ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. Esomech Member

אני מאוד רוצה להאמין שגם עם טרנט וגם עם וירגיל יתחילו דיונים בקרוב.

לפי הבנתי הדלה, יש כבר רשימת מטרות מסויימת מבחינת חיזוק. כאילו רשימת שחקנים פוטנציאליים לעמדות מסויימות, ושם לפי הבנתי סלוט צריך לתת את משנתו מבחינת התאמה.
    וכנראה שכשייסמו את הסאגות האלה, של על מי מנסים ללכת ועדיפויות. אז גם יתחילו השיחות עם טרנט ווירגיל.
    עם סאלח אני מאמין גם, אני פשוט לא רואה אותנו מגיעים להסכמות פיננסיות. אני חושב שהוא ידרוש לא פחות ממה שמרוויח עכשיו, במיוחד עם השכר האסטרונומי שיכול לקבל בסעודיה.

ואני לא נכנס לזה שמבחינה טקטית וקבוצתית אני לא חושב שיהיה נכון להשאיר אותו.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  2. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת בדיוק הנקודה. יש המון הבדלים בין שתי הסיטואציות אבל זה קצת מזכיר לי את רונאלדו בסיבוב האחרון ביונייטד. סלאח בבירור השחקן הכי טוב ובוודאי הכי יעיל בהתקפה שלנו, אין ספק בזה. מבחינה מקצועית נטו גם אני מוכר את דיאז לפני שאני מוכר אותו לצורך העניין - אבל יש פה תמונה מורכבת יותר במקרה של המצרי. ברמה הטקטית, וזה דובר פה הרבה במהלך העונה, סלאח לא באותה רמה שהיה כבר. הוא איבד צעד בספרינט (על אף שהצעד הראשון עדיין קטלני), ה1 על 1 שלו לא כמו בעבר ובכלל זה דיי ניכר שהוא כבר לא מתאים להיות ווינגר. בעולם יצירתי ותאורטי אם היו אומרים לי שהוא נשאר בתור חלוץ אולי הייתי יכול לבלוע את זה, אבל כשכתבתי שזה לא יהיה טוב לסלוט ולקבוצה אני מתכוון גם לזה שמדובר בחתיכת כאב ראש מקצועי איך לשלב אותו בכוח ב11. כי ברמה הפרסונלית מיותר לציין ששחקן עם חוזה כזה ומוניטין כזה לא ישמח לשבת על הספסל, גם לא חלק מהזמן.

בסופו של דבר מגיע לפה מאמן עם ניסיון יחסית צנוע, שלא אימן במועדונים גדולים. הייתי רוצה שהשטח יהיה כמה שיותר נקי מבחינת אגואים וכאבי ראש שהם לא מקצועיים נטו. לכן לדעתי זה יהיה נכון להיפרד מסלאח הקיץ.

מדיאז לדעתי יהיה נכון להיפרד גם פשוט כי מבין ה4 האחרים הוא הכי פחות יעיל וגם הכי מבוגר, אבל במקרה שלו אני לא רואה בעיות אגו אם הוא מתחיל את העונה על הספסל. בנוסף בעמדה שלו יש 2 שחקנים אחרים שיכולים לשחק בעוד שבעמדה של סלאח זה רק אליוט וגם זה לא אידיאלי... בגלל זה אם דיאז נשאר זה משהו שאפשר לשחק איתו, בעוד שאם סלאח נשאר זה אומר שלא מביאים עוד ווינגר לעמדה שלו וזה בפועל אומר שהוא נשאר בהרכב, ועם זה יש לי בעיה.

Esomech ו-oranfu אוהבים את זה.
  3. Esomech Member

בול.
    כל מילה נוספת מיותרת

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מסכים שסלאח שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו כרגע.
    אני מעדיף שדיאז יישאר ושסלאח יילך.
    כל יתר ההודעה אני מסכים.

