ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

חושב שבתור 1 מ2 כשלפניו 4 שחקני התקפה זה קשה פי כמה.
    אני בונה עליו כימני מבין 3 בקישור. זה יכול לעבוד טוב. מבאס אותי שהוורק רייט שלו נראה לי עלוב ושהוא לא מביא שום פיזיות ולא יתרום כמעט דבר הגנתית. זה גורם לי לחשוב שלצידו אי אפשר להרכיב עוד קשר קדמי וגם שהמגן מהצד שלו לא יכול להיות התקפי באוריינטציה.
    אלה הרבה הגבלות. כדי להצדיק אותן הוא צריך להשתפר בתפוקה, באיום על השער, בניידות ותנועה למקומות נכונים.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  2. oranfu Member

אני אתחיל בזה שלא הוגן להשוות את טרנט לג'רארד.
    לדעתי גם ההשוואות של בלינגהאם לג'רארד מגוחכות, אבל בלינגהאם לפחות מסתמן כאישיות רצינית וכקלאץ' פלייר כמו ג'רארד. מבחינת סך היכולות הוא נופל ממנו.

כמו שכתבתי, לי זה נראה שטרנט לא בכושר טוב\לא עובד בצורה אופטימלית מבחינה פיזית. עם הגיל דברים משתנים? כן, אבל אני חושב שזה לא עניין של גיל אצלו כי זה נראה שהוא פשוט מתאמן בצורה שונה. הוא לא שמן, הוא העלה מסת שריר וזה פוגע לו בכושר הריצה (ככה אני מתרשם).

אתם מדברים על זה שהבעיה ההגנתית איתו בקישור היא לא משמעותית כמו בעמדת המגן אבל אני לא מקבל את זה. קשר שלא עושה הגנה מזיין אותי בדיוק כמו מגן שלא עושה הגנה.
    ולאוהדי ליברפול זה צריך להיות ברור אחרי השנים האחרונות כי אנחנו רואים איזה בעיה זאת כשהקישור לא מתפקד מבחינה הגנתית.

כל עוד הוא ייראה חסר חשק לעבוד בלי הכדור זה בכלל לא משנה לי באיזה עמדה הוא משחק. ואני אישית חושב שכל הדיבורים האלה על להעביר אותו לקישור עשו לו רע מאוד מבחינה מנטאלית.
    אבל עניין ההשקעה שלו בלי כדור זה משהו אחד ויכולות מקצועיות זה משהו אחר.

ואם אני מתפקס על היכולות המקצועיות שלו, לדעתי יש לו חסרונות משמעותיים עבור קשר.
    אחד משלישיית קישור שלצידו לא יכול להיות קשר התקפי יותר? זה מעט מאוד איום על השער ממרכז המגרש, זה גם ספק אם מספיק טוב מבחינת יצירת מצבים בהנעת כדור מסודרת.
    אני מניח שבנוסף צריך גם קשר הגנתי חיה שיעשה עבורו הגנה.
    ואם הוא נמשך לאגף מהעמדה הזאת אז זה קצת מייצר מרווח גדול מדי באמצע המגרש, לא?
    לשחק רג'יסטה\פליימייקר אחורי? הבחור לא יודע לשחק עם הגב למגרש.
    וזה מתחבר ליכולת שלו להשתחרר מלחץ. הוא יכול פה ושם, אבל הוא לא טוב בזה. וברמות האלה קשה לשחק בעמדות האלה בלי היכולת הזאת.
    לדעתי גם אין לו את האחריות בשביל התפקיד הזה. הוא לא רגיל אליו, הוא רגיל שהוא רואה את כל המגרש כשהוא משחק (כמגן), איבודי כדור שלו (אם יש) הם קצת יותר רחוקים מהשער ובאופן כללי הוא מנסה לעשות פעולות תכליתיות כמעט כל הזמן ובתפקיד הזה הוא ייאלץ "לשחק על בטוח" הרבה יותר.

וזה מוביל אותי לנקודה הבאה:
    אני לא חושב שהוא לא יוכל ללמוד ולהשתפר בתפקיד. סה"כ את ההסבה הזאת (או חצי הסבה) הוא עשה לא מזמן ובכנות אני לא יודע כמה בכלל נעשתה עבודת אימון רצינית איתו ועם הקבוצה על התפקיד החדש.
    ואנחנו גם מעריכים\שופטים דברים לפי הסגנון שאנחנו רגילים עם קלופ אבל אולי עם סלוט השיטה תאפשר (או תדע "לספוג") חסרונות כאלה ואחרים.
    אבל צריך לקחת בחשבון שגם אם זה יעבוד טוב בעתיד, סביר שלפחות בהתחלה זה לא יעבוד מי יודע מה.

אין ספק שיש לו יכולות שהן בטופ העולמי, וגם בקישור הוא יכול להביא את זה לידי ביטוי אבל אני לא אוהב את זה. לדעתי מקבלים ממנו הרבה יותר כמגן וגם זה אומר שאני עם פחות קשר איכותי (לתפיסתי) על הדשא.

