ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. oranfu Member

הוא החלוץ המרכזי, מה הציפייה ממנו אם לא להיות המבקיע הבכיר בקבוצה? להיות המבקיע השני הכי טוב בקבוצה זה מרשים?
    אתה שוב ושוב הולך למספרים (שגם הם רחוקים מלהרשים) ומתעלם מאיך הוא נראה על הדשא. שוב ושוב ושוב הוא מגיע מול שוער ובועט ישר עליו. בסטטיסטיקה זאת בסה"כ החמצה, בעיניים רואים חלוץ שפשוט לא יודע מה לעשות מול שוער.

היו לו 21 משחקים באגף שמאל במדי ליברפול והוא הבקיע בהם 9 שערים, שזה ממוצע יותר טוב מהיחס שיש לו כששיחק כחלוץ (24 שערים ב-75 משחקים), כלומר אם מתייחסים נטו למספרים, הם דווקא עדיפים כשהוא משחק באגף, AKA הופעות לא קשורות.

ושוב, לא קוראים לו "אפס מאופס". אומרים שהוא לא מספיק טוב בשביל מועדון שרוצה להיות בצמרת הגבוהה באנגליה.
    זה ברור כמעט לכולם, ויש לי הרגשה שגם אתה היית אומר דברים דומים אם לא היית מטפס על עץ כל כך גבוה לגביו לפני המעבר.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

תסתכלו גם על הגולים שהוא כובש בנבחרת.
    אתם רוצים להגיד לי שאת האחרון לא מצילים בפרמייר ליג?
    שוב בועט על השוער...שום קור רוח, שום כיוון בבעיטה.
    סתם מפציץ על השוער.

כרגע אני לא רואה סיבה לחשוב שמשהו הולך לעבוד שונה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. oranfu Member

זה עוד טוב ולפחות הוא הבקיע כשיש שוער בשער (למרות שבעט ישר עליו).
    הגולים הקודמים בנבחרת היו מול שער ריק.

לפי המייל השמועות נכונות והיינו במו"מ עם ניוקאסל על גורדון בשבוע האחרון, אבל המו"מ פוצץ כי הם דורשים לקבל את קוואנסה כחלק מהעיסקה ואנחנו לא מוכנים למכור אותו.
    למרות שהם מסיימים בזה שאולי עוד כן תהיה עיסקה (סיכויים קטנים) כי ניוקאסל חייבים למכור מישהו עד תחילת השבוע הבא.

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/24
  4. Esomech Member

אז מסתבר שהעניין עם גורדון היה נכון.

אבל המגעים מול ניוקאסל נפלו כי העסקה שהוצעה על ידי ניוקאסל כללה בתוכה מעבר של קוואנסה.
    ובמועדון לא הסכימו לתת לו לעזוב.

לא ברור לי מה העניין בו בכלל. לא קיבלתי ממנו וייב של וורלד קלאס או פוטנציאל וורלד קלאס לפחות.

גם העניין של איית-נורי שערן הזכיר.
    מגן שמאל תוקף טוב. זהו. לא איזה עילוי הגנתי. שחקן שהוא אוברייטד בעיניי מאוד.

5. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

גורדון זה עוד ווינגר שמאלי, לא הבנתי לא קולטים במועדון שהבעיה הגדולה יותר היא באגף השני?

אייט-נורי שחקן מאוד כשרוני בעיניי, אבל כן ציפיתי שהוא יתקדם יותר ממה שהצליח להתקדם ב3 שנים האחרונות.

6. oranfu Member

לא קיבלת וייב של וורלד-קלאס? ממתי אנחנו מחתימים וורלד-קלאס?

אני לא עף עליו, אבל לדעתי אי אפשר להגיד שלא היתה לו עונה מרשימה מאוד (אני לא הבנתי למה ניוקאסל וצ'לסי נלחמו עליו בקיץ שעבר אבל העונה שנתן הוכיחה שטעיתי).
    11 שערים ו-10 בישולים בליגה מהאגף, מהיר מאוד, עובד כמו חמור מבחינה הגנתית, סוחט מלא עבירות. ראיתי שסטטיסטית, גם מבחינת דריבלים הוא בטופ של הליגה מבחינת אחוזי הצלחה (מקום שני אחרי סאקה).
    בנוסף לזה הוא צעיר, אנגלי (לי זה לא איכפת אבל יש לזה משקל) וזה תמיד נחמד שיש בקבוצה שחקנים שהם אוהדים שרופים.
    נראה שיש לו גם אופי "רע" ולדעתי זה חסר לנו והוא גם הופיע למשחקים הגדולים שזה עוד בונוס.
    האם זה שחקן שהייתי מפנטז עליו? לא. אבל אני מבין למה הוא מעניין אותנו ואם אפשר להוציא אותו במחיר סביר מניוקאסל זאת יכולה להיות עיסקה טובה.

