ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. k_700 Member

צריך לממן את הקשר הזה איכשהו, לא?
    הדד ווד בקישור כבר לא יניבו לך כסף.
    על גומז אני מאמין שכן יכול להיות ביקוש(אלא אם יתן פה עכשיו עונה של פציעות), הוא גם בלם רביעי אצלך ככה שאני לא מאמין שהוא יסרב להרכב בפריימרליג.

2. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חושב שיעשו שוב פעם את אותה טעות ויישארו עם 3 בלמים (שאחד מהם מאטיפ). יממנו את הקשר כמו בדרך כלל עם מכירת אוסף של שחקנים משלימים (צימיקאס, ג'ונס, קלהר, פיליפס, כאלה) וכמה צעירים שהיו מושאלים או וואטאבר, לא מכירה אחת משמעותית. אם בכל זאת ימכרו מישהו בסכום מכובד יותר סביר שזה יהיה שחקן התקפה.

3. k_700 Member

איזה שחקן התקפה אתה יכול למכור בקיץ?
    סלאח עם החוזה החדש אתה מסונדל, כל השאר לא ימכרו.

אני חושב שעל גומז בסגל הזה אפשר לקבל סכום יפה(בעיניהם) ועם היכולת שלו די ברור שזה גם הבלם הרביעי בסגל שלך.
    אתה תביא אותו ואולי תביא בלם צעיר במקום בעסקה של 6-7 כמו ששלפת את קארבליו(או שיחזירו את ואן דר ברג מהשאלה לסגל).

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מאמין שיש להם רזרבות בצד, נמכור ב30 ונביא קשר ב60.
    כל דברים מעבר לזה יידחו כמו שנרשם פה כמובן.

אגב סיום מחוץ לטופ 4 גם יספק הסבר למה בלינגהאם לא יגיע.
    הכל היה סגור אבל אז לא הבטחנו צ'מפיונס ליג אז זה התפוצץ.

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההרכב שלי לשבת:
    אליסון
    צימיקאס ואן דייק מאטיפ מלו
    בזקטיץ תיאגו
    דיאז קראבליו גוטה
    נונייז

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לא יהיה משחק בשבת.

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

שתתבטל העונה המחורבנת הזאת אמן.

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  8. Ori8 Member

איפה הקורונה כשצריך אותה? חרא על החיים שלנו.

מסכים מאוד עם תומר בנוגע לטרנט.
    מי שחושב שהוא עייף או במצב פיזי לא טוב עושה לו וואחד הנחה.

הוא זורק, זורק באמת. משהו רע קורה שם.
    אם אני מתחבר לדברים שאמר גיל - אולי היה שם ניסיון מצידו לדבר על חוזה חדש ונתנו לו ברקס, אז דווקא אחרי החוזה של סלאח אולי זה העלה לו את הסעיף.

לא רוצה לחשוב על זה, אבל זה כמה משחקים שהוא על הגבול של לדפוק שביתה איטלקית על הדשא. ככה זה נראה. זה לא בא בחשבון, אבל אם קלופ ממשיך להתעלם - אז למה שזה לא ימשיך?

זה מרגיש כמו המגה משבר הראשון של קלופ בליברפול.
    עונת הפציעות לא רלוונטית. העונה הזו שונה לחלוטין והוא זה שצריך להראות שהוא מסוגל להרים את העגלה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  9. oranfu Member

אני אתחיל בלומר שכל דיבור על פיטורים של קלופ הוא הזייה אדירה. אדירה. רק מישהו הזוי או שלחלוטין לא מבין במה מדובר יכול לחשוב שזה משהו על הפרק או שצריך להישקל.
    הזוי הזוי הזוי הזוי.
    אנחנו לא בדרג ב' של הוצאות בליגה, אנחנו בדרג ד'.
    הוא עשה פה קסמים, לחלוטין קסמים.

האם מתישהו הוא עשוי להיות מפוטר? ברור, יהיה יותר זול לשלם לו פיצויים מאשר אשכרה לחזק את הקבוצה.
    אם זה תלוי בי אני מחליף את כל הסגל כולו, כולם כולל כולם, לפני שאני מחליף את קלופ.