ואגב, אם הפתרונות שלנו להתקפה הם כל מיני שחקנים זולים שרק אנחנו רוצים אותם, הייתי מעדיף כבר לא למכור אף אחד חוץ מנונייז.
    אני לא עד כדי כך נואש לשינויים בהתקפה.
    תוציאו כסף גדול על מטרות שידועות בתור פוטנציאל ענק או שאל תטרחו ותאריכו חוזה לסלאח וזהו.

נערך לאחרונה ב: ‏28/5/24
  5. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו אם לא הוא? על אף כל מה שנכתב, בסופו של יום היחיד שהוכיח שיש לו אאוטפוט שמתקרב לסלאח זה נונייז.

לגבי הפתרונות אני כמובן מסכים. יש פרופיל של שחקנים שבעשור האחרון סה"כ הלך לנו איתם, שחקנים בגילאי 23-24 שכבר צעד וחצי לפני הפריצה הרצינית, זה מה שצריך לחפש. לצערנו דווקא כששילמנו אקסטרה על קייטה ונונייז שהיו צעירים יותר עם תקרה גבוהה אבל סיכון גדול יותר, נפלנו (למרות שאני משמר 10% תקווה שנונייז עוד יצליח אצלנו).

--

בהזדמנות זו אני אצטרף לסיכומים על קלופ. לא כתבתי כמעט כלום על זה עד עכשיו לדעתי, ואני חושב שזה פשוט בגלל שלא באמת נתפס לי שהוא עזב. למרות שאני סוגר למעלה משני עשורים (גאד דאיים) כאוהד ליברפול - אני כאילו לא באמת זוכר מה היה לפניו. זה עד כמה הוא ענק. ברור שהיו רגעים מדהימים גם עם הוייה, בניטז ואפילו רוג'רס ודלגליש בפרק ב', אבל תושיבו אותי עכשיו לראות משחק שלם של ליברפול של אחד מהם ולמעט 13/14 המטורפת, זה לא ממש ירגיש לי כמו ליברפול. וזה מכל הסיבות האפשריות, לא רק מה שקורה על הדשא. אבל אני כן אתחיל דווקא ממה שקרה על המגרש כי בסופו של יום לשם כך התכנסנו.

יורגן קלופ עוד לפני ליברפול היה מאמן הכדורגל האידיאלי בעיניי. בתקופתו בדורטמונד הייתי רואה כמויות לא סבירות של משחקים שלהם, ואני אחד שבתכלס רואה כמעט רק ליברפול אלא אם סתם יש לי זמן ומשעמם לי. לפעמים הייתי דואג לפנות זמן כדי לראות את דורטמונד שלו פשוט שורפת את המגרש, גם בהגנה וגם בהתקפה. לפעמים גם יושב לראות משחקים שלהם עם אבא שלי (שזה דבר שקורה גם אך ורק עם ליברפול). אני לא רואה סיבה להתחיל לספר פה לאנשים על גגנפרסינג מן הסתם אבל מבחינת מבחן העין זה היה פשוט חוויה לראות אותם משחקים. ביום שהוא חתם התקשרתי לאבא שלי ואמרתי לו שהחלום שלו התגשם, עד כדי כך, ושנינו לא ידענו עד כמה. במילים פשוטות המאמן הזה גורם לשחקנים לשחק את הכדורגל הכי יפה, הכי מרגש והכי הישגי שיש. 100/10 בכל האספקטים. הכדורגל הכי טוב שראיתי ואראה בחיים שלי היה באותן 2 עונות ב18/19 ו19/20 שלדעתי הן בטופ של הטופ שיש בהיסטוריה של הכדורגל האירופי ובוודאי האנגלי. גם העונות שלפני ואחרי היו נהדרות ברובן למעט תקופות קצרות יחסית. זכיתי לחוות את זה כאוהד ליברפול. אנקדוטה אחרונה לגבי זה - בערב יום כיפור 2021 ראיתי את המשחק מול מילאן אצל חבר והצטרף אלינו עוד חבר שלא אוהב כדורגל. בכלל. באותה מחצית (לא זוכר אם הראשונה או השנייה האמת) הוא היה מרותק למסך וגם סיכם בזה שפשוט ברמת התנועה והתיאום זה captivating, וזה סיכום דיי מושלם לכדורגל של קלופ.