צריך לראות אם ואיך זה יתפתח. מהצד שלנו הקולות הן שניוקאסל הציעו לנו עיסקה ולא שאנחנו פנינו אליהם. מניח שהסיפור הזה ייסגר לכאן או לכאן עד מחר בערב בגלל ההגבלות על ניוקאסל.

אגף ימין יותר קריטי, אבל אני מעריך שדיאז יימכר הקיץ ואי אפשר להגיד שאין צורך גם בווינגר לאגף שמאל אם זה יקרה.
    אולי גם חושבים שהוא יכול לשחק בימין, לא יודע.
    או שזה משהו שמגיע בעיקר מהשחקן וניוקאסל שדוחפים לזה :sm_eusa_think:

אני גם לא חושב שנורי משהו מטורף, אבל הוא כן הרשים אותי במשחקים נגדינו.
    גם רוברטסון לא משהו מטורף אבל היה שחקן מצויין עבורנו וחלק אינטגרלי בהצלחה.
    מגן טוב הגנתית שיכול לתרום סבבה מבחינה התקפית זה לא רע בעיניי כי ברור שלא נחתים איזה מרסלו\דייויס. מכמה שאני רואה אין אופציות ממש מלהיבות אלא בעיקר שחקנים סולידיים.
    בטח אם יש לנו מגן ימני שהדגש העיקרי שלו הוא לייצר דברים מבחינה התקפית כמו טרנט.
    אם הוא באמת מטרה...

7. k_700 Member

זה בסדר אתם עוד מעט תחזרו להתעניין בסאמרביל.

הוא כאילו אמור להיות הeconomic option לקמצנים.
    בשביל מה היה צריך להחזיר את אדוארדס ולהוסיף עליו את יוז?

לדעתי גורדון אוברייטד.
    הוא אכן שחקן עם תקרה לעשות קריירה סבירה++ בפריימרליג אבל אין שום סיבה שיהיה זול.
    את העונה הוא התחיל ממש טוב, נתן מספרים לא רעים אבל נחלש בחצי השני. לטעמי מדובר גם בווינגר די חד גוני.
    גם גריליש לפני המעבר לסיטי הוביל כמה שנים את הליגה בכל מיני נתוני דריבלים(זוכרים שפתאום היו בודקים כמה דריבלים מובילים לעבירות?).
    לא רואה אותו מצליח בימין כמו שהוא נראה בשמאל. די ברור שזה המאמי הלאומי הבא שהתקשורת האנגלית תנסה לפמפם קדימה, המחיר אמור להיות בהתאם.
    כמו Esomech לא רואה שם פוטנציאל וורלד קלאס.

איט נורי כשרון מדהים. לא הייתי מתרגש מהחורים שפה ושם השאיר במערך שלהם. אף שחקן הגנה לא הרשים השנה באמת במערך של וולבס פרט לגומס הקשר האחורי.
    הם שיחקו בקו הגנה גבוה עם מרווחים, זה המחיר.

מה שהוא הראה בהתקפה השנה, זה מה שצריך להדליק.
    מגן/ווינגבק/ווינגר עם ראיית משחק, פוטנציאל לא רע גם לסקורר, נכנס לאמצע, לקישור, טכני מאוד, חכם ולא צפוי.
    ראיתי אותו בהתחלה בנבחרות הצעירות של צרפת והעונה האחרונה שלו באנג׳ה תפסה אצלי את העין חזק וממש קיוויתי שנביא אותו אנחנו(כשעלה איזה 13 מליון), נקווה שלא יקרה.
    הוא בהחלט מהמגנים השמאליים הכי מעניינים שיש בשוק היום והוא רק מתחיל להמריא.

8. Rushie Member

לא בטוח שאני לא מעדיף את סאמרוויל על גורדון.
    לא תופס מגורדון, התקרה שלו מרגישה לי די ברורה ולא מספיק גבוהה.

Esomech אוהב/ת את זה.
  9. Esomech Member

לגמרי מעדיף את סאמרוויל.

העניין עם נורי פשוט לא מסתדר לי כחכם. סלוט משחק עם מגן שמאל שהוא חצי בלם והרבה יותר הגנתי. נורי הוא מגן שמאלי התקפי מובהק.
    אולי אני קצת מקובע בגלל מה שראיתי על הכדורגל של סלוט, והוא מתכנן לעשות פה משהו חדש בצורת המשחק. (משהו חדש מבחינתו כמובן. לנו מגן שמאל התקפי זה לא חדש בכלל)
    כל רכש של מגן שמאלי כזה היה מתקבל אצלי בתמיהה.