אבל יותר מהכל זה העניין המנטאלי.
    אולי השינוי בצוות המקצועי יעיר אותו כי לא משנה באיזה עמדה הוא משחק, החסרונות אצלו הן בעיקר בגישה לדעתי.

לגבי סלוט, אני האמת חושב שהראיון דווקא היה לא משהו בכלל.
    אני קיבלתי את הרושם שהוא קצת יותר מדי "מתגונן". המסר שלו לאוהדים זה שאם הם והשחקנים ימשיכו כמו בכל השנים האחרונות זה יקל על העבודה שלו? לא חושב שזה מסר טוב.
    אבל אני לא מייחס לזה יותר מדי משקל, הוא נכנס לנעליים הכי גדולות בכדורגל כנראה (בשילוב של הישגים ואהבת קהל, שלמשל לא קיימת בסיטי ולא תהיה פקטור לגבי המחליף של פפ כשיגיע היום) וזה בטוח לא קל.
    גם מבחינת אישיות, כנראה כולם ייראו קצת חיוורים אחרי קלופ.
    יחד עם זאת, כל מה שקראתי עליו מלמד שהוא בהחלט מנהיג טוב לחדר הלבשה ויודע את העבודה בהיבט המנטאלי אז אני מקווה שאכן כך הדבר.
    גם לגבי עניין ה-head coach אני לא מייחס חשיבות. הוא נתן תשובה טובה שעבורו זה לא עניין כי ככה נהוג באירופה וככה הוא רגיל ואני חושב שבתקשורת וברשתות עושים מזה סיפור איפה שפשוט אין סיפור.

גם לא מפתיע שהוא עובד כבר שבועות עם הצוות ובמיוחד עם יוז.
    אני מקווה שנתחיל לראות גם צעדים מעשיים כי בינתיים זה עובר הרבה יותר מדי בשקט.

Scouser Tommy, Liverpool-Forever ו-Esomech אוהבים את זה.
  3. Esomech Member

חייב להגיד. הרבה זמן לא הרגשתי כזה חסר מנוח מחוסר תזוזה בחלון העברות שלנו.
    העובדה שקלופ לא פה משפיעה פה ממש. הנוכחות המרגיעה שלו חסרה.

לא יודע איפה איך להעריך אותנו בקיץ הזה, מה אנחנו מחפשים. מה אנחנו רוצים. איזה סוג של רענון ושיפור אנחנו מחפשים. האם אנחנו מספוקים מחלק מהשחקנים בסגל שהיו מאוד אוהבים על ידי קלופ? כמו ג׳ונס. או מרכישות שמהתחלה היה ספק ברמת ההתאמה שלהם? כמו פאנרברח

מאמין שנראה תזוזות רציניות רק אחרי הקופה והיורו. שנקבל צורה גם לגביי המכירות שלנו

לגביי סאלח. כרגע אין כלום מכיוון סעודיה. ואם לא היה כלום עד עכשיו. בספק שגם יהיה משהו.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם לי מרגיש די מחורבן.
    בעיקר בעניין הקישור האחורי, המצב ממש מזעזע שם. איך זה עוד לא מטופל?
    אני מנסה להרגיע את עצמי כשאני רואה שגם מסביב אף אחת לא עושה רכש כרגע.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה יש להרגיש בחוסר נוחות? אל תצפה לכלום. אני חייב להגיד שאני רואה פה את דיוני ההעברות וקצת מופתע.
    אני צופה קיץ FSGי סטנדרטי לגמרי שבו אנחנו נקנה בערך שחקן אחד משמעותי, אולי נקנח בעוד איזה ילד וזהו בערך.

אנשים שואבים אופטימיות מהחזרה של אדוארדס. אני שואב מזה אופטימיות רק במובן שאני מאמין ומקווה שעדיין נדע לקבל החלטות טובות עם המשאבים העלובים שלנו כמו שהיה ב8 השנים האחרונות, לא במובן שאני חושב שזה אומר שהבטיחו לו הרבה כסף לעבוד איתו. להפך, העיתוי של החזרה שלו למועדון בדיוק כשקלופ יוצא מלמד שהוא לא היה מתוסכל מחוסר במשאבים אלא מהמבנה הניהולי שנוצר, כנראה רצה יותר סמכויות ועכשיו הוא קיבל אותן.

לא יגיע בלם כי יש את קוואנסה. לא יגיע קשר כי הסקאוזרים חולים על אנדו. אולי יגיע שחקן התקפה ויעזוב דיאז.
    שמחתי לעדכן.

Scouser Tommy, oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני לא באמת מצפה לכלום עם הבעלים האלה.
    אבל יש את התקוות שווא הזאת שבכל זאת יהיה משהו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. alexshw Member

השאלה אם תופעל השאילתא ההולנדית מטרנספרמרקט players used.