ההמשך הוא כמובן מה שהוא עשה לליברפול ברמת הקהל והחיבור לקהל. אנפילד בעיניי תמיד היה אחד המגרשים הכי ביתיים באנגליה ובערבים מסוימים הכי מאיימים בעולם, אבל בחיי שאני לא זוכר תופעות כמו allez allez allez לפני כן. היו את השירים הקלאסיים, היו גם שירים מוצלחים לשחקנים (הפייבוריטס שלי אי פעם אגב זה בובי וטורס), אבל בתקופת קלופ הכל היה על ספידים. גם הקהל. מבצר זה לא מילה למה שהוא הפך את האצטדיון הזה, אני אשמח לראות השוואות של הפסדים ביתיים פר עונה לאורך כל התקופה שלו אצלנו מינוס תקופת האין הקהל של הקורונה עם מאמנים אחרים. בספק שמישהו יתעלה עליו.

הנקודה האחרונה היא ברמה האישית של האדם שהוא. אני חושב שאני לא היחיד שמרגיש שקלופ הוא מעל מאמן במובנים מסוימים. יש מעט מאוד אנשים בעין הציבורית שראויים להערכה על מי שהם מעבר למה שהם עוסקים בו, והוא כמובן רחוק מלהיות איזה קדוש, אבל הוא כן תמיד היה אותנטי בעיניי. כשהוא הסתכל למצלמה ונופף בחגיגות האליפות באנפילד הריק הרגשתי שהוא באמת מתכוון להסתכל למי יודע כמה מאות אלפי אוהדים בעיניים כי זה כל מה שהוא יכול כרגע. כשהוא התחרפן על שופטים או על שחקנים רובנו בבית התנהגנו בדיוק כמוהו. כשהוא נפתח מצחוק כשלוקאס בעט איזה דרדל'ה כש(שוב)דרסנו את אברטון, צחקנו איתו. כשהוא רץ לאליסון אחרי הגול של אוריגי כולנו קמנו מהספה בבית והשתגענו באותה מידה. זה נהיה 100% הרגל אינסטינקטיבי לחכות לקלוז אפ עליו אחרי מהלכים. דמות ענקית ולפי כל הסימנים גם פשוט בנאדם אחלה פלוס פלוס שזה ממש לא מובן מאליו.

נראה לי חפרתי מספיק אז אסיים בזה שהייתי חולה במחלה לפניו ואשאר חולה בה גם אחריו, אבל אם ההשוואה היא אהדה כסם ואוהדים כנרקומנים, שזאת ההשוואה הכי ראויה בעיניי, אז הסם יהיה קצת פחות ממכר בלעדיו. לא יודע אם זה טוב או רע אבל בכל מקרה, באמת זכינו ל9 שנים להיות על גג עולם הכדורגל ביחד איתו. דאנקה יורגן.

נערך לאחרונה ב: ‏29/5/24
  6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מעדיף את ג'וטה ודיאז על סלאח.
    סלאח ישחק קיצוני ולא מתאים להיות קיצוני כבר.
    דיאז עוד תוקף מגנים ומנסה.
    ג'וטה עוד יודע לבעוט בחוזקה.
    לגאקפו אני נותן את חמת הספק כי שיחק בכל מיני תפקידים שלא מחמיאים לו.
    סלאח ונונייז צריכים ללכת.

7. oranfu Member

בעיקרון גם אני לא מסכים שסלאח שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו.
    היכולת שלו מאז ינואר היתה עלובה.
    אני חושב שהוא בירידה משמעותית כבר במשך תקופה, אבל אני מבין שאפשר להתווכח על זה שהוא עדיין שחקן ברמה גבוהה מאוד.
    אבל החצי עונה האחרונה...