בכללי אני גם לא מחזיק מנורי יותר מידי. כל הטיקט שלו זה התקפי. הגנתית הוא בינוני מאוד בעיניי. חוץ מנגד סאלח. (של השנתיים האחרונות) , אין איזה משחקים שהוא פשוט נעל את השחקן שהיה מולו.

מקווה מאוד שאם יש מגעים עם וולבס אז הם יהיו על ג׳ואו גומס. שבעיניי הוא קשר אחורי טוב עם פוטנציאל גבוה. ורק לחשוב שהיה מקושר אלינו בחלון של 2022 אחרי הנפילה של טשוואמני. אבל לא הלכנו על זה. כמו עוד רבים וטובים אחרים ועכשיו נצטרך לשלם עליהם פי כמה אם נרצה.
    כל הנושא סביב נורי יצא דרך עיתונאי אלג׳יראי בעל שם מאוד אמין. אז שום סיכוי שאם יש מגעים עם וולבס אם לא יהיו עליו (למרות שאנחנו כן מנסים לקחת להם איזה בלם בן 16)

בגארדיאן טוענים שהמגעים על גורדון עוד יכולים להתחדש בסופ״ש הקרוב. ושננסה לסגור את זה בזמן הזה.

א. מקווה שלא יקרה. גם במידה ודיאז יעזוב. מעדיף את גאקפו בשמאל. לא רואה למה להביא את גורדון בהרבה כסף בשביל להעמיס על העמדה. יש דברים חשובים יותר לחיזוק. כמו עמדת הקיצוני ימני, הקשר האחורי, ובלם שמאל.
    ב. לא ברור מאיפה ולמה כל עניין המגעים והעסקה שנפלה בגלל קוואנסה יצאה לאוויר בכלל., גם לא יצא דרך העיתונאים הרגילים שלנו. אני חושב שהכל בכלל התחיל מעיתונאי שמסקר את ניוקאסל.
    ג. גם סובוסלאי בסוף נסגר ככה. תוך סופ״ש יום לפני פקיעת סעיף שחרור. וגם פאביניו נסגר תוך יום מרגע שרצו השמועות. באמת מקווה שזה לא המקרה.
    ד. השם של גורדון עלה כשמועה בהקשר שלנו במשך המון זמן, אז מפתיע אותי בכלל שהיה בזה אמת. בדרך כלל הקלפים שלנו מאוד קרובים לחזה (במיוחד עם אדווארדס) אולי זה קשור לזה שמי שיזם את המגעים היו ניוקאסל בכלל שפנו אלינו. כנראה בגלל רצון של השחקן.

שתי החדשות האחרונות, שמגיעות כביכול ממקורות אמינים מהצד השני של העסקה. אולי מצביעות על איזה תחילת פועלה מצידנו לגביי מטרות.
    אולי זה אומר גם שיש כבר מגיעים מתקדמים על מכירות גם. זאת ועוד נגלה בימים הקרובים.

10. k_700 Member

סלוט משחק עם הארטמן בשמאל שהוא מגן שמאלי מובהק ולפני זה היה שם מאלסיה כמגן שמאלי בהרכב.
    בימין הוא משתמש הרבה בחטראודה כבלם אינברטד.

באופן כללי האגף השמאלי אצלו במערך עם פאלישאו והארטמן היה מאוד דומיננטי בבילד אפ.

הטיקט של נורי הוא בהתאם לאיך שהקבוצה משחקת ומשתמשת בו.
    הוא השאירו חללים עצומים העונה בהגנת מתפרצות.
    בעונות אחרות כששיחקו הרבה יותר נמוך והגנתית ראית אותו נראה הרבה יותר סביר הגנתית.
    יש פה עניין של שימוש.

לדעתי בחצי השני של העונה הוא אחד משני השחקנים הכי חשובים אצליהם בהתקפה.
    משחקים שלמים הוא השחקן שחיפשו הכי הרבה, גם לתת את הפעולה האחרונה וגם לייצר מצבים.

על גומז מסכים וציינתי אותו לאורך העונה. מהאנדרייטדים הברורים העונה.
    נתן עונה מצוינת, מרשים מאוד מול שטח בהגנת מתפרצות וגם עם הכדור הוא נראה מניה די בטוחה לריטיינינג של הכדור.

11. oranfu Member

בלי קשר לגורדון כן או לא, למה אנחנו צריכים לדבר על "עמדות דחופות יותר"?
    צריך גם וגם וגם וגם. אם, לצורך העניין, השחקן שאנחנו רוצים לעמדה הזאת מתפנה לפני שהשחקן שאנחנו רוצים לעמדת הבלם\קשר אחורי מתפנה אז אנחנו צריכים להתעלם ולרדת מזה כי עוד לא סגרנו קשר אחורי?