זה נכון שקלופ לא הצליח לבנות קישור מאוד חזק כמו שבנינו התקפה והגנה.
    אבל יש לזה כמה סיבות:
    הקישור כשקלופ הגיע היה מורכב ממילנר, הנדרסון, לאלאנה וצ'אן. כלומר היה צריך לבנות קישור חדש לחלוטין.
    פאביניו היה רכש מעולה.
    ווינאלדום לטעמי אוברייטד גדול אבל הרוב יטענו שהיה שחקן מצוין עבורנו, סיים חוזה ולא הצליחו להגיע איתו לסיכום על חוזה חדש ועזב כבוסמן.
    אוקס הגיע בסכום לא גבוה אבל לא מבוטל - נראה מצוין ואז נפצע קשה מאוד. מאז זה לא אותו שחקן וגם הוא כל הזמן נפצע. היה פציע עוד לפני שנרכש אז היו צריכים לצפות את זה כנראה.
    קייטה נרכש בכסף גדול עבורנו וכנראה רצו לבנות עליו את הקישור. בפועל הוא נפצע כל יומיים, הרכש הכי כושל תחת השלטון של קלופ.
    טיאגו הגיע בסכום נמוך, שחקן ענק אבל זה ברור שהוא לא שחקן של 90 דקות משחק אחרי משחק כי הוא שביר.
    בקיצור, בסה"כ הגיעו 3 קשרים שהעלות שלהם היתה יותר מ-25 מיליון:
    פאביניו, קייטה ואוקס.
    מהסיבות שציינתי למעלה, קייטה ואוקס היו נפילות, אבל בגלל שבמועדון הזה לא מוציאים כסף אז גם לא יכולנו להחליף אותם.
    ככה יוצא שהקשר היחיד שקנינו ב-5 השנים האחרונות הוא טיאגו שהגיע במחיר מבצע.
    עם כל הכבוד, ובאמת שיש לי, אליוט, קראבליו וג'ונס הם ילדים שאו שעלו מהנוער או שעלו גרושים של ממש. זה לא רציני להתייחס אליהם כשחקנים לבנות עליהם את הקישור כרגע, שלא לדבר על זה שאף אחד מהם בכלל לא קשר במהותו ולא גדל כקשר במחלקות הצעירות.
    בנוסף אליהם יש את הנדרסון ומילנר בקישור. לשמחתי, האסימון נופל כבר לרוב האוהדים עד כמה זה אסון (מקצועי) ששני אלה רואים דשא אצלנו.
    קלופ רוצה לשנות את הקישור, הוא מנסה לעשות את זה כמעט מאז שהגיע לדעתי וזה מתבטא בהחתמות של קשרים כמו טיאגו וקייטה (שהם שונים בתכלית מהנדרסון ווינאלדום שאמרו לי שככה הוא רוצה את הקשרים שלו).
    אבל כשהוא לא מקבל שום תמיכה מהבעלים יש גבול כמה אפשר לשנות וצריך הרבה מאוד מזל.
    רכש של שחקן ב40+ מיליון זה כלום עבור היריבות שלנו אבל אצלנו ברגע שנפלנו עם קייטה בסכום כזה אנחנו תקועים איתו לחלוטין. או שמתישהו הוא יהיה טוב, או שנמשיך לשחק איתו למרות שלא טוב כי פשוט אין ממש ברירה.

וזה שהשחקנים שלנו נראים רע מאוד פיזית זה ועוד איך קשור לזה שאין רכש.
    רשמתי פה כבר ואני אחזור על זה:
    כשלא עושים רכש שנה אחרי שנה, כשלא מחזקים את הקבוצה זה פוגע בקבוצה מקצועית (כי לא מתחזקים כשהיריבות כן), זה פוגע בקבוצה פיזית (כי הסגל דורש את זה ושחקנים נשחקים ומתבגרים) וגם כי מנטאלית אין ריענון לקבוצה. אלה אותם שחקנים שנה אחרי שנה, אף אחד לא דוחף אותם קדימה (טרנט יודע שגם אם הוא נראה כמו שנראה עכשיו פשוט אין אף אחד שיאיים על המקום שלו, ופייי כמה שמגיע לו שמישהו יעיף את התחת שלו ליציע לאיזה כמה שבועות).
    אבל אני גם משוכנע שזה מוציא רוח מהמפרשים של השחקנים המובילים. הם הרי יודעים שהקבוצה צריכה להתחזק בשביל לקחת תארים וזה לא קורה, זה מוביל לפגיעה במוראל, אין לי ספק.
    תראו איך ואן-דייק דיבר על זה שאנחנו צריכים חיזוק לקישור, ממתי אנחנו שומעים שחקנים אומרים שהקבוצה צריכה להתחזק? והוא אמר את זה באוגוסט כשהחלון היה פתוח, לא עכשיו.
    הוא לא סתם אמר את זה, השחקנים מבינים שהם צריכים חיזוק ואם הוא אמר את זה בתקשורת זה לא מגיע כאמירה מן השפה לחוץ.