יש לנו בעיה עם כל הקאדר ההתקפי, כל אחד והחסרונות שלו, אבל כמכלול זאת בעיה וסלאח לא רק הכי בוער בגלל מצב החוזה אלא אולי אפילו מבחינת יכולת. בחצי שנה עונה האחרונה הוא היה לדעתי שחקן ההתקפה הכי חלש שלנו.
    קשה לשפוט באופן אובייקטיבי לחלוטין, אבל אני חושב שאם לא היו יודעים שזה סלאח אלא היו רואים כמו דמויות עלומות\אוואטרים אז היתה תמימות דעים שזה השחקן עם הביצועים הכי חלשים בחלק הקדמי.
    למעשה, מהמחזור ה-25 וכולל (אמצע פברואר) יש לו בסה"כ 4 שערים ו-2 בישולים בליגה (נכון שלא כולם משחקים מלאים). זה שער\בישול כל 132 דקות בליגה וגם כולל פנדל אחד. מספרים לא מדהימים, בטח כשלוקחים בחשבון כמה מצבים ייצרנו.
    והמספרים הם עוד הנקודה החזקה שלו. כשלוקחים בחשבון את היכולת הכמעט לא קיימת כבר לעשות משהו עם הכדור וכמות ההתקפות שהוא הרס עם מסירות לא מדוייקות התמונה עוד עכורה יותר.

אם הוא יישאר, הלוואי ואני אתבדה והיכולת תהיה לפחות דומה יותר לתחילת העונה שעברה.
    אבל אני פשוט לא מאמין שזה יקרה.

אני כן יכול להבין קו מחשבה שאומר שגם ככה יהיו עכשיו שינויים, ואולי נכון יותר להחליף שחקנים אחרים כרגע ולא אותו כי הוא כביכול מבטיח מספרים טובים.
    אני אישית גם עם הרציונאל הזה לא מסכים, להתבסס עליו כשחקן המשמעותי בהתקפה שלנו (זה מה שזה אומר בפועל) זה הימור גדול מדי, החצי עונה האחרונה שלו צריכה להדליק הרבה מאוד נורות אדומות. עדיף להיפרד לפני ששני הצדדים ייפגעו מהמשך הקשר.

8. Ori8 Member

כל מילה תומר. סיכמת כל כך יפה.

אני באמת מרגיש בסוף שזכינו בעולם ומלואו והשנים עם קלופ שווים הרבה יותר מסך התארים שהוא הביא, מאליפות כזו או אחרת. אני באמת מתכוון לזה ובאמת מרגיש שהזמן איתו שווה יותר מכל ברזל, מבלי חלילה לזלזל בשום תואר.

אם אני צריך לשים את האצבע על הדבר הגדול ביותר שהוא עשה זה שהוא פשוט גרם לי להתאהב מחדש בליברפול ולהתחבר אליה ברמות שלא חשבתי שניתן להיות מחובר למועדון כדורגל.

הוא אשכרה המציא מחדש עבורי (ואני מאמין שעבור נוספים) את מושג האהדה. כמו ילדים קטנים שחיכו שנים ופתאום הגיע האיש הזה ונהיה בשניות שילוב מושלם אבא כל יכול שגם מגן עליך מפני כל הרע של העולם הזה, גם בז לו וגורם לך לבוז לו יחד וגם מציל אותך מהבינוניות וסוחב אותך על הכתפיים שלו אל הטופ. מדהים.

אני מקווה שתהיה לי את היכולת לשפוט בצורה הוגנת את סלוט ואת מי שיגיע אחריו כי לא נוכל להתקדם אם כל מה שנעשה זה להשוות.

ראיתם את הסרטונים ממסיבת הפרידה העצומה שעשו לו? איזה איש, איזו אגדה. זה לא נתפס.

