודש האחרון זה לא קורה.

אין לי מושג אם זה יילך לו כאן בסוף או לא, מה שאני כן יודע זה שהאפסייד איתו יכול להיות גבוה מאוד ולכן שווה להתאמץ, כולל לסבול בדרך, כדי לנסות להפוך אותו לחלוץ שהוא יכול להיות. את כל אלו שכבר איבדו תקווה לגביו אני אשאל שוב- מה דיאז (שבוגר ב3 שנים) הראה מפתיחת העונה שהמקום שלו כן צריך להיות בטוח?

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה שווה להתאמץ?
    למה לא לחתוך הפסד בזמן ולהתקדם עם הפרוייקט הבא?
    האפסייד כזה גבוה?
    אתם מדברים על זה שצריך לסדר לו מצבים. כשמסדרים לו אותם הוא מחמיץ אותם. הוא עלה לנו ביוקר עם ההחמצות שלו בחודשיים האחרונים.
    כמה מצבים הוא צריך שיסדרו? אי אפשר לדבר עליו כאילו הוא הארי קיין, רק תסדרו לו מצבים וזה יהיה ברשת.
    מסדרים לו והוא מחמיץ אותם.

אני לא איבדתי תקווה בנוגע לזה שהוא יהיה בסדר עבורנו, כרגע הוא חלש. גדול הוא לא יהיה. כמו שאורי כתב כבר, כששחקן הוא גדול רואים את זה מהרגע הראשון. ללכת למספרים זה סתם לברוח ממבחן העין. אני יכול לראות על סוארז מהשניה הראשונה של הבכורה שלו שהשחקן הזה אדיר.
    זה שיש לו המון כדורגל ברגליים רואים מהרגע הראשון. נונייז לא ברמות האלה זה צריך להיות ברור.

לגבי דיאז, הסיפור שונה לדעתי. אצלו כן ראיתי את הפוטנציאל להיות ענק. יחד עם זאת, זה מדאיג שהוא תקופה ארוכה לא עושה את הקפיצה הנוספת למעלה ומעלה תהיות האם יעשה אותה אי פעם.
    משחקן שנראה כאילו הדרך לוורלד קלאס סלולה, פתאום הוא נראה כמו מישהו שאין לו הרבה פרט לדריבלים. זה מדאיג. אני משוכנע שהפוטנציאל הגדול כן שם. רואים את זה לפעמים.

הנקודה שלי היא שבסופו של דבר אנחנו רואים את המשחקים ויכולים לבחון דברים עם העין, אנחנו רואים כבר שנים ויודעים להשוות בין שחקנים. המספרים לא מעניינים אותי. אני רואה על שחקן התקפה מהר מאוד את הרצפה/תקרה שלו.

oranfu, Ori8 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  15. Ori8 Member

מסכים לגמרי לגבי דיאז. הראה פוטנציאל גדול מאוד, הרבה יותר מסתם דריבליסט וכרגע משהו תקוע שם. אולי זו הפציעה הארוכה שעדיין משפיעה, אולי העניינים עם אבא שלו וכל הלחץ שם, לא ברור, אני לגמרי מאמין בו. ממש מקווה שיחזור ליכולת כשהגיע. הוא היה מאוד מלהיב.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.