לבלבל במח שטרנט לא טוב הגנתית ולתת דוגמה מה שקרה אתמול זה פשוט להחטיא בענק את הבעיה.
    אין לטרנט בעיה הגנתית והוא הראה את זה מצוין כשרצנו חזק בליגה ובאירופה.
    מה שהוא עשה אתמול, מה שהוא עושה מתחילת העונה (והיו לזה ניצנים עוד קודם) זה פשוט לזרוק זין.
    לנסות לעצור שחקן שעושה עלייך דריבל זה לא עניין של לדעת להגן, זה עניין של רצון. הוא פשוט לא רוצה, זה לא מעניין אותו.
    הוא לא נתפס בהתקפה כשיש מתפרצת, הוא לא סוגר לא נכון, הוא פשוט לא מנסה בכלל לעצור התקפות של הקבוצות היריבות כשהן ממש מילימטר ממנו.
    והוא המייצג הכי בולט של העניין הזה, אבל הוא לא היחיד.
    לא מאמין לרגע שזה עניין של חוזה (מה גם שהוא חתם חוזה לפני שנה). זה שילוב של שחיקה פיזית וזריקת זין.
    גם לא מאמין שזה עניין של "ביקש לשחק בקישור". יש בלגן שלם מבחינה טקטית העונה וזה מסביר אולי חלק מהיכולת שלו, אבל זה לא מסביר את זה שהוא לא מנסה לעצור שחקנים שבאים אליו בדריבל.

אני גם אגיד עוד משהו לגבי זה ש"טרנט רץ למעלה ולמטה אז אין לו בעיה פיזית".
    יש הבדל בין לרוץ לא מעט באופן כללי לבין לרוץ בצורה אינטנסיבית.
    טרנט לא רץ, הוא עושה ג'וגינג.
    לרוץ הוא רץ כי הוא על הדשא והקצב מהיר, אבל הוא רץ בלי אינטנסיביות. גם הנדרסון מכסה שטח וגם פירמינו, אבל איך הם מכסים את השטח הזה?
    המספרים מראים ירידה דראסטית גם במרחק שהשחקנים שלנו רצים העונה וגם בספרינטים.
    יש בעיה פיזית רצינית גם אם אנחנו עדיין רואים את השחקנים "רצים".

"סיבות לא לשנוא את FSG":
    איזה סיבה יש לבעל עסק להוציא כסף אם העסק עובד טוב גם בלי? בדיוק, עבורם זה עסק. על הזין שלהם הצלחה על הדשא, כל מה שחשוב להם זה הגדלת הכנסות וערך המותג לקראת האקזיט שלהם.
    הרי מה זה "המועדון מצליח על אף ההוצאות הנמוכות"? המועדון לקח כל תואר אפשרי? לא, אז יש מקום לשיפור.
    ואנחנו לא היינו קרובים אפילו לקחת כל תואר אפשרי, לקחנו 2 major titles בשנים האלה אז לא, המועדון לא "מצליח". הוא מצליח יחסית להשקעה הכלכלית הלא קיימת.
    ואני שוב אגיד שאף אחד לא מבקש מהחראות האלה להוציא כסף מהכיס שלהם חלילה. אנחנו מבקשים שהמועדון יוציא כסף מההכנסות האורגניות שלו, אבל אפילו זה לא קורה.
    יונייטד הוציאו בקיץ הזה יותר כסף ממה שאנחנו הוצאנו מאז שקלופ מונה.
    אם מישהו לא מבין את הבעיה העצומה בעניין הזה אני באמת כבר לא יודע מה עוד להגיד.

וכן, קלופ אמר שהסגל מצוין, אבל כמו שתמיד אמרתי הוא פשוט תמיד מרים לשחקנים שלו בתקשורת.
    הוא גם הילל את לוברן רגע לפני שבעט לו בתחת.
    אבל מה לגבי זה שכבר פעמיים ראינו אותו מתחנן לרכש בתקשורת ולא מקבל? אומר שהוא רוצה אבל זאת לא החלטה שלו ויש הגבלות כלכליות?
    אז כן, הוא אוהב את הסגל שלו, אוהב את השחקנים שלו וגם מעריך את הבעלים. אבל כבר פעמיים ראינו אותו מדבר בפומבי על הרצון ברכש וזה שהוא לא מקבל אותו. איך זה לא מטריף כל אוהד ואוהד של המועדון אני לא יודע.