מחזיק אצבעות לפסל שלו באנפילד. זה חייב לקרות.

Scouser Tommy, oranfu ו-Esomech אוהבים את זה.
  9. cheddar Member

10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארנה סולט נכנס לתפקיד.
    מישהו יודע אם יש סיכוי שהוא ירואיין לפני המשחק נגד בטיס ב27 ביולי?

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  11. oranfu Member

מוזר מאוד, גם הוא וגם הצוות הניהולי למעשה נכנסו לתפקיד אתמול ואפילו טיפת תוכן לא קיבלנו.
    אולי לא מיהרו לעשות את זה בסופ"ש אבל זה מרגיש מוזר.
    אין קצת תמונות? ראיון ראשוני עם סלוט\יוז\אדוארדס?

אגב, הקיץ הזה יש גם יורו, גם קופה אמריקה וגם אולימפיאדה.
    יש גם מאמן חדש ככה שמחנה האימונים אפילו משמעותי ממה שהתרגלנו בשנים האחרונות.
    רחוק מלהיות אידאלי, אבל רצוי שנעשה מהלכים מהר בשביל ששחקני רכש (אם יהיו) יוכלו להתרגל למאמן ולקבוצה לפני שתתחיל העונה.
    דברים שלא ייסגרו בשבועיים הקרובים עלולים להתעכב\להימרח מאוד.

ברור לי שזה לא תלוי רק בנו, אבל אני מקווה שנתחיל לראות התפתחויות בגזרה הזאת כבר בימים הקרובים.

Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  12. הקופ בישראל Member

ג'יימס פירס שיתף בפודקאסט של TAW כי היעדר קישורים להחתמות אפשריות אינו מפתיע לחלוטין בהתחשב בשינויים שחלו מאחורי הקלעים.

"מבחינת מכירות ורכישות, זה הולך להיות ממש מעניין.

"אני לא זוכר שנכנסנו לקיץ שבו היו כל כך מעט קישורים לרכישות אפשריות עבור ליברפול. זו לא הפתעה גדולה כשהיו כל כך הרבה שינויים ואנשים נכנסים למועדון.

"אני לא חושב שיהיה קיץ עמוס במיוחד. כשאתה מדבר עם אנשים על 'למה סלוט?', הדבר הגדול היה בכך שהוא באמת מתאים לפרופיל של השחקנים שהוא יירש ואנחנו לא חושבים שצריך שינויים גדולים. כן, קצת לכוון ויש כמה פערים שמאטיפ וטיאגו עזבו. יכולים להיות פערים אחרים למלא, למשל, אם ליברפול תקבל הצעה מהסוג שישכנע אותה למכור את קלהר. אתה לא יודע מי עוד עלול לעזוב."

https://www.theanfieldwrap.com/2024...h0Fd_7lX8FeLYvlbxmHl2_mMUssRYDeGCrdVODjCuIprS

13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני הנחתי שנהיה קרים ונשווק את סלאח ואת נונייז ונחליף אותם. שנסתער על קשר אחורי הכי טוב שאנחנו מכירים בשוק ונסגור אותו מאוד מוקדם. שנביא מגן ימני שיאפשר לארנולד להיות קשר פול טיים. בלם שיחליף את מאטיפ.
    אם יש אדישות וחושבים שזה יילך עם אותו הסגל, זה מריח לי כמו עונה של 6-8.
    הצעדים שציינתי הם הכרחיים ואמורים להיות ברורים.

14. הקופ בישראל Member

לגביי נונייס...

עפ"י פירס אין שום רצון בליברפול בניסיון למכור אותו בקיץ הקרוב. במועדון מאמינים שסלוט יוכל לעבוד עם נונייס ולעזור לו להגשים את הפוטנציאל שלו.

Cup of Tea אוהב/ת את זה.
  15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

למה שיהיה בכלל דיבור על מכירה שלו?

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 93)

1. oranfu