זה יצא מהכיוון של ניוקאסל וכל הדיווחים אומרים שהם פנו אלינו, אבל יכול מאוד להיות שזה גם כי הם יודעים שאנחנו מתעניינים בשחקן.
    זה שהיו שמועות לגבי גורדון במשך תקופה זה לא מפתיע. אני לא יודע אם העניין בן אמיתי (נראה שכן) אבל צריך לזכור שהוא יליד ליברפול, אוהד שרוף וג'ונס החבר הכי טוב שלו. סביר שיש לא מעט אנשים בסביבה שלו שיכולים לטפטף דברים כאלה ברשתות וגם יש לא מעט בסביבה הקרובה שלו שהם בעצמם אוהדים ומספרים דברים לחברים ובסוף זה יוצא.
    לפני כמה שבועות גם אורנסטין אמר שאנחנו מאוד מחזיקים ממנו וזה נתן לשמועות עוד גושפנקא.

לא מתלהב לא מסומרוויל ולא מגורדון, אבל גורדון כבר עכשיו נמצא אחרי עונה טובה מאוד בפרמיירליג. סחיטת העבירות והדריבלים זה בונוס, בסוף הוא נתן תפוקה ממשית גם בשערים וגם בבישולים.

אני מבין שאנשים לא חושבים שאגף שמאל קריטי, אבל בעיניי זאת עמדה חשובה. דיאז נראה בדרך החוצה (והוא שחקן בינוני), גאקפו לטעמי שחקן בינוני גם הוא (אין לו דריבל ואין לו מהירות, הוא מאוד מגביל אותנו באגף אבל למשחקים ספיציפיים הוא אולי טוב) וג'וטה לפחות שליש עונה בחוץ (זה מבלי לקחת בחשבון שגם גאקפו וגם ג'וטה נדרשים גם בעמדת החלוץ אצלנו).

12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה משנית: האם יכול להיות שמביאים גורדון ואף אחד מההתקפה לא עוזב?
    שאלה ראשית: אם כבר רוצים ללכת ולשדרג את עמדת ה LW, למה לא הגאורגי? זה רכש, זה מסקרן, ללכת בענק.
    אולי מפספס משהו וגורדון מצוין, אם רוצים אותו מקווה שיגיע.

13. k_700 Member

קווארצחליה ב90 רמות טוב ממנו.
    וכנראה גם זול ממנו כי הסיבה שניוקאסל תמכור זה הבעיות שלה מול הpsr והffp.

14. oranfu Member

קווארצחליה הוא להיט, וזה רכש שילהיב אותי הרבה יותר.
    אבל, במשחקים שראיתי אותו הוא נראה שחקן מאוד עצלן בלי הכדור. הייתי שמח לראות אותו אצלנו אבל גם קצת מטריד אותי להשכיב כאלה סכומים על שחקן של מצבי רוח שגם מגיע אחרי עונה לא טובה.
    ושוב, הייתי מעדיף אותו כי כשמתחשק לו הוא שחקן אדיר ומלהיב.

קבארה זול יותר, למה?
    מדברים עליו באזורים של 100 מיליון וזה עם הבעלים המשוגע של נאפולי (כשגם פסז' או לא יודע מי יכולות לדחוף את המחיר למעלה).
    זה שניוקאסל בבעיות של הפיירפליי יכול דווקא לעזור עם המחיר של גורדון כי אחרת הם בכלל לא היו חושבים למכור אותו, הם פשוט לחוצים עכשיו.

15. k_700 Member

העונה הלא טובה שלו מסתכמת ל12 שערים ו9 בישולים, כן?

אדרבא, זה בדיוק הזמן להרים אותו.
    אחרי עונה כמו הקודמת אתה לא היית מוציא אותו משם גם ב120 מליון.

גם אם המחיר שלהם דומה(מאמין ששניהם באיזור ה80+10) אין פה בכלל מה להשוות. הוא בן 23 וכבר היו לטעמי הוא טופ 3 קיצוניים שמאליים בעולם.
    סדרי גודל שונים של כשרון.
    קווארא זה שחקן שאתה קונה כרטיס לראות ואתה בונה את כל ההתקפה שלך סביבו.
    כמו שכתבת, קשה להאמין שאתם מסוגלים לעשות את זה כי בניגוד לגורדון לא פורסט תתן לכם קונטרה אלא קבוצות בסדר גודל של פסז׳(ופה כבר יהיה קשה לשכנע את השחקן) ואצלכם לא נכנסים לבריכה עם דגים כאלה.
    אבל תמיד אפשר למכור את ה״ניסינו״.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 63)

1. oranfu