לגבי גומז:
    היה לו אתמול משחק בלהות, אבל עד כמה שאני שמתי לב כל הבעיות שלו היו כשהוא ניסה דריבל עם הכדור כשהיה עליו לחץ.
    אני מתכוון שזאת היתה הופעה רעה מאוד אבל לא בגלל שהוא כשל מבחינה הגנתית אלא פשוט היה לגמרי לא בפוקוס.
    במשחקים הקודמים העונה הוא היה טוב מאוד.
    אני ממש ממש ממש לא שוקל לרגע אפילו למכור אותו אם השיקול הוא מקצועי.
    וכמו שכבר חלק רשמו פה - אם אני מוכר אותו בשביל להביא קשר זה אומר שיש לי 3 בלמים בסגל (אה סליחה, יש גם את פיליפס) כי אי אפשר גם וגם.

בלינגהאם וחלומות אחרים לקיץ הבא:
    חלאס.
    אם הקבוצה לא תשתפר ותסיים בטופ4 - יספרו לנו שהוא לא רוצה לבוא כי אין אלופות (לא משהו שמפריע ליריבות שלנו להחתים שחקנים אבל אנחנו כבר מכירים את התירוצים האלה).
    אם נסיים טופ4 - לא נחתים אותו כי לא יכולים להוציא 100 מיליון על שחקן וגם משכורות כמו שיציעו לו היריבות.
    אם איכשהו כן נחתים אותו - זה אומר שאנחנו מוכרים כוכב אחר בשביל לממן את זה. אני לא רואה יותר מדי אופציות האמת אבל לא משנה מי זה יהיה זה בטוח מישהו שמכירה שלו תחליש אותנו משמעותית.
    שחקן אחד שאני כן מעריך שאולי אולי נמכור בשביל לעזור לממן זה ג'ונס. אני אישית לא רוצה שזה יקרה אבל אני לא יכול לחשוב אפילו על שחקן אחד נוסף שאפשר למכור בלמעלה מ-20 מיליון ולא יפגע בנו מאוד מבחינה מקצועית. אני מחזיק ממנו ואם הוא יצליח להישאר כשיר סוף סוף אני חושב שיהיה לו שוק.
    אבל גם אם בלינגהאם יגיע - זה יהיה הרכש היחיד בזמן שאנחנו צריכים לפחות לפחות 2 קשרים ועוד שחקן התקפה (כי סלאח הוא היחיד בכל הסגל שיכול לשחק על אגף ימין).
    למרות שזה יהיה מאוחר מדי ולא מספיק, המועדון עדיין יציג את זה כהישג ענק שהחתמנו אותו והאוהדים יחגגו גם כשהם מתעלמים מההזנחה הפושעת של הסגל שעולה לנו ביוקר ותמשיך לעלות.

ואני לא מתעלם בכלל מבעיות טקטיות שהן אשמתו של קלופ.
    רשמתי פה המון פעמים כבר העונה שאני לא מבין מה אנחנו עושים על הדשא.
    יש לנו בעיות גדולות שנובעות מהבעלים המחורבנים האלה, אבל זה לא אומר שאין בעיות גדולות גם בעבודה המקצועית שלנו כרגע (הן פשוט מאוד זניחות יחסית לטעמי לעומת הבעיה הגדולה שהיא הבעלים).
    אני מקווה (ובטוח) שחזרה של טיאגו תעזור לנו לחזור להיראות כמו קבוצה אבל אי אפשר לבנות עליו.
    כרגע זה נראה מזעזע, אבל אני מאמין שקלופ יצליח להחזיר את הקבוצה לעניינים.
    אני רק מקווה שזה יקרה מספיק מהר ובצורה מספיק טובה בשביל שנצליח לסיים טופ4.

נערך לאחרונה ב: ‏8/9/22
    Esomech, Scouser ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  10. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה לא הצליח לבנות קישור חזק מאוד?
    אפשר להסתלבט על הפאביניו-הנדרסון-ווינאלדום של פעם וגם על מילנר, אני גם מאוד לא החזקתי מווינאלדום באופן אישי, אבל עובדתית הקישור הזה עשה בדיוק את מה שקלופ רצה וזה הביא מה שהביא. זה שהוא לא היה נוצץ או הביא תרומה התקפית משמעותית אלא היה עסוק בעיקר בעבודה טקטית לא אומר שהיה שם איזה כשלון. הקישור של הקבוצה הזאת בשיא שלה איפשר עונות שיא ותרומה התקפית חסרת תקדים של המגנים שלנו, איפשר לסלאח לא לעסוק יותר מדי בעבודות הגנה, וכו'. היה נדיר מאוד עד לא קיים לראות את הקישור הזה נדרס וקבוצות משחקות דרכו כאילו עומדים שם קונוסים.