8. k_700 Member

בלינגהאם בגיל 20 הרבה יותר מרשים ממה שג׳רארד היה בגיל 20.
    חשוב לציין את הגיל.

סט יכולות זה משהו שמוסיפים עם הזמן.
    אני חושב שהבסיס של בלינגהאם שם אותו בפוזיציה להיות קונטנדר לבלון ד׳אור הרבה מאוד שנים במשך העשור הקרוב.
    יש לו חוש מדהים לשערים, מיקום, יכולת אישית וכמו שנכתב קלאטץ׳ ומנהיגות בגיל כל כך צעיר. כשאתה מחפש generational talent זו החבילה שתחפש.

מהפעמים הראשונות שראיתי אותו בברמינגהאם ובנבחרות הצעירות היה לי ברור שהוא שחקן שיתפתח לשחק מאחורי החלוץ או כחלוץ שני(סטייל יאיא טורה) מאשר קשר התקפי-50/50.

חשוב להזכיר שהוא לא משחק הרבה מאוד שנים בתפקיד הנוכחי וגם עליו יוסיף עוד הרבה מימדים.

לגבי טרנט בקישור, אנחנו שופטים בערך על סמך כלום.
    איך סלוט מתכוון ללחוץ ולפרוס את השחקנים? מה המערך? מי הקשר האחורי? איך הקו הגנה יראה? מה רמת הball retention שתשחקו מול המשחק הישיר? מכל אלה יגזר כמה מתאים או לא מתאים. לדעתי יש לו הרבה מאוד יכולות שלא תשיגו מאף קשר אחר בשוק(בטח במסגרת התקציב העלובה שלכם) והוא בהחלט שחקן שאני בדמיון שלי הייתי מעצב את הבילד אפ שלי סביבו.

9. oranfu Member

בלינגהאם אדיר אבל הוא לא ג'רארד.
    זה לא לחובתו, מה לעשות שג'רארד שחקן היסטורי עם יכולות נדירות?
    אם לא היה מעביר את הקריירה בליברפול אלא מנצל את ההזדמנויות שלו לעבור למועדונים אחרים הוא גם היה מועמד תמידי לבלון ד'אור.
    אבל אני רואה כבר איך הדיון יסטה לאזורים לא מעניינים מבחינתי אז מי שחושב אחרת שיהיה לו לבריאות.

Esomech ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ג'ררארד שחקן אנגלי הכי גדול שראיתי.
    יכל למלא המון תפקידים וכולם ברמת וורלד קלאס.

אני לא רואה בבלינגהאם משהו דומה.
    הוא יעשה קריירה הרבה יותר מפוארת, זה בטוח.

Esomech, Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  11. k_700 Member

וגוד שחקן היסטורי עם יכולות נדירות בגיל 20.
    כמה מספרי 10 כאלה אתלטים עם כזה יכולות טכניות, מהירות, חוזק וחוש לשערים אתה מכיר?
    מהזכרון עולה לי ריבאלדו.
    אבל הוא לא התקרב לרמה של גוד בגיל 20.

הוא על מסלול יותר מרשים מג׳רארד.
    דבר איתי עוד 15 שנה מי גדול יותר.

12. MaxAaRons Member

אין שחקן שאני מתעב יותר מחלאת האדם ג'רארד.
    אבל ראבק יש פרמטר אחד שבלינגהאם טוב יותר ?
    יכול להיות בכל הקשור למהירות וזה גם רק כי האבא אוהב שחורות.

13. Cup of Tea Liverpool, UK

כל מה שאני אגיד בינתיים זה שזאת לא נקודת זמן נכונה להשוואה.
    בעתיד צריך להיזהר מ-recency bias.
    ולגבי הבלון-ד'אור זה לא רלוונטי מסיבות די ברורות.

ולגבי רכש, אני לא אופטימי אבל לא מודאג, על אף שהמצב לא מזהיר - זה היה *מאוד* צפוי.
    ואני עייף ומאוכזב מהקבוצה הזאת מדי בשביל לקחת את זה אישית.

Esomech, oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ג׳רארד זה משהו מיוחד, זה ברור. אני מעולם לא ראיתי שחקן כמוהו שיכול לעשות את *כל* הדברים בכדורגל מינימום ברמה טובה מאוד עד מצוינת עד היסטורית, ליטרלי כל אלמנט ברמה הפיזית, הטקטית והמנטלית. שחקן שבשיאו יכול היה לשחק בכל עמדה במגרש וגם לדעתי היה יכול לשחק ולהיות מדהים בכל תקופה שהיא בהיסטוריה של המשחק.

ההשוואה לטרנט הייתה נטו מבחינת מנטליות וגישה על המגרש שכמובן שזה בכלל לא קרוב לצערי. בלינגהאם מבחינת גישה אגב לא רחוק אבל מבחינה טכנית נופל ברוב הפרמטרים כרגע.

oranfu, Cup of Tea ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  15. alexshw Member

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 52)

1. Moha
  2. one united