זה אולי היה מצטלם יותר יפה על דף הרכישות הזה שהביאו פה אם היו שם שמות כמו דה בריינה, קרוס וכו', אבל אני מבטיח שהקבוצה הייתה פחות טובה באזורים אחרים במגרש כתוצאה מכך. אני מקווה שהיום, כשיש לנו באמת קישור חלש מאוד, אנשים מתחילים להעריך את מה שהיה לנו אז. הלוואי עליי היום קישור שהדבר הכי רע שאפשר להגיד עליו זה שהוא אפור ולא מספיק יצירתי.

Ori8, Esomech ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  11. oranfu Member

הבעיה לא שהוא היה אפור אלא שהוא היה כל כך עלוב עם הכדור מבחינת הנעת כדור.
    אבל אין לי חשק לחזור לזה, זה בעבר.

12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

עולות תאוריות עכשיו אצל ג'ויס ואחרים שהסגל גמור פיזית ומנטלית אחרי מאמצי העונה שעברה.
    2 שאלות עולות לי לאור התאוריות:
    1. אתם רואים שהסגל גמור, למה צריך את הטיסות בפרי סיזן? תישארו באנגליה.
    2. אתם רואים שהסגל גמור, למה לא לעשות רכש מאסיבי כדי לאפשר רוטציות רחבות יותר ומנוחה מרובה לאלה שאכלו חרא בעונה שעברה?

עולה תאוריה וכרגע אף אחד לא מדבר על הפיל הענק שבחדר, FSG.
    יש עייפות? למה יש עייפות? כי אין רוטציות? למה אין רוטציות?
    למה לא להגיד את זה בצורה ברורה?
    עייפים אז כל ההכנה לעונה הייתה בושה וחרפה. תביאו רכש אם הם עייפים.

לגבי וואיינאלדום,
    רק בגלל שיש לנו בעלים אפסיים שלא מוציאים כסף על הסגל אנחנו יושבים פה ומתרפקים על העבר.
    על מי? על קשרים שהיו כשירים ולא נפצעו.
    אוקיי.
    זה בית עסק או מועדון עם שאיפות!?!?!!?
    תביאו קשרים שיעיפו אותנו למעלה! אל תתרפקו לי פה על שחקן שהלך מאיתנו נזרק מפסז' לרומא ולא הראה גרם של איכות מאז שעזב.
    בדיחה ענקית!
    אני לא צריך להתגעגע לוואיינאלדום, אני צריך להביא קשר שיגרום לוואיינאלדום להראות כמו בדיחה.
    אין כאלה בכל השוק?
    עולים פה לעונה עם מילנר בן 40, הנדרסון בן 40, אליוט שלא ברור אם הוא בכלל 50-50, פאביניו שנראה כמו פולסן ואז מתגעגעים לוואיינאלדום.
    @Walkon
    אתה מתגעגע לוואייינאלדום אז תקנה וואייאנלדום חדש. אתה טופ 5-10 רווניו בעולם, תקנה וואיינאלדום חדש.

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  13. alexshw Member

מה היו המאמצים החריגים בעונה שעברה, יחסית לכל העונות הקודמות של קלופ? אולי יש עייפות חומר של שחקנים כאלה ואחרים, אבל זה משהו שיכול להצטבר ממספר שנים.

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם יש עייפות אתה יכול לזהות את זה כבר בפרי סיזן.
    תביא אז רכש רחב יותר ותקיים יותר רוטציות.

15. Scouser Member

עשינו 3 גמרים עונה שעברה. שיחקנו כמות מקסימלית של משחקים.

כמו שאמרתי מול נאפולי, לגמרי איבדתי את החשק לראות משחקים של הקבוצה. אין סבל יותר גדול מלראות קבוצה עייפה שלא רצה בכלל.
    זה כל כך לא מפתיע שה2 היחידים שנראים טוב הם אליוט ודיאז, במקרה שחקנים "חדשים".
    זה חד משמעית האתגר הכי גדול של קלופ מאז שהגיע. מאמין שנראה בקרוב שינויים טקטיים רציניים, כשאין קשרים נורמלים כשירים המעבר למערך עם 2 קשרים במרכז (3-4-3 או 4-2-3-1) הוא מתבקש.

modric19, LFC-Gerrard1 ו-oranfu אוהבים